Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

DIVORT

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
io_gaby80

io_gaby80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2012
Buna...
Am cateva intrebari despre divort.. poate pentru uni stupide...doar ca nu stiu nimic despre divort...si m-ar interesa cate amanunte..
Ma gandesc serios sa divortez...nu ne mia intelegem deloc, ne certam mult, sau acum mia nu nu vorbim unul cu altul cu saptamanile... Atat doar ca dormim in aceasi casa...
nu avem copii, tot ce avem amandoi impreuna este lociunta in care stam.
Problema care ma framanata este ca sotul meu nu cred ca va fi de acord cu divortul... si sincer nici nu stiu cum se procedeaza in cazul asta?
Daca divortam cu locuinta cum se face?(este pe numele amandurora)
cat dureaza divortul?
si ba mai mult care sunt preturile pt divort? (stiu ca difera de la caz la caz...dar aprximativ..)

#2
DarkPassenger

DarkPassenger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 20.11.2011
Ce varste aveti ? Sunteti casatoriti de mult ?

Intreb astea deoarece nu inteleg, ai epuizat toate caile de rezolvare a neintelegerilor ?

#3
Zyklona-M

Zyklona-M

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 24.10.2011

View Postio_gaby80, on 16th March 2012, 19:30, said:

Buna...
Am cateva intrebari despre divort.. poate pentru uni stupide...doar ca nu stiu nimic despre divort...si m-ar interesa cate amanunte..
Ma gandesc serios sa divortez...nu ne mia intelegem deloc, ne certam mult, sau acum mia nu nu vorbim unul cu altul cu saptamanile... Atat doar ca dormim in aceasi casa...
nu avem copii, tot ce avem amandoi impreuna este lociunta in care stam.
Problema care ma framanata este ca sotul meu nu cred ca va fi de acord cu divortul... si sincer nici nu stiu cum se procedeaza in cazul asta?
Daca divortam cu locuinta cum se face?(este pe numele amandurora)
cat dureaza divortul?
si ba mai mult care sunt preturile pt divort? (stiu ca difera de la caz la caz...dar aprximativ..)
Chiar daca sotul tau nu este de acord cu divortul, se poate divorta dar dureaza ceva mai mult. Averea obtinuta in timpul casatoriei se imparte in doua, nu se face partaj pe averea cu care a venit fiecare in casatorie.

Dar cel mai bine ar fi sa scrii pe aria juridica la drept civil. Acolo sunt juristi care te pot sfatui, noi aici putem doar sa ne dam cu parerea.

Uite aici link-ul direct: http://forum.softped...p?showforum=439

#4
andu2008

andu2008

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 273
  • Înscris: 21.04.2008
Daca te-ai comportat fata de sot asa cum scrii, poti divorta linistita. Nu cred ca aveti ceva in comun.
Stiu ca poti divorta la notar, iar impartirea bunurioor comune ( partaj se cheama ) cred ca se poate face si amiabil.
( totusi ca sa fiu rautacios, mi-ar place sa vad ca impartiti totul pe din doua- cu drujba ).
Inca odata meriti daca asa stii sa scrii.

#5
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006
Incearca sa postezi pe aria juridica. Aici e o arie cu oameni rai, fara dumnezeu, manipulati de diavol si s-ar putea sa nu fi sfatuita corect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate