Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Nouă fidelizare Orange - praf în ochi aruncat clienților vechi?

- - - - -
  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#1
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Începând de astăzi (26.03. 2012), Orange România anunță un nou program de fidelizare care sună a praf în ochi:

http://www.orange.ro/thank-you/hello/

#2
skplayer

skplayer

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 537
  • Înscris: 07.12.2010

View Postvio73, on 26th March 2012, 15:05, said:

Începând de astăzi (26.03. 2012), Orange România anun?ă un nou program de fidelizare care sună a praf în ochi:

http://www.orange.ro/thank-you/hello/


nu e praf in ochi deloc
prin acest program combinat cu alte bonusuri eu am reusit sa obtin o oferta imbatabila la orange si anume:

- 300 de minute nationale;
- 1500 de minute in retea;
- 500 mesaje in retea;
- 100 mesaje nationale;
- 1 gb de internet;
- 100 mms-uri;
- contract pe 12 luni
- telefon nokia/ samsung (telefoane cu tastatura fara 3g sau camera) la 20 de euro

pentru tot ce scrie mai sus platesc 7 euro pe luna

e adevarat ca am bagat multi bani in c...l lor (de 15 ani de cand sunt abonat) dar pentru acest fapt sunt rasplatit ca atare

deci se poate...

Edited by skplayer, 26 March 2012 - 15:14.


#3
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postskplayer, on 26th March 2012, 15:11, said:

nu e praf in ochi deloc


Știu și ți-am zis că te cred, dar să mai dai 10 minute în plus ( naționale) la unul care are  aprox. 14 ani de vechime mi se pare abureală!

#4
skplayer

skplayer

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 537
  • Înscris: 07.12.2010

View Postvio73, on 26th March 2012, 15:15, said:

Știu și ți-am zis că te cred, dar să mai dai 10 minute în plus ( naționale) la unul care are  aprox. 14 ani de vechime mi se pare abureală!
da; e adevarat...

#5
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Poate gresesc, dar o prima concluzie ar fi ca programul OTY ,,s-a scumpit".
Astfel trebuie sa treaca mai mult timp ca sa ai aceleasi beneficii, pe care, pana acum le-ai fi obtinut mult mai repede.

Edited by crisstian, 26 March 2012 - 15:45.


#6
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,543
  • Înscris: 08.12.2001
"De aceea, începând cu cel de-al doilea an în rețea, vorbești gratuit și nelimitat cu un număr magic Orange.
Dacă ai abonament cu minute incluse, apelurile către Numărul Magic consumă din minútele incluse în abonament."

Adica daca am un Pantera 12 (cu 900 de minute in retea incluse), vorbesc gratis si nelimitat cu un numar magic definit de mine (presupunand ca e tot in Orange) sau imi ia din minutele incluse? Ca daca imi ia, atunci nu mai e gratis si nici nelimitat.

Edited by daemon, 26 March 2012 - 16:20.


#7
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Iti consuma din minute.
,,atunci nu mai e gratis si nici nelimitat." Este, insa dupa ce-ti termini cele 900 minute.  :D

Ideea a alta: Pana acum dupa ce consumai tot ce aveai, daca apelai numerele magice erai tarifat cu 1 eurocent/min. Acum e free...insa dupa ce-ti termin minutele incluse.

#8
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Postdaemon, on 26th March 2012, 17:20, said:

"De aceea, începând cu cel de-al doilea an în rețea, vorbești gratuit și nelimitat cu un număr magic Orange.
Dacă ai abonament cu minute incluse, apelurile către Numărul Magic consumă din minútele incluse în abonament."

Adica daca am un Pantera 12 (cu 900 de minute in retea incluse), vorbesc gratis si nelimitat cu un numar magic definit de mine (presupunand ca e tot in Orange) sau imi ia din minutele incluse? Ca daca imi ia, atunci nu mai e gratis si nici nelimitat.

Poate e gratis si nelimitat dupa ce termini minutele :lol: Dar nu cred sa fie asa. Sper ca e greseala de redactare.

#9
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,543
  • Înscris: 08.12.2001
Adica in cazul meu nu e nicio diferenta intre numerele obisnuite si numerele magice, cat timp mai am minute incluse. Si daca presupunem ca mi se termina (si cele in retea, si cele nationale), cu alea 3 numere magice vorbesc fara sa mi se faca cost.

In cazul asta, praf in ochi. Sau mai bine sun la Orange si intreb, cand am timp :)

#10
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Deci numerle magice nu mai sunt tarifate cu 1 cent/min. E free si nelimitat apelul catre ele inteleg.
Oare daca am minutele maxime pentru vechime dupa schema veche mi se scad acum dupa noua grila (ca nu am 8 ani in retea)?

#11
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
La nici unul din noile abonamentele Pantera nu mai esti notificat cand esti aproape de a termina traficul inclus...(n-am gasit scris pe site).
Pana acum doar Pantera 9 nu beneficia de acest ,,serviciu".
Poate e o scapare de-a lor...

Edited by crisstian, 26 March 2012 - 16:53.


#12
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postcrisstian, on 26th March 2012, 15:44, said:

Poate gresesc, dar o prima concluzie ar fi ca programul OTY ,,s-a scumpit".
Astfel trebuie sa treaca mai mult timp ca sa ai aceleasi beneficii, pe care, pana acum le-ai fi obtinut mult mai repede.


Foarte corect subliniat!  Întrebarea suplimentară care se pune este ce le face celor care au minute mai multe la fidelizare acum, iar după noul program mai puține? Le mai reduce minutele sau ce?

#13
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Orange: ,,Dacă numărul tău are vechime între 8 luni și 2 ani sau între 3 și 4 ani și ai primit deja minutele cadou conform vechiului program de loializare, le vei păstra până la atingerea următorului prag de vechime."

http://www.orange.ro...-nationale.html
Intrebarea e, ce se intampla dupa ce atingi urmatorul prag de vechime?
Treci obligatoriu pe noul sistem? Aici doar Orange Helper ne poate lamuri.

Orange: ,,Pentru urmatoarele abonamente modul de alocare al minutelor nationale cadou nu se modifica:
abonamentele de Familie ți Flexibil disponibile până în 2008
abonamentul 3G
abonamentul Free
abonamentul Christmas
abonamentele cu minute incluse: Orange 60, Orange 120, Orange 180 etc.
abonamentele de grup Shared minutes
abonamentul reîncărcabil"


Ati vazut noile optiuni de net?  :naughty:
Cei cu optinuni MySmartphone vor fi invidiosi!
http://www.orange.ro...-mobil/ipm.html

Edited by crisstian, 26 March 2012 - 17:14.


#14
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Postcrisstian, on 26th March 2012, 18:14, said:

Orange: ,,Dacă numărul tău are vechime între 8 luni și 2 ani sau între 3 și 4 ani și ai primit deja minutele cadou conform vechiului program de loializare, le vei păstra până la atingerea următorului prag de vechime."

http://www.orange.ro...-nationale.html
Intrebarea e, ce se intampla dupa ce atingi urmatorul prag de vechime?
Treci obligatoriu pe noul sistem? Aici doar Orange Helper ne poate lamuri.
Mai mult ca sigur.

Cu numerele magice oare cum e? Cei care le aveau definite si erau taxati cu un cent pe minut acum apeleaza numerele respective fara sa fie taxati? Apelarea numerelor magice consuma din minute si apelarea lor e gratuita si nelimitata dupa terminarea minutelor sau e free si unlimited din start?

#15
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Eu am considerat mereu o frectie la piciorul de lemn programele astea de ''fidelizare''. ''Beneficiile pe care le obtii in majoritatea cazurilor sunt jenante.
Asadar, dupa parerea mea fidelizarile astea au o valoare care tinde sa fie spre zero. Desigur, exista si exceptii, caz in care unii primesc o oferta de retentie decenta.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si ca intotdeauna, informatiile de pe siteul portocalei sunt eronate sau contradictorii. In descrierea optiunii netmail este trecut ca pachet suplimentar costul de  0,5 euro/100 MB iar in detaliile optiunii este trecut  0,50 euro/ 50 MB. Oare care e pretul corect si cat va dura actualizarea?
toate optiunile: http://www.orange.ro...-mobil/ipm.html
detalii netmail: http://www.orange.ro...l/net-mail.html
Dupa ce am postat linckul catre detalii am observat ca nu se duce automat la pret ci mai trebuie un clic.

Edited by MembruAnonim, 26 March 2012 - 18:19.


#17
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu speram mai demult să iasă cu o ofertă de fidelizare  mult mai serioasă a clienților foarte vechi! Asta e așa de scos ochii că au îmbunătățit fidelizarea! :D

#18
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Imi aduc aminte ca primul abonament la orange (acum vreo 14 ani) era 20 usd si aveam vreo 50 minute. Ce vremuri...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate