Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

program schimbat Mac number

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1
iwone

iwone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.08.2005
Caut ceva softulet s apot schimba Mac number de la calculator!
Este cineva sa ma ajute? pls

#2
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
http://www.softpedia...ac-Makeup.shtml

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,289
  • Înscris: 22.07.2005
oare de ce ai nevoie de asta... si de ce il ajuti Andrei ?   E sigur un soarec de asta mic, care se da mare si face numai pozne in reteaua din care face parte, probabil ca are macul restrictionat de admin.

#4
kavaler77

kavaler77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 08.01.2005
hm ce sa zic....

am crezut ca asta e un forum si daca omul are nevoie de ajutor si este cine sa o ajute atunci e ok! Dar vad ca si cel care are nevoie si cel care poate si e OM si ajuta e luat la suturi.. Pacat.

Ce deduc eu ca Ivone este nume feminin. Oare acuma ele sunt capul rautatilor in retele? Sau e o dna, dra care are laptop de servici si are si pc acasa si ar dori sa intre de pe laptop poate din fotoliu poate din pat!?

Daca Ivone e un id de soarec mic atunci sobolan mare ptr ce id se potriveste oare? Eu as spune sa nu aducem ofensa persoanelor care nu sunt de fata mai ales ca (poate) e dna, dra! Atat despre omenie si de respect fata de semenii nostri!

  E dureros sa observam printre semenii nostri, oameni cu atata rautate! Stimate "floraur" oare Dvs chiar niciodata nu ati postat 1 intrebare, 1 strigat de ajutor pe vreun forum? Cand ati postat ati postat ca nu ati stiut ceva, ati avut nevoie de un ajutor iar cand ati primit replay cu ajutor  v ati bucurat! Toata stima ptr "#andrei" si ptr Dvs stimate "floraur" ma abtin! Mai bine spun lucruri bune despre cine pot si despre cine am ocazia decat sa fiu rautacios cu cineva!

#5
dragoshraban

dragoshraban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.10.2005

 iwone, on Oct 8 2005, 21:50, said:

Caut ceva softulet s apot schimba Mac number de la calculator!
Este cineva sa ma ajute? pls



Nu ai nevoie de soft .
Macul se schimba din setarile placii de retea (testat pe realtek si intel pro)

#6
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004

 dragoshraban, on Oct 27 2005, 08:58, said:

Nu ai nevoie de soft .
Macul se schimba din setarile placii de retea (testat pe realtek si intel pro)
Asta numai daca device-ul nu foloseste driverele generice din Windows. Daca folosesti driverele producatorului ai sa ai o astfel de optiune in meniul de configurare :

Attached Files



#7
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
;) Cielo. Numai ca nush daca merge orice nr acolo. Oricum... schimbarea macului zic eu ca este utila numai ptr manevre in retea. Dar cand adminu are ditamai banda si te limiteaza la 7-15 kilo... pui mac nou si iesi pe direct. :D

Revin si adaug: Cielo???????????? Bai escrocule, tu esti? :D

#8
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
In casuta de MAC se introduce un sir de caractere (uppercase) de genul : XXX.....

#9
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
[quote name='Piorel' date='Oct 27 2005, 14:04' post='999377']
;) Cielo. Numai ca nush daca merge orice nr acolo. Oricum... schimbarea macului zic eu ca este utila numai ptr manevre in retea. Dar cand adminu are ditamai banda si te limiteaza la 7-15 kilo... pui mac nou si iesi pe direct. :D


si daca "adminu" ala are in server un script care da net doar pe ip+mac si netu in reteaua aia se acceseaza cu username + pass?

#10
cobraro22

cobraro22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 03.11.2004
sunt legat la o retea...locala...monitorizata prin server ...si m`am hotarat sa nu mai platesc.:)) din cauza serviciilor proaste..
in fine
stiu de manevra scrimbare ip+macc adress de la un alt user local..ca sa`mi mearga netul si in accealsi timp sa nu fie respectivul calculator activ
poate sa ma prinda?
respectiv sa stie de unde ma conectez eu prin noul ip/macc adress? adik sa detecteze switchul/portul de unde ma conectez eu..
ms

#11
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
ce v-as pune capatinile sub roata masinii.

#12
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004

 cobraro22, on Oct 30 2005, 20:42, said:

sunt legat la o retea...locala...monitorizata prin server ...si m`am hotarat sa nu mai platesc.:)) din cauza serviciilor proaste..
in fine
stiu de manevra scrimbare ip+macc adress de la un alt user local..ca sa`mi mearga netul si in accealsi timp sa nu fie respectivul calculator activ
poate sa ma prinda?
respectiv sa stie de unde ma conectez eu prin noul ip/macc adress? adik sa detecteze switchul/portul de unde ma conectez eu..
ms

Bineinteles ca poate. Ba chiar noi ii dorim sa faca asta.

#13
cobraro22

cobraro22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 03.11.2004

 sigxcpu, on Oct 30 2005, 20:08, said:

ce v-as pune capatinile sub roata masinii.

de ce sefule..ce`ti iau tie din farfurie?

 ipman, on Oct 30 2005, 20:14, said:

Bineinteles ca poate. Ba chiar noi ii dorim sa faca asta.
ms..esti un dulce

#14
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Cred ca poate. Cred ca pe mine m-a depistat. :) Ca iesisem pe direct. Adevarul e ca.... atunci cand ai 7 kilo non-stop.... in retea numai retardati care nici nu vor sa intre pe hubul de retea... ptr ce sa mai platesti? ptr irc si messenger? Vorbeste cu adminu mai bine.

La mine s-au rezolvat lucrurile.... cat de cat

#15
cobraro22

cobraro22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 03.11.2004

 Piorel, on Oct 30 2005, 22:31, said:

Cred ca poate. Cred ca pe mine m-a depistat. :) Ca iesisem pe direct. Adevarul e ca.... atunci cand ai 7 kilo non-stop.... in retea numai retardati care nici nu vor sa intre pe hubul de retea... ptr ce sa mai platesti? ptr irc si messenger? Vorbeste cu adminu mai bine.

La mine s-au rezolvat lucrurile.... cat de cat

pai daca tot plateste vecinul meu o carca de bani..petr net..sa intru eu cu maccul si ip-ul lui de la cacl meu cand nu este el pe net...e o crima?:))

#16
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Este o infractiune potrivit viitorului cod penal. ;)

#17
cobraro22

cobraro22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 03.11.2004

 Piorel, on Oct 30 2005, 22:53, said:

Este o infractiune potrivit viitorului cod penal. ;)
mai bine domni politisti si`ar vedea de marile probleme ale omenirii... ca doar nu fur 400.000E cum au furat ce`i 6 insi din sibiu care i`am vazut la POLITIA IN ACTIUNE..oare o sa vina si dupa mine ?:))))))))))))))

#18
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
inca nu a inchis nimeni topicul asta cu si despre cretini?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate