Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Hotel Delphin Imperial

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
salutari Din Delphin
vreama  super 30-32  C / mare 26 C ,   Mancare muuuuuuult muuuuuuult  de  tot . Nu cred ca puteti sa mancat  toti  ce vedeti ... dulcuri  peste 40 felul , unele  nici  nu stiu eu ...
Nota 10 pana  acuma ...
Recomand  :)

#20
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007
Acum cateva zile ne recomandai aici, cu foarte mult entuziasm, Delphin Imperial-ul:

View Postoztan, on 22nd June 2012, 13:47, said:

Nota 10 pana  acuma ...  Recomand  :)
iar ieri scriai pe un alt topic ca nu ti-a mai placut:

View Postoztan, on 27th June 2012, 16:18, said:

DELPHIN IMPERIAL , adevarat esdte  nou   dar   f f f  mare  suprafata  si nu  asa  multe  verdata .  Nu  mie implacut ....
Ne poti spune si noua daca ti-ai formulat parerile in urma cazarii tale acolo (sau ai fost doar in trecere?) si ce anume te-a determinat sa-ti schimbi asa de radical opinia in numai 5 zile???

#21
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
oztan nu a fost cazat la DI, el a fost cazat la diva  :lol:

cel mai mare minus al lui DI este aglomeratia, dupa parerea mea suprafata resortului e prea mica comparativ cu capacitatea de cazare a hotelului

este doar parerea mea, nu dati cu parul, eu nu am stat decit o noapte in el

Edited by rottweiler2007, 28 June 2012 - 16:35.


#22
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
correct ;   sunt  la  delphin  Diva ,  Si sunt  f F  f  multumit  ce  alegere  am  facut  pentru  junior .....

am fost la  vecini  adica  Delphin Imperial ,  sunt de  acord  cu  Rott .   este  f aglomerat .  nu  recomand  pt  familie  cu  bb /  copil / Junior

pacat ca  intorc  maine .....  :(

#23
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postrottweiler2007, on 28th June 2012, 15:35, said:

cel mai mare minus al lui DI este aglomeratia, dupa parerea mea suprafata resortului e prea mica comparativ cu capacitatea de cazare a hotelului
Sa inteleg ca DI este cam in defavoarea iubitorilor de plaja, nisip si mare, nu-i asa?? :confused:

#24
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalinuta123, on 28th June 2012, 17:51, said:

Sa inteleg ca DI este cam in defavoarea iubitorilor de plaja, nisip si mare, nu-i asa?? :confused:
de unde ai inteles asta?

#25
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007
...de aici:

View Postrottweiler2007, on 5th June 2012, 16:47, said:

în rest mi s-a părut un resort înghesuit, sezlong linga sezlong, om linga om, umbrelă lîngă umbrelă
Aglomeratia de sezlonguri inseamna si spatiu restrans de nisip pentru joaca "piticilor", inseamna si aglomeratie de turisti ("om langa om" - asa cum ai spus si tu), atat pe plaja cat si in mare (banuiesc...)!
Nu stiu, nici eu nu dau cu parul, doar incerc sa-mi fac o idee...  :habarnam:

#26
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalinuta123, on 28th June 2012, 21:32, said:

...de aici:

Aglomeratia de sezlonguri inseamna si spatiu restrans de nisip pentru joaca "piticilor", inseamna si aglomeratie de turisti ("om langa om" - asa cum ai spus si tu), atat pe plaja cat si in mare (banuiesc...)!
Nu stiu, nici eu nu dau cu parul, doar incerc sa-mi fac o idee...  :habarnam:
asa e! dar mincareaaaa, potolul gretos....alcoalele :naughty:

#27
Mirceapopescu

Mirceapopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2012
Sunt la Delphin imperial din 26 iunie si mai am zece zile de stat....ESTE MAREA TEAPA pe anul asta...
A fost inaugurat anul acesta dar e inca neterminat, mai lucreaza pe ici pe colo cu turisti in el... Repara pe la piscine, monteaza manere la usi...parca am fi la noi la romani...personalul e varza, in afara staff-ului care stiu ceva engleza si incearca sa fie amabili... Restul zici ca fac munca in folosul comunitatii, le ceri servetele si ei iti aduc scobitori. Ei spun ca hotelul are o capacitate de 2000 de locuri, dar la locurile de luat masa sunt depasiti, nu fac fata sa aranjeze masele intre doua ture de clienti, deci iei micul dejun cu mizeriile lasate de cei dinaintea ta pe masa. Daca le ceri sa curete mananci micul dejun .....la pranz!!! Probabil tot din cauza nr mare de turisti, nu fac fata la spalatul veselei....nu am gasit bar din incinta DI la fare sa servesc bautura fara urme de ruj pe pahar.
Camerele sunt spatioase si elegante, serviciul de curatenie ...inexistent! Adika ai folosit paharele din camera ....ti le speli singur, ai uitat o sticla goala pe balcon.....acolo ramane probabil pana pleci. Prosoapele ca acasa.....nu elefanti, nu lebede, nu nimic, si oricum nu arata a prosoape de anul acesta.... Hotelul a fost inaugurat in mai 2012!!!!!
Minibarul se aprovizioneaza zilnic....in schimb sapun si dusgel....le-ai terminat?! Nasol altele nu mai pupi....
Restaurantele alacart ... Am incercat doar unul...cu moft si iz frantuzesc.....dar interpretat turceste....servesc intai barbatii si apoi doamnele, farfuriile le dau peste capul celorlalti de la masa, piinea au adus-o odata cu desertul....JENANT.
DAR MAREA TEAPA este ca nu au WI-FI .... Iau semnal de la Diva. Nu ai conexiune la internet nici macar in lobby bar , nici pe tejgheaua de la receptie.
Am facut scandal, am ajuns la unul din manageri si ....nu am aprimit internet decat pe userul camerei mele si mi sa spus sa-mi tin gura, dar am primit loc de parcare privilegiat, platou in camera cu fructe , alune etc si o sticla de vin.
Probabil ca peste doi ani vor fi la un alt nivel , adika se vor roda si vor invata pe percurs.
Anul trecut am fost la Concord , si fata de DI ramane mai sus cu cateva trepte ( macar pentru gradina superb amenajata si conexiunea la internet )
Plusul DI il primeste la mancare si bauturi, dar si aici va dau un sfat: vreti bauturi de import.... Mergeti la bar si aratatii sticla din care vreti sa beti.... Altfel beti ce vor ei adika totul autohton.
Un alt plus... Ma simt ca acasa...acum sunt pe una din piscine si in jurul meu sunt cel putin 4 familii din Romania( binenteles necunoscuti).
Mai bine incercat la anu Delphin Imperial, poate nu veti regreta ca noi....

#28
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postrottweiler2007, on 29th June 2012, 09:00, said:

asa e! dar mincareaaaa, potolul gretos....alcoalele :naughty:
Nici aici nu ne-a "nimerit" DI-ul  :(  (poate doar daca-om "gasi" vreo prajitura buna sau ceva fructe de mare), dar sper sa fie macar ceva "rost de distractie" pentru copii... Din review-urile citite pana acum, se pare ca nu vor avea timp sa se plictiseasca!!!


View PostMirceapopescu, on 29th June 2012, 10:21, said:

DAR MAREA TEAPA este ca nu au WI-FI .... Iau semnal de la Diva.
...iar cu asta ne-a "rupt" de-a dreptul!!!
Asta e!
Asa e cand mergi la "pomul laudat", in "turma", fara sa fi studiat in detaliu "realitatea" sau sa ai posibilitatea sa schimbi ceva!

Multumim frumos pentru impresii! Astept si alte "noutati"...
Sper sa nu ma imbolnavesc "de inima rea" pana vom ajunge si noi pe acolo!  :cursing:
Un sejur cat mai placut in continuare!
:wave:

View PostMirceapopescu, on 29th June 2012, 10:21, said:

acum sunt pe una din piscine si in jurul meu sunt cel putin 4 familii din Romania( binenteles necunoscuti).
Cand vei avea putin timp, poate ne vei povesti ceva si despre plaja si mare...
Putem gasi locuri unde sa ne putem bucura de bai de soare, fara sa ne simtim "sufocati" de aglomeratie?
Putem lasa copiii sa se balaceasca linistiti in mare sau aceasta se adanceste brusc ori e plina de pietroaie?
Cum stau la partea cu sporturile "acvatice"? Merita sa ne luam de acasa echipamentele de snorkeling sau mai bine...nu?
Daca sunt prea multe intrebari deodata, imi cer scuze! Dar, sincer, incerc sa mai "salvez" si eu ce se mai poate salva...  :wallbash:
Merci!

#29
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
deci vad ca se confirma ce am scris io in postul de deschidere al acestui topic: DI 2012 = mincare si aglomeratie

acum intelegeti de ce eu nu recomand hoteluri in primul an de activitate?

userul @mirceapopescu are dreptate 99,99% pt ca DI are la guest relations sau concierge un angajat din romania pe care il cheama sergiu si cu care va puteti conversa in limba materna

nu exista hotelul perfect, toate au minusuri si plusuri, nu e bine sa compari nimic cu nimic, tre sa iei totul asa cum e

ce nu-i place lui popescu ii place lui ionescu si invers

uite mie mi-a placut barut ca e linistit dar altuia de pe aici nu i-a placut, asta e, oamenii nu-s la fel si nu gindesc la fel

mie imi place de ex gural belek, imi place sueno belek, imi place riu kaya belek, dar atentie, am scris ca imi plac mie aceste hoteluri nu ca e musai sa va placa si voua

cunosc oamenii care merg numai si numai la rixos belek, cunosc oameni care merg numai si numai la barut, stiu pe cineva care an de an sta 3 saptamini la delfin palace darrrrr, atentie, stiu pe cineva care sta an de an 3 saptamini la vera santa maria din kusadasi

intrebare pt mirceapopescu: ai scris ca hotelul nu are wi-fi dar tot tu scrii in postul de mai sus ca esti "pe" piscina, asta inseamna ca ai uaifi la piscina?

Edited by rottweiler2007, 29 June 2012 - 14:14.


#30
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
RE: WIFI   @ Delphin Diva  ; nu am  avut  nici  o  problema   cu internetul  peste  tot  a mers,  plaja , piscina.   toate  baruri .  restaurant .  peste  tot .....

#31
Mirceapopescu

Mirceapopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2012

View Postrottweiler2007, on 29th June 2012, 14:58, said:

deci vad ca se confirma ce am scris io in postul de deschidere al acestui topic: DI 2012 = mincare si aglomeratie

acum intelegeti de ce eu nu recomand hoteluri in primul an de activitate?

userul @mirceapopescu are dreptate 99,99% pt ca DI are la guest relations sau concierge un angajat din romania pe care il cheama sergiu si cu care va puteti conversa in limba materna

nu exista hotelul perfect, toate au minusuri si plusuri, nu e bine sa compari nimic cu nimic, tre sa iei totul asa cum e

ce nu-i place lui popescu ii place lui ionescu si invers

uite mie mi-a placut barut ca e linistit dar altuia de pe aici nu i-a placut, asta e, oamenii nu-s la fel si nu gindesc la fel

mie imi place de ex gural belek, imi place sueno belek, imi place riu kaya belek, dar atentie, am scris ca imi plac mie aceste hoteluri nu ca e musai sa va placa si voua

cunosc oamenii care merg numai si numai la rixos belek, cunosc oameni care merg numai si numai la barut, stiu pe cineva care an de an sta 3 saptamini la delfin palace darrrrr, atentie, stiu pe cineva care sta an de an 3 saptamini la vera santa maria din kusadasi

intrebare pt mirceapopescu: ai scris ca hotelul nu are wi-fi dar tot tu scrii in postul de mai sus ca esti "pe" piscina, asta inseamna ca ai uaifi la piscina?
Nu am WI FI la Delphin Imperial.... adunate 2 ore de cand sunt aici....mi-am activat serviciul prin orange
Desi cand am ales DI a contat f mult ca ziceau ca au wifi peste tot...

#32
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostMirceapopescu, on 30th June 2012, 13:04, said:

Nu am WI FI la Delphin Imperial.... adunate 2 ore de cand sunt aici....mi-am activat serviciul prin orange
Desi cand am ales DI a contat f mult ca ziceau ca au wifi peste tot...
azi am  intors  de la  Delphin Diva ( Vecin  cu  Delphin Imperial )  nu am  avut nici 1  ora  problema  cu   internet .

Atentia  la  noapte la  plaja , Umezala f f f  mare ....

#33
Mirceapopescu

Mirceapopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2012
Nu am copii, deci nu pot privii din perspectiva celor cu copii, dar hotelul e plin de cupluri cu copii, si nu par deloc stresati....nici juniorii nici seniorii.....au ce face pustii vostri, topogane si piscina pentru pici este mare si foarte aprope de locul de joaca. Mancare pentru ei am vazut ca ai de unde alege, seara au programe pentru ei....iar plaja e plina de copii. Dar spatiul pe plaja e cam limitat. Nisipul ok, apa la fel cu intrare lina. Au ceva reguli pentru parinti... . Adika exista spatii de relaxare chiar si o piscina unde pustii nu au acces....Paraselingul este 50 de euro negociabil pentru max. 12 minute in functie de vant. Scuba inca nu am aflat....programarea la restaurantele alacart va va aminti de vremuri pe care vrem sa le uitam....adika stai la coada ca la banane pe vremuri....am inceput sa vad partea plina a paharului, dupa ce am aflat ca alti romani cu rezervari la imperial au fost mutati in alte hoteluri....ca nu mai sunt locuri. Deci se poate si mai rau!!!

#34
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View PostMirceapopescu, on 30th June 2012, 10:20, said:

Deci se poate si mai rau!!!
Merci frumos! Asteptam cu mare interes raspunsul tau...
Hai ca poate n-o fi  :drac:  chiar asa de negru!!! Ba, mai mult (cine stie?), pana la terminarea sejurului tau o sa ajungi sa vezi plin tot paharul! Cel putin, eu asa iti doresc!
Distractie maxima in continuare!  :thumbup:

#35
ion88

ion88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.02.2011

View Postrottweiler2007, on 29th June 2012, 14:58, said:

deci vad ca se confirma ce am scris io in postul de deschidere al acestui topic: DI 2012 = mincare si aglomeratie

acum intelegeti de ce eu nu recomand hoteluri in primul an de activitate?

userul @mirceapopescu are dreptate 99,99% pt ca DI are la guest relations sau concierge un angajat din romania pe care il cheama sergiu si cu care va puteti conversa in limba materna

nu exista hotelul perfect, toate au minusuri si plusuri, nu e bine sa compari nimic cu nimic, tre sa iei totul asa cum e

ce nu-i place lui popescu ii place lui ionescu si invers

uite mie mi-a placut barut ca e linistit dar altuia de pe aici nu i-a placut, asta e, oamenii nu-s la fel si nu gindesc la fel

mie imi place de ex gural belek, imi place sueno belek, imi place riu kaya belek, dar atentie, am scris ca imi plac mie aceste hoteluri nu ca e musai sa va placa si voua

cunosc oamenii care merg numai si numai la rixos belek, cunosc oameni care merg numai si numai la barut, stiu pe cineva care an de an sta 3 saptamini la delfin palace darrrrr, atentie, stiu pe cineva care sta an de an 3 saptamini la vera santa maria din kusadasi

intrebare pt mirceapopescu: ai scris ca hotelul nu are wi-fi dar tot tu scrii in postul de mai sus ca esti "pe" piscina, asta inseamna ca ai uaifi la piscina?
As dori sa cumpar 12 nopti incepand cu 1 august,2 adulti si 2 copii cu avionul.Eram hotarat sa cumpar la Dephin Imperial iar acum sant complet dezorientat. Rog recomandari in acelasi buget.

#36
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postion88, on 5th July 2012, 06:49, said:

As dori sa cumpar 12 nopti incepand cu 1 august,2 adulti si 2 copii cu avionul.Eram hotarat sa cumpar la Dephin Imperial iar acum sant complet dezorientat. Rog recomandari in acelasi buget.
nu mai cauta hotelul perfect, poti alege barut lara, kempinski the dome, gural belek, gural tekirova, voyage belek, voyage sorgun, sueno belek, sueno sorgun

poti chiar să combini, DI + GURAL BELEK, 6 cu 6

sfat: nu o mai aburi virtual, du-te într-o agentie de turism si vezi pe unde mai găsești locuri

Edited by rottweiler2007, 05 July 2012 - 06:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate