Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 

Nouă fidelizare Orange - praf în ochi aruncat clienților vechi?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
282 răspunsuri în acest subiect

#235
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.854
  • Înscris: 13.07.2010
Corect, rețeaua este cea mai bună, am spus-o dintotdeauna,  dar ei au devenit din ce în ce mai inflexibili și mai enervanți, cu tot felul de piedici aberante. Nu se poate să tratezi clienții vechi cu atâta lipsă de respect și le spui că pot trece la abonamente de tip nou cu net mai puțin. Dacă ar veni mai repede ceilalți cu acoperire mai bună, că au ajuns prea de tot!
Degeaba ai rețea bună, dacă nu mă lași să profit de ea! Dacă îmi vor face și la abonamentele de net tot așa, mă gândesc serios să mă mut la concurență! La ei nu se poate nimic oricum!

Poate că le-a da Dumnezeu minte să schimbe aberațiile astea de pe data 24.11. când intră în vigoare noile oferte.

Editat de vio73, 22 noiembrie 2015 - 10:33.


#236
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.609
  • Înscris: 22.01.2011

Vizualizare mesajvio73, pe 22 noiembrie 2015 - 10:19, a scris:

mă gândesc serios să mă mut la concurență!
Muta-te cel mult la cartela, unde cel putin din pdv voce ai aceleasi sau mai multe beneficii cu bani mai putini, nu la concurenta care e foarte in spate.

#237
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.854
  • Înscris: 13.07.2010
Dacă nu eram sub contract, mă mutam. Oricum, cu ce au acum, e mai rentabil la cartelă. Sunt atât de tupeiști încât pentru ei nu contează că ai vechime foarte mare și nu se gândesc la faptul că dacă îți taie toate beneficiile, poate nu mai stai abonat. Și atunci cum mai este?
Ei au început prin anul 2000 să fidelizeze vechimea în rețea, să te determine să vii spre ei, iar acum, după ce și-au făcut rețea și prin contribuția noastră, noi, cei vechi, nu mai contăm deloc. Practic, trebuie să stai odată la doi ani cu mâna întinsă la ei să-ți dea ceva beneficii, care oricum nu sunt legate de vechimea ta, ci doar că ești momentan aproape de sfârșitul perioadei contractuale. După aceea se uită brusc de orice regulă a bunului simț!

Altă situație foarte tare.
Le-am dat calificative foarte proaste pentru faptul că la abonamentul de net fix și la Cangur 15 nelimitat am limitare de viteză și  m-au sunat să mă întrebe de ce le-am dat astfel de calificative. I-am spus consultantului, iar acesta a spus că va înainta la nu știu ce departament situația prezentată. Nu au mai zis nimic de atunci, dar le voi da de acum încolo numai așa, ca  să vedem de ce mai întreabă, dacă nu iau și măsuri în consecință. Că doar spun peste tot  că sunt aproape de client. Sau de buzunarul lui, mai bine zis.

Editat de vio73, 22 noiembrie 2015 - 10:52.


#238
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.609
  • Înscris: 22.01.2011
La cartela e mai rentabil de niste ani buni, din anumite puncte de vedere. Asta e si enervant la abonament, lipsa totala de flexibilitate comparat cu prepay-ul. Putine lucruri sunt mai jignitoare decat sa trebuiasca sa te duci cu saru'mana dupa ce ai platit niste ani de zile.

#239
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.854
  • Înscris: 13.07.2010

Vizualizare mesajbiogood, pe 22 noiembrie 2015 - 10:48, a scris:

La cartela e mai rentabil de niste ani buni, din anumite puncte de vedere. Asta e si enervant la abonament, lipsa totala de flexibilitate comparat cu prepay-ul. Putine lucruri sunt mai jignitoare decat sa trebuiasca sa te duci cu saru'mana dupa ce ai platit niste ani de zile.

Da, dar în orice logică a normalității, unui client vechi trebuie să-i dai mai multe beneficii decât unuia nou, indiferent de momentul ales. El este mai vechi mereu, nu doar când vrea Orange.
Dacă nu faci asta, măcar nu mai spune că ții cont de ceva.

Editat de vio73, 22 noiembrie 2015 - 10:57.


#240
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Da, insa ei gandesc invers : un client, cu cat e mai vechi in retea, cu atat e mai putin probabil sa plece.
Am observat asta la ultima prelungire.
Pe un numar cu 2 ani vechime s a dat imediat oferta solicitata, iar pe un numar vechi de 6-7 ani nu s-a vrut de niciun fel, intr o luna de negocieri cu 3 consultanti diferiti.

Editat de Coldone, 22 noiembrie 2015 - 13:00.


#241
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.854
  • Înscris: 13.07.2010
Atunci portezi numărul pe prepay la alții și revii ca nou client, ca să fii mai convingător.

Sau stai pur şi simplu pe prepay şi gata.

Editat de vio73, 22 noiembrie 2015 - 13:27.


#242
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.388
  • Înscris: 25.06.2005
Beneficiind in plus si de oferta de portare.

#243
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Momentan prepay-ul e solutia.
La 6 euro + tva ai 400 nationale + 2000 ce vrei tu
La 8euro + tva ai 600 nationale + 5000 ce vrei tu.

Nu stiu ce abonament ar fi mai avantajos.

Editat de Coldone, 22 noiembrie 2015 - 13:41.


#244
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.608
  • Înscris: 08.08.2007
Parca din 2017 vrea sa scoata roaming-ul?

Oadta a aratat oragne ca poate sa fie darnic si de atuncea a devenit sperzgarcit!!!

Editat de Heavyd, 22 noiembrie 2015 - 15:02.


#245
dekaru

dekaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 225
  • Înscris: 08.11.2007

Vizualizare mesajColdone, pe 22 noiembrie 2015 - 13:39, a scris:

Momentan prepay-ul e solutia.
La 6 euro + tva ai 400 nationale + 2000 ce vrei tu
La 8euro + tva ai 600 nationale + 5000 ce vrei tu.

Nu stiu ce abonament ar fi mai avantajos.
De fapt la 6 euro plus TVA la PrePay poți să ai chiar minute și mesaje naționale nelimitate, 2GB de net, și 200 de minute internaționale.

#246
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Doar la portare in anumite judete.
Deci, pentru un client existent, nu se ia in considerare..

#247
dekaru

dekaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 225
  • Înscris: 08.11.2007
La portare sau cu număr nou. Și poți beneficia de opțiunea asta oriunde ai fi în țară. Nu oficial, desigur.

#248
Raku27

Raku27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 55
  • Înscris: 23.10.2013
Felicitari! Ai primit bonus 30 de puncte Thank You pentru ca ai reincarcat cartela Orange PrePay din contul tau. In luna decembrie vei primi acest bonus la fiecare reincarcare PrePay.

Se pare ca luna decembrie  pentru fiecare reîncărcare prepay din "contul tau" primeste 30 puncte OTY.

#249
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.941
  • Înscris: 26.02.2010
Da, confirm. De fapt se primesc 31 puncte pentru fiecare reincarcare online.

#250
stiinta82

stiinta82

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 964
  • Înscris: 25.03.2007
De cand? Eu am incarcat pe 6 decembrie si nu am primit.

#251
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.941
  • Înscris: 26.02.2010
Cred ca de astăzi. Tot începând de azi am început sa primesc puncte pentru reîncărcări online, deși trebuia de la 14.09.

#252
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.941
  • Înscris: 26.02.2010
Din aceasta dupa amiaza, punctele valoreaza de 3x la achizitia de telefoane 4G/4G+.

Editat de aris86, 09 decembrie 2015 - 18:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate