Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

HTC Explorer

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
djiulian

djiulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 03.03.2007
cum setez si eu sa scot vibratia telefonului atunci cand scriu un mesaj? dau multe mesaje si este enervant ca telefonul sa vibreze la fiecare litera pe care o apas..m-am uitat dar nu am gasit.mersi anticipat

#38
mollysoni

mollysoni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.10.2012
Hey. Am si eu Explorer, luat de pe CEL si incep sa cred ca e fake. Bine, nu stiu ce inseamna asta exact, dar incepe sa faca figuri in sensul ca se blocheaza din ce in ce mai des si nu mai pot sa instalez nicio aplicatie pe el pentru ca nu ma am memorie, chit ca am numai doua! aplicatii instalate. Relatiile cu clientii de la HTC sunt jalnice, n-au fost in stare sa imi spuna ce sa fac. Pe langa asta, nici macar internet pe telefon nu am, decat WI-Fi, pentru ca cei de la Cosmote nu au net configurat pentru astfel de telefon...
Deci... e fake?
Sau aveti sugestii pentru cum as putea sa fac sa instalez mai multe aplicatii? ca doar de-aia mi-am luat smartphone.

#39
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
Ptr Mollysoni

Dețin si eu acest model de telefon din vara . Sunt de acord cu tine in cele prezentate mai sus . Dupa părerea mea acest telefon est bun ptr copii mici . Nu zic ptr cei la scoală deja , căci aceea sunt mari deja si au pretenții.
  Ce sa zic ... La mine încă nu s-a blocat niciodată !
  Pozele și video sunt de o calitate execrabila ! Aplicații instalate am vreo 12-15 . Am descarcat o camera foto cu autofocus (360' se cheamă .  Adobe , OfficeSuite , Dex , EN-RO Dictionar , Opera mini , AutomateIT, Total Commande , PowerAmp. Si încă câteva ...
  Cu cei de la Relați Clienți m-am cerat si eu ! Sunt insuportabili ! I-am rugat sa ma ajute sa aduc telefonul în limba romana , dar nu au reușit . Vreau sa-l trimit in service sapt viitoare . Sunt curios dacă ii schimba softul sau mi-l trimite înapoi la fel . Cei dela vodafone îl vând cu meniu în limba romana ! Eu îl am în engleza .
  Bateria ma tine o zi -doua ! Eu stau pe internet cam 2-3 ore/zi sau ascult biblia mp3 uneori mai mult de 8 ore pe zi , iar bateria este epuizata seara ! Vreau sa-l schimb dar încă nu am găsit nici unul mai răsărit ca acesta. Sotia are un samsung 723 cu cam de 5 mp . Face niște poze excelente , dar video nu reda decât fișierele făcute cu telefonul sau . Orice altceva este "fișier nesuportat". Plusuri si minusuri . Poți răspunde aici sau pe mail ([email protected])

#40
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,412
  • Înscris: 16.03.2011
Am vazut pe net ca procesorul folosit pe explorer se regaseste si pe optimus l7 si galaxy mini 2. L7 are 1ghz si 800 galaxy,deci se poate pune 1ghz?

#41
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View PostNFS01, on 24 decembrie 2012 - 17:17, said:

Am vazut pe net ca procesorul folosit pe explorer se regaseste si pe optimus l7 si galaxy mini 2. L7 are 1ghz si 800 galaxy,deci se poate pune 1ghz?

Si cine vrei sa ti-l schimbe ?

#42
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View Postmollysoni, on 28 octombrie 2012 - 08:14, said:

Hey. Am si eu Explorer, luat de pe CEL si incep sa cred ca e fake. Bine, nu stiu ce inseamna asta exact, dar incepe sa faca figuri in sensul ca se blocheaza din ce in ce mai des si nu mai pot sa instalez nicio aplicatie pe el pentru ca nu ma am memorie, chit ca am numai doua! aplicatii instalate. Relatiile cu clientii de la HTC sunt jalnice, n-au fost in stare sa imi spuna ce sa fac. Pe langa asta, nici macar internet pe telefon nu am, decat WI-Fi, pentru ca cei de la Cosmote nu au net configurat pentru astfel de telefon...
Deci... e fake?
Sau aveti sugestii pentru cum as putea sa fac sa instalez mai multe aplicatii? ca doar de-aia mi-am luat smartphone.
Daca nu ai setările ptr net , le-am postat eu pe videotutorial.ro pe 13 iun 2013. Aici e linkul " http://videotutorial.ro/cat-de-bun-este-webnwalk-cel-mai-ieftin-net-mobil-din-romania-tutorial-video/".
Dar mai simplu intri in setari ... Acces Point Names si dai pe "meniu" apoi dai pe "Reset to Default" si-ti vor apărea setările , dar mare atenție ca imediat va scădea si creditul căci telefonul se va loga pe net .

#43
mavio

mavio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.09.2010
Ma poate ajuta cineva cu o aplicatie care sa mareasca fontul gen BIG FONT ,Font Size Setter dar care sa mareasca fonturile si la contacte pentru ca sa pot vedea nunerele de telefon din agenda Aceste aplicatii merg pe LG OPTIMUS ONE
Va multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate