Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...
 HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 

Nouă fidelizare Orange - praf în ochi aruncat clienților vechi?

- - - - -
  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#271
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 25.09.2011
Tocmai am anulat o comanda facuta in magazinul online de catre consultantul de la ofertare..absolut nimic nu era in regula in acea comanda (macar telefonul era, totusi, ceea ce cerusem)..

Asadar:
-mi-au bagat fara sa solicit un card SD si doua (!!) folii pentru acest telefon (total 19 euro pe produse nesolicitate);
-m-au taxat cu 3 euro pentru transport, desi transportul este gratuit in aceasta perioada;
-adresa era gresita, nu cea pe care o dictasem consultantului;
No comment...

Solutia oferita de consultantul de la 202..anulez comanda (care dureaza, evident, 2 zile lucratoare) si a facut solicitare catre cel de la ofertare sa ma contacteze, sa aflu si eu ce s-a intimplat.

La ce ma astept eu (conform ceor deja intilnite in relatia cu ei):
-comanda se va anula la Sf. Asteapta sau deloc;
-daca se va anula, sigur telefonul nu va mai fi pe stoc sau va fi la alt pret (pariez pe asta)- telefonul are o reducere de 40 euro acum, iar punctele valoreaza 3x in aceasta perioada, deci sanse mari ca macar una din oferte sa dispara;
-consultantul de la ofertare nu va mai suna deloc (pariez si aici);
-o eventuala sesizare ramine sigur fara raspuns (patit);

Nu mai am timpul si rabdarea sa povestesc toate neplacerile pe care le-am intilnit in relatia cu ei, fie doar de la aceasta ultima banala prelungire a unui abonament..

Orange, e atit de greu???

#272
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.06.2007

 lone-wolf, on 11 decembrie 2015 - 21:00, said:

Ce conditii suplimentare (greutate, inaltime, culoarea ochilor, etc.) mai trebuie indeplinite pentru a primi acel bonus de 30 de puncte? Am incarcat o cartela cu 7 euro credit, din contul online, acum vreo 2 ore si nu am primit nimic.
Nici un raspuns, desi au trecut doua zile. Probabil ca asa se manifesta "abordarea prietenoasa" si incercarea de  "a fi in permanenta in contact cu clientii", cu care se lauda echipa @Orange_helper.

Edited by lone-wolf, 13 December 2015 - 21:37.


#273
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 lone-wolf, on 11 decembrie 2015 - 21:00, said:

Ce conditii suplimentare (greutate, inaltime, culoarea ochilor, etc.) mai trebuie indeplinite pentru a primi acel bonus de 30 de puncte? Am incarcat o cartela cu 7 euro credit, din contul online, acum vreo 2 ore si nu am primit nimic.

Salut,
Te rugam sa ne spui datele tale de abonat Orange, ca sa putem verifica ce s-a intamplat.
O zi buna,
Orange helper

#274
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.06.2007

 Orange_helper, on 14 decembrie 2015 - 11:05, said:

Salut,
Te rugam sa ne spui datele tale de abonat Orange, ca sa putem verifica ce s-a intamplat.
O zi buna,
Orange helper

Multumesc, dar nu cred ca (mai) e cazul sa va deranjati pentru mine. Daca oferta e valabila pentru toti clientii, va rog sa postati aici conditiile in care se acorda acel bonus, eventual cu un link catre pagina aferenta de pe site-ul Orange. Daca oferta e adresata doar unei/unor categorii de clienti, presupun ca nu mi se adreseaza, altfel as fi beneficiat de ea.

#275
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 lone-wolf, on 14 decembrie 2015 - 19:30, said:

Multumesc, dar nu cred ca (mai) e cazul sa va deranjati pentru mine. Daca oferta e valabila pentru toti clientii, va rog sa postati aici conditiile in care se acorda acel bonus, eventual cu un link catre pagina aferenta de pe site-ul Orange. Daca oferta e adresata doar unei/unor categorii de clienti, presupun ca nu mi se adreseaza, altfel as fi beneficiat de ea.

Salut,
In luna decembrie, pentru reincarcarea unei cartele PrePay cu optiuni sau credit de minimum 6 euro din Contul Online se va acorda un bonus de 30 puncte Thank You.
In cazul in care bonusul nu a fost alocat, eroarea va putea fi corectata, daca ne spui datele solicitate.
O zi buna,
Orange helper

#276
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 25.09.2011
Si totusi, aici scrie ca bonusul se acorda pentru orice incarcare.

Attached Files



#277
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.06.2007

 Orange_helper, on 15 decembrie 2015 - 09:36, said:

Salut,
In luna decembrie, pentru reincarcarea unei cartele PrePay cu optiuni sau credit de minimum 6 euro din Contul Online se va acorda un bonus de 30 puncte Thank You.
In cazul in care bonusul nu a fost alocat, eroarea va putea fi corectata, daca ne spui datele solicitate.
O zi buna,
Orange helper

Va multumesc pentru raspuns.

#278
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,878
  • Înscris: 26.02.2010
Azi am efectuat o noua reincarcare prepay. De data asta specifica în sms, valoarea de 6 euro. În cont, observ ca nu s-a actualizat încă punctele dobândite :D

Attached Files



#279
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Și eu am încărcat o cartelă prepay și nu am primit niciun bonus

#280
Gayette

Gayette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2016
Orange niciodata nu a dat bonusuri clientilor, decat in momente de constrangere si chiar si atunci cu mare greutate. Vorbesc acest lucru ca fost client Orange pana in ianuarie 2016 si cu o vechime de peste 10 ani in retea.
Problema cea mai mare a Orange o reprezinta strategia France Telecom care vede in Orange Romania doar o vaca de muls, care produce anual 300 milioane € profit si pe care il muta intr-o proportie mare in Franta. De altfel, in tara lor natala, Franta, Orange nu sta pe roze fiind concurat oribil de operatorul Numericable care ii sapa cota de piata incet dar sigur.
Cu siguranta ca in anii urmatori Orange este posibil scada considerabil daca sefii France Telecom nu schimba modul de a intelege sa faca afaceri.
Cea mai buna solutie de a reusi sa profitati de ofertele cele mai bune din piata, este de a avea cartele prepay pe care sa le portati in functie de oferta cea mai buna din piata. Si incercati sa nu va incantati de ofertele de telefoane cu preturi reduse la abonamente, mai bine cumparati-va un telefon in rate la liber si portativa cand aveti ocazia unei oferte care sa va satisfaca.
Treaba cu fidelitatea si bonusul este doar o mizerie de marketing la toti operatorii - nu ii credeti ci mai degraba fiti pragmatici si destepti!!!

#281
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 25.09.2011

 aris86, on 22 decembrie 2015 - 15:15, said:

Azi am efectuat o noua reincarcare prepay. De data asta specifica în sms, valoarea de 6 euro. În cont, observ ca nu s-a actualizat încă punctele dobândite :D
A mai incarcat cineva Prepay din contul online? Se mai ofera, cumva, puncte? :)

Edited by maxie0jazz, 23 January 2016 - 12:31.


#282
bucuradrian

bucuradrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.08.2007
Am incarcat eu cu 6 Euro. Nu se mai ofera cele 30 de puncte, ca in decembrie, ci doar unul ca de obicei.

#283
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 25.09.2011
Multumesc de raspuns! Am incarcat si eu intre timp.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate