Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

2007 Ford Mondeo

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#199
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
desi am zis-o din secunda 2 dupa ce am vazut lista de preturi ca passat-ul va muri... si inca mai cred ca nu are nici un atu impotriva noului mondeo dupa ce tregem linie si dam nota finala..... totusi... passat-ul va dainui mult si bine... deoarece in romania mitul masini nemtesti este mult mai raspandit si cunoscut si asimilat decat chiar miorita.... asa ca....

oricum... din punctul meu de vedere... mondeo all the way... titanium x :D

#200
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
frumusica masina, dotata, dar design spate :wacko: .Oricum abia astept sa o testez sa videm ce poate.


P.S. din ce-mi vajaie pe la urechi se pare ca toti posesorii(prieteni) de mondeo vechi si-l doresc pe asta nou. (dar cam toti is dejamagiti de spate)

BTW . asta cred ca e mesaju pentru concurenta :lol:

Attached Files


Edited by cosmin_miu, 30 June 2007 - 22:27.


#201
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postthe__1, on Jul 1 2007, 00:58, said:

Good one. Proud Mondeo owner. No TDI? F**K TDI. :D

traiasca tdci?  :huh:

#202
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
1. WildChild, nu-mi spune. ai bmw?
2. oare cate reclame de la concenrul Ford se regasesc in topgear, revista romaneasca, cel putin???
deci rezulta ca si articolele trebuie sa protejeze acest investitor  :lol:
numai bine...

#203
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
oricum englezii sunt mari amatori de ford-uri :D (sunt ca ciupercile)

P.S. jeremy.clarkson (anglia)are - Ford gt40, iar costin.giurgea(romania)- Ford Mondeo (bz-XX-pan) :D

Edited by cosmin_miu, 01 July 2007 - 17:12.


#204
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da,dar cred ca stii parerea lui clarkson despre gt :lol:

#205
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Drive-test si prezentare reusita:
http://www.clubford....=5563&start=280

#206
sarin07

sarin07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 20.06.2006
fata parca luata de la Citroen si spate de Peugeot 607

#207
kaltos

kaltos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.01.2007
Va salut !

Azi am dat avansul pentru un titanium X 2.0 disel 140 cai. spre rusinea mea nu l-am vazut...am vazut doar o alta varianta de echipare care mi s-a parut mai urata (arata mai nasol fara eranul ala mare din mijloc si cu rotile cam mici) si nici nu am mers cu vreo una.
Trebuia sa-mi iau un golf 5 o varianta mai sport cu o multe de optionale pe ea care ajungea 26 000 euro ...dar ar fi trebuit sa o astept pana la jumatatea lu' septembrie...asa ca m-a luat nervul si am ales mendeo asta......
Variata asta de echipare ajunge 26 700 cu tot cu tva.
Ce parere aveti...am facut o alegere buna??

#208
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Pai daca iese la bani de Golf, e clar ca ai facut o super afacere. Plus ca e Titanium X, cel mai complet nivel de echipare. O alegere excelenta. Va arata exact ca masina testata din linkul postat de mine. Ai comandat sedan sau hatch?

#209
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View Postkaltos, on Jul 2 2007, 17:59, said:

Va salut !

Azi am dat avansul pentru un titanium X 2.0 disel 140 cai. spre rusinea mea nu l-am vazut...am vazut doar o alta varianta de echipare care mi s-a parut mai urata (arata mai nasol fara eranul ala mare din mijloc si cu rotile cam mici) si nici nu am mers cu vreo una.
Trebuia sa-mi iau un golf 5 o varianta mai sport cu o multe de optionale pe ea care ajungea 26 000 euro ...dar ar fi trebuit sa o astept pana la jumatatea lu' septembrie...asa ca m-a luat nervul si am ales mendeo asta......
Variata asta de echipare ajunge 26 700 cu tot cu tva.
Ce parere aveti...am facut o alegere buna??

Cand vine?

O iei pana in Craciun?

Sa faci un jurnal de bord dupa ce iei.

Bafta!

#210
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postthe__1, on Jul 1 2007, 18:52, said:

giurgea are o Honda civic sedan 1.8 si vine de pe un ibiza.

de cand il stiu pana in ian 2007 a condus mondeo ( ibiza probabil era masina de serviciu.....nu stiu nimic de ea)

#211
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
deci:sumar
am vazut si eu pe toate drumurile reclama cu Mondeo.
Bine ca au schimbat vechiul model, care oricum nu era urat..era si este o masina corecta.
Bordul noului Mondeo are 2 chestii care ma pun pe ganduri
A) DISPLAYUL DIN FATA SOFERULUI TE SPARGE LA DRUM LUNG, probabil sta aprins color numai cand masina sta.Altfel e o prostie.
B) RADIOUL e de 2 lei-asa uratanie nu am vazut de mult, poate doar la Golf 5 sau la alte kashkarabete

In rest totul e relativ la aces Mondeo-chestie de gust,,,De ce as lua asa ceva si nu un Opel VECTRA?Ce are in plus?Eu nu vad.Stati ca iese Vectra D,..atunci sa vedem cate Mondeo si Passaturi se mai vand. :lol:

SI in incheiere; SUNT ANI LUMINA INTRE BMW SERIA 3, noul si chiar vechiul model si acest Mondeo.Adica BMW-ul seria3 e departe de noul Mondeo.
Nu sunt fan BMW...
Si inca ceva , Audi A4 nu e chiar cel mai reusit model Audi, asa e...dar oricum, are bordul mai smeker iar caroeria, din nou,,,gusturi si gusturi.
Passatul nou cu bordul cu NAVI, cu scaune Sport face pipi pe interiorul acestui nou Mondeo.Punct.

PS Va rog sa nu injurati ca am devenit nevricos, :lol:  :lol:  :lol: vorba lu Tiby. Referiti-va la masinile enumerate, pl's.
adica va dau ignore!! :lol: am fost suspendat o data...mi-ajunge!

Edited by sanddy1964, 02 July 2007 - 19:22.


#212
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
daca la restul nu comentez.... crede-ma ca acea comparatie cu vectra e cea mai proasta pe care ai putut sa o faci... te-ai suit in vectra?... este execrabila pe langa mondeo....

#213
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postccezar2004, on Jul 2 2007, 20:20, said:

daca la restul nu comentez.... crede-ma ca acea comparatie cu vectra e cea mai proasta pe care ai putut sa o faci... te-ai suit in vectra?... este execrabila pe langa mondeo....

m-am suit si chiar am mers nitel.VECTRA C sta binisor pe sosea, nu e cel mai reusit model de la Opel, desigur..insa ma refeream in principal la VECTRA D, care o sa apara very soon...In rest e chestie de pret, de fiabilitate, de service, si aici Ford ,,,ma rog...
Hai ca am dat-o si eu in discurs a la Basarab...
Om trai si le vom vedea pe sosele...
PS: Piesele sunt mai scumpe la Ford decat la Opel.

Edited by sanddy1964, 02 July 2007 - 19:25.


#214
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
mie nu-mi place
1. spatele
2.`lemnul` ala de pe consola de bord de la ghia :huh:  
3.display-ul de langa ceasuri (daca nu are luminozitate) si configuratia ceasurilor cu acest display.
 

fata de Opel vectra , are handling , stabilitate ,  interior mai primitor.

io nu as face nici o comparatie cu cu BMW3 si AUDIA4 mi se pare ca nu prea  au legatura(vorbesc de clientii carora le sunt adresate masinile , de pret si de spatiu).Defapt in acest moment nu sunt in masura sa fac nici o comparatie pt ca nu am mers cu noul  mondeo (dar cat de curand o sa pot ).


Si ca incheiere spun despre mondeo ,ce spunea si revista automotorsisport acum 7 ani vis-a-vis de focus ` cu greu ne putem imagina ca un neamt sobru isi va dori o asemenea masina new-edge, mai degraba vedem un tanar licean incercand sa-si impresioneze colegii cu ceva tare` (caz in care ma aflam io :D

Edited by cosmin_miu, 02 July 2007 - 19:42.


#215
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View Postsanddy1964, on Jul 2 2007, 20:16, said:

SI in incheiere; SUNT ANI LUMINA INTRE BMW SERIA 3, noul si chiar vechiul model si acest Mondeo.Adica BMW-ul seria3 e departe de noul Mondeo.

Multam Sanddy, aproape ca imi parea rau ca am luat caruta nemteasca(care mai are si tractiune spate -_- ) si nu minunea americana... :lol:  :lol:  :lol: .

On-topic:Noul Mondeo este OK, pe mine personal nu ma atrage asa mult ca pe fanii Ford, este o miscare binevenita din partea Ford ca schimbat generatia.
Eu zic ca rivalul(comercial) direct al noului Mondeo este Passtul pt. se regasesc in  aceasi clasa,  seria 3 este mai mica :P .
:peacefingers:

#216
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Cred ca si Passatul e deasupra, pe bune,,,si viitorul Opel VECTRA va elimina de pe piata aceasta disputa,,Passat MONDEO...O sa fie doar Vectra.Cred ca o sa iau si eu unul cand o sa apara..presimt c ao sa fie un best seller...
In rest toate companiile de rent a car vor lua Forduri din astea...

a era sa uit,,,si sa nu mai faca Fusion-uri ca ma enerveaza mereu cand ma depaseste cate unul,,,de ce fug domne cu ele posesorii..sper sa nu fie si Mondeo la fel...m-a depasit unul pe Dealul Negru de am zis ca nu e adevarat-PE BUNE!...eram cu Golful.Si altul pe la Vidraru, la fel,,ori tragea cam tare de masina  ori masina trage bine.
ala cred ca e cel mai reusit Ford, nu FIESTA , nu Mondeo

Edited by sanddy1964, 03 July 2007 - 12:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate