Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Internet UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#1
atoz

atoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2012
In Ungaria in cate orase ofera upc 120Mbps? Iti ajung degetele de la o mana?

#2
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
La urma urmei ar trebui sa ne intereseze de ce e la noi in tara, nu de unguri. M-am plictisit de cei care tot pupa in cur UPC-ul, cel mai probabil, desi nu recunosc sunt angajati UPC. Numai pe mine m-au contactat cativa prin PM cand am avut probleme cu internetul. Ce amabili erau ei cand au vazut ca li se face reclama proasta..

#3
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postatoz, on 21st February 2012, 13:27, said:

In Ungaria in cate orase ofera upc 120Mbps? Iti ajung degetele de la o mana?

Esti sigur?Daca stii spune-ne si noua orasele in care ofera....
Daca nu stii...mai bine te abtineai.
In caz ca te-ai fi uitat pana si abonamentul de 50Mbps garanteaza viteze mai mari decat cel maxim oferit de DIGI....si asta la acelasi pret.
Abia astept sa apara si la noi vitezele garantate...sa vedeti ce surprize vor fi.

Edited by feribalint, 21 February 2012 - 13:35.


#4
atoz

atoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2012

View Postferibalint, on 21st February 2012, 13:34, said:

Esti sigur?Daca stii spune-ne si noua orasele in care ofera....
Daca nu stii...mai bine te abtineai.
In caz ca te-ai fi uitat pana si abonamentul de 50Mbps garanteaza viteze mai mari decat cel maxim oferit de DIGI....si asta la acelasi pret.
Doar putin daca le atingi mandria fanilor upc imediat explodeaza :lol: Doar am intrebat in cate orase. Obsesia asta cu upc vs rds nu va da pace deloc. Faceti comparatii, treceti si granita... numa numa sa reiasa ca operatorul iubit e mai bun :)

#5
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postscooby2008, on 21st February 2012, 13:32, said:

La urma urmei ar trebui sa ne intereseze de ce e la noi in tara, nu de unguri......
Am postat deoarece in Ungaria este obligatoriu declararea vitezelor garantate....

#6
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Si la noi e obligatorie, doar pe hartie insa..

#7
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postatoz, on 21st February 2012, 13:27, said:

...Iti ajung degetele de la o mana?

View Postatoz, on 21st February 2012, 13:36, said:

.....Doar am intrebat in cate orase.....


Cand pui o intrebare asa in stil de mishto...cum vrei sa-ti raspund.

View Postscooby2008, on 21st February 2012, 13:40, said:

Si la noi e obligatorie, doar pe hartie insa..
Sincer chiar doresc sa se publice aceste viteze garantate...doar ca operatorii....
Poate o sa apuc si ziua aia.

#8
atoz

atoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2012

View Postferibalint, on 21st February 2012, 13:41, said:

Cand pui o intrebare asa in stil de mishto...cum vrei sa-ti raspund.
Pai nu era la misto. La noi iti trebuie doua maini parca, in Ungaria care e mai mica, cred ca e suficienta una :)

#9
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
In Ro este disponibil deocamdata in 16 orase conform site UPC,iar in Ungaria in si mai multe orase.... :console:

#10
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011

View Postferibalint, on 21st February 2012, 15:33, said:

In Ro este disponibil deocamdata in 16 orase conform site UPC,iar in Ungaria in si mai multe orase.... :console:
feri , doar nu stai sa raspunzi la toata lumea..care vb numai la misto..
daca  ii se pare lui ca merge prost..generalizeaza ca asa e la toata lumea..
din oferte de retention..sa ajuns la topic pro si contra..

Edited by bennyioan, 21 February 2012 - 16:10.


#11
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
De obicei la orice subiect deschis pe acest topic se ajunge la pro si contra....si asta datorita unor useri....

Acum sa revin la subiectul offtopic.
Nu contest ca merge bine sau rau,dar aici intervin multi factori care nu intotdeauna depind de UPC.Am vazut multe cazuri aici pe topic cand vin useri care fac cu ou si otet UPC pt ca nu le merge net-ul,dar dupa aia isi dau seama ca de fapt problema era la el in ograda!!!!
Deasemenea sunt convins ca sunt si zone unde reteaua UPC este la pamant...(si concurenta are zone unde este praf)....nu trebuie sa ne ascundem dupa deget.Dar aia nu inseamna ca toata reteaua este praf.La mine de exemplu reteaua este foarte buna si netul merge in parametrii contractati indiferent de zi si ora.

Cand am pus vitezele garantate dintr-o tara vecina...iar am fost acuzat ca sunt angajat UPC,eu am vrut doar sa arat ca acel megaoperator laudat(RCS) nu este asa de sfant....si astept ziua in care vom vedea si in Ro cine si cat garanteaza.....vor fi niste surprize de proportii pt unii fani...

In rest...noi sa fim sanatosi :OK:


#12
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011

View Postferibalint, on 21st February 2012, 16:27, said:

In rest...noi sa fim sanatosi :OK: [/i]

sanatosi si cu net bun de la UPC  :peacefingers:

Edited by bennyioan, 21 February 2012 - 16:55.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postferibalint, on 21st February 2012, 16:27, said:

Cand am pus vitezele garantate dintr-o tara vecina...iar am fost acuzat ca sunt angajat UPC,eu am vrut doar sa arat ca acel megaoperator laudat(RCS) nu este asa de sfant....si astept ziua in care vom vedea si in Ro cine si cat garanteaza.....vor fi niste surprize de proportii pt unii fani...
Bine ai spus-o, daca se va proceda la specificarea vitezelor garantate vor fi mari surprize pentru acei fani/angajati care idolatrizeaza minioperatorul fara sa cunoasca situatia. Te vad cam sigur pe ce spui (sper sa nu te bazezi pe o comparatie cu situatia de la unguri), cata banda estimezi ca-ti poate garanta tie upece cand reteaua da chix seara la trafic mai intens ? (vezi teste Havoc si scooby2008 - unii dintre putinii abonati UPC Fiberpower de pe aici, unul dintre ei ex-abonat mai nou).
E bine ca sunt precauti si au lasat-o jos la 20Mb cu netul in pachetele alea promotionale noi.

View Postferibalint, on 21st February 2012, 16:27, said:

La mine de exemplu reteaua este foarte buna si netul merge in parametrii contractati indiferent de zi si ora.
Ar fi extrem de grav sa nu mearga in parametrii la abonamentul ala de 25Mb pe care il ai tu. Daca tie ti-ar merge la un moment dat cu 20Mb, sa zicem, asa le-ar merge si celor cu 120 din zona. Pentru tine ar fi o diferenta aproape insesizabila, dar pentru ei ..? Tu ai noroc ca ai RCS la usa si ai garantia ca reteaua UPC e libera.

Eu te inteleg, pentru nevoile tale UPC e foarte bun si ai tot dreptul sa fii multumit. Dar ce te faci cand vine angajatul cu propaganda si replicile penibile, si care in plus pretinde ca detine internet de 120Mb in Brasov, un oras fara retea UPC ?

View Postatoz, on 21st February 2012, 13:36, said:

Doar putin daca le atingi mandria fanilor upc imediat explodeaza Posted Image   Doar am intrebat in cate orase. Obsesia asta cu upc vs rds nu va da   pace deloc. Faceti comparatii, treceti si granita... numa numa sa reiasa   ca operatorul iubit e mai bun Posted Image
disperarea e mare in ograda:


#14
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View PostMembruAnonim, on 21st February 2012, 18:21, said:

... au lasat-o jos la 20Mb cu netul in pachetele alea promotionale noi.

Eu stiu ca acel net de 20 Mbps este mocca in ultima oferta care l-a scos UPC... :thumbup:

#15
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Nimic nu e moca in tara asta(totul se plateste), iar in reclama aceea e doar marketing spus altfel cat sa dea bine la public.
De ce nu a spus ca e telefonia gratuita...pentru ca nu prindea atat de bine...
Si da, au unele probleme in unele zone cu viteza la net la fiber power 60 si 120. Asa cum a venit tehnicianul lor la mine si mi-a spus ca el nu mai are ce face, totul e perfect ca retea interna, totul e ok la pc-uri, semnalul e bun si in parametrii... iar el atat mi-a spus...fa presiuni mai mari la ei sa mai puna un nod de fibra, etc, etc.
De ce oare am facut test pe la 4 dimineata si mergea aproape in maxim...pentru ca la ora aia probabil eram printre putinii cu laptopul deschis.

Dar cum a spus si altcineva, nimeni nu e perfect, nimeni nu le are pe toate, etc.

#16
atoz

atoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2012

View Postferibalint, on 21st February 2012, 16:27, said:

1. De obicei la orice subiect deschis pe acest topic se ajunge la pro si contra....si asta datorita unor useri....



2. Cand am pus vitezele garantate dintr-o tara vecina...iar am fost acuzat ca sunt angajat UPC,eu am vrut doar sa arat ca acel megaoperator laudat(RCS) nu este asa de sfant....si astept ziua in care vom vedea si in Ro cine si cat garanteaza.....vor fi niste surprize de proportii pt unii [i]fani...
1. Tu contribui din plin la asta. Te lansezi in comparatii si afirmatii care sa sustina operatorul tau iubit.

2. Ai fost si offtopic si n-ai facut decat sa alimentezi discutia pro/contra. Eu n-am pomenit nimic de rcs. Am sugerat doar ca upc nu e capabil sa sustina la nivel national oferta 60/120 iar acolo unde e... ghici ce... nici acolo nu merge chiar cum pretind. Iar viteze gen 20Mbps down/3Mbps up nu sunt chiar de secolul nostru sa fin sinceri


Aici e hotul striga hotul. "Fan"ul cel mai mare striga ca alalalt e fan.

Eu sunt obiectiv. Am cele mai bune servicii de la cei care le ofera: tv de la upc, net de la rds, voce de la vodafone. Nu am creierul spalat ca sa fac o pasiune prosteasca si sa merg cu ea pana in panzele albe. Gen operatorul meu e cel mai bun caci mie imi merge ca in contract ab de 20/3 Mbps. Come on... Plus ca modem de net pus pe cablu de tv... bleah...

Catalin e la locul lui si ajuta lumea fara flame si alte prostii dar fanii upc sunt cei mai virulenti si sar imediat.

#17
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011

View PostMembruAnonim, on 21st February 2012, 18:21, said:

. Dar ce te faci cand vine angajatul cu propaganda si replicile penibile, si care in plus pretinde ca detine internet de 120Mb in Brasov, un oras fara retea UPC ?


amice...fara servicii de la UPC esti doar un deschizator de flame..mesajele tale sunt offtopic..
Inteleg ca te deranjeaza ca nu poti avea internet de 120Mega.. posteaza si tu ceva constructiv..nu trebuie sa citesc abjectiile tale sau  insultele ieftine..

Edited by bennyioan, 22 February 2012 - 09:11.


#18
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postatoz, on 22nd February 2012, 07:56, said:

2. Ai fost si offtopic si n-ai facut decat sa alimentezi discutia pro/contra. Eu n-am pomenit nimic de rcs. Am sugerat doar ca upc nu e capabil sa sustina la nivel national oferta 60/120 iar acolo unde e... ghici ce... nici acolo nu merge chiar cum pretind. Iar viteze gen 20Mbps down/3Mbps up nu sunt chiar de secolul nostru sa fin sinceri

Mai citeste o data postarea nr.38(postarea ta) si ce ti-am raspuns dupa acea.
Si daca ai fi citit si ultimele postari ale mele....

Edited by feribalint, 22 February 2012 - 09:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate