Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...
 

La ce ora va treziti de obicei?

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#19
lenovostart

lenovostart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 17.08.2010

 Eustace, on 29th April 2012, 10:35, said:

Salut.
La ce ora va "sculati" de obicei (in cursul saptamanii)?
Daca sunt schimbul 1 ma trezesc pe la ora 5, daca sunt schimbul 2  pe la 7 maxim 8, sunt o persoana matinala.

#20
vladmR

vladmR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 19.02.2011
De sculat mi se scoala destul de des..
De trezit ma trezesc in weekend obligatoriu dupa 11, iar in timpul saptamanii la 6:30.

#21
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
6 jumate de obicei dar cand stau noaptea mai mult ma trezesc si la ora 8.

#22
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Citeam un topic asemenator pe un site din America, majoritatea oamenilor (care munceau) se trezeau pe la 4,30 - 5, unii chiar si la 3,  luand in calcul ca multi intrau la 9 la serviciu e un travaliu sa locuiesti intr-un oras mare foarte aglomerat sau sa ai serviciu la 30-50 km de casa, sa faci naveta, trebuie sa pleci de-acasa cu vreo 2 ore inainte....

E dificil pentru cei care lucreaza sau invata asa departe de casa, sa stai 8-9 ore la serviciu si sa mai faci 3-4 ore (dus-intors) pana acasa....e dezastru, nu mai ai timp de nimic.

Edited by alex-softpedia, 29 April 2012 - 12:29.


#23
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Evident o viata de caca cu naveta 3 ore si munca 9 ore. Sluga de fapt. La ce mai traiesc ăia? Și cand au 2-3 zile libere navalesc ca vacile să iasă undeva si ei. Si noi ne indreptam spre tipul ala de viață insa si cu salari proaste.  Cred ca ăia din comunism nu aveau dea face cu asa ceva.

#24
Airgrind

Airgrind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.01.2008

 FourteenEight, on 29th April 2012, 11:53, said:

Si taicamiu se trezeste tot asa devreme ca tine din cauza serviciului :( ...

Eu incep serviciul pe la 9 -10 rareori la 8 dar de vreun an si ceva m-am obisnuit sa ma trezesc asa dimineata

#25
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,107
  • Înscris: 20.12.2007
Trezit la 6.30
Gata de plecare pe la 07.00
Verificam pe geam daca e coada de masini pana peste reperul marcat cu "in plm cu cine a pus Cora la Granitul si a glomerat zona" . Nu e , iau masina mers 45 de min la serviciu ajung in jur de 8.15
Daca e coada de masini atunci metrou plus vreun sfert de ora mers pe jos
Saptamana viitoare imi iau bicicleta si am de pedalat  vreo 12 km pana la job. Clar ca tre' sa ma trezesc si mai devreme sa fac dus altfel o sa put ca un sconcs

Edited by Kokoshmare, 29 April 2012 - 16:53.


#26
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2012
De obicei la 8-9. In diminetile in care am ceva de facut mai devreme la serviciu, la 7:30.
Niciodata nu mi-a placut prea tare sa ma trezesc devreme si nici sa merg devreme la somn.

#27
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
@kokoshmare, da' tu nu faci baie cand ajungi de la munca seara :D sau muncesti din greu noaptea?ON-Topic: ma trezesc la 6 normal. In ultimul timp m-am trezit la 7:30, ca na, am santierul la 100 metri distanta de casa mea :D.

Edited by 10nut, 29 April 2012 - 17:02.


#28
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2012

 Kokoshmare, on 29th April 2012, 17:53, said:

Saptamana viitoare imi iau bicicleta si am de pedalat  vreo 12 km pana la job. Clar ca tre' sa ma trezesc si mai devreme sa fac dus altfel o sa put ca un sconcs

Foarte sanatoasa ideea cu bicicicleta.
Dar, chiar asa, cum mai remarca cineva... nu-i mai sanatos sa faci dus seara cand ajungi acasa, dupa ce ai transpirat o zi intreaga la munca si doua ture pe bicicleta?

#29
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

 Kokoshmare, on 29th April 2012, 17:53, said:

Saptamana viitoare imi iau bicicleta si am de pedalat  vreo 12 km pana la job.

Macar atata lucru sa faci daca tot esti ofiter prin filiera indirecta  :P  :lol:

ps: Poate face si dimineata si seara, multi fac dimineata dus doar ca sa se racoreasca si sa se trezeasca mai usor, un dus de 5 minute.

Edited by alex-softpedia, 29 April 2012 - 17:07.


#30
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,107
  • Înscris: 20.12.2007

 10nut, on 29th April 2012, 18:02, said:

@kokoshmare, da' tu nu faci baie cand ajungi de la munca seara :D sau muncesti din greu noaptea?ON-Topic: ma trezesc la 6 normal. In ultimul timp m-am trezit la 7:30, ca na, am santierul la 100 metri distanta de casa mea :D.
Daca plec de acasa dimineata si pedalez 12 km tre' sa fac un dus ca jobul obliga la purtat de cravata. Inca 12 km pana acasa si e clar ca se impune alt dus ca iubi nu si-a luat un porc langa ea.

 alex-softpedia, on 29th April 2012, 18:06, said:

Macar atata lucru sa faci daca tot esti ofiter prin filiera indirecta  :P  :lol:
AM FOST ofiter intre 2002 si 2008

#31
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

 Kokoshmare, on 29th April 2012, 18:08, said:

AM FOST ofiter intre 2002 si 2008

Cel fel de ofiter poti sa fii prin filiera indirecta ? E vreo restrictie in sensul asta ? Ce grad ai avut (daca se poate spune si nu e prea personal, evident).

Edited by alex-softpedia, 29 April 2012 - 17:11.


#32
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 04.03.2012

 alex-softpedia, on 29th April 2012, 18:06, said:

ps: Poate face si dimineata si seara, multi fac dimineata dus doar ca sa se racoreasca si sa se trezeasca mai usor, un dus de 5 minute.

Aia da.
Inainte de a merge la munca niciodata nu am timp sau dispozitie pentru dusul de dimineata. Ar fi un chin.

#33
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,716
  • Înscris: 13.06.2004
Pe la 8-11.

#34
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
11, 12, cateodata chiar 1 sau 2 :))

#35
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 Rovgam, on 29th April 2012, 18:11, said:

Aia da.
Inainte de a merge la munca niciodata nu am timp sau dispozitie pentru dusul de dimineata. Ar fi un chin.
???
Pliz pipal faceti dus dimineata inainte sa plecati de acasa!
Chin, nechin, a venit vara, nu raceste nimeni, nu va trage ”corentu”.... cine merge cu tramvaiul stie despre ce vorbesc :notangel:

10 minute dimineata cu trezit mai devreme, sunt convinsa ca nu moare nimeni!

Eu ma scol la 6.40, spalat, machiat, imbracat pana la 7.30 cand o trezesc pe Mara, apoi la 8.00 plecam de acasa, o duc pe ea la gradi si eu plec spre job.
Sunt oameni in tramvai care miros oribil inca de dimineata, la 17 deja e infernal :confuzzled:

#36
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 Rovgam, on 29th April 2012, 17:11, said:

Aia da.
Inainte de a merge la munca niciodata nu am timp sau dispozitie pentru dusul de dimineata. Ar fi un chin.

Bravos ! Macar acum stim de ce pute prin mijloacele de transport si nu numai.  :puke:

 nicopuscasu, on 29th April 2012, 17:31, said:

Pliz pipal faceti dus dimineata inainte sa plecati de acasa!
Chin, nechin, a venit vara, nu raceste nimeni, nu va trage ?corentu?.... cine merge cu tramvaiul stie despre ce vorbesc :notangel:

Te rogi degeaba la putori. Astea polueaza aerul cu duhoarea lor. Problema este cand trebuie sa mai imparti si mijloacele de transport in comun cu astfel de indivizi/individe sau mai rau sa ii ai colegi la munca.

On topic: la 6:30, inainte cand aveam alt job ma trezeam la 4:30 pentru a avea timp de mancat, spalat, cafea etc.

Edited by chaosss, 29 April 2012 - 17:43.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate