Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Durere genunchi

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
emyg2000

emyg2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.07.2011
Salut!  Acum o saptamana in timpul unui joc de minifotbal am avut o problema la genunchi (s-a rasucit intr-o pozitie anormala) urmata de o durere care a persistat timp de doua zile. Dupa doua zile durerea a disparut si nu parea sa aiba  ceva. Mentionez ca in tot acest timp l-am frectionat cu DICLAC gel, de 3 ori pe zi. Azi, la o saptamana de la intamplare, am decis sa il testez (mentionez ca joc fotbal in campionatul judetean) si m-am bagat la un joc dar fara a incerca sa fortez.la un moment dat am simtit o "arsura" si genunchiul a cedat, nu am mai continuat. Durerea este localizata la genunchiul stang, in interior.  
   Imi poate spune cineva unde ar trebui sa merg sau ce sa fac. Va multumesc

P.S. Stiu ca am facut o prostie incercand "sa-l testez"

#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Te duci la doctor, n-ai ce face.

#3
gondurasul

gondurasul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 27.02.2012

View Postemyg2000, on 23rd March 2012, 23:13, said:

Salut!  Acum o saptamana in timpul unui joc de minifotbal am avut o problema la genunchi (s-a rasucit intr-o pozitie anormala) urmata de o durere care a persistat timp de doua zile. Dupa doua zile durerea a disparut si nu parea sa aiba  ceva. Mentionez ca in tot acest timp l-am frectionat cu DICLAC gel, de 3 ori pe zi. Azi, la o saptamana de la intamplare, am decis sa il testez (mentionez ca joc fotbal in campionatul judetean) si m-am bagat la un joc dar fara a incerca sa fortez.la un moment dat am simtit o "arsura" si genunchiul a cedat, nu am mai continuat. Durerea este localizata la genunchiul stang, in interior.  
   Imi poate spune cineva unde ar trebui sa merg sau ce sa fac. Va multumesc

P.S. Stiu ca am facut o prostie incercand "sa-l testez"

diclac nu este panacee. acum totul depinde de modul de viata, alimentare, varsta, greutate si inaltime.

oricum efortul in spot necesita incalzire iar daca nu ai facut atunci este problema grava.

#4
emyg2000

emyg2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.07.2011

View Postgondurasul, on 23rd March 2012, 23:29, said:

diclac nu este panacee. acum totul depinde de modul de viata, alimentare, varsta, greutate si inaltime.

oricum efortul in spot necesita incalzire iar daca nu ai facut atunci este problema grava.


Incalzire am facut...varsta 30 inaltime 1.70 greutate aprox 67..... mod de viata  foarte activ/sportiv

#5
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Poate fi orice de la o entorsa de genunchi pana la ciupitura de menisc sau de ligamente. la doctor cu tine

#6
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
In nici un caz sa nu apelezi la un medic ! Da cu Diclac gel, moflac gel, gelacgel, mulac gel, viflac gel si in nici un caz sa nu uiti de rahaflac gel. Trece sigur !
    Acum, vorbind la modul serios, dupa descriere, nu e de gluma. Numai ca, doar un medic se poate pronunta in cunostinta de cauza.

#7
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Du-te neaparat la doctor ca mai bine sa stii sigur ce ai. Eu dupa ce m-am aplecat dupa un tricou, mi-a ramas genunchiul blocat si am avut cam 3 zile dureri foarte mari. Dupa 4 medici RMN si Radiografie toti mi-au confirmat ca am fisura de menisc. De asemenea doar unul mi-a recomandat interventia chirurgicala, restul nu. Daca iti permiti, cerei doctorului o trimitere catre RMN.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate