Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

A1 - A2 - A3 !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
318 replies to this topic

#37
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Mai iesi din casa,ca uite ce ajungi sa scrii pe aici.
E bine,daca in 2011 cand altii fac mii de km de sosele pe an sa fim mandrii ca se construiesc si aici 10-20 km de A .
Cica sa nu mai vezi  animale pe autostrada:Am vazut o gramada de animale cu 2 sau 4 picioare mergand pe autostrazi fara nici un stres si tu ma iei cu abureala ca sa nu mai vedem si altele.

#38
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postkodiak, on 21st November 2011, 19:09, said:

In restul Europei poti filma autostrazile din masina, numai in Romania ai nevoie de avion ca sa filmezi o autostrada  :lol: !
:lol:

Eu nu mai cred nimic pana nu merg pe ele .....Si abia dupa ce mergi pe ele se vad furaciunile .Cand am testat prima data A3 cu o masina cu suspensii medii (nici soft nici sport) am zis ca e ok . Acum 3 luni cand m-am intors din DE cu o masina cu suspensii sport , autostrada mi-a amestecat toate organele in mine + ca mai avea putin si-mi sarea softopul. Pana in RO nu am avut parte de asemenea zdruncinaturi. :deadtongue:

Quote

E bine,daca in 2011 cand altii fac mii de km de sosele pe an sa fim mandrii ca se construiesc si aici 10-20 km de A .

Acum 1 an pe la jumatatea autostrazii m-a depasit BOC cu alaiul (de A6 , Seria5  si X5) care se ducea sa inaugureze 10 km  din A3 . :ciocan:  Ditamai circul pe banii mei ! In plus nicio Dacie(asa cum se prezinta la tv) nu era in coloana oficiala........coloana care se deplasa cu 140-150km/h

Edited by polizei, 22 November 2011 - 17:59.


#39
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Loganul/Dusterul in care apar astia este dus de un sclav cu o zi inainte . Ei vin cu elicopterul si acolo se urca in Dacie si isi fac aparitia in fata camerelor.

Edited by mihai!, 22 November 2011 - 18:14.


#40
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Nu-mi place ca nu sunteti entuziasmati deloc .

#41
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
adica sunt photoshopate?

#42
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Lasati acum rautatile ca iar vine userul de pe pag anterioara si ne spune cat de bine o ducem defapt si nu ne dam seama.

#43
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
budrom e tare, vrea sa politizeze aria auto, urmeaza sa intre un basist pe aria de sport si sa explice  acolo ca s-au dat slipuri noi la inotatori, deci la olimpiada luam cam tot ce e medalie! Trebuie sa fii tare cretin sa intri pe o arie fara sa citesti cateva din subiectele stufoase inainte de a debita niste ineptii crunte.

Adevarul e ca in romania ( cand e vorba de autostrazi se scrie cu Romania se scrie cu r ) nu exista nicio autostrada terminata si acolo unde se munceste a fi in grafic  o sa fie urmatoarea realizare dupa teleportare! Practic in Romania sa mergi pe autostrada e ca si cum te-ai duce la curve in Amsterdam cu bani insuficienti, platesti inainte, scoti  dupa aia cam tot ce ai prin buzunare, doar doar s-o face treaba si ai mari problema la finalizare ca in cel mai bun caz te termini singur, de obicei te da aia afara la fel cum sfraseste o autostrada la noi, cand ti-e lumea mai draga!

budrom esti cel putin nesimtit ptr ceea ce incerci sa faci aici!

#44
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

View Posttavktm, on 22nd November 2011, 10:50, said:

Pana una alt poti circula pe orice autostrada de la noi fara sa o platesti. Deja iti plangi de mila pentru ceea ce crezi tu ca o sa ti se intample daca se face nu stiu ce !
Da, arata bine, si se face ceva, mult mai mult decat in alte regimuri. Te supara asta ?




De ce ? Nu are legatura cu domeniul auto ? Sau crezi ca ar fi bine sa ne ordonezi tu putin !?



Acum ca se face este o chestie banala. Daca nu se face este cataclismic, nu mai este banal. Ce-mi plac mie cei care judeca cu mai multe unitati de masura !
Da, daca 15 ani metroul este in greva, te duci pe peron si te bucuri ca un copil cand isi deschide iar portile, daca vrei bineinteles, nu este nimic anormal.
Dar stai, am uitat, voi sunteti aia vesnic nemultumiti, care vreti metroul din minut in minut, gaze si canalizare in orice sat de 5 case, iluminat stradal si in camp, autostrazi pana la bunicii vostri in poarta si pensii de 1000 Eu.

Attached Files



#45
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007

View Posttavktm, on 22nd November 2011, 10:50, said:

Pana una alt poti circula pe orice autostrada de la noi fara sa o platesti. Deja iti plangi de mila pentru ceea ce crezi tu ca o sa ti se intample daca se face nu stiu ce !
Da, arata bine, si se face ceva, mult mai mult decat in alte regimuri. Te supara asta ?
Sunteti limitati rau,cu riscul  de a-mi lua warn .
Ai fost la CT in ultimii 4-5 ani ?Iar vorbesti din carti?

#46
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
In continuare cred cu tarie, ca gluma asta de topic ar trebui mutata in Poiana.....

#47
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
^^ Sau pe aria de stiinta: Pe unde am putea calatori in anul 2050. :)

Am vazut ca Bucuresti-Ploiesti nu mai apare pe Google maps cum se intampla inainte.

#48
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
google earth, maps e o porcarie. sunt imagini de acum un an si ceva, de abia la anul prin vara o sa vezi diferente.

#49
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postbudrom, on 22nd November 2011, 16:15, said:

oricum, la ce e bun ocolulul acela de 70 km? era mai buna autostrada Arad-Savarsin-Deva!

Ocolul are efectiv 16 km, leaga si partea de sud a coridorului IV (aia care merge spre Vidin / Calafat), rezolva Timisoara si Lugoj dpdv al accesului, costa mai putin per total pentru ca pe Valea Muresului nu prea ai pe unde si costa foarte mult din cauza solului, se mai curata cu chestia asta DN6 pe Timisoara - Lugoj (infect de aglomerat) si DN69 (si mai rau)... mai vrei?

#50
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Ai facut 17 ore din Iasi pana la CT ? :lol:
Cu bicicleta sau pe jos?

#51
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

View Postfastcarjunkie, on 23rd November 2011, 11:59, said:

^^ Sau pe aria de stiinta: Pe unde am putea calatori in anul 2050. :)

Am vazut ca Bucuresti-Ploiesti nu mai apare pe Google maps cum se intampla inainte.


Apare, cu plata.
la moca gasesti, inca, ceva de prin 2009.

am mai gasit niste imagini, cu A2 si A3

Attached Files


Edited by budrom, 23 November 2011 - 16:50.


#52
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Eu zic ca aparea si pe maps acum ceva vreme.

#53
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View Postcalinkgb, on 23rd November 2011, 10:54, said:

In continuare cred cu tarie, ca gluma asta de topic ar trebui mutata in Poiana.....

A, si am uitat - musai schimbarea titlului in "Traim decenii de impliniri marete"  :thumbup:

#54
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View PostNicu90, on 23rd November 2011, 08:05, said:

Sunteti limitati rau,cu riscul  de a-mi lua warn .
Ai fost la CT in ultimii 4-5 ani ?Iar vorbesti din carti?
Taxa de pod nu e taxa de autostrada, ci taxa pentru lucrari de arta. Se foloseste pentru intretinerea efectiva a podului, si nu pentru intretinerea suprafetei de rulare. Daca tu crezi ca cei 5 lei dati la bariera reprezinta taxa de autostrada, limitatul esti tu. Si cand va fi taxa aia de 50 lei la suta de km de autostrada, ei bine, acel segment tot va costa 5 lei in plus! Autostrazile facute sunt frumoase, mai frumoase ca A1...

Edited by Josef_Mengele, 23 November 2011 - 17:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate