Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Probleme cu Solidworks

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bobby12e2007

bobby12e2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.02.2011
1. Programul se blocheaza in general daca deschid un ansamblu sau part cu multe repere, muchii, suprafete.
  Ceea ce nu inteleg eu e ca memoria pe care o foloseste programul nu depaseste 1GB(se blohceaza pe la 700-800MB), iar sistemul are 4Gb dar fiind pe wind xp 32 bit nu foloseste decat 3.5GB.
  Oricum am atasat niste printuri cu Task manager in care se vad: 11 aplicatiile deschise, 12 procesele ordonate dupa resursele folosite si 13 Folosirea CPU si a memoriei grafic.
  Uneori dupa blocare imi apare un mesaj in care imi spune ca nu are suficienta memorie disponibila si sa mai eliberez.

        2. Folosesc win xp sp3 32 bit si solidworks 2008.
  Configuratia e urmatoarea: MB Asus cu chipset H61
                                          CPU i5 2500 3300MHz
                                          4Gb RAM
                                          Placa video Quadro 600 Hp 1Gb DDR3 125 bit,
                                          HD 1TB
                                          Sursa Rasubo basic power 550 W.
           Va rog sa nu imi spuneti sa schimb sistemul de operare deoarece aceasta presupune achizitionarea unei noi licente SoliWorks ceea ce e prea costisitor cel putin momentan.

         3. As dori sa stiu de ce se blocheaza avand in vedere ca nu e folosit nici procesorul si nici ramul la maxim, si de ce imi da acea eroare de lipsa de memorie. E vorba de o incompatibilitae Solidworks windows sau de o partajare defectuasa a memoriei.

Va multumesc si astept cu interes ajutorul dumneavoastra.

Attached Files

  • Attached File  11.JPG   32.37K   14 downloads
  • Attached File  12.JPG   55.67K   12 downloads
  • Attached File  13.JPG   49.78K   15 downloads


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate