Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Reteta tort

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
M-am gandit ca de Anul Nou sa fac un tort. M-am saturat de chec, cozonaci, salam biscuiti :D  si altele asemenea. Nu am mai facut pana acum deci vreau ceva bun si simplu. Voi cumpara un blat de tort, dati-mi va rog idei ce si cum sa pun pe el sa iasa bun, nu sa il arunc la caini si sa nu-l manance nici aia.

#2
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
sirop+fructe caramelizate+frisca.

#3
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006
Poti face, foarte simplu, un Tiramisu. Nu trebuie sa cumperi blat, doar piscoturi. Pe punga de piscoturi de la Ballocco, gasesti reteta de tiramisu. Daca n-o gasesti pe alea...o gasesti pe o cutie de Mascarpone, care oricum iti va trebui :). E simplu de facut.

#4
FloriD3Tei

FloriD3Tei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 11.06.2011
Eu ti-as recomanda acele cutii de la DrOetker.... tiramisu, tort de ciocolata, profiterol etc etc.

Tortul de ciocolata e mega fain, si 100% iti iasa, pt ca scrie pe verso tot, nici nu e nevoie sa fi expert la dulciuri ca sa-l faci :)

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Ma incanta tortul de ciocolata. Este scump? Si are totul in cutie sau trebuie si blat separat?

#6
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
L-am facut pe asta de multe ori si mereu a fost un succes.

#7
JREwing

JREwing

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.12.2011
Sunt faine și chestiile alea de la Dr.Oetker, dar unele din ele sunt cam artificiale...

Poți face tiramisu și cu blatul de cumpărat, doar că iese ca un tort.

Pont: cumperi un pachet mic de pișcoturi Balocco: ai rețeta pe pachet, iar pișcoturile le tai la înălțimea tortului tău și le pui pe margini (așa ca un gard), iar ce rămâne, pisezi și ornezi tortul deasupra, cu ciocolată rasă și cafea 3 în 1 (presărată direct din plic).

E demențial.

Edited by JREwing, 29 December 2011 - 20:58.


#8
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Daca gasesc... pun eu reteta de "114" (se numeste asa pentru ca cineva a gresit si a dictat le telefon "114 lingurite de zahar" in loc de 14...). E cu ciocolata si merge acompaniat cu o prajitura cu fructe (pandispan, crema vanilie, fructe, frisca). Caut dar nu promit nimic. 114 e genul de tortulet care iese meserias facut chiar mai amarui si place chiar asa si copiilor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate