Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Arborele Paulownia

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2138 replies to this topic

#2035
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Sper că dacă o să ajungi să vinzi si tu si te îmbogățesti faci si tu cinste..

#2036
castigionline

castigionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 19.08.2017
ce inseamna sa te imbogatesti, sile? dezvolta un pic subiectul relativ la vanzarea de paulownia ca eu inca nu inteleg cum vine asta... de fapt lasa... tu faci ceva de drag ca se te imbogatesti?

sau te imbogatesti sufleteste facand ceva de drag?

adica nu stiu daca intelegi, pentru tine sile partea financiara e cea mai importanta? totul se invarte in jurul ei, cu ea incepe si se termina totul?

si daca da, hai sa vedem, cati bani vrei?

#2037
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Cum as putea sa resping o atat de rafinata auto-invitatie? Hai sa spargem o nuca, mancam o gutuie si povestim despre maretul paulownia.
Da, descrie experientele tale, foarte frimos. Daca se poate, fara umplutura de baliverne culese de pe net.

#2038
castigionline

castigionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 19.08.2017
eu barem imi detaliez experienta cu paulownia, tu nu existi cu asa ceva, nu ai poze, nu ai filme numai vorbesti si ma intreb daca ai vazut cumva paulownia in realitate, in alta parte decat la mine...

#2039
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
E deja pe toate drumurile

#2040
castigionline

castigionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 19.08.2017
numai al tau nu...

#2041
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Ati distrus topicul !
Daca aveti chef de suete ieftine exista poiana !

#2042
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
trebuie distrus pentru nu a distruge persoane mai credule.asta i topic de reclama mascata pentru o afacere ce pe cativa ii imbogatesc si pe cei ce pun botul ii fac sa se dea cu capul de pereti dupa vre o cativa ani.

#2043
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Bine, ma intreb la cine se referea cu acel "ati". Probabil la domnul care a initiat blabla-ul cu atatea baliverne de amagit prostimea. Normal ca trebuiau contraargumentate valide, ca nu vrem sa facem topic de dezinformare aici.

#2044
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
As vrea ca acest topic sa fie exclusiv despre arborele in sine, nu despre afaceri sau speculatii !
In plus, nu stiu de ce va erijati multi in aparatorii credulilor, sau in demontatori de mituri etc. Dar ma rog, asta e treaba voastra, voi va pierdeti timpul !
Totusi, va rog din nou, sa o faceti pe alt topic, nu aici, este un topic creat special pentru asa ceva !

View Postsilesax, on 10 noiembrie 2017 - 06:58, said:

trebuie distrus pentru nu a distruge persoane mai credule.asta i topic de reclama mascata pentru o afacere ce pe cativa ii imbogatesc si pe cei ce pun botul ii fac sa se dea cu capul de pereti dupa vre o cativa ani.

Hai sa distrugem fiecare ce ii apartine, acest topic nu va apartine voua, nici celor pro, nici celor contra !

View Posttil, on 10 noiembrie 2017 - 12:07, said:

Bine, ma intreb la cine se referea cu acel "ati". Probabil la domnul care a initiat blabla-ul cu atatea baliverne de amagit prostimea. Normal ca trebuiau contraargumentate valide, ca nu vrem sa facem topic de dezinformare aici.

Pai tocmai, ca nu ai contraargumente deloc ! Si nici multi alti colegi, asa ca cine dezinformeaza ?

#2045
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
mai exista topice de culturi ..unu injura ca intr un anumit an sau cu un anumit soi nu i a iesit nimic sau a dat rezultate foarte slabe ...numai topicul asta este topic de  lauda ,ca pomu asta are  toate calitatile ..da mai mult de un pon de 20 cm diametru nu puteti arata ...tot dati fel si fel de filmulete din india sau de unde dracu stie si ii enumerati intruna calitatile in ciuda evidentei ca nimic nu a reusit aici in Romania.doar niste  tepe ....sa va fe rusine ca ii faceti reclama  la modul nesimtit sub acoperirea topicului arborelui paulwonia ...sant sigur ca santeti platiti sa postati intruna aici in ciuda evidentelor.

#2046
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Posttavktm, on 10 noiembrie 2017 - 18:17, said:

...acest topic nu va apartine voua, nici celor pro, nici celor contra !
Așa-i, aparține SP.

View Posttavktm, on 10 noiembrie 2017 - 18:17, said:

As vrea ca acest topic sa fie exclusiv despre arborele in sine, nu despre afaceri sau speculatii !...
Lui castigionline i-ai spus asta?

View Posttavktm, on 10 noiembrie 2017 - 18:17, said:

...demontatori de mituri etc...
Nu sunt mituri, sunt aberații clare.

Te întreb direct și public:
Dorești să curăț topicul de castigionline?
Cu tot cu el, desigur.
Fiindcă a adus cele mai mari deservicii acestui arbore (nevinovat, între noi fie vorba).
Orice discuție pro, reală, nu își mai putea găsi locul, pur si simplu.

Îi dau rapid zece puncte, fiindcă în aproape fiecare post a adus jigniri grave inteligenței oricărui cititor.
Pe care le-am tratat cu îngăduință și umor cu toții, atunci când mai găseam ceva umor în aberațiile scrise.
S-a terminat și acela.

#2047
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

View Postscaiba, on 09 noiembrie 2017 - 07:40, said:

Ăia-s din emisfera sudică.
Așa îți trebuie dacă n-ai cumpărat de unde trebuie.
Oricum, se vor dezvolta și aceia. Arborele paulownia este singurul care crește iarna.
Au avut muguri și primăvara. Asta înseamnă că e fix de la... Ecuator. După cum bătea vântul, ba intra în emisfera sudică ba în aia nordică. Posted Image
Ăla cu mugurii mici de tot l-am crezut mort. Mai e unul care s-a făcut negricios, ăla chiar cred că a murit deși este cel mai înalt din toți trei, inclusiv cei doi din pozele mele precedente.

#2048
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Aveți posturile mutate aici.
Topicul acesta rămâne celor care cultivă din pasiune, fără a face o afacere din asta.

@castigionline:
Ai înțeles bine, ai interdicție clară de a mai scrie pe acest topic.
Deocamdată.
Fiecare post de-al tău va fi premiat cu cinci puncte.
Asta după ce ți-l șterg.
De ce o fac?
Fiindcă pot, asta-i tot ce trebuie să reții.

Pentru ceilalți este evident motivul.

#2049
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Al meu inca nu a facut flori si taman pt. asta il pusesem. Daca la anu face tot omizi il hidratez cu motorina si pun un tei.
Asta daca n`o fi cumva si singurul arbore din lume care`i tolerant la motorina.

#2050
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,092
  • Înscris: 01.12.2006
Cica in viata e bine sa le incerci pe toate dar sa nu abuzezi
Daca fac rost de seminte pun si eu 2-3 bucati la primavara ca teren am destul. Ce-am avut si ce-am pierdut

#2051
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Și ai mei sunt pe vine, să iasă însă din vegetație.
Shantong, vreo cinci bucăți.

De semințe-i plin prin parcuri, le adună șmecherașii și le vând pe olx apoi.

View Postrid, on 15 noiembrie 2017 - 10:21, said:

...Daca la anu face tot omizi...
Când ai remarcat atacul, n-ai dat un puf de Reldan pe el?
Scuze dacă ai mai scris undeva, ciorba pe care-o făcut-o aici, mi-o tăiat cheful de citit.

#2052
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
As testa si eu daca-mi pica niste seminte in mana.
Macar ca sa compar cu alti pomi; am semanat stejari, samburii de cais (vreau zarzare ordinare, marunte si dulci) sunt la umflat in apa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate