Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Hotel Delphin Imperial

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
dunn2dunn

dunn2dunn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.06.2011

View PostMirceapopescu, on 29th June 2012, 13:21, said:

Sunt la Delphin imperial din 26 iunie si mai am zece zile de stat....ESTE MAREA TEAPA pe anul asta...
A fost inaugurat anul acesta dar e inca neterminat, mai lucreaza pe ici pe colo cu turisti in el... Repara pe la piscine, monteaza manere la usi...parca am fi la noi la romani...personalul e varza, in afara staff-ului care stiu ceva engleza si incearca sa fie amabili... Restul zici ca fac munca in folosul comunitatii, le ceri servetele si ei iti aduc scobitori. Ei spun ca hotelul are o capacitate de 2000 de locuri, dar la locurile de luat masa sunt depasiti, nu fac fata sa aranjeze masele intre doua ture de clienti, deci iei micul dejun cu mizeriile lasate de cei dinaintea ta pe masa. Daca le ceri sa curete mananci micul dejun .....la pranz!!! Probabil tot din cauza nr mare de turisti, nu fac fata la spalatul veselei....nu am gasit bar din incinta DI la fare sa servesc bautura fara urme de ruj pe pahar.
Camerele sunt spatioase si elegante, serviciul de curatenie ...inexistent! Adika ai folosit paharele din camera ....ti le speli singur, ai uitat o sticla goala pe balcon.....acolo ramane probabil pana pleci. Prosoapele ca acasa.....nu elefanti, nu lebede, nu nimic, si oricum nu arata a prosoape de anul acesta.... Hotelul a fost inaugurat in mai 2012!!!!!
Minibarul se aprovizioneaza zilnic....in schimb sapun si dusgel....le-ai terminat?! Nasol altele nu mai pupi....
Restaurantele alacart ... Am incercat doar unul...cu moft si iz frantuzesc.....dar interpretat turceste....servesc intai barbatii si apoi doamnele, farfuriile le dau peste capul celorlalti de la masa, piinea au adus-o odata cu desertul....JENANT.
DAR MAREA TEAPA este ca nu au WI-FI .... Iau semnal de la Diva. Nu ai conexiune la internet nici macar in lobby bar , nici pe tejgheaua de la receptie.
Am facut scandal, am ajuns la unul din manageri si ....nu am aprimit internet decat pe userul camerei mele si mi sa spus sa-mi tin gura, dar am primit loc de parcare privilegiat, platou in camera cu fructe , alune etc si o sticla de vin.
Probabil ca peste doi ani vor fi la un alt nivel , adika se vor roda si vor invata pe percurs.
Anul trecut am fost la Concord , si fata de DI ramane mai sus cu cateva trepte ( macar pentru gradina superb amenajata si conexiunea la internet )
Plusul DI il primeste la mancare si bauturi, dar si aici va dau un sfat: vreti bauturi de import.... Mergeti la bar si aratatii sticla din care vreti sa beti.... Altfel beti ce vor ei adika totul autohton.
Un alt plus... Ma simt ca acasa...acum sunt pe una din piscine si in jurul meu sunt cel putin 4 familii din Romania( binenteles necunoscuti).
Mai bine incercat la anu Delphin Imperial, poate nu veti regreta ca noi....

buna ziua.
Fara a incerca sa va jignesc, cred ca standardele dumneavoastra sunt cel putin de hotel Ritz. Altfel nu-mi explic parerea pe care v-ati format-o despre acest resort. Sau poate va luati in fiecare zi pranzul undeva pe Sena, iar mancarea de la Delphin nu v-a cazut bine?! Nu inteleg care este marea tzeapa - camera a fost curatata zilnic, minibarul plin, internet in camera si in lobby (imperial 15). Personalul a fost foarte saritor, fara probleme, amabil, prompt, sau poate doreati ca intrarea in restaurant sa fie anuntata cu fanfara si covor rosu?! Ati facut scandal ..... mda, tipic romaneste.
P.S. - sejurul la imperial a fost intre 26 iunie 3 iulie 2012; in 2011 am stat acasa; 2010 royal wings; 2009 - antedon; 2008 - papillon belvil.

#38
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Intrebare: cine sta in Delphin Diva poate intra (oficial/neoficial?) in Delphin Palace si in Delphin Imperial (sunt alaturate toate?) la piscina, masa etc? Se dau bratari (culori diferite)?
Daca nu se poate intra oficial de la unul la altul, m-ar interesa daca sunt diferente notabile intre cele 3 hoteluri si care este mai bun din punct de vedere al serviciilor, plajei (nisip, intrare lina in mare), piscinelor, mancarii (imi inchipui ca la toate este buna mancarea, dar ma intereseaza in mod deosebit daca sunt incluse sucurile fresh, cocktailurile si daca sunt specialitati la masa gen fructe de mare etc), spectacolelor de seara si altor activitati (party-uri pe plaja/piscina, foam party etc). Am inteles ca la Imperial e aglomeratie, si la celelalte la fel? pe mine ma intereseaza luna mai, deci asta ar conta mai putin...
Cu Wifi m-am lamurit, la Diva e peste tot, la fel si la Palace?

#39
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostPhx', on 7th July 2012, 11:26, said:

Intrebare: cine sta in Delphin Diva poate intra (oficial/neoficial?) in Delphin Palace si in Delphin Imperial (sunt alaturate toate?) la piscina, masa etc? Se dau bratari (culori diferite)?
Daca nu se poate intra oficial de la unul la altul, m-ar interesa daca sunt diferente notabile intre cele 3 hoteluri si care este mai bun din punct de vedere al serviciilor, plajei (nisip, intrare lina in mare), piscinelor, mancarii (imi inchipui ca la toate este buna mancarea, dar ma intereseaza in mod deosebit daca sunt incluse sucurile fresh, cocktailurile si daca sunt specialitati la masa gen fructe de mare etc), spectacolelor de seara si altor activitati (party-uri pe plaja/piscina, foam party etc). Am inteles ca la Imperial e aglomeratie, si la celelalte la fel? pe mine ma intereseaza luna mai, deci asta ar conta mai putin...
Cu Wifi m-am lamurit, la Diva e peste tot, la fel si la Palace?

Am  fost la  Diva  8  nopti ,  totul a  fost  OK.
Oficial  trebuie sa  faci  cerere   la  receptie  pt  vizita D imperial, Ne  oficial  ;   am  fost 2-3  ori  la  ei  si am plimbat peste  toti ,  si  am  fost la  barul lor in  Plaja si  teresa,
Bratari  este  diferite  color  ,
Fresh portacal  fiacare  dim cat  vrei  /   expresso  peste  toti  coctaiul  peste  toti  , care  vrei  sau  alege  ei , fiacare  seara  alta  activitate
8.30-9.30  minidicso  9.30-10.30   show ( La noi  a  fost  circul  Moscow / Samba  night /   concurs /  playback show / si  diverse  show )
la  masa  fiacare  seara  alta  spec.  Italian  night /   sea food /   turkish night / international  night  /  etc
Plaja  /  sezlong  destul de liber,  noi  am  ajuns in jur de  10  la  plaja  si  fiacare  dim  am  gasit  3  locuri  fara    problema ..

#40
valepopa

valepopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.02.2007

View Postdunn2dunn, on 5th July 2012, 14:57, said:

buna ziua.
Fara a incerca sa va jignesc, cred ca standardele dumneavoastra sunt cel putin de hotel Ritz. Altfel nu-mi explic parerea pe care v-ati format-o despre acest resort. Sau poate va luati in fiecare zi pranzul undeva pe Sena, iar mancarea de la Delphin nu v-a cazut bine?! Nu inteleg care este marea tzeapa - camera a fost curatata zilnic, minibarul plin, internet in camera si in lobby (imperial 15). Personalul a fost foarte saritor, fara probleme, amabil, prompt, sau poate doreati ca intrarea in restaurant sa fie anuntata cu fanfara si covor rosu?! Ati facut scandal ..... mda, tipic romaneste.
P.S. - sejurul la imperial a fost intre 26 iunie 3 iulie 2012; in 2011 am stat acasa; 2010 royal wings; 2009 - antedon; 2008 - papillon belvil.
Ne-am întors de curând de la Imperial, noi fiind clienți fideli ai hotelului Delphin Palace, considerat pânã anul acesta perla coroanei (lanțului Delphin). Marele avantaj al Imperialului este dimensiunea enorma a terasei restaurantului principal și sãlile interioare imense ale aceluias restaurant. Practic toți turiștii pot servi masa aici în același timp, dacã doresc acest lucru, si asta în vârf de sezon, când hotelul este ocupat 100%. Copiii au un spațiu dedicat unde pot servi masa împreunã cu pãrintii lor, nederanjind astfel ceilalți turiști veniți fãrã copii. Chelnerii sunt atenti, amabili si foarte rapizi. Daca cineva scapã pe jos o farfurie cu mâncare un chelner izoleazã imediat locul (pentru a nu cãlca altcineva  acolo) pânã vine alt chelner cu mãturica si faras si curata mizeria+ sray cu detergent si wiper pt.a dezinfecta locul. Bucataria de la Imperial este sublima (rottweiler 2007 are perfecta dreptate). Am mâncat acolo unele specialitãți de somon și alte chestii sofisticate pe care nu mi le pot permite acasã. Celelalte pãreri negative privind acest aspect sunt total aiurite. Imperialul are mai multe baruri exterioare și mult mai mari decât Delphin Palace. Poți servi bãuturi alcoolice de import 24/7. Poți începe dimineața devreme de la Camelot bar (aflat la subsol și deschis toatã noaptea de la 20:00PM pânã la 8:00AM a doua zi, si are si mâncãruri calde), poți continua la unul din multele baruri deschise de la 9:00AM în lobby, la piscine sau pe plaja, barul de pe ponton deschis pânã la 24:00PM (unde briza marii te mângâie foarte plãcut) si poți sta toatã noapte la Night Club unde se poate și fuma. Nu este nevoie sa stai la coada la bar (oricare ar fi el) pt.a te bagã cineva în seama. Este suficient sa te așezi la o masa, sa faci un semn si imediat un chelner, sau o chelnerițã pe patine cu rotile i-ți va lua comanda si te va servi in max.10min.

#41
valepopa

valepopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.02.2007

View Postbia899, on 11th June 2012, 16:19, said:

Cum sunt plaja, intrarea in apa si aquapark-ul? Merita diferenta de pret fata de Royal Wings, de exemplu?
A, rottweiler, de ce numesti hotelurile din Antalya "tarcuri"?  :)
Ne-am întors pe 30.Iul de la Delphin Imperial. Urmând sfaturile celor care au mai postat aici am pus 20$ în pașaport la recepție. Acest lucru a upgrade considerabil calitatea camerei primite. Am primit un ditamai Junior Suit, cu balcon imens, la etajul dorit, cu toate ca noi nu plãtisem pt.asa ceva (nu aveam copiii cu noi). Intrarea în mare este lina. Tot nisipul plajei este curãțat o data la 2 zile de un tractoras cu lama care elimina și pietricelele de la contactul cu marea. Șezlongurile sunt curãțate zilnic de cãtre o armata de cameriste, înainte de 8:30AM. Plaja este mult mai larga decât la Delphin Palace, cu mult mai multe șezlonguri si baldachine. Este suficient loc pt. toatã lumea, chiar și în full sezon. Aquapark-ul este suficient de mare, cu tobogane lungi si line.

#42
valepopa

valepopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 02.02.2007

View Postalinuta123, on 28th June 2012, 17:51, said:

Sa inteleg ca DI este cam in defavoarea iubitorilor de plaja, nisip si mare, nu-i asa?? :confused:
Nu, total eronat: Delphin Imperial este în favoarea iubitorilor de plaja și nisip curat. Pe plaja de la Imperial circula în permanenta cineva de la curãțenie care aduna sticlele, paharele și farfuriile goale lãsate aiurea de turiști (cu toate ca sunt o groaza de coșuri de gunoi disponibile), un cãrucior plin cu sucuri reci (inclusiv la cutie), bere la sticla (Efes, Dark beer & Lemon beer), apa plata la 1/2L, bineînțeles toate reci. Pe pontonul de la plaja puteți gãsi fructe f.f.dulci imersate în cuburi de ghiațã (sunt o nebunie). Încercați și un Ice Coffe, merita. Daca mergeți la Imperial încercați și o excursie de o zi cu vaporașul, care are inclusa o baie cu spuma. E cool. Garantez ca nu a-ți mai experimentat aceasta senzație la nici un al club de fițe din Romania (nu în aceasta forma). De la agenția din Rom.de unde am cumpãrat biletul ne-au spus ca excursia e free, iar agenția partenera din Turcia (Peninsula) ne-a spus ca ne poate oferi o excursie free-low quality, sau o excursie high quality (care include și baia cu spuma) contra 30EUR/per. Am optat pt.a doua varianta și nu am regretat. A meritat pe deplin.

View PostMirceapopescu, on 29th June 2012, 13:21, said:

Sunt la Delphin imperial din 26 iunie si mai am zece zile de stat....ESTE MAREA TEAPA pe anul asta...
A fost inaugurat anul acesta dar e inca neterminat, mai lucreaza pe ici pe colo cu turisti in el... Repara pe la piscine, monteaza manere la usi...parca am fi la noi la romani...personalul e varza, in afara staff-ului care stiu ceva engleza si incearca sa fie amabili... Restul zici ca fac munca in folosul comunitatii, le ceri servetele si ei iti aduc scobitori. Ei spun ca hotelul are o capacitate de 2000 de locuri, dar la locurile de luat masa sunt depasiti, nu fac fata sa aranjeze masele intre doua ture de clienti, deci iei micul dejun cu mizeriile lasate de cei dinaintea ta pe masa. Daca le ceri sa curete mananci micul dejun .....la pranz!!! Probabil tot din cauza nr mare de turisti, nu fac fata la spalatul veselei....nu am gasit bar din incinta DI la fare sa servesc bautura fara urme de ruj pe pahar.
Camerele sunt spatioase si elegante, serviciul de curatenie ...inexistent! Adika ai folosit paharele din camera ....ti le speli singur, ai uitat o sticla goala pe balcon.....acolo ramane probabil pana pleci. Prosoapele ca acasa.....nu elefanti, nu lebede, nu nimic, si oricum nu arata a prosoape de anul acesta.... Hotelul a fost inaugurat in mai 2012!!!!!
Minibarul se aprovizioneaza zilnic....in schimb sapun si dusgel....le-ai terminat?! Nasol altele nu mai pupi....
Restaurantele alacart ... Am incercat doar unul...cu moft si iz frantuzesc.....dar interpretat turceste....servesc intai barbatii si apoi doamnele, farfuriile le dau peste capul celorlalti de la masa, piinea au adus-o odata cu desertul....JENANT.
DAR MAREA TEAPA este ca nu au WI-FI .... Iau semnal de la Diva. Nu ai conexiune la internet nici macar in lobby bar , nici pe tejgheaua de la receptie.
Am facut scandal, am ajuns la unul din manageri si ....nu am aprimit internet decat pe userul camerei mele si mi sa spus sa-mi tin gura, dar am primit loc de parcare privilegiat, platou in camera cu fructe , alune etc si o sticla de vin.
Probabil ca peste doi ani vor fi la un alt nivel , adika se vor roda si vor invata pe percurs.
Anul trecut am fost la Concord , si fata de DI ramane mai sus cu cateva trepte ( macar pentru gradina superb amenajata si conexiunea la internet )
Plusul DI il primeste la mancare si bauturi, dar si aici va dau un sfat: vreti bauturi de import.... Mergeti la bar si aratatii sticla din care vreti sa beti.... Altfel beti ce vor ei adika totul autohton.
Un alt plus... Ma simt ca acasa...acum sunt pe una din piscine si in jurul meu sunt cel putin 4 familii din Romania( binenteles necunoscuti).
Mai bine incercat la anu Delphin Imperial, poate nu veti regreta ca noi....
In afara de Delphin Palace am mai stat în Turcia și la alte hoteluri mari în plin sezon. Toate erau suprasolicitate, personalul nu fãcea fata în vârf de sezon. NU este cazul la Imperial (nu deocamdatã, cel putin). La Imperial te simți respectat ca un adevarat împãrat, chiar și în plin sezon.

#43
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
MÎNCAREA DE LA IMPERIAL

http://www.facebook....&type=1

#44
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Ne-am intors si noi din scurta vacanta la Delphin Imperial, am avut noroc de vreme superba, caldura mare si apa nu asa rece cum ne asteptam. Adica am facut baie atat in piscine, cat si in mare, unde uneori mi s-a parut apa si mai calda decat in piscina. Hotelul este superb, mai ales lobby-ul cu acel candelabru imens si cele 10 lifturi transparente, dar si camerele sunt aranjate cu gust si foarte spatioase. Si piscinele ne-au placut, dar mai ales pontonul de la mare, unde era cel mai placut pentru noi sa facem plaja pe paturile albe sau sa savuram privelistea cu o bauturica in fata. Spectacolele de seara au fost dragute, nu ceva extraordinar, dar faine (cel mai tare mi-a placut seara de gala la piscina, cu artificii). Animatia cam slabuta. Cat despre mancare, nu ne putem plange, era muuuulta si buna, dar, dupa parerea mea, tot nu o intrece la calitate si diversitate pe cea de la Lykia World din Oludeniz.
Am vizitat (oficial) si Delphin Palace si Delphin Diva, dar, pe langa acesta, par mici si neinteresante. Mai putin gradina de la Palace, care mi-a placut parca mai tare decat cea de la Imperial (vegetatie mai abundenta, fiind mai "veche"). Diva mi s-a parut neinteresant si mic pe langa Imperial.
Daca intereseaza pe cineva ceva in mod special, intrebati-ma.

#45
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Laura, cu ce v-ati dus, avionul? Cate zile si cam cat v-a dus cu totul?

#46
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Da, cu avionul, compania Pegasus cu escala la Istanbul. Avionul luat din timp a fost cam 150 euro/pers, iar hotelul cam 250 euro/noapte (2 adulti si 2 copii de 11 si 14 ani). Camera pentru doar 2 adulti era in aceasta perioada 175 euro/noapte.

#47
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Multumesc frumos!

#48
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostPhx, on 07 mai 2013 - 08:47, said:

Ne-am intors si noi din scurta vacanta la Delphin Imperial, am avut noroc de vreme superba, caldura mare si apa nu asa rece cum ne asteptam. Adica am facut baie atat in piscine, cat si in mare, unde uneori mi s-a parut apa si mai calda decat in piscina. Hotelul este superb, mai ales lobby-ul cu acel candelabru imens si cele 10 lifturi transparente, dar si camerele sunt aranjate cu gust si foarte spatioase. Si piscinele ne-au placut, dar mai ales pontonul de la mare, unde era cel mai placut pentru noi sa facem plaja pe paturile albe sau sa savuram privelistea cu o bauturica in fata. Spectacolele de seara au fost dragute, nu ceva extraordinar, dar faine (cel mai tare mi-a placut seara de gala la piscina, cu artificii). Animatia cam slabuta. Cat despre mancare, nu ne putem plange, era muuuulta si buna, dar, dupa parerea mea, tot nu o intrece la calitate si diversitate pe cea de la Lykia World din Oludeniz.
Am vizitat (oficial) si Delphin Palace si Delphin Diva, dar, pe langa acesta, par mici si neinteresante. Mai putin gradina de la Palace, care mi-a placut parca mai tare decat cea de la Imperial (vegetatie mai abundenta, fiind mai "veche"). Diva mi s-a parut neinteresant si mic pe langa Imperial.
Daca intereseaza pe cineva ceva in mod special, intrebati-ma.

a fost o vreme incredibilă, am termometru la ceas, erau 46 grade pe plajă la soare
mă pui pe ginduri cind zici ca potolul grețos de la DI este mai puțin decît la LWO
pe 7 sept ajung la LWO devenit intre timp țarc olinclusiv.

#49
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postrottweiler2007, on 10 mai 2013 - 19:22, said:

a fost o vreme incredibilă, am termometru la ceas, erau 46 grade pe plajă la soare
mă pui pe ginduri cind zici ca potolul grețos de la DI este mai puțin decît la LWO
pe 7 sept ajung la LWO devenit intre timp țarc olinclusiv.

Si ca sa fiu si putin carcotasa, fresh-ul de la Imperial era indoit cu apa, iar cocktailurile mai "lungite" asa...Iar personalul sta cam prost cu engleza. Pe bune ca la Lykia, seara cel putin, la restaurantul Marina, zici ca e supermarket, nu bufet all-inclusive...Adica ciresele se afla pe o taraba cu gheata, de vreo 3mp, un maldar asa... Fructele sunt cu lazile, de vreo 10-15 feluri... Painea de zeci de feluri ocupa un perete ca la brutarie...Carnurile de toate felurile (inclusiv porc, scria pe el, nu glumesc...), pestii intregi de toate marimile, inghetata de marca (Carte d'or) si la pranz si la cina, fresh-ul de vreo 5 feluri stors in fata ta...sunt chestii pe care nu le-am regasit la Delphin Imperial la aceeasi scara... Deci Lykia World Oludeniz ramane no.1 in topul preferintelor mele, no. 2 Hillside Beach Club Fethiye si no.3 Delphin Imperial Lara...

#50
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
am impresia că:

1. DI nu mai e anul ăsta ce-a fost anul trecut in ceea ce priveste potolul grețos
2. că tu nu ai fost la LWO pe vreun întîi de mai; de 1 mai canci cireșe

vom vedea cum va sta LWO la masă în toamnă, dar cu siguranță nu vor avea cireșe

Edited by rottweiler2007, 10 May 2013 - 20:47.


#51
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postrottweiler2007, on 10 mai 2013 - 20:46, said:

am impresia că:

1. DI nu mai e anul ăsta ce-a fost anul trecut in ceea ce priveste potolul grețos
2. că tu nu ai fost la LWO pe vreun întîi de mai; de 1 mai canci cireșe

vom vedea cum va sta LWO la masă în toamnă, dar cu siguranță nu vor avea cireșe

Nu era vorba de faptul ca erau cirese (minunate, de altfel...cele mai bune cirese mancate vreodata, si aici nu compar cu Romania), era sfarsit de iunie-inceput de iulie in ambii ani in care am stat la Lykia, ci cantitatile/calitatea/modul de expunere a tuturor mancarurilor...
Si da, e posibil ca in sezon sa fie Imperialul si mai si decat acum de 1 mai, dar si asa era aglomerat si greu de gasit o masa nu foarte indepartata de bufet; imi inchipui cum va fi in sezon. La Lykia e putin altfel, e imens..., abia astept sa-mi spui impresiile tale in septembrie.

#52
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View PostPhx, on 10 mai 2013 - 20:58, said:

e posibil ca in sezon sa fie Imperialul si mai si decat acum de 1 mai, dar si asa era aglomerat si greu de gasit o masa nu foarte indepartata de bufet; imi inchipui cum va fi in sezon
Am scris anul trecut pe AFA un review cat se poate de obiectiv despre "cat de aglomerat" este DI-ul in plin sezon...

Nu ai fost deloc carcotasa! Sunt adevaruri pe care chiar daca ai vrea, nu ai cum sa nu le observi sau sa nu te afecteze intr-un fel sau altul.
Eu nu m-as mai duce acolo nici sa-mi faca cineva cadou sejurul, daramite sa mai dau si bani!?!
Dezamagirea a fost crunta, mai ales ca era prima noastra "intalnire" cu litoralul turcesc... Posted Image

#53
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalinuta123, on 10 mai 2013 - 21:17, said:

Am scris anul trecut pe AFA un review cat se poate de obiectiv despre "cat de aglomerat" este DI-ul in plin sezon...

Nu ai fost deloc carcotasa! Sunt adevaruri pe care chiar daca ai vrea, nu ai cum sa nu le observi sau sa nu te afecteze intr-un fel sau altul.
Eu nu m-as mai duce acolo nici sa-mi faca cineva cadou sejurul, daramite sa mai dau si bani!?!
Dezamagirea a fost crunta, mai ales ca era prima noastra "intalnire" cu litoralul turcesc... Posted Image

Voala-de-vezi ce scriam anul trecut pe 5 iunie în deschiderea acestui topic: mi s-a părut un resort înghesuit, sezlong linga sezlong, om linga om, umbrelă lîngă umbrelă

#54
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postrottweiler2007, on 11 mai 2013 - 05:50, said:

Voala-de-vezi ce scriam anul trecut pe 5 iunie
...din pacate "too late"!!! Posted Image

A fost un sejur platit de prin aprilie, la insistenta prietenilor nostri, care aveau fff multi ani de "Turcia" la activ si care-si doreau de fff mult timp sa ne petrecem o vacanta impreuna!
Am mers "pe mana lor", oarecum incantati de povestirile referitoare la experientele lor anterioare...

Apoi, dupa 1 Mai (momentul inaugurarii DI-ului) au inceput sa apara si primele poze, informatii si review-uri despre hotel!
Odata cu apropierea de varful de sezon, acestea incepeau "sa se bata cap in cap", turistii fiind impartiti in doua mari tabere: "extraordinar de multumiti" sau "nemultumiti total", din categoria de mijloc nefacand parte prea multi...
Cu toate acestea am plecat optimista, pe principul ca "omul sfinteste locul" si ca nu vom avea cum sa nu ne simtim bine intr-o astfel de locatie!
Din pacate insa, ne-am intors...cum ne-am intors!!! Posted Image

Prietenii nostrii, desi dezamagiti si ei de "experienta DI", vad ca si anul acesta au ales tot un hotel nou, care se va deschide...nu stiu cand si nici nu ma intereseaza!
Noi insa nu vom mai face niciodata aceeasi greseala si ne vom planifica intotdeauna vacantele in amanunt INAINTE de a plati sejurul si ACOLO unde ne vom dori noi!

Personal, nu-mi place incertitudinea si prefer "sa merg la sigur"!!!
Si-asa concediile noastre sunt si scurte, sunt si rare, daca le mai si "facem praf" cu cine stie ce "surprize" neplacute, ce rost mai are sa plecam de acasa?

Asa ca nu-mi mai ramane decat sa va urez tuturor Vacante frumoase, asa cum vi le doriti!, oriunde va veti propune sa le petreceti! Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate