Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Dumnezeu exista si eu sunt ATEU

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Bun ma crestinilor,eu fiind un ateu :lol: sa zicem ca va accept dumnezeul , ok? sunteti multumiti? da ,bine.
Hai sa va fwt o bomba :)
Ce scrie softpedia
An international group of astronomers announces the discovery of four new worlds. These extrasolar planets were confirmed in the first few days of the year, and represent a promising start for a year that shapes itself up to be excellent for such investigations.

Suffice it to say that we left 2011 with a total of 716 confirmed alien worlds. While this figure may seem large at force, it pales in comparison to the 2,326 exoplanetary candidates that the NASA Kepler Telescope proposed throughout last year.
Sursa

hai ce mai ziceti? ok dumnezeu exista,de ce a creat mai multe planete cu posibilitate de viata uriasa,macar bacterii sunt 100%.
Cum comentati ma crestinilor? de ce nu v-ar zice dumnezeu ca a creat si alte fiinte :)

#2
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
:lol: Saracu de tine ce confuz esti  :roflmaofast:
Daca esti ateu de ce nu stai in banca ta fara sa te bagi unde nu intelegi si sa vorbesti numai prostii? Imi place de ateii astia frustrati ca dumneata care se bat cu pumnii in piept si au orgasm cand cred ca vor reusi sa contrazica un crestin.

#3
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
nimeni nu poate spune cu certitudine daca dumnezeu (orice ar intelege lumea prin el) exista. daca exista, mai mult ca sigur ca nu are absolut nicio legatura cu BOR sau cu orice alta "Biserica".

#4
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011

 evon, on 6th January 2012, 20:36, said:

Cum comentati ma crestinilor? de ce nu v-ar zice dumnezeu ca a creat si alte fiinte :)

Pentru ca noi suntem privilegiati  :naughty:

#5
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Doamne Dumnezeule, cred ca incep sa devin teist!
Sau macar in karma...

#6
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

 iloveshaorma, on 6th January 2012, 21:45, said:

:lol: Saracu de tine ce confuz esti  :roflmaofast:
Daca esti ateu de ce nu stai in banca ta fara sa te bagi unde nu intelegi si sa vorbesti numai prostii? Imi place de ateii astia frustrati ca dumneata care se bat cu pumnii in piept si au orgasm cand cred ca vor reusi sa contrazica un crestin.
pai da crestini ca tine cu creierul spalat si confuz traind intr-o cusca,nu poate sa-si dea seama,ca posibilitatea ca sa fie viata pe o alta planeta ii extrem de mare,dar nah,asa e credinta,brain washing.

#7
Saurian

Saurian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 02.09.2008

 evon, on 6th January 2012, 20:36, said:

Bun ma crestinilor,eu fiind un ateu :lol: sa zicem ca va accept dumnezeul , ok? sunteti multumiti? da ,bine.
Hai sa va fwt o bomba :)
Ce scrie softpedia
An international group of astronomers announces the discovery of four new worlds. These extrasolar planets were confirmed in the first few days of the year, and represent a promising start for a year that shapes itself up to be excellent for such investigations.

Suffice it to say that we left 2011 with a total of 716 confirmed alien worlds. While this figure may seem large at force, it pales in comparison to the 2,326 exoplanetary candidates that the NASA Kepler Telescope proposed throughout last year.
Sursa

hai ce mai ziceti? ok dumnezeu exista,de ce a creat mai multe planete cu posibilitate de viata uriasa,macar bacterii sunt 100%.
Cum comentati ma crestinilor? de ce nu v-ar zice dumnezeu ca a creat si alte fiinte :)

   Să nu confundăm lucrurile. Bacteriile nu merită importanță destul de mare ca să ne anunțe Dumnezeu de existența lor ( nici animalele de altfel deoarece nu au suflet ). Și niciodată nu voi crede astfel de vești până nu văd cu ochii mei deoarece, din păcate, am o anumită experiență cu felul viclean de a prezenta anumite informații mass-media. Dar să credem imposibilul că ar exista viață cu suflet pe alte planete ( deși nu există ). Dumnezeu ne-a dat inteligența și mintea ca să îi găsim. Ceea ce ne-a spus El a fost strict pentru mântuirea noastră și ce nu puteam descoperi singuri. Până la urmă tot mesajul lui Dumezeu e în legătură cu mântuirea și nu cu altceva.

#8
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 evon, on 6th January 2012, 20:48, said:

pai da crestini ca tine cu creierul spalat si confuz traind intr-o cusca,nu poate sa-si dea seama,ca posibilitatea ca sa fie viata pe o alta planeta ii extrem de mare,dar nah,asa e credinta,brain washing.
Biologi ca mine, cu opinii formate pe baza propriilor cercetari iti pot confirma ca oricate sute de mii de miliarde de planete ai gasi cu conditii de viata poate chair mai favorabile decat pe Terra aceastea nu vor avea nici o forma biotica care sa le populeze, atata timp cat nu a fost plasata acolo. Pentru ca, din materia abiotica din care e formata o planeta nu v-a putea rezulta niciodata materie biotica, indiferent ce conditiile de viata oferite, datorita faptului ca fenomenul de generatie continuua a fost dovedit a fi fals de catre Louis Pasteur.
Tu, SETI si toti cretinii care cautati cu telescoape prin spatiu in speranta ca veti gasi o forma de viata va aflati in ipostaza asta doar pentru ca nu sunteti in stare sa intelegeti ce a dovedit Pasteur.

Edited by iloveshaorma, 06 January 2012 - 20:54.


#9
Saurian

Saurian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 02.09.2008

 evon, on 6th January 2012, 20:48, said:

pai da crestini ca tine cu creierul spalat si confuz traind intr-o cusca,nu poate sa-si dea seama,ca posibilitatea ca sa fie viata pe o alta planeta ii extrem de mare,dar nah,asa e credinta,brain washing.

și săracii atei sunt marginalizați deși nu vor să facă nimănui rău...  :thumbdown:

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Dumnezeu planeaza deasupra Pamantului, cu cartierul general pe luna.
Topicurile astea despre ateism ma plictisesc. Incepe sa mi se para lame sa fiu ateu. Cred ca ma las...

#11
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 YOUR_GOD, on 6th January 2012, 20:56, said:

Dumnezeu planeaza deasupra Pamantului, cu cartierul general pe luna.
Topicurile astea despre ateism ma plictisesc. Incepe sa mi se para lame sa fiu ateu. Cred ca ma las...
Pai ar fi cazu... deja orice bataie de vant inseamna ca nu exista Dumnezeu.

#12
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Si Saul a fost ateu si totusi Dumnezeu exista.

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Lame, cum spuneam.
De maine e cool sa fii credincios.

#14
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

 YOUR_GOD, on 6th January 2012, 21:59, said:

Lame, cum spuneam.
De maine e cool sa fii credincios.
e cool pana vin popii (cei mai mari proprietari de resurse),cu cerseala

#15
ursuciz

ursuciz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.01.2007

 doctorwho, on 6th January 2012, 20:46, said:

nimeni nu poate spune cu certitudine daca dumnezeu (orice ar intelege lumea prin el) exista. daca exista, mai mult ca sigur ca nu are absolut nicio legatura cu BOR sau cu orice alta "Biserica".

Cred ca ai sintetizat foarte bine treaba cu dumnezeu si biserica...daca chiar exista o putere atotputernica si atotstiutoare sunt 100% sigur ca nu i-a zis lui Abraham, bai omule duminica stai chill ca si eu am stat,sau de boboteaza nu se spala!!! my 2 cents

#16
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Bai Evon, esti vai de viata ta...si asta nu ti-o spune un crestin

#17
bogy92

bogy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.01.2010
Nu scrie nicaieri in Biblie ca  singurele fiinte create de El se gasesc pe pamant.Daca exista forme de viata tot Dumnezeu le-a creat.Nu inteleg, ce vrei sa demonstrezi prin mesajul tau?

#18
lovesexmagic

lovesexmagic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 01.03.2010
Crestin care trolleaza? Altfel nu-mi explic.  :naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate