Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

LED 24 PHILIPS

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Hasu92

Hasu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.05.2009
Salut , deci am achizitionat un LED 24 Philips : Caracteristici si l-am conectat la laptop si prin Vga si prin cablu hdmi dar in nici unu dintre cazuri nu a mers full screen pe ultima rezolutie care screie acolo ca e Recomandata si e cea mai buna 1920x1080, raman cam 2 cm de dunga neagra pe verticala si 3 pe orizontala (pe ficare parte) Merge full screen doar pe rezolutia 1680x1050 din meniul monitorului imaginea nu poate fi lungita sau facuta mai lata cum se putea la monitoarele vechi decat mutata stanga-dreapta , sus-jos . Am incercat sa-l conectez pe un desktop vechi prin vga, acolo merge fullscreen dar nu pe 32 de biti decat tot pe 1680X1050 (probabil o fi de la placa video veche) lucru care nu se aplica in cazul laptopului (Ati Radeon 5060 , 1024 Dedicata) are si ceva driver l-am bagat dar nu ajuta cu nimic , am reinstalat ultima versiune de driver pentru placa mea video tot nimic, astept sa vad ce aveti de zis d-voastra

am dat de capat , poate fi sters topicul

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008
Despre ce laptop este exact vorba? Ma indoiesc ca placa video are o asa memeorie de mare "dedicata". poate atat(1024) din memoria totala
poti sa dai "share" pt. placa video.
Vezi in Catalyst Control Centre daca ai ce ti-am pus in poze si joaca-te pe la setarile alea.

Offtopic: Daca ai dat cat scrie acolo pe cel.ro e imens pt. un monitor cu panel TN . Se justifica un monitor cu 2ms doar daca faci gaming intens. La 700-800RON deja gasesti monitoare cu panel IPS(LG) sau VA.

Attached Files


Edited by edigee, 13 May 2012 - 13:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate