Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Mihai Razvan Ungureanu - noul Prim Ministru

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1831 replies to this topic

#1495
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Poststormwatch, on 16th February 2012, 08:00, said:

Mă, să fii orice altceva decît român la conducerea României la ora asta e o calitate. Iar să fii evreu e o calitate cu atît mai mult. Decît să înjure evreii, românii mai degrabă i-ar imita și ar învăța de la ei (n-am zis-o eu asta, a zis-o cineva încă în sec XIX) solidaritatea, comunitarismul, principialitatea („cuvîntul dat e datorie curată”), inteligența, cultura (mai puțin lipsa de scrupule, trebuie s-o zicem și pe asta).

Răzvan Ungureanu a răzbătut pînă la cele mai înalte nivele. Încrederea și ajutorul acordate (indiferent de cine) n-au fost irosite. Mulți oameni au avut burse Soros, și cîți dintre ei au făcut ceva pe urmă cu ele ? Dacă omul e serios și de bună credință, atunci merită să fie prim ministru și chiar președinte.

Măsura cu programul de la 8-16 e binevenită, pentru că prea adesea instituțiile aveau libertatea de a-și stabili singure programul, care nu era niciodată folosită în sprijinul oamenilor cît în avantajul lor (al foncționarilor).

Ma, mai intai de toate buna dimineata! :)
Ai vazut tu pe aici cumva vreo injuratura la adresa evreilor? Ca eu nu am vazut.
Sa fii evreu, arab, asiatic, negru, piele-rosie sau arian nu este o calitate dupa cum nu este nici un defect.
Eu stiu ca exista niste vietuitoare care invata din imitare. Se numesc maimute si eu nu ma simt. :) Oricum, ai spus cuvant mare cu treaba asta - sa invatam de la ei comunitarismul.
Pai nene, nu numai ca l-am invatat, l-am trait pe propria noastra piele cateva zeci de ani. Si tot ei, evreii, au fost profesorii care l-au implementat, ca sa zic asa, chiar daca veneau din nord-est. :) Una dintre legile de baza e aia cu "cine nu e cu mine e impotriva mea", devenita "cine nu e cu sistemul inseamna ca e impotriva lui si deci pleaca in concediu la Fagaras, Sighet, canal etc.

P.S. Te rog sa nu te superi pe mine ca iti spun, e o greseala pe care o fac multi. Cand spui nivele, te referi la uneltele acelea care te ajuta sa verifici daca o suprafata e orizontala sau verticala. Cand te referi la inaltimea la care se afla un obiect sau, figurativ vorbind, un om, spui nivel --> niveluri.

Alt ps: Tu esti cumva rasist? De ce ar fi o calitate faptul ca esti evreu? Evreii nu se nasc la fel cum se nasc ceilalti oameni? Organismul lor nu functioneaza pe aceleasi principii biologice si in aceiasi parametri ai fiintei umane? Nu rad la fel? Nu plang la fel? Nu se bucura la fel? Nu se intristeaza la fel? Nu mor la fel?

#1496
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View Poststormwatch, on 16th February 2012, 08:00, said:

Măsura cu programul de la 8-16 e binevenită,
Nici vorba . O simpla gargara ieftina care nu schimba absolut nimic . Functionarii sunt platiti pentru ca semneaza o condica de prezenta cu cele 8 ore de program zilnic . Ce au facut in timpul zilei , daca au fost prezenti fizic ,  cate ore au lucrat efectiv , care a fost eficienta activitatii ?
Aceste aspecte nu intereseaza pe nimeni , doar cei mai multi sunt " protejati " si de regula total incompetenti .

  Se va schimba ceva cu adevarat cand bugetarii vor fi pontati cu orele efectiv lucrate , pentru lucrari normate . Se pare ca va incepe , firav , cu medicii : http://www.stiri.com...t-muncesc-.html

  Pana atunci , avem ... vorbe !

Edited by arcond, 16 February 2012 - 10:00.


#1497
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

View PostCapitanuPICARD, on 16th February 2012, 09:44, said:

Ai vazut tu pe aici cumva vreo injuratura la adresa evreilor? Ca eu nu am vazut.
Sa fii evreu, arab, asiatic, negru, piele-rosie sau arian nu este o calitate dupa cum nu este nici un defect.

Nu injuraturile sunt rele. Rele sunt mentinerea si gonfrarea tampeniilor mostenite din parsecii trecuti.

Faptul ca ieri, dumneata, ai avut o postare plina de poezie, frumusete literala si umana, nu m-au facut pe mine sa cred in verticalitatea dumitale (in pofida altor postari acide) pentru ca te recunosc coleg, concetatean, roman si Om de dincolo de acea postare.

Daca vrea cineva sa ma crucifice pentru stramosi MA APAR cat de dur pot! (in cel mai talionic spirit)
Altfel am destule bube a mele.
Nu e nevoie de altceva.

Edited by cuculili, 16 February 2012 - 10:25.


#1498
POLITIC-SCEPTIC

POLITIC-SCEPTIC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 10.02.2012

View PostCapitanuPICARD, on 15th February 2012, 23:20, said:

Si asta e irelevant. Eu stiu ca la evrei sunt chestii de alea cu legaturi de sange, cu casatoritul ei intre ei (si asta se leaga cu faptul ca nevasta-sa face parte din comunitatea evreiasca din iasi), ca cica orice evreu care e aiurea prin lume e prin definitie agent al lor... pana mea, chestii citite cine mai stie pe unde. Nu le stiu sigur, caci eu nu am studii in iudaism nici la Oxford si nici in alta parte. Daca as fi malitios as spune ca a fost trimis sa faca acele studii tocmai pentru indoctrinare si recrutare. Da nu-s nici malotios si nici dovezi nu am. Asa ca nu spun. :)

Repet (nu mai stiu a cata oara), e irelevant ca e evreu. Numai ca lumea nu cred ca stie chestiile astea despre el. N-ar fi normal sa le stie fiecare cetatean roman? Ca, pana la urma, e primul ministru al Romaniei.
Adica zic si io asa, ca cetateanul platitor de taxe: n-ar fi normal sa explice, de exemplu, daca are vreo legatura cu aia de la Gold Corporation?



pai nu fac bre caz! eu doar am presupus ca din cauza asta a scos-o pe aia cu icoanele. si ca sa nu fie prea flagrant, a bagat-o la gramada si pe aia cu tablourile.
etnia nu-i o problema, oricare ar fi ea.
dar sa fii agent al unei puteri straine si sa actionezi in favoarea acelei puteri se numeste tradare iar fapta este prevazuta in articolul 155 cod penal. nu mai stiu sigur daca asta e numarul articolului dar nu conteaza.
de aia zic, nu e mai bine sa elimine pentru totdeauna aceste chestii uraste aparute prin ziare de scandal sau aiurea pe Internet? adica ma gandesc ca e in folosul lui in primul rand.
amu' nu-mi spune ca nu are rost sa se coboare la fiecare scandal aparut in presa locala din cine stie ce oras. ca totusi nu e bacanu' din colt ci primul ministru al unei tari.
sa apara despre tine prin presa chestii ca esti sionist (organizatie trecuta in ilegalitate chiar de ONU), ca esti agent mossad... pana mea... eu macar as avea un punct de vedere oficial.
Ne învârtim in jurul cozii.
Daca MRU era curat îl dădea in judecata pe loc pe Ulieru și ieșea în presa dar el tăcut mâlc, nu zis nimic in presa. Tăcerea lui confirma ca Ulieru a spus adevărul.
Lumea vorbește ca Magureanu și cei din SRI l-au sfătuit pe Băsescu sa nu-l nominalizeze premier deoarece este agent straian si o sa abia probleme cu el mai mari decat a avut cu Tariceanu, dar asta a fost dorința expresa a marelui licurici.
Base a argumentat ca daca se opune dorintei marelui licurici poate păți la primul zbor ce a pățit președintele Poloniei când s-a prăbușit cu avionul.
Toate argumentele si informațiile se leagă perfect .
Pana și treaba cu icoanele se leagă.
Romanii au un mare defect uita repede.
Sa nu uitam primul terorist evreu din România ce porcarii a făcut:
-În noiembrie 1920, Goldstein încearcă să-l asasineze pe Constantin Argetoianu, ministru al afacerilor interne
-La 8 decembrie 1920, Goldstein, Saul Osias și Leon Lichtblau, au organizat un alt atac terorist cu bombă. Dispozitivul exploziv artizanal plasat în sala Senatului României i-a ucis pe Ministrul Justiție, Dimitrie Greceanu, decedat la spital, și pe senatorii Demetriu Radu, (Episcop greco-catolic de Oradea Mare, ucis pe loc), și Spirea Gheorghiu (decedat la spital). În urma atentatului au fost și răniți printre care președintele Senatului, Constantin Coandă.
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/0e/Max-Goldstein.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by POLITIC-SCEPTIC, 16 February 2012 - 10:31.


#1499
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

View PostPOLITIC-SCEPTIC, on 16th February 2012, 10:25, said:

Ne învârtim in jurul cozii.
Daca MRU era curat îl dădea in judecata pe loc pe Ulieru ?i ie?ea în presa dar el tăcut mâlc, nu zis nimic in presa. Tăcerea lui confirma ca Ulieru a spus adevărul.
Lumea vorbe?te ca Magureanu ?i cei din SRI l-au sfătuit pe Băsescu sa nu-l nominalizeze premier deoarece este agent straian si o sa abia probleme cu el mai mari decat a avut cu Tariceanu, dar asta a fost dorin?a expresa a marelui licurici.
Base a argumentat ca daca se opune dorintei marelui licurici poate pă?i la primul zbor ce a pă?it pre?edintele Poloniei când s-a prăbu?it cu avionul.
Toate argumentele si informa?iile se leagă perfect .
Pana ?i treaba cu icoanele se leagă.
Romanii au un mare defect uita repede.
Sa nu uitam primul terorist evreu din România ce porcarii a făcut:
-În noiembrie 1920, Goldstein încearcă să-l asasineze pe Constantin Argetoianu, ministru al afacerilor interne
-La 8 decembrie 1920, Goldstein, Saul Osias ?i Leon Lichtblau, au organizat un alt atac terorist cu bombă. Dispozitivul exploziv artizanal plasat în sala Senatului României i-a ucis pe Ministrul Justi?ie, Dimitrie Greceanu, decedat la spital, ?i pe senatorii Demetriu Radu, (Episcop greco-catolic de Oradea Mare, ucis pe loc), ?i Spirea Gheorghiu (decedat la spital). În urma atentatului au fost ?i răni?i printre care pre?edintele Senatului, Constantin Coandă.

ai o logica infioratoare

deci tu stii sigur, fiindca "lumea vorbeste" (probabil vecini de-ai tai) ca  "SRI l-au sfătuit pe Băsescu sa nu-l nominalizeze premier deoarece este agent strain"
dar nu numai asta stii sigur, mai stii sigur si ca "dar asta a fost dorin?a expresa a marelui licurici. "

daca totul se leaga atunci e bine :lol:

urmand firul logicii tale daca Goldstein a fost evreu terorist, este evident si ca Ungureanu este evreu terorist
(nici daca terorismul era o boala ereditara tot nu dovedeai nimic cu asta Ungureanu nefiind inrudit cu Goldstein)

:thumbdown:

Edited by Samiir, 16 February 2012 - 11:07.


#1500
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011
Pana una alta, acum ca a trecut o saptamana de la inscaunare cred ca Ungureanu merita prima bila neagra.

De cand a fost numit prim-ministru nu l-am vazut iesind public (declaratie, interviu televizat, ceva) in care sa ne explice cu lux de amanunte viziunea lui, ce are de gand sa faca, cum are de gand sa faca, cum vede problemele tari si care sunt solutiile lui.
Practic pana acum tot ce a facut a fost ceva treaba administrativa si e ok, e la inceput, dar cred ca o iesire publica in care sa se prezinte si sa prezinte viziunea lui, pe larg, se impunea.

Se observa ca problemele privind comunicarea, ale puterii, continua.

#1501
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View PostSamiir, on 16th February 2012, 11:35, said:

Pana una alta, acum ca a trecut o saptamana de la inscaunare cred ca Ungureanu merita prima bila neagra.

De cand a fost numit prim-ministru nu l-am vazut iesind public (declaratie, interviu televizat, ceva) in care sa ne explice cu lux de amanunte viziunea lui, ce are de gand sa faca, cum are de gand sa faca, cum vede problemele tari si care sunt solutiile lui.
Practic pana acum tot ce a facut a fost ceva treaba administrativa si e ok, e la inceput, dar cred ca o iesire publica in care sa se prezinte si sa prezinte viziunea lui, pe larg, se impunea.

Se observa ca problemele privind comunicarea, ale puterii, continua.
Pe tine te interesează niște miniștri care să dea bine din gură ?

Guvernul ăsta are o perioadă prea scurtă la dispoziție ca să se lanseze în „viziuni”. Programul de guvernare a cam fost stabilit prin buget și prin pactul ăsta fiscal european. Tot ce-i cer eu e să treacă anul ăsta electoral și parametrii de-acolo să fie respectați.

Dacă PDL-ul vrea să meargă și după alegeri cu Ungureanu, atunci da, Ungureanu poate să-și facă campanie cu viziuni, altfel, e doar un tehnocrat care trebuie să ducă guvernarea pînă la alegeri.

Și apropo, dacă nu zice, nu înseamnă că nu și face. Pe lîngă măsura asta cu programul bugetarilor, am auzit azi dimineață la radio că din toamnă reapar școlile profesionale. Mai spuneau acolo că fiecare elev care merge la o astfel de școală o să primească 200 de lei. Mi se pare o măsură bună, care să mai scadă numărul celor care fac școală doar pentru diplome, și n-au nici o pregătire la terminarea lor.

Edited by stormwatch, 16 February 2012 - 11:52.


#1502
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

View PostPOLITIC-SCEPTIC, on 16th February 2012, 11:53, said:

ARTICOLUL 30
(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.

(2) Cenzura de orice fel este interzisă.

asta in spatiu public, nu privat.

Acasa la mine spre exemplu e dictatura si se practica cenzura, ca asa vreau eu :lol:

si asta e un spatiu privat, si trebuie sa respecti regulile proprietarului.

#1503
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,711
  • Înscris: 13.10.2003
in fine, daca mi-ati adus ca argument constitutia, cedez, si va las sa aberati, atata timp cat nu exagerati!  :peacefingers:

asa dori totusi discutii axate in general pe activitatea lui de PM.

P.S. nu e nevoie sa raspundeti la acest post.

#1504
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

View Poststormwatch, on 16th February 2012, 11:50, said:

Pe tine te interesează niște miniștri care să dea bine din gură ?

Dacă PDL-ul vrea să meargă și după alegeri cu Ungureanu, atunci da, Ungureanu poate să-și facă campanie cu viziuni, altfel, e doar un tehnocrat care trebuie să ducă guvernarea pînă la alegeri.

Și apropo, dacă nu zice, nu înseamnă că nu și face. Pe lîngă măsura asta cu programul bugetarilor, am auzit azi dimineață la radio că din toamnă reapar școlile profesionale. Mai spuneau acolo că fiecare elev care merge la o astfel de școală o să primească 200 de lei. Mi se pare o măsură bună, care să mai scadă numărul celor care fac școală doar pentru diplome, și n-au nici o pregătire la terminarea lor.

Ma intereseaza niste ministri care sa explice ceea ce fac, daca fac! Un minister nu e o afacere personala.
Eu vreau solutii pe termen lung de la Ungureanu, fiindca sper sa ramana in politica si la guvernare si in viitor.
Deocamdata, pare un om serios de care politica noastra are nevoie, de aceea vreau sa aud cat mai multe de la el, sa vad ce-i poate capul :D
O masura de salutat, de care nu stiam.. Daca faci declaratii doar la Radio Romania Actualitati nu poti avea pretentia ca toata lumea sa stie ca faci lucruri bune (aceeasi problema avea si Boc)

#1505
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,651
  • Înscris: 01.10.2010

View Postego_zenovius, on 16th February 2012, 04:32, said:

Uite d-aia nu ma angajez in discutii cu unii ca tine. Pentru ca atunci cand n-aveti argumente, incepeti sa maraiti la interlocutor.
scuze daca te-ai simtit :confuzzled:
pana una alta, ti-am explicat clar ca MRU chiar este evreu si se stie acest lucru de mult timp in orasul sau natal. ca e bine, ca e rau, depinde de fiecare cum considera. personal imi este indiferent.

#1506
POLITIC-SCEPTIC

POLITIC-SCEPTIC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 10.02.2012

View Postbritishpub, on 16th February 2012, 14:14, said:

scuze daca te-ai simtit :confuzzled:
pana una alta, ti-am explicat clar ca MRU chiar este evreu si se stie acest lucru de mult timp in orasul sau natal. ca e bine, ca e rau, depinde de fiecare cum considera. personal imi este indiferent.
Pana una alta purtătorul de cuvânt al SRI , Uleieru a făcut declarații incendiare, sustinand ca are dovezi imbatabile si doreste sa fie audiat, el sustine ca MRU este agent strain care a lucrat in permanenta împotriva intereselor românești , asta ar fi provocat în alte tari cu democrație consolidata, ori o ancheta care sa-l dezincrimineze pe premier ori demisia imediata a premierului si punerea lui oficiala sub acuzare.
La noi se tace, gunoiu le băgat sub preș și lumea e lăsata sa tragă fel de fel de concluzii.
Toată viata mi-am dorit sa scap de rusii și sa vina americanii, dar nu asa.
Se dovedește ca în politica externa SUA are analiști de prosta calitate și face numai greșeli după greșeli.
Amestecul brutal în viata interna, declarații demne de Radio Erevan ale ambasadorului SUA ( dacă nu va împușca lunetiștii atunci e democrație), Reprezentantul FMI, bea cu mafioții și primește femei cadou, parca e un bâlci prea mare pentru acest popor care numai poate suporta starea asta de bătaie de joc.
Păcat ca SUA își bate joc de bunele intenții ale acestui popor profund proamerican și anti-rusesc.

Edited by POLITIC-SCEPTIC, 16 February 2012 - 14:25.


#1507
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003

View PostPOLITIC-SCEPTIC, on 16th February 2012, 14:24, said:

Pana una alta purtătorul de cuvânt al SRI , Uleieru

Si ce credibilitate are nea' asta? Stii despre cine e vorba? Stii care ar fi procedura legala in cazul ca el ar avea realmente probe (procedura legala pe care o cunoaste 1000% avand in vedere ce functie a ocupat)? Si este vorba de FOSTUL purtator de cuvant ('90-'97).

Edited by skandal, 16 February 2012 - 15:15.


#1508
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,651
  • Înscris: 01.10.2010

View Postskandal, on 16th February 2012, 13:10, said:

Si ce credibilitate are nea' asta? Stii despre cine e vorba? Stii care ar fi procedura legala in cazul ca el ar avea realmente probe (procedura legala pe care o cunoaste 1000% avand in vedere ce functie a ocupat)? Si este vorba de FOSTUL purtator de cuvant ('90-'97).
omule sa traiesti! am ras copios, am auzit-o si pe asta cu procedura legala si serviciile secrete  :roflmaofast:

#1509
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003

View Postbritishpub, on 16th February 2012, 15:17, said:

omule sa traiesti! am ras copios, am auzit-o si pe asta cu procedura legala si serviciile secrete  :roflmaofast:

Da' cand l-ai vazult la televizor n-ai ras copios?

#1510
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
mie MRU mi se pare o alegere excelnta. un om foarte competent, neafiliat politic, cu idei de dreapta...

#1511
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postskandal, on 16th February 2012, 15:10, said:

Si ce credibilitate are nea' asta? Stii despre cine e vorba? Stii care ar fi procedura legala in cazul ca el ar avea realmente probe (procedura legala pe care o cunoaste 1000% avand in vedere ce functie a ocupat)? Si este vorba de FOSTUL purtator de cuvant ('90-'97).

El, ca individ, poate ca nu are nici o credibilitate, dar in calitate de purator de cuvant (chiar si fost) al SRI, cred ca are.
Sunt convins ca tocmai datorita faptului ca a ocupat functia pe care a ocupat-o, stie sa manuiasca foarte bine legea.
Mi-au ramas in minte niste replici (preluate din carti si filme):
1 - sa incalcam legea? vaaai, cum poti sa spui asa ceva?! noi nu incalcam legea, noi o ocolim prin portite special create de catre juristi
2 - legea nu este aplicata ci... manuita.

Dar na, astea sunt replici din carti si din filme. Asa o fi si-n realitate? :)

#1512
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postdoctorwho, on 16th February 2012, 16:43, said:

mie MRU mi se pare o alegere excelnta. un om foarte competent, neafiliat politic, cu idei de dreapta...
Poate. PDL si respectiv Basescu n mai are alti oameni, asa ca sunt nevoiti sa ia din afara.
Competenta trebuie dovedita, si discutata. In materie de comunicare, se pare ca are probleme.
Afilierea politica la ora actuala este clara. Poate inainte nu a fost. Poate.
Ideile de dreapta - aici e mult de discutat.
Intai trebuie sa spuna care sunt ideile lui, si abia apoi vedem cat de dreapta sau de stanga sunt.
Insa sa soliciti demisisa unui director de companie pentru a ca spus un adevar, mi se are de prost gust, stil Basescu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate