Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Laptop

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1273 replies to this topic

#793
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View PostDvorak, on Apr 11 2006, 15:09, said:

E bine daca s-au apucat de gradinarit. Ai mei vor sa isi schimbe meseria deja... sa se faca maturatori de strada cred, ca doar de atat ii duce capul ! Scuze, dar sunt cam nervos pe ei ca nu prea stiu cu ce se mananca mai nimic din ce vand. I-am intrebat la tel de noua baterie, mi s-a raspuns "noi nu am auzit nimic". Si asta a fost tot. Ii mai las pana la anul probabil :D

Or fi aceiasi cu ai mei  :D

#794
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 16.12.2003
Vand Compaq Presario V4000.
Intel  Centrino 1.7Ghz, 512DDR2,60Gb,wireless.

Are 5 luni vechime, a fost folosit pentru Skype si Redalert2.

Cumparat din SUA din magazin.

Pret 750$.

#795
just_ady09

just_ady09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.04.2006
Salut!

Cred ca m-am razgandit in privinta HP-ului nx6125. Am gasit un Toshiba(aici) care cred ca e mai util pentru simplul fapt ca are SATA si DDR2. Si pentru ca are display de 15.4. Si pentru ca la autonomie scrie 4:32h(asa sa fie oare?). Chiar daca are HDD doar de 60.

Probabil va fi mai usor de facut un upgrade in viitor pe SATA in loc de ATA, si pe DDR2 in loc de DDR1. Ma intereseaza sa-l tin cativa ani.

Oare merita sa dau inca vreo 4mil pe acest Toshiba care nu are decat 130Mhz in plus?

Voi ce ziceti?

#796
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View Postjust_ady09, on Apr 12 2006, 12:08, said:

Salut!

Cred ca m-am razgandit in privinta HP-ului nx6125. Am gasit un Toshiba(aici) care cred ca e mai util pentru simplul fapt ca are SATA si DDR2. Si pentru ca are display de 15.4. Si pentru ca la autonomie scrie 4:32h(asa sa fie oare?). Chiar daca are HDD doar de 60.

Probabil va fi mai usor de facut un upgrade in viitor pe SATA in loc de ATA, si pe DDR2 in loc de DDR1. Ma intereseaza sa-l tin cativa ani.

Oare merita sa dau inca vreo 4mil pe acest Toshiba care nu are decat 130Mhz in plus?

Voi ce ziceti?

  Pare reusit la banii astia . Cred ca merita diferenta de 4mil .

#797
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004

View Postnorbiu, on Apr 10 2006, 18:17, said:

si ce parere aveti despre asta?

si daca se poate, as dori parerea cuiva care foloseste sau a folosit un calculator Apple.

Mie mi se pare chiar bun, imi place ramul, fata de aproape toate laptop-urile pc care au ddr333 ... mi se pare net superior, plus ca are procesor intel, si traiesc cu impresia ca se poate instala pe el si WindowsXP, asta pentru cei care nu agreeaza macosx, care dupa parerea mea este destul de bun, soft gasindu-se pentru el, inclusiv pe softpedia.

#798
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Tinem cu totii minte cand RoAp a promis ca daca iau Aceru 5024, care nu are Bluetooth, imi da el un adaptor. Astazi s-a tinut de cuvant( desi am luat Toshiba M60...fara bluetooth). M-am intalnit cu el si mi-a dat adaptorul, ceea ce mi se pare un gest super si nu stiu cati ar fi facut asta pt un necunoscut. I-am multumit personal si ii multumesc inca o data aici.

#799
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005
:peacefingers:  :photo:  :kisstogether:  :band:  :cheers:

View Postmynameismada, on Apr 12 2006, 23:46, said:

Tinem cu totii minte cand RoAp a promis ca daca iau Aceru 5024, care nu are Bluetooth, imi da el un adaptor. Astazi s-a tinut de cuvant( desi am luat Toshiba M60...fara bluetooth). M-am intalnit cu el si mi-a dat adaptorul, ceea ce mi se pare un gest super si nu stiu cati ar fi facut asta pt un necunoscut. I-am multumit personal si ii multumesc inca o data aici.


#800
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003

View Postmynameismada, on Apr 12 2006, 23:46, said:

Tinem cu totii minte cand RoAp a promis ca daca iau Aceru 5024, care nu are Bluetooth, imi da el un adaptor. Astazi s-a tinut de cuvant( desi am luat Toshiba M60...fara bluetooth). M-am intalnit cu el si mi-a dat adaptorul, ceea ce mi se pare un gest super si nu stiu cati ar fi facut asta pt un necunoscut. I-am multumit personal si ii multumesc inca o data aici.
Bravo RoAp :) Esti un baiat bun :coolspeak:  Si pe mine m-a ajutat cu luarea deciziei asupra masinii pe care vreau sa o cumpar. Ii multumesc si eu pe aceasta cale.

#801
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004

View Postjust_ady09, on Apr 12 2006, 12:08, said:

Salut!

Cred ca m-am razgandit in privinta HP-ului nx6125. Am gasit un Toshiba(aici) care cred ca e mai util pentru simplul fapt ca are SATA si DDR2. Si pentru ca are display de 15.4. Si pentru ca la autonomie scrie 4:32h(asa sa fie oare?). Chiar daca are HDD doar de 60.

Probabil va fi mai usor de facut un upgrade in viitor pe SATA in loc de ATA, si pe DDR2 in loc de DDR1. Ma intereseaza sa-l tin cativa ani.

Oare merita sa dau inca vreo 4mil pe acest Toshiba care nu are decat 130Mhz in plus?

Voi ce ziceti?
La prima vedere, zic si eu ca merita.
@roapp: apreciri pentru gest.

#802
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003

View Posthades, on Apr 12 2006, 00:01, said:

Vand Compaq Presario V4000.
Intel  Centrino 1.7Ghz, 512DDR2,60Gb,wireless.

Are 5 luni vechime, a fost folosit pentru Skype si Redalert2.

Cumparat din SUA din magazin.

Pret 750$.
Eu personal as da cele 4 milioane in plus. Ia-l nu mai sta pe ganduri. :)

#803
just_ady09

just_ady09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.04.2006

View Postvimp, on Apr 13 2006, 15:05, said:

La prima vedere, zic si eu ca merita.
@roapp: apreciri pentru gest.

Ok, multam pentru reply-uri. O sa va anunt ce mi-am luat. Si promit ca revin cu tot cu detalii.

Numai de bine!

#804
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
eu ieri mi-am luat un acer travelmate 2410.
pana acum toate bune, merge bine, acumulatorul tine 2h< ecranul este de 15"wide, 256ddr,40gb,dvd-rw; nu are floppy, bt, wireless;

am o intrebare: daca il tin in priza tot timpul, acumulatoul este afectat in vreun fel? stiu de la vechiul laptop ca dupa jumatate de an de tinut in priza, capacitatea acumulatorului s-a redus la jumatate;

#805
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
@proxxxy  Sincer si pe mine ma intereseaza chestia cu bateria si chiar m-am interesat un pic. Uite ce am gasit AICI , un topic de pe hardware.

#806
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View Postproxxxy, on Apr 13 2006, 21:27, said:

eu ieri mi-am luat un acer travelmate 2410.
pana acum toate bune, merge bine, acumulatorul tine 2h< ecranul este de 15"wide, 256ddr,40gb,dvd-rw; nu are floppy, bt, wireless;

am o intrebare: daca il tin in priza tot timpul, acumulatoul este afectat in vreun fel? stiu de la vechiul laptop ca dupa jumatate de an de tinut in priza, capacitatea acumulatorului s-a redus la jumatate;

N-are nici pe dracu . Suntem in 2006 . Acum se construiesc luand ca etalon cumparatorii cei mai comozi(eufemistic vorbind) si  cu cei mai buni avocati in spate , ma gandeam la americani  :D
Ii vezi pe aia scotand si bagand bateria de fiecare data cand sta mai mult in priza ?
Eu asa as pune problema .
Ce incerc eu este sa nu-l incarc fragmentat ,  pe cat posibil . Atat cat pot . Asta ca sa nu zic ca n-am grija de acumulator :)

#807
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006
Ce parere aveti de HP NX6125 Turion 64 ML40 ? EK158EA . 3800RON .Ce mi-ar fi placut si mie procul asta !!

#808
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003

View Postvoinea, on Mar 16 2006, 13:26, said:

Citesc asta despre Toshiba Portege M300
The M300 ships with a hard drive featuring Toshiba's HDD Protection System. This system parks the read/write heads when it senses sudden movement (it has a built-in accelerometer) and is equipped with an airbag to physically protect the drive and your data. I am not sure if the accelerometer is built into the drive (for example the M200 Tablet PC has an accelerometer but no air bag), but the technology works. The moment the system senses a movement you will get a pop-up notice (you can turn off notification). Hard drives with built-in air bags exist in other high-end notebooks, but it is a welcome addition. The hard drive also benefits from Toshiba's Shock Protection Design with rubber impact grommets on each corner. Some thought has gone into making this a durable notebook.

Am mai spus pe topicul asta ca e al doilea toshiba in ultimi 5 ani. Foarte posibil ma indrept tot spre Toshiba . Alte variante utile mie ar fi de la F.S. Lifebook Q2010 sau IBM X41 :-). Sa vedem... stau pe topicul asta si citesc ce postati voi (scuze de atata offtopic dar ce am vazut despre M300 m-a facut sa mai ma bag in seama pe aici  :coolspeak: )

Am cumparat Toshiba M300 (deh IBM X41 e prea scump , iar FS Q2010 nu are nici macar pret la noi fiind prea nou.

L-am luat prin SCOP Computers ( a fost promotie la ei luna trecuta). Este al treilea TOSHIBA care il am in ultimii 5 ani. Sper sa nu ma dezamageasca (celelalte doua le consider ca au fost suficient de fiabile).
Cine vrea info suplimentare sau sa-l vada live (in Bucuresti) sa bage PM. Cam greu sa gasesti sub-notebooks pe stoc prin Cora, Carrefour, Media Galaxy etc. asa ca daca pot sa ajut pe cei ce doresc jucarioare din acestea mici  :naughty:

Edited by voinea, 21 April 2006 - 07:43.


#809
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Ce parere aveti de

ThinkPad Z60m Centrino 1.86GHz

Notebook Toshiba Satellite Pro M70-220

si de

Notebook Toshiba Satellite M70-192

Stie cineva daca au aerisirea prin lateral ? (nu vreau sa fie SUB el cum au unele)
Cat de importat este sa aiba bluetooth ?

Ce nu inteleg eu de ce marea lor majoritate au xp home edition ? eu prefer XP Professional!

Edited by FireEyes, 21 April 2006 - 14:57.


#810
SmartMedia

SmartMedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
Mai copii, mai, ... nu mai dati banii pe laptop-uri noi ca nu-si au rostul, laptop-urile nu se strica, "ca televizoarele" !

De ex:

Un Compaq Evo din Aug. 2004

PIV Intel Mobile Centrino (Hyperthreading) 2,2GHz, 1GB RAM, 128 VRAM ATI, 60GB HDD, 15" Transreflective TFT 1600x1200 Native Res., Li-Ion Battery Pack 8 Cell, 4 - 4,5 H, DVD - CD-RW, ....... only 2200 RON !

Este un mic Desktop !

Sa le fie rusine alora de vind configuratii desktop mai nasoale dar mai scumpe !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate