Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mihai Razvan Ungureanu - noul Prim Ministru

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1831 replies to this topic

#1477
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009

 POLITIC-SCEPTIC, on 15th February 2012, 21:47, said:

De ce a tacut cand purtatorul de cuvant al SRI a facut afirmatii incendiare?
Tacerea e si ea un raspuns.
pai ala are si ceva dovezi sau urla pentru ca are probleme cu justitia (cel putin asta am inteles din ce am citit prin poiana) :rolleyes:

#1478
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 ego_zenovius, on 15th February 2012, 21:51, said:

Pe mine ma intereseaza daca e evreu sau nu. Pentru ca e important ce esti din punct de vedere etnic, foarte important. Deci ma intereseaza atat de mult incat nu pot sa tratez chestiunea cu superficialitatea cu care vad ca e tratata de unii: "e evreu pentru ca... asa am auzit eu, ca e evreu".
So, avem ceva dovezi ca e evreu?

Nene, ia fii matale putin atent la ce zic sandilaii aia de la kamikaze.
Citez:

Revenind la Mihai Răzvan Ungureanu. În CV-ul lui, pe care-l pute?i vedea aici a scris inclusiv că o rupe un pic pe maghiară. Unii poate cred că MRU e lăudăros, că s-a dat mare ?i cu limbile străine pe care nu le vorbe?te perfect. Dar să ?ti?i că e modest, n-a trecut chiar toate limbile pe care le cunoa?te. Omul ?tie ?i ebraică, după cum rezultă de pe un site al comunită?ii evreie?ti:

?Noul ministru de externe al Romaniei converseaza in limba ebraica.
Noul ministru de externe al Romaniei, d-l Mihai Razvan Ungureanu, s-a intalnit cu persoane din randul evreilor care au fost surprinse de faptul ca d-lui vorbeste putina ebraica, urmare a studiilor facute la universitatea din Ierusalaim.
D-l Ungureanu si-a facut doctoratul in ?Istoria evreilor din Romania? si in urma cu cativa ani a venit in Israel pentru specializare. Inainte de numirea in inalta functie, urma sa fie numit seful ?Centrului de studii evreiesti? din orasul Iasi. D-sa promoveaza cu devotament subiecte legate de poporul evreu,si actioneaza pentru introducerea unui program de invatamant legat de Holocaust, ca parte integranta din programul general de invatamant in Romania??

Se pune acum întrebarea de ce fostul ?ef SIE nu a trecut în CV acest amănunt. Ce, îi e jenă cu aceste cuno?tin?e? De ce a făcut discriminare între limbile pe care le cunoa?te, excluzînd din CV ebraica? Noi o să anun?ăm Consiliul Na?ional pentru Combaterea Discriminării cu privire la acest fapt impardonabil.


Te-ai linistit sau mai vrei?
Hai sa mai vedem.

Ia vezi ce zice Cotidianul, preluand un articol din 2009, aparut in inpolitics.ro
http://www.cotidianu...-strain-172043/
O stii pe aia ca de unde nu e foc nu iese fum, nu-i asa? :)

Ajunge? Nu ajunge, asa ca mai bagam:
Presa a relatat ca studiile si cariera sefului SIE sunt strans legate de organizatiile Soros si de cele iudaice ale magnatului Mark Rich.
Ne legam si de Rosia Montana? Hai sa ne legam! :P
Asociatii lui Rich erau Dan Voiculescu si Stefan Margineanu (fost ofiter DIE), patron in industria metalelor. Tare asta, nu-i asa? Voiculescu? Aparatorul saracilor? :lol: Ala cu fundatia? Proprietarul Antenelor care il iau la suturi pe baciul ungurean? :roflmao:
Ete si sursa:  http://www.ziuaveche...eanu-73048.html
E zvon, bineinteles! :)

Ma, io zic ca ajunge.
Si ca e relevant.

AMDG, ai citit de nenea ala, Rich? Mai esti convins ca rusii nu-s in spate? :)

Hai baieti, ne miscam si noi mai cu talent? Ca Internetul e mare, trebuie doar sa cauti si dragutul de el iti ofera atatea...

Suntem incalecati, suntem mintiti in fata, suntem saraciti, suntem lenesi si betivi ;) da' faza e ca nu toti suntem chiori!
N-avem putere si pricepere sa schimbam ceva, da' nu toti suntem chiori!

Edited by CapitanuPICARD, 15 February 2012 - 22:38.


#1479
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006
Deci n-am inteles. Faptul ca a studiat istoria si civilizatia iudaica si ca stie ebraica - astea sunt dovezi ca e evreu?

#1480
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
Pai daca nu citesti tot nici n-o sa ai cum sa intelegi. Acolo nu vorbeste nimeni doar despre studii. Si nu mai face pe naivul cand vezi ca un nene i-a platit ungureanului studiile la Oxford. Ca eu nu prea am vazut acte de astea de caritate fara o motivatie in substrat. :P
Uite, iti mai dau o chestie, tot de pe net: nevasta-sa este si ea evreica, membra a comunitatii evreiesti din iasi.
Cica informatia ar fi aparut in Atac de Târgu’ Ieșilor (o revista de scandal) din 29 decembrie 1999.

Oricum, repet, este irelevanta etnia.
Noi nu avem putere si pricepere sa schimbam ceva si nici nu avem acces la chestii.
Da' nici nu suntem chiori.

#1481
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 CapitanuPICARD, on 15th February 2012, 22:54, said:

Oricum, repet, este irelevanta etnia.
Ba, eu cred ca e relevanta. Suntem ce suntem si pentru ca suntem romani, unguri, evrei, rusi, malgasi, etc.
Tocmai de aia ma intereseaza (cu dovezi) care e etnia prim-ministrului.

Oricum, n-as crede ca intr-o tara si in niste vremuri in care nu se poate vorbi de o prigoana anti-evreiasca, un evreu si-ar ascunde apartenenta etnico-religioasa.

#1482
POLITIC-SCEPTIC

POLITIC-SCEPTIC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 10.02.2012

 ego_zenovius, on 15th February 2012, 23:00, said:

Ba, eu cred ca e relevanta. Suntem ce suntem si pentru ca suntem romani, unguri, evrei, rusi, malgasi, etc.
Tocmai de aia ma intereseaza (cu dovezi) care e etnia prim-ministrului.

Oricum, n-as crede ca intr-o tara si in niste vremuri in care nu se poate vorbi de o prigoana anti-evreiasca, un evreu si-ar ascunde apartenenta etnico-religioasa.
Oricum e o performanta ca un evreu sa jure pe Biblie la investitura: asa sa-mi ajute Dumnezeu.  :clapping:
Pacat ca numai sunt Eminescu si Caragiale, ar fi scris spumos pe tema asta .  :roflmaofast:

#1483
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 ego_zenovius, on 15th February 2012, 23:00, said:

Ba, eu cred ca e relevanta. Suntem ce suntem si pentru ca suntem romani, unguri, evrei, rusi, malgasi, etc.
Tocmai de aia ma intereseaza (cu dovezi) care e etnia prim-ministrului.

Oricum, n-as crede ca intr-o tara si in niste vremuri in care nu se poate vorbi de o prigoana anti-evreiasca, un evreu si-ar ascunde apartenenta etnico-religioasa.

Pai asta se intrebau si aia de la kamikaze. De ce si-a ascuns apartenenta.
Poate pentru ca se facea legatura cu scandalul ala cu ofiterul SRI sacrificat la o cerere expresa a unui serviciu secret extern, asa cum am citit pe Internet?
Cine stie?

Eu sustin ca etnia este irelvanta. Si nu sustin asta ca sunt io Picard si asa vreau io. Asa zic aia cu psihologia.
Iar daca vrei dovezi infailibile de ce nu scrii o scrisoare sa-ti spuna si tie care-i sunt parintii, bunicii si strabunicii? Adica vorba ta, de ce ar ascunde asta?

Edited by CapitanuPICARD, 15 February 2012 - 23:10.


#1484
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 POLITIC-SCEPTIC, on 15th February 2012, 23:06, said:

Oricum e o performanta ca un evreu sa jure pe Biblie la investitura: asa sa-mi ajute Dumnezeu.  :clapping:
Chiar daca originile i-ar fi evreiesti, ar putea sa fie botezat si atunci juramantul pe Biblie e cat se poate de ok.


 CapitanuPICARD, on 15th February 2012, 23:09, said:

Eu sustin ca etnia este irelvanta.
Atunci de ce faci atata caz de ea?
Inteleg sa fac eu, care sustin ca, din contra, etnia este relevanta.

 CapitanuPICARD, on 15th February 2012, 23:09, said:

Adica vorba ta, de ce ar ascunde asta?
pai nu? De ce ar ascunde?

#1485
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,644
  • Înscris: 01.10.2010

 ego_zenovius, on 15th February 2012, 21:09, said:

Chiar daca originile i-ar fi evreiesti, ar putea sa fie botezat si atunci juramantul pe Biblie e cat se poate de ok.
cetatene, MRU este evreu. dovezi SF nu am, cu certificat de la NASA and shit :lol: insa in Iasi este stiut faptul ca este evreu. o fi bine, o fi rau, depinde de fiecare cum considera

Edited by britishpub, 15 February 2012 - 23:14.


#1486
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 ego_zenovius, on 15th February 2012, 23:09, said:

Chiar daca originile i-ar fi evreiesti, ar putea sa fie botezat si atunci juramantul pe Biblie e cat se poate de ok.

Si asta e irelevant. Eu stiu ca la evrei sunt chestii de alea cu legaturi de sange, cu casatoritul ei intre ei (si asta se leaga cu faptul ca nevasta-sa face parte din comunitatea evreiasca din iasi), ca cica orice evreu care e aiurea prin lume e prin definitie agent al lor... pana mea, chestii citite cine mai stie pe unde. Nu le stiu sigur, caci eu nu am studii in iudaism nici la Oxford si nici in alta parte. Daca as fi malitios as spune ca a fost trimis sa faca acele studii tocmai pentru indoctrinare si recrutare. Da nu-s nici malotios si nici dovezi nu am. Asa ca nu spun. :)

Repet (nu mai stiu a cata oara), e irelevant ca e evreu. Numai ca lumea nu cred ca stie chestiile astea despre el. N-ar fi normal sa le stie fiecare cetatean roman? Ca, pana la urma, e primul ministru al Romaniei.
Adica zic si io asa, ca cetateanul platitor de taxe: n-ar fi normal sa explice, de exemplu, daca are vreo legatura cu aia de la Gold Corporation?

 ego_zenovius, on 15th February 2012, 23:12, said:

Atunci de ce faci atata caz de ea?

pai nu fac bre caz! eu doar am presupus ca din cauza asta a scos-o pe aia cu icoanele. si ca sa nu fie prea flagrant, a bagat-o la gramada si pe aia cu tablourile.
etnia nu-i o problema, oricare ar fi ea.
dar sa fii agent al unei puteri straine si sa actionezi in favoarea acelei puteri se numeste tradare iar fapta este prevazuta in articolul 155 cod penal. nu mai stiu sigur daca asta e numarul articolului dar nu conteaza.
de aia zic, nu e mai bine sa elimine pentru totdeauna aceste chestii uraste aparute prin ziare de scandal sau aiurea pe Internet? adica ma gandesc ca e in folosul lui in primul rand.
amu' nu-mi spune ca nu are rost sa se coboare la fiecare scandal aparut in presa locala din cine stie ce oras. ca totusi nu e bacanu' din colt ci primul ministru al unei tari.
sa apara despre tine prin presa chestii ca esti sionist (organizatie trecuta in ilegalitate chiar de ONU), ca esti agent mossad... pana mea... eu macar as avea un punct de vedere oficial.

Edited by CapitanuPICARD, 15 February 2012 - 23:22.


#1487
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

 POLITIC-SCEPTIC, on 15th February 2012, 20:36, said:

Dar de ce a jurat pe Biblie la investire?
Ceva nu e in regula cu asta.
Da, dar e ceva în neregulă cu Constituția României, nu cu Ungureanu (vezi Art. 82 și 104).

 CapitanuPICARD, on 15th February 2012, 23:20, said:

sa apara despre tine prin presa chestii ca esti sionist (organizatie trecuta in ilegalitate chiar de ONU), ca esti agent mossad... pana mea... eu macar as avea un punct de vedere oficial.
L-a avut: toate informațiile despre el sunt făcute publice (studii, afilieri, avere etc); informațiile pe lângă - dacă vorbesc de apartenența la o grupare de genul celor menționate de tine - nu trebuie dezmințite ci se prezumă a fi false până când cei care le publică - adică de-al de tine - dovedesc că-s adevărate.

#1488
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 lmk, on 15th February 2012, 23:43, said:

L-a avut: toate informațiile despre el sunt făcute publice (studii, afilieri, avere etc); informațiile pe lângă - dacă vorbesc de apartenența la o grupare de genul celor menționate de tine - nu trebuie dezmințite ci se prezumă a fi false până când cei care le publică - adică de-al de tine - dovedesc că-s adevărate.

Inteleptule si reusitule, tocmai ai dat o cioaca! O fi regulamentar? Eu nu am publicat nimic, doar am preluat materiale publicate de altii si am si indicat sursa.
Probabil ca esti obosit si nu ai observat acest aspect. Caci nu-mi pot imagina ca ai fi pur si simplu rautacios. :) Te inteleg, cand omul e obosit si creierul instaleaza starea de inhibitie, poti sa bei tone de cafea ca e degeaba. Scade puterea de concentrare, capacitatea de atentie, in fine, chestii de astea. De la oboseala cronica te poti imbolnavi destul de rau. Si nu-i pacat? Adica eu iti vreau binele.

Edited by CapitanuPICARD, 15 February 2012 - 23:52.


#1489
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 CapitanuPICARD, on 15th February 2012, 23:20, said:

....ca cica orice evreu care e aiurea prin lume e prin definitie agent al lor...

Repet (nu mai stiu a cata oara), e irelevant ca e evreu.
Pai, degeaba repeti, nu mai stii a cata oara, faptul ca e irelevant ca e evreu daca dai crezare afirmatiei din primul rand al citatului.


 britishpub, on 15th February 2012, 23:13, said:

cetatene, MRU este evreu. dovezi SF nu am...
Nu stiu ce sunt alea "dovezi SF", dar daca nu ai, cum poti sa spui (bolduit) ca este?

#1490
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,644
  • Înscris: 01.10.2010

 ego_zenovius, on 15th February 2012, 22:03, said:

Nu stiu ce sunt alea "dovezi SF", dar daca nu ai, cum poti sa spui (bolduit) ca este?
tot blocul stie ca x locuieste la apartamentul 10, dar nu are nimeni dovezi in caz ca apare un gica contra platit sa nege . :lol:
asa ca nu am dovezi nici ca Everest exista, dar stiu ca exista

repet: in Iasi este  cunoscut faptul ca MRU este evreu, dar nu are nimeni certificat NASA care sa ateste :lol:

Edited by britishpub, 16 February 2012 - 00:32.


#1491
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

 CapitanuPICARD, on 15th February 2012, 23:48, said:

Eu nu am publicat nimic, doar am preluat materiale publicate de altii si am si indicat sursa.
Probabil ca esti obosit si nu ai observat acest aspect.
Adică ai preluat materiale publicate, fără să verifici veridicitatea informațiilor? Adică ne faci să ne pierdem timpul cu prostii neverificate/neverificabile? Urât din partea ta.
Da' poate orele târzii ne afectează pe toți pentru că nici tu n-ai văzut că nu m-am referit la tine ci la "de-al de tine".

pese: măh, eu și obosit valorez greutatea mea în aur.

#1492
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Primul pas a fost facut. Au definit programul de lucru. Acum sa-l populeze cu activitati.

#1493
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

 britishpub, on 16th February 2012, 00:13, said:

tot blocul stie ca x locuieste la apartamentul 10, dar nu are nimeni dovezi in caz ca apare un gica contra platit sa nege . :lol:
Uite d-aia nu ma angajez in discutii cu unii ca tine. Pentru ca atunci cand n-aveti argumente, incepeti sa maraiti la interlocutor.

#1494
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Mă, să fii orice altceva decît român la conducerea României la ora asta e o calitate. Iar să fii evreu e o calitate cu atît mai mult. Decît să înjure evreii, românii mai degrabă i-ar imita și ar învăța de la ei (n-am zis-o eu asta, a zis-o cineva încă în sec XIX) solidaritatea, comunitarismul, principialitatea („cuvîntul dat e datorie curată”), inteligența, cultura (mai puțin lipsa de scrupule, trebuie s-o zicem și pe asta).

Răzvan Ungureanu a răzbătut pînă la cele mai înalte nivele. Încrederea și ajutorul acordate (indiferent de cine) n-au fost irosite. Mulți oameni au avut burse Soros, și cîți dintre ei au făcut ceva pe urmă cu ele ? Dacă omul e serios și de bună credință, atunci merită să fie prim ministru și chiar președinte.

Măsura cu programul de la 8-16 e binevenită, pentru că prea adesea instituțiile aveau libertatea de a-și stabili singure programul, care nu era niciodată folosită în sprijinul oamenilor cît în avantajul lor (al foncționarilor).

Edited by stormwatch, 16 February 2012 - 08:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate