Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

2007 Ford Mondeo

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#163
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

noul Ford mondeo @geneva


cam plasticos interiorul in unele locuri ( a se vedea la baza consolei centrale)

Attached Files



#164
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
And what's up cu materialul ala textil folosit la tapiterie, zici ca e de acum 50 de ani, am observat si la noul Galaxy aceeasi problema, plus unele mici scapari la imbinarile de la sertarasele din plafon ?!  :nonobad:

#165
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
urat rau materialul  "imitatie de lemn" parca ar fi vreun Nissan sau ceva, la vechiul mondeo era mult mai frumos... parca nici playerul ala Sony nu arata tocmai ok
in rest, se prezinta bine, inca imi place

#166
stefan99

stefan99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.09.2006
Am discutat cu un dealer Ford - pentru Romania ca si in alte tari din EST, ca versiune de baza va fi o varianta "for EC" - pentru tari "emergente", doar variantele de top vor fi identice......
Echiparea de baza va fi pentru Romania mult mai redusa, pretul de start pentru 1.6 16V fiind aproape de 15.500 EURO CIP. Nu va avea climatizare bi-zona si nici geamuri electrice spate........si posibil nici cotiera fata.........
Cat despre instrumente..........doar de la GHIA in sus e sistemul ce il prezinta acum...........in rest clasicele ace......
va fi disponibil din vara............sau poate toamna......

#167
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca materialele vor fi ca pe galaxy eu zic ca va fi asa si asa, daca nu au standard zece culori pe bord. pacat ca nu l-au adus la tiriac autoshow, ma gandeam ca poate vor face un efort si il vor aduce

#168
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005
Am citit un articol in evz si spuneau ca pretul noului mondeo va fi cu 500 euro mai mic decat al modelului actual:
"Acolo unde au fost deja anuntate, preturile noii game Mondeo sunt, surprinzator, cu aproximativ 500 de euro mai mici decat ale vechii generatii. In Romania, cel mai ieftin Mondeo, 1.8 Ambiente, costa 13.990 de euro (16.650 de euro cu TVA)." (http://www.evzvest.r...hp?artid=296285)

Mie mi se pare greu de crezut ca va fi asa insa hai sa asteptam putin si sa ne convingem. Daca il vor aduce la pretul asta atunci vor face ceva vanzari in Romania.

#169
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
filmulet de prezentare cu noul mondeo: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U-eGIhGLDAY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#170
Nu ma pricep

Nu ma pricep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.08.2006

View Postromaximusro, on Mar 22 2007, 13:19, said:

filmulet de prezentare cu noul mondeo: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U-eGIhGLDAY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
NU imi place deloc. Parca e prea inalt prea ingust .....spatele ala de laguna inaltat ...URAT !!! o sa se vanda VW Passat  in draci la cum arata Mondeo  ;)

#171
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
mie-mi place... cred ca e de gusturi pana la urma :)

#172
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Nu stiu daca ati vazut pe TVR 2 la emisiunea Autocritica, realizata de Ursa Mare (unul din cei 2 tipi care erau la Roata de rezerva pe Antena 1) reportajul de la Geneva, printre sumedenia de masini prezentate evident nu putea sa nu acorde atentie noului Mondeo, despre care s-a aratat dezamagit de calitatea asamblarii unor elemente, in special prin portbagaj.

Edited by SCANIA FREAK, 29 March 2007 - 11:35.


#173
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
cati din voi sau suit in el?... eu zic ca arata super bine.. spatios... frumos... si la pretul cu care a sarit pe piata si ce dotari ofera eu zic ca e o surpriza frumoasa... mie personal imi place...

pana la urma e o problema de gusturi....

#174
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
merg eu acum al lansare, revin cu pareri

#175
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
:wallbash:  am uitat ca ca e lansarea azi ca m-as fi dus si io pentru un test-drive, o mancarica ceva ca si asa imi era foame(abia am plecat din bucuresti :confuzzled: ) . Chiar mi-am vazut dealer-ul pe E85 se ducea spre Buc si nu stiam ce cauta....ca el merge numai pe BZ-Ploiesti.

#176
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
a aparut si pe ford.ro

Edited by Parise, 27 June 2007 - 19:33.


#177
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Am fost la lansare, am ramas surprins placut, ma asteptam sa fie un model reusit dar parca e prea reusit, interior rafinat, plastice fine si gumoase, spatiu cat curpinde, am studiat portbagajul ca se tot plangea cineva, si nu i-am gasit nici un repros, cutia de viteze foarte precisa si scurta, design atragator, il consoder chiar exotic, japan style, kineticu asta.
Nu mi-a placut la sedan gura portbagajului, spatiul inauntru este imens, dar e imposibil sa bagi ceva mai mare in el, nu cred ca are 20cm inaltime gura portbagajului.
Imi place foarte mult masina si are un pret cat se poate de corect, imi pare comparabil interiorul finisajele cu Audi A4.
As dorii sa vad cat mai multe pe strazile din .ro

Ahh si inca ceva despre portbagaj la varianta hatch back incarcarea este facila si spatiu mai mult decat suficient dar ca sa inchizi hayomu trebuie sa ai o inaltime considerabila, am 1.84 si am cam intins mana dupa el, nu stiu ce ar face cineva la 1.70

Attached Files



#178
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
displayul ala intre vitezometru si turometru e standard chiar si la cea mai ieftina versiune? :huh:

#179
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
nu, e optional, la varianta trend nu este diplayul, dar arata foarte bine si trendul.
asta este titanium

#180
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Arata foarte misto masina. Ecranul ala ce afiseaza? Navigatie cumva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate