Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

TVE

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
olivadi

olivadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 07.09.2006
Buna,la toata lumea! Am locuit 12 ani in Spania si uneori parca ma apuca nostalgia limbii spaniole si as mai vrea sa aflu una alta  de pe acolo..M-am bucurat cand mi-am pus Digi-Cablu si am vazut postul TVE(Television Española),dar n-a mers niciodata. Mai exista varianta posturilor sau presei online dar parca ar fi mai comod asa.Stiti careva ceva despre postul asta,daca ar fi vreo sansa sa-l vedem functional?Mersi mult.

#2
mirdrago

mirdrago

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.02.2012
prin satelit o sa mearga

#3
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postolivadi, on 11th March 2012, 16:34, said:

Buna,la toata lumea! Am locuit 12 ani in Spania si uneori parca ma apuca nostalgia limbii spaniole si as mai vrea sa aflu una alta  de pe acolo..M-am bucurat cand mi-am pus Digi-Cablu si am vazut postul TVE(Television Española),dar n-a mers niciodata. Mai exista varianta posturilor sau presei online dar parca ar fi mai comod asa.Stiti careva ceva despre postul asta,daca ar fi vreo sansa sa-l vedem functional?Mersi mult.

Momentan doar la UPC digital il mai poti vedea. Poate s-o hotari si RCS sa-l reintroduca, nu se stie niciodata...

#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,551
  • Înscris: 16.12.2006
La RCS a fost pe IPTV pana de curand, da intre timp l-au scos si de pe IPTV :)

#5
olivadi

olivadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 07.09.2006

View Postmihaiovidiu82, on 11th March 2012, 17:43, said:

Momentan doar la UPC digital il mai poti vedea. Poate s-o hotari si RCS sa-l reintroduca, nu se stie niciodata...
Va multumesc de raspunsurile prompte.Oi astepta pana l-or pune pe  Digi-Cablu.... :)O zi faina tuturor!

Edited by olivadi, 11 March 2012 - 17:51.


#6
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Pana una-alta poti urmari La1, La2, TVE 24H si TVE Deportes online: http://www.rtve.es/n...s/directo-la-1/

#7
olivadi

olivadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 07.09.2006

View PostGABBO, on 19th March 2012, 15:30, said:

Pana una-alta poti urmari La1, La2, TVE 24H si TVE Deportes online: http://www.rtve.es/n...s/directo-la-1/
Mersi fain Gabbo! O seara faina!

#8
mjchip

mjchip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.06.2009

View Postolivadi, on 11th March 2012, 17:34, said:

Buna,la toata lumea! Am locuit 12 ani in Spania si uneori parca ma apuca nostalgia limbii spaniole si as mai vrea sa aflu una alta  de pe acolo..M-am bucurat cand mi-am pus Digi-Cablu si am vazut postul TVE(Television Española),dar n-a mers niciodata. Mai exista varianta posturilor sau presei online dar parca ar fi mai comod asa.Stiti careva ceva despre postul asta,daca ar fi vreo sansa sa-l vedem functional?Mersi mult.

Este pe analogic la UPC Galati. Eu unul, nu-l urmaresc. Majoritatea timpului e chiar subtitrat SI IN SPANIOLA !! (probabil sa fie urmarit si de surdo-muti)

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Avand in vedere ca pe Satelit exista o pista de Subtitrare in Spaniola, cei de la U.P.C. Galati au uitat sa o dezactiveze. ;)

#10
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,993
  • Înscris: 21.08.2008

View Postalfa_alfa, on 19 mai 2012 - 09:51, said:

Avand in vedere ca pe Satelit exista o pista de Subtitrare in Spaniola, cei de la U.P.C. Galati au uitat sa o dezactiveze. Posted Image

Nu are rost sa o dezactiveze.
Si TV5 Monde subtitleaza in franceza unele emisiuni si filme pentru a ajuta publicul sa lege pronunctia de forma scrisa a cuvintelor.
Sigur spaniola este o limba (cvasi)fonetica cu o pronunctie apropiata de cea din romana si subtitrarea pare in plus, insa e utila daca vrei sa inveti sa scrii in spaniola, nu doar sa vorbesti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate