Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Motorola Atrix vs Galaxy S2

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
Raresh20

Raresh20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.08.2007
Pana una alta, aia 10 milioane de posesori de S2 de pe prima pagina, s-au inmultit de 2 ori :D. Dar bineinteles ca e nasol, deaia se vinde asa rau :P

http://www.idevice.r...-un-an-de-zile/

#38
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
Singurul model de la Motorola de luat in seama ar fi Razr Maxx dar daca stam si ne gandim ca va veni prin luna mai cu niste specs de 2011, egale sau putin inferioare S2-ului atunci incepe sa nu mai fie o alegere inteleapta.  Va aparea Galaxy S3 bun, rau cum o sa fie, dar putem baga mana in foc ca va avea cel mai bun hardware din 2012. Parerea mea.

La fel ca si anul trecut, cand S2-ul a dat tonul.

#39
bioslaen

bioslaen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.11.2011

View PostRaresh20, on 8th April 2012, 19:19, said:

Pana una alta, aia 10 milioane de posesori de S2 de pe prima pagina, s-au inmultit de 2 ori :D. Dar bineinteles ca e nasol, deaia se vinde asa rau :P

http://www.idevice.r...-un-an-de-zile/
Depinde de pe ce blog citesti.

Quote

Samsung a reusit sa vanda peste 5 milioane de Note-uri de la lansarea din octombrie si incepe sa se profileze intr-unul dintre principalele motoare de profit pentru o companie cu o reputatie de adaptabilitate, nu de pionierat.

http://www.incont.ro...uri-record.html

View PostTudorMondialul, on 8th April 2012, 20:09, said:

Singurul model de la Motorola de luat in seama ar fi Razr Maxx dar daca stam si ne gandim ca va veni prin luna mai cu niste specs de 2011, egale sau putin inferioare S2-ului atunci incepe sa nu mai fie o alegere inteleapta.  Va aparea Galaxy S3 bun, rau cum o sa fie, dar putem baga mana in foc ca va avea cel mai bun hardware din 2012. Parerea mea.

La fel ca si anul trecut, cand S2-ul a dat tonul.
In permanenta apare ceva nou. Acum vine la moda quad-core-ul.

#40
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Normal ca vei gasi pareri pro si contra pentru ambele marci, ca d'aia ii zice versus. Nu mai bine dai tu o fuga intr-un mall si butonezi ambele telefoane ? Si vezi care iti place mai mult, tinand cont de dimensiuni, design, dotari, etc.

Sau le lasi de-o parte, mai pui niste banuti si iei HTC Sensation XE.

PS: daca ar fi sa tii cont doar de suma cheltuita pe telefon, iti recomand Motorola.

#41
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostPuferiu, on 8th April 2012, 21:19, said:

Normal ca vei gasi pareri pro si contra pentru ambele marci, ca d'aia ii zice versus. Nu mai bine dai tu o fuga intr-un mall si butonezi ambele telefoane ? Si vezi care iti place mai mult, tinand cont de dimensiuni, design, dotari, etc.

Sau le lasi de-o parte, mai pui niste banuti si iei HTC Sensation XE.

PS: daca ar fi sa tii cont doar de suma cheltuita pe telefon, iti recomand Motorola.
sau mai bine nici nu te uiti la sensation xe decat daca nu ai nevoie de telefon. Ala nu l consider tel atata timp cat pierde semnalul gsm si wifi u cand pui mana in spatele lui. Si nu sunt povesti alea de pe you tube sau alte saituri l am incercat personal si am vazut asta. Revenind la topic galaxy s2 clar e peste atrix

View Postmianaibu, on 8th April 2012, 08:11, said:

Stiam de Apple fan's dar se pare ca nici Samsung nu sta rau cu Sami boy's.

Ce doresti sa faci cu telefonul, il cumperi special pentru internet/fotografie/filmari HD/altele ?
Achizitia unui telefon presupune existenta de motive obiective (specificatiile) si subiective (designul), ambele laturi fiind foarte puternice.
ICS oficial pentru Romania nu exista (nu a fost lansat) pentru Samsung Galaxy S2 si am dat pe el 2000 lei. Desigur, este posibil sa apara maine ICS oficial, dar la fel de posibil este sa fie lansat si in octombrie.
La mine daca pun Samsung Galaxy S2 sa filmeze HD la 1080p bateria se duce procentul si minutul, iar ca sa tin filmeHD (mkv) pe el nu ofera spatiu. Din cei 16GB care sunt inscrisi pe ambalaj, practic am disponibil doar 11.50, restul fiind ocupati de sistem, etc.

Daca ai bani de Samsung Galaxy S2, eu zic sa te uiti si prin ograda HTC.
Si ce sa vezi la htc un telefon care daca il ti de spate ramai fara semnal? Si la performante nu se compara, in special placa video care este peste cea de la sensation sau oricare din modelele motorola, o placa video mai buna ar fi la iphone 4s

View Postzildjian, on 8th April 2012, 10:13, said:

Eu am conectat acum S2 la Kies si nu apara nici un ICS la update oficial.
Fisiere FLAC ascultam inca de pe Samsung Omnia anii trecuti, care avea un CPU de 600-800MHz.
Sunt unele fisiere mkv, la care si desktopul meu cu i5 sta putin pana sa le deschida. Probabil tine si de player.
In speta data, e vorba de doua mobile cu CPUuri de minim 1GHz.
Strict dintre cele doua mobile pe specificatii S2 e mai bun, dar si eu consider ca nu merita diferenta de bani. Depinde cat este de interesat clientul de acele 'caracteristici' in plus.
O comparatie, Galaxy nexus are camera de 5MP (ICS) si nu este un mobil cotat slab pentru cei doar 5MP pe care ii ofera camera.

shortyx, uita-te si la HTC Sensation XE. Are chipsets si casti BeatsAudio si Android 4.0.3 ICS oficial. Pe partea de audio si update este peste S2.
Pe partea update deocamdata nu este cu nimic inca nu e oficial pt romania ics cu ce este peste decat cu audio doar atat.

View Postwraisuni, on 8th April 2012, 14:44, said:

Samsung nu ofera suport. S2 s-a mai ieftinit. L-am vazut pe telefonultau.eu la 1789 lei. Totusi e multa plasticaraie, prea banal construit si in scurt timp va fi lansat galaxy S3 dupa care S2 va fi uitat.
De cand Google a cumparat Motorola, mai mare incredere am in acestia.
Eu iti sugerez Motorola XT910 RAZR. Materiale de calitate. mult mai subtire http://telefonultau....ury-Sliver.html
multa plasticarie? daca aveai unu in buzunar numai ziceai asta. aproape jumate din el este ecranul gorilla glass pe margine este metal iar in spate capacul  ala f subtire care cu greu o sa vezi unu rupt sau spart.

View Post101010, on 8th April 2012, 16:13, said:

In acest moment, daca ar fi sa aleg intre SGS2 si Razr Maxx, si eu as merge pe Razr, dar haideti sa nu comparam Atrix-ul cu Razr Maxx sau cu SGS2, ca n-are niciun sens.
Sa nu uitam ca Razr are placa video care o avea galaxy s1 deci daca vorbim de performante...

View Postriotrise, on 7th April 2012, 23:09, said:

Sunt posesor de Galaxy S2 si nu il recomand.
Nu stiu cum e pe la altii dar la Samsung suportul e zero. Cred ca sub zero nu poate exista.
Un alt minus mare e bateria. Pe Galaxy S2 multi ajung sa- l incarce zilnic. Camera nu exceleaza, ofera cateva optiuni pentru setari, insa ia timp si rezultatul, poza, tot lasa de dorit. Exceptie pentru pozele facute afara, zi insorita, care iasa bine.
Inseamna ca inca nu s a scos telefonul pt tine. Apropo nu s a scos tel perfect si nici nu o sa se scoata. Suportul este zero pt multe telefoane la noi in tara, mai ales motorola care nu prea exista, de asta exista alte posibilitati sa ti faci singur update oficial nu neaparat sa stai sa astepti de la ei. Da il incarca zillnic in caz ca nu stiai cam toate smartphone urile se incarca zilnic decat daca il ti ca bibelou. Camera nu exceleaza pe langa un aparat profesional, oricat ai vrea o camera de tel ramane o camera de telefon

Edited by alin62, 08 April 2012 - 20:59.


#42
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Placă video ca placă video. Nu toată lumea se joacă pe HD. Important e să fie echilibrat. S2 nu e nici pe departe echilibrat. Că e regele neîncoronat al telefoanelor din 2011 asta e altă chestie.
Fiecare cu necesitățile lui. Eu prefer o baterie bună și o placă video mai proastă decât o placă video mai proastă și o baterie slabă. Dacă placa aia video bună ar fi și mai economică energetic decât cea proastă ar fi o chestie dar în ecosistemul android nu funcționează optimizarea sopftware-ului pt hardware așa cum merge la Apple. Așa că Samsung, oricât de inovativi sunt pe partea hardware (bravo lor), stau ca și ceilalți producători de telefoane Android mai mult sau mai puțin prost la partea de suport tehnic.

Motorola, LG, Samsung, HTC, Sony...toți o apă ș-un pământ.

#43
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Posttzotzolyno, on 8th April 2012, 22:13, said:

Placă video ca placă video. Nu toată lumea se joacă pe HD. Important e să fie echilibrat. S2 nu e nici pe departe echilibrat. Că e regele neîncoronat al telefoanelor din 2011 asta e altă chestie.
Fiecare cu necesită?ile lui. Eu prefer o baterie bună ?i o placă video mai proastă decât o placă video mai proastă ?i o baterie slabă. Dacă placa aia video bună ar fi ?i mai economică energetic decât cea proastă ar fi o chestie dar în ecosistemul android nu func?ionează optimizarea sopftware-ului pt hardware a?a cum merge la Apple. A?a că Samsung, oricât de inovativi sunt pe partea hardware (bravo lor), stau ca ?i ceilal?i producători de telefoane Android mai mult sau mai pu?in prost la partea de suport tehnic.

Motorola, LG, Samsung, HTC, Sony...to?i o apă ?-un pământ.
Asta zic ca suport in afara de apple cam toti sunt varza. Si ce ziceai de baterie la care baterie te referi, toate tin cam la fel, daca il ti ca bibelou da te tine si 3 zile. Echilibrat... nu e motorola mai echilibrat ca samsung, si nu compari mali 400 cu sgx 540 e dif mare. Placa video ajuta si la net nu numai la jocuri, asa ca decat un tel cu placa video depasita cu bateria la fel bine poate o tine cu o ora mai mult mai bine un s2. aa si mai scump pt ca Razr este mai scump ca un s2

Edited by alin62, 08 April 2012 - 21:40.


#44
V1erme

V1erme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 05.09.2010

View Posttzotzolyno, on 8th April 2012, 22:13, said:

Placă video ca placă video. Nu toată lumea se joacă pe HD. Important e să fie echilibrat. S2 nu e nici pe departe echilibrat. Că e regele neîncoronat al telefoanelor din 2011 asta e altă chestie.
Fiecare cu necesitățile lui. Eu prefer o baterie bună și o placă video mai proastă decât o placă video mai proastă și o baterie slabă. Dacă placa aia video bună ar fi și mai economică energetic decât cea proastă ar fi o chestie dar în ecosistemul android nu funcționează optimizarea sopftware-ului pt hardware așa cum merge la Apple. Așa că Samsung, oricât de inovativi sunt pe partea hardware (bravo lor), stau ca și ceilalți producători de telefoane Android mai mult sau mai puțin prost la partea de suport tehnic.

Motorola, LG, Samsung, HTC, Sony...toți o apă ș-un pământ.
+10

View Postalin62, on 8th April 2012, 22:19, said:

Asta zic ca suport in afara de apple cam toti sunt varza.
+10

#45
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Eu le-am avut pe amandoua. Acum am Atrix si sunt multumit de el.
Singurul lucru care-mi lipseste de la SGS 2 este camera in rest Atrix-ul inca isi face treaba.
Bateria este buna, mult mai buna decat cea de pe SGS 2.
Nu stiu de ce toata lumea lauda cipul grafic de pe SGS 2 dar este sub Tegra 2.
Update oficial la ICS o sa aiba in trimestrul 3 al acestui an.
Ca si sfat eu zic sa mai astepti sa vezi ce mai apare... dar daca te roade tare mergi pe cel care iti place cel mai mult, pana la urma asta conteaza, nu ce iti recomanda x,y,z si binenteles cascavalul de care dispui pt. telefon.
Uita de telefoanele HTC din gama SENSATION!
Numai bine!

#46
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postbioslaen, on 8th April 2012, 21:13, said:

Depinde de pe ce blog citesti.
Ia aici doua site-uri de incredere:

Samsung Galaxy S2 hits 20m sales:   http://www.techradar...m-sales-1065662

Samsung Galaxy S II sales roar over 20 million in 10 months:   http://www.phonearen...-months_id27175

P.S: ce-au de-a face vanzarile Note-ului (din citatul tau de mai sus) in ecuatia asta? :huh:

View Postalin62, on 8th April 2012, 22:19, said:

Asta zic ca suport in afara de apple cam toti sunt varza.

View PostV1erme, on 8th April 2012, 22:29, said:

+10
+10? Prietene, tu cred ca omiti faptul ca Apple scoate anual doar 1 (unu) model de care trebuie sa aiba grija + inca vreo 2 din spate, la mom actual I4 si 3GS. Cum ar fi ca toti producatorii sa faca la fel? Am avea cate un model de Samsung, LG, Nokia, Sony si HTC anual, deci in total vreo 5 telefoane intre care sa alegem. Ti-ar placea?

Edited by 101010, 08 April 2012 - 21:58.


#47
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008

View Post101010, on 8th April 2012, 22:50, said:

Ia aici doua site-uri de incredere:

Samsung Galaxy S2 hits 20m sales:   http://www.techradar...m-sales-1065662

Samsung Galaxy S II sales roar over 20 million in 10 months:   http://www.phonearen...-months_id27175

P.S: ce-are a face vanzarile Note-ului (din citatul tau de mai sus) in ecuatia asta? :huh:
Cu valul acesta m-am ales si eu cu unul.
Cu toate ca am citit despre el, dupa ce l-am cumparat am aflat ca nu am suport de la Samsung si camera e slaba. :(
Multi s-au fript asa ca mine. Noroc ca nu am dat multi bani pe el, l-am prins la oferta.

View Posttzotzolyno, on 8th April 2012, 22:13, said:

Motorola, LG, Samsung, HTC, Sony...toți o apă ș-un pământ.
Corect. Toti se comporta la fel, fac mobile la fel,...
Daca Nokia cu Microsoft vor impune un sistem de suport, poate vor pune putina presiune si pe Androizi.

View Post101010, on 8th April 2012, 22:57, said:

+10? Prietene, tu cred ca omiti faptul ca Apple scoate anual doar 1 (unu) model de care trebuie sa aiba grija + inca vreo 2 din spate, la mom actual I4 si 3GS. Cum ar fi ca toti producatorii sa faca la fel? Am avea cate un model de Samsung, LG, Nokia, Sony si HTC anual, deci in total vreo 5 telefoane intre care sa alegem. Ti-ar placea?
:roflmaofast:
Asta e tare!
Nu toti producatorii isi permit sa scoata un singur model de telefon. Toti ar avea probleme grave financiare in situatia aceasta. Nokia e un exemplu. Noroc in colacul de salavare Android.  De aceea sunt Apple si dau tonul.
Credc ca Apple se umplea de bani si daca scotea o jumate de telefon. :lol:

#48
kumara

kumara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.02.2012

View Post101010, on 8th April 2012, 22:57, said:

+10? Prietene, tu cred ca omiti faptul ca Apple scoate anual doar 1 (unu) model de care trebuie sa aiba grija + inca vreo 2 din spate, la mom actual I4 si 3GS. Cum ar fi ca toti producatorii sa faca la fel? Am avea cate un model de Samsung, LG, Nokia, Sony si HTC anual, deci in total vreo 5 telefoane intre care sa alegem. Ti-ar placea?
Cata ura viscerala ai adunat impotriva Apple. Nu-i a buna colega.
Sa te linistesc putin, nici Samsung nu updateaza toate telefoanele la ICS. Doar 3-4 modele vor fi aduse la ICS, cel mai probabil dupa ce va fi lansat Jelly Bean.

#49
Raresh20

Raresh20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.08.2007
Eu nu i-as plange de mila nici la Samsung, care pana una alta vand cele mai multe smartfonuri si se zice ca anu asta depasesc nokia si pe cele mai mari vanzari de telefoane...

#50
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostBlackDay, on 8th April 2012, 23:08, said:

Cu toate ca am citit despre el, dupa ce l-am cumparat am aflat ca nu am suport de la Samsung si camera e slaba.
Nu ai suport de la Samsung? Ai tot suportul din lume, doar ca te dor manutele sa dai cateva clic-uri in Odin. :console: Telefonul asta nu este pt cei care asteapta salivand urmatorul update prin programul oficial de conectare al telefonului cu PC-ul, pt acestia exista Apple si iPhone.

Ai SGS2 si vrei 128573,5 versiuni de soft si de posibilitati de customizare? Le ai, trebuie doar sa pui putin neuronul la treaba.

Vrei sa faci parte din turma carora li se arunca cate o actualizare din cand in cand, pe care-o asteapta salivand, pt ca alta sansa de-ai face ceva telefonului nu au? Ia-ti iPhone si asteapta actualizarile de la Apple. It's that simple.

#51
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
si dupaia saliveaza dupa Jailbreak :roflmao:, iar imediat ce apare urmatorul model de iphone or sa iti arate apple la prezentarea oficiala cat de fraier ai fost ca ai cumparat modelul anterior :roflmaofast:

Edited by reventon, 08 April 2012 - 22:29.


#52
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostBlackDay, on 8th April 2012, 23:08, said:

Credc ca Apple se umplea de bani si daca scotea o jumate de telefon. :lol:
Asta asa e.

View Postkumara, on 8th April 2012, 23:19, said:

Cata ura viscerala ai adunat impotriva Apple. Nu-i a buna colega.
Hai sa te intreb ceva: cate modele de iphone ai/ai avut pana acum? Eu le-am avut pe toate, si inca am iPhone4, deci nici vb de ura, spun doar ce este, nimic mai mult. Ai argumente sa ma contrazici? Te ascult.

Quote

Sa te linistesc putin, nici Samsung nu updateaza toate telefoanele la ICS. Doar 3-4 modele vor fi aduse la ICS
Asa e, dar si restul telefoanelor primesc update-uri, indiferent la ce versiune, tot update este, la care lucreaza oameni. Galaxy S a primit un value-pack la peste 2 ani de la lansare, crezi ca modificarile astea de soft se fac de pe o zi pe alta?

Vreau sa vad Atrix-ul (ca despre el e vb aici) de cate actualizari va avea parte in primii 2 ani de la lansare? Deja are peste 1 an de cand s-a lansat si este egal cu 0 barat la capitolul asta, si am o banuiala ca nici de acum incolo nu-i va merge excelent


View Postreventon, on 8th April 2012, 23:26, said:

si dupaia saliveaza dupa Jailbreak
Da, si pe urma vine unul ca avionul de tkd29 si urla pe-aici ca Androidul e varza pt ca trebuie sa-i faci root, cand el a trebuit sa-i faca jailbreak telefonului din prima zi, altfel adio ton de apel customizat. :lol:

Edited by 101010, 08 April 2012 - 22:38.


#53
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008

View Post101010, on 8th April 2012, 23:24, said:

Nu ai suport de la Samsung? Ai tot suportul din lume, doar ca te dor manutele sa dai cateva clic-uri in Odin. :console: Telefonul asta nu este pt cei care asteapta salivand urmatorul update prin programul oficial de conectare al telefonului cu PC-ul, pt acestia exista Apple si iPhone.

Ai SGS2 si vrei 128573,5 versiuni de soft si de posibilitati de customizare? Le ai, trebuie doar sa pui putin neuronul la treaba.

Vrei sa faci parte din turma carora li se arunca cate o actualizare din cand in cand, pe care-o asteapta salivand, pt ca alta sansa de-ai face ceva telefonului nu au? Ia-ti iPhone si asteapta actualizarile de la Apple. It's that simple.
Eu vorbesc de suport oficial, nu de romul unguresc sau polonez. I-am vazut pe useri pe aria dedicata cum tot ii dau cu bugurile. De restul rom-urilor, nici nu ma gandesc.
Am mai facut un update la un smartphone acum vreo doi ani, tot asa cu un custom rom si apoi am regretat. Nu am mai reusit sa pun varianta originala.

PS. Sunt sigur ca poti mai mult ! Un self control la limbaj. Nu te-am jignit.

#54
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostBlackDay, on 8th April 2012, 23:41, said:

Eu vorbesc de suport oficial, nu de romul unguresc sau polonez.
Ok, atunci asteapta rom-ul romanesc, ca ala o sa-ti aduca venituri extra lunare. :)

Quote

Am mai facut un update la un smartphone acum vreo doi ani, tot asa cu un custom rom si apoi am regretat. Nu am mai reusit sa pun varianta originala.
Despre ce model anume este vorba?

Quote

PS. Sunt sigur ca poti mai mult ! Un self control la limbaj. Nu te-am jignit.
Aha... deci eu te-am jignit... Sper ca glumesti, altfel voi considera ca esti inca un pustan caruia i-au adormit parintii, uitand sa opreasca calculatorul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate