Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...
 Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...
 Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...
 Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4614 răspunsuri în acest subiect

#91
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 459
  • Înscris: 21.11.2009

 pamfil nastase, on 11th June 2012, 21:03, said:

ai măcar service specializat pe Samsung.
Corect! Service, garantie "normala", suport tehnic, update-uri... Conteaza! Nu inteleg insa de ce nu fac si ceva cu specificatii de top. Nu numai ei, toti producatorii consacrati. Imagineaza-ti, spec de Galaxy SII (ca sa nu zic SIII), cu dual-sim!  :first: Eu zic ca s-ar gasi clienti.

#92
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.075
  • Înscris: 04.02.2007

 junkname, on 11th June 2012, 21:33, said:

Eu zic ca s-ar gasi clienti.

Cu siguranță că s-ar găsi. Astea de pînă acum (Y Duos, Y Pro Duos și anunțatul Ace Duos) sînt entry level, lansate mai întîi pe piețe în dezvoltare precum India și abia apoi aduse și în Europa (de Est, cu preponderență), cînd au văzut că au avut succes. Update-uri la astea nu prea o să vezi, fiindcă hardware-ul e slăbuț, deci cam trebuie să te mulțumești cu ce vin.

Există cică și un Samsung Galaxy S II Duos, dacă e să dăm crezare diverselor știri apărute, doar că se pare că momentan e destinat doar pieței din China, mai precis doar unui operator. Poate, după ce-l testează și în India, să apară și la amărăștenii de noi, de la periferia Europei. <_<

#93
jay_m

jay_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 04.06.2012
Momentan Samsung i929 nu prea ne ajuta cu nimic in Romania, pentru ca unul dintre SIM-uri este CDMA (NU WCDMA). M-am jucat cu unul, ce sa zic, mi se pare identic cu S2-ul clasic, numai ca asta vine direct cu Android 4.01, nu am avut doua simuri GSM sa vad daca suporta GSM + GSM sau doar GSM + CDMA, a doua varianta l-ar face cu adevarat neutilizabil in Romania. Oricum clar 3G la noi nu merge.



 pamfil nastase, on 11th June 2012, 14:34, said:

La comerciantul român unde l-am văzut nu apare nici o specificație, în afară de poza respectivă.



:lol: Normal că nu e independent un blog care are în adresa numele comerciantului și link direct din pagina lui. Dar chiar și așa, mai bine decît nimic sau doar laude nețărmurite la adresa produsului.

Am zis ca ACTIVEAZA independent. Ei nu castiga nimic din vanzarea produselor (nici macar nu sunt din Bucuresti, de unde este magazinul online), ei sunt platiti pe review, primesc free samples la teste si beneficiaza de diverse reduceri daca cumpara de pe acel site. Obligatoriu, daca produsul are ceva probleme, acestea trebuiesc prezentate, dar nu in stilul ciobanesc cu care sunt invatati romanii (chinezarie, gunoaie etc), probabil asta deranjeaza pe unii.

In alta ordine de idei, a testat cineva Samsung Galaxy Y Duos? Nu as da o "chinezarie" gen Huawei, Lenovo, Coolpad, ZTE in viata mea pe un asemenea telefon, si totusi abunda de review-uri pozitive. Cea mai proasta rezolutie posibila la un telefon cu android, ecran mic, procesor slab, launcher neinspirat, dar e Samsung domne'.

#94
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.237
  • Înscris: 17.08.2007
Mai am luni un colet care pleaca prin transport express (GLS) si mai e loc pentru 2 produse (in limita a 1 kg) sau marti transport standard (pret redus 50 lei). Daca mai e cineva interesat, astept pm.

#95
gladix

gladix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 223
  • Înscris: 14.04.2012
eu folosesc un iglo a1-01 dual sim /este impecabil/nu am nici0o problema cu el :thumbup:

#96
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.469
  • Înscris: 28.09.2011
S-ar putea ca la ora actuala cel mai bun sa fie Huawei Shine, relativ convenabil si ca pret.

#97
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.237
  • Înscris: 17.08.2007
Din ce am mai urmarit, am vazut ca a aparut o copie a ZP100. Mai exact are acelasi design (fara logo Zopo - scrie doar Android), are 1 GB RAM si HDMI out (ca ZP200). Ciudat sau nu, e chiar mai ieftin.

In rest X825a mai pare interesant...

Au mai aparut si ZP300 si ZP500.

#98
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.458
  • Înscris: 26.02.2012
Cel mai bun dual core este samsung W999 dar este doar pentru piata din china

#99
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.075
  • Înscris: 04.02.2007

 jay_m, on 15th June 2012, 09:25, said:

Momentan Samsung i929 nu prea ne ajuta cu nimic in Romania, pentru ca unul dintre SIM-uri este CDMA (NU WCDMA). ... Oricum clar 3G la noi nu merge.

Mda, atunci e valabil și pentru

 alin62, on 17th June 2012, 13:21, said:

Cel mai bun dual core este samsung W999 dar este doar pentru piata din china

 jay_m, on 15th June 2012, 09:25, said:

In alta ordine de idei, a testat cineva Samsung Galaxy Y Duos?

Se discută despre el aici. E cum spui, adică slăbuț, dar pentru cei ce nu au pretenții multimedia foarte mari e mulțumitor.

#100
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.453
  • Înscris: 09.02.2004
eu m-as baga la un A750 dar nu am gasit inca sa dau Wave 2-ul meu.

#101
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.469
  • Înscris: 28.09.2011
Mie nu imi plac deocamdata dualsimurile de la Samsung, LG, alte branduri, etc. Prefer chinezariile facute bine.

#102
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.453
  • Înscris: 09.02.2004
La un schimb: Wave 2 necodat,in garantie pt un A750 nou+diferenta de la mine se baga cineva?

#103
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.674
  • Înscris: 04.12.2008
[ http://st2.gsmarena.com/vv/pics/philips/philips-w632.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://st2.gsmarena.com/vv/pics/philips/philips-w632-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G Network HSDPA 850 / 2100
Announced 2012, May
Status Available. Released 2012, May
Body Dimensions 123.4 x 63 x 14 mm
Weight 164.5 g
- Touch-sensitive controls
Display Type TFT capacitive touchscreen, 256K colors
Size 480 x 800 pixels, 3.8 inches (~246 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Sound Alert types Vibration; MP3 ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
Memory Card slot microSD, up to 32 GB
Internal 180 MB user available, 512 MB ROM
Data GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Yes
Speed HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP, EDR
USB Yes, v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging
Video Yes, VGA
Secondary Yes
Features OS Android OS, v2.3 (Gingerbread)
Sensors Accelerometer
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio No
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors Gray
- Dual SIM
- SNS integration
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Organizer
- Voice memo/dial
- Predictive text input
Battery Standard battery, Li-Ion 2100 mAh
Stand-by Up to 850 h
Talk time Up to 10 h


Bateria pare a fi punctul forte al acestui telefon  :coolspeak:

Editat de mobilewave, 19 iunie 2012 - 01:11.


#104
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.075
  • Înscris: 04.02.2007

 jay_m, on 10th June 2012, 21:42, said:

Mie imi place foarte mult si Star One X2, este de la aceeasi fabrica ca si B79, are aceeasi placa de baza, doar ecranul este de 4 inch si este ceva mai slim, poate de aia imi place mai mult :) .

Pare interesant, mai ales că și mie 4 țoli pentru ecran mi se par suficienți, 4,3 deja e mărișor, nu mai zic de ecrane și mai mari, parcă ții paleașca de ping-pong în mînă, în buzunar cred că ar fi incomod.

Însă infomațiile despre modelul ăsta sînt contradictorii. L-am găsit la vreo doi comercianți, unul nu dă decît poze, fără caracteristici sau preț, celalălat zice una în pagina de vînzare, dar apoi te trimite la un review pe blog, unde brusc nu mai are ICS, ci Android 2.3, ecranul nu mai e de 4 (sau 4,1), ci de 4,3 țoli, bateria nu mai e de 2000 de mAh, ci de 1800.

#105
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.469
  • Înscris: 28.09.2011

 mobilewave, on 19th June 2012, 02:10, said:

Bateria pare a fi punctul forte al acestui telefon  :coolspeak:
Sper sa nu fie si unicul punct forte (totul raportat la pret, bineinteles, ca daca ar costa 1 euro ar fi numai puncte forte).

#106
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 496
  • Înscris: 23.05.2004
ce ziceti de asta?

#107
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.469
  • Înscris: 28.09.2011
Imi plac HTC-urile asa ca astept si comentariile de acolo. Dar nu imi plac HTC-urile exagerat de scumpe, asa ca astept si pretul.

#108
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.674
  • Înscris: 04.12.2008

 XrainX, on 19th June 2012, 15:21, said:

Sper sa nu fie si unicul punct forte (totul raportat la pret, bineinteles, ca daca ar costa 1 euro ar fi numai puncte forte).

Nu stiu ce sa spun,pare slabut in privinta performantelor insa nici cei de la Samsung/HTC/Sony/LG nu par foarte departe...poate ca exceptie face samsung galaxy S2(i929) :)   Nu inteleg de ce nu se axeaza si pe modele dual sim dar cu WM,care este un OS mult mai stabil ca Android spre exemplu si consuma mai putine resurse.Tendinta lor din cate vad este de a produce telefoane cu display cat mai mare si asa mai departe,insa ignora (voit?) optimizarea sistemului de operare si folosirea unor baterii cu amperaj mai mare.
Ultimul dual sim iesit de la samsung nu are camera frontala,care pentru mine e un must be la un telefon in momentul de fata chiar daca folosesc mai rar 3G.Nici cei de la Sony sau HTC avand in vedere ca vor iesi in curand cu 2-3 modele dual sim daca nu ma insel,nu au asa ceva.Era greu sa implementeze asa ceva?Crestea cu mult valoarea telefonului respectiv in materie de costuri?Ma indoiesc.Dar avand in vedere ca in primul rand piata lor de desfacere este Asia,este de inteles asa ceva...nu prea au ei nevoie de asa ceva.

Poate ca acesta va face diferenta cel putin la nivel de performante:



[ http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/12/01/lenovo-k800/gsmarena_001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se pare ca in momentul de fata este pre-order in China si desi inca nu a fost lansat oficial,si nici nu va fi comercializat prea curand in Eu,pretul ar putea fi in jur de 400 de euro aproximativ.Asa se vehiculeaza

Editat de mobilewave, 20 iunie 2012 - 00:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate