Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

receptie slaba rcs-rds

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011
De doua zile absolut toate programele din reteaua RCS&RDS le receptionez foarte slab...Voi intampinati aceasi problema?

#2
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Am patit ceva asemanator in urma cu 3-4 luni. Aveam semnal slab si sacada imaginea. Am sunat la ei si au trimis doi baieti care au constatat ca e stricat decodorul. L-am dus la sediu si dupa cateva zile m-a chemat sa il iau si nu mai avea probleme.

#3
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postboro21, on 24th February 2012, 18:20, said:

De doua zile absolut toate programele din reteaua RCS&RDS le receptionez foarte slab...Voi intampinati aceasi problema?

Pai da mai multe detalii:De unde esti? Ai analogic sau digital?

#4
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View Postvladul_care_este, on 24th February 2012, 17:40, said:

Pai da mai multe detalii:De unde esti? Ai analogic sau digital?
Lugoj , analogic am...daca nu se rezolva pana maine sun sa vad ce ar putea fi

View PostCorupt, on 24th February 2012, 17:39, said:

Am patit ceva asemanator in urma cu 3-4 luni. Aveam semnal slab si sacada imaginea. Am sunat la ei si au trimis doi baieti care au constatat ca e stricat decodorul. L-am dus la sediu si dupa cateva zile m-a chemat sa il iau si nu mai avea probleme.
Si daca se misca ei greu , pierd atatea zile fara tv?:(

#5
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
@boro21 Nu mai conteaza ce am zis mai sus deoarece eu am zis pt digital (daca ai decodor). Pt analogic nu stiu ce poate fi, dar poti suna la ei sa vina sa verifice. (probabil doar luni)

#6
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Daca s-a intamplat dintr-o data,fara sa umbli pe la cabluri sau splitter-e,sa le dereglezi,intreaba-ti vecinii daca au aceeasi problema.Daca au si ei probleme,e de la ei si nu ai ce-i face,eventual sa astepti sa se remedieze.Daca ei nu au,e problema de la tine in gospodarie,si daca nu esti avizat,e mai bine sa dai un telefon sa vina sa iti verifice semnalul,si sa remedieze problema.Bafta  :peacefingers:

#7
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View Postvladul_care_este, on 24th February 2012, 17:55, said:

Daca s-a intamplat dintr-o data,fara sa umbli pe la cabluri sau splitter-e,sa le dereglezi,intreaba-ti vecinii daca au aceeasi problema.Daca au si ei probleme,e de la ei si nu ai ce-i face,eventual sa astepti sa se remedieze.Daca ei nu au,e problema de la tine in gospodarie,si daca nu esti avizat,e mai bine sa dai un telefon sa vina sa iti verifice semnalul,si sa remedieze problema.Bafta  :peacefingers:
Mersi de sfat!!!O sa vad ce voi rezolva...Nu de alta , dar maine avem meciuri seriose de handbal , volei si mult fotbal la Digi!!!

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,076
  • Înscris: 14.10.2008
Problemele pe ce fel de retea sunt, HFC (intra coaxial in casa) sau GPON? Stai la bloc sau la casa? Mai multe detalii ca sa vad pe unde mai abandoneaza RDS abonati pe HFC.  :naughty:

Edited by Neaceasca85, 25 February 2012 - 14:01.


#9
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View PostNeaceasca85, on 25th February 2012, 12:00, said:

Problemele pe ce fel de retea sunt, HFC (intra coaxial in casa) sau GPON? Stai la bloc sau la casa? Mai multe detalii ca sa vad pe unde mai abandoneaza RDS abonati pe HFC.  :naughty:
La casa stau...Si am vazut astazi ca la fel se prezinta situatia si la o casa de pariuri, unde exista transmisi live sau existau  in acest mod nu se mai pot numi transmisii live

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate