Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Laptop

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1273 replies to this topic

#757
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006
sincere felicitari pentru IBM ... si eu zic ca este intr-adevar cel mai fiabil brand  ...
o sa te tina si 10 ani ! mai ales ca IBM-urile au un plastic la carcasa de aproape ca dai cu ciocanu si nu pateste nimic ;)
insa trebuie sa recunosti ca ai dat cu cateva milioane in plus fata de un toshiba sau un fsc cu aceeasi config ... right ? nu zic ca e rau ca ai facut asta ;)

#758
benny2006

benny2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.01.2006
Vreau sa instalez Windows XP pe un hard sata (pentru Fujitsu Siemens Amilo M1437G) si stiu ca nu merge daca nu contine si drivere de sata!
Cum sa fac?
Va rog spuneti-mi si mie pt. ca sistemul respectiv vine cu linux si nu stiu cu ce se manaca!!!
Se poate face un bootable cd?
Cum?

#759
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View Postbenny2006, on Mar 27 2006, 21:50, said:

Vreau sa instalez Windows XP pe un hard sata (pentru Fujitsu Siemens Amilo M1437G) si stiu ca nu merge daca nu contine si drivere de sata!
Cum sa fac?
Va rog spuneti-mi si mie pt. ca sistemul respectiv vine cu linux si nu stiu cu ce se manaca!!!
Se poate face un bootable cd?
Cum?


  Vezi ca s-a postat la pag 12 . Ia legatura cu cei care au facut asta . Parca Obscuru a reusit .

#760
benny2006

benny2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.01.2006

View PostRoAp, on Mar 28 2006, 07:40, said:

Vezi ca s-a postat la pag 12 . Ia legatura cu cei care au facut asta . Parca Obscuru a reusit .
Am incercat sa iau legatura nu mi s-a raspuns si m-am gandit ca poate mai stie si altcineva!!


View PostRoAp, on Mar 28 2006, 07:40, said:

Vezi ca s-a postat la pag 12 . Ia legatura cu cei care au facut asta . Parca Obscuru a reusit .
Am incercat sa iau legatura nu mi s-a raspuns si m-am gandit ca poate mai stie si altcineva!!

#761
benny2006

benny2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.01.2006
Am achzitionat un laptop Fujitsu Siemens Amilo M-1437G!
Toate bune si frumoase, display superb memorie super (am facut un upgrate la 2 gb), dar nu are sonor in windows!!
Am incercat sa bag driverele de pe cd si tot nimic!
Am luat drivere de pe situl Fujitsu si tot nimic!!!
Ce sa fac?
Cunoaste cineva o problema asemanatoare sau are cineva o solutie????
Va rog frumos!!

#762
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005

View Postbenny2006, on Mar 30 2006, 23:16, said:

Am achzitionat un laptop Fujitsu Siemens Amilo M-1437G!
Toate bune si frumoase, display superb memorie super (am facut un upgrate la 2 gb), dar nu are sonor in windows!!
Am incercat sa bag driverele de pe cd si tot nimic!
Am luat drivere de pe situl Fujitsu si tot nimic!!!
Ce sa fac?
Cunoaste cineva o problema asemanatoare sau are cineva o solutie????
Va rog frumos!!
Ai si PM ...

Eu am facut ca aici: http://www.maximumpc...o_slipstre.html
Si mi-a mers perfect.

#763
max97

max97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.03.2006
Salut.
Vreau sa-mi achizitionez un laptop.

M-am gandit la doua variante :

Toshiba Satellite M70-122
HP Compaq nx6125 AMD Turion 64 ML-34

Dati-mi va rog un sfat argumentat pentru ca nu reusesc sa iau o decizie.

#764
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Pt cei care au urmarit partea cu Aceru 5024.... uite ca am avut dreptate, tocmai a aparut varianta cu placa video X700 de 256 Mb....vedeti aici

#765
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View Postmynameismada, on Apr 1 2006, 13:59, said:

Pt cei care au urmarit partea cu Aceru 5024.... uite ca am avut dreptate, tocmai a aparut varianta cu placa video X700 de 256 Mb....vedeti aici


   Bravos , dom'le ! Sunt bun de trimis "dintele albastru" . N-am uitat :angry:

#766
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View Postmax97, on Apr 1 2006, 11:38, said:

Salut.
Vreau sa-mi achizitionez un laptop.

M-am gandit la doua variante :

Toshiba Satellite M70-122
HP Compaq nx6125 AMD Turion 64 ML-34

Dati-mi va rog un sfat argumentat pentru ca nu reusesc sa iau o decizie.

Hmm ! Dilema mare . Tre sa alegi intre Intel si Amd . Parerea mea e ca sunt pe picior de egalitate modelele alese . Mai ar fi si rezolutia , hdd-ul , un pic pretul si diagonala . Daca nu esti fan inrait Toshiba eu as sugera HP-ul . E verificat si para verificat ! Citeste toate posturile despre HP . Pe zona asta de pret inca e greu de depasit ! Bafta.

#767
max97

max97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.03.2006
Dar de Amilo Pro V2060, procesor  M 750  ce parere aveti in comparatie cu cele doua modele de mai sus ?

Edited by max97, 01 April 2006 - 23:21.


#768
kenzo

kenzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.01.2005
si tot despre service/ul de la HP: din cauza ca nu puteam sa vorbesc (probeleme medicale), am intrat pe chat cu ei (NL si US). au fost super de treaba. si de folos, of course. inutil sa mai spun ca sunt si eu incintat de HP/ul meu :)

#769
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003

View Postkenzo, on Apr 2 2006, 15:22, said:

si tot despre service/ul de la HP: din cauza ca nu puteam sa vorbesc (probeleme medicale), am intrat pe chat cu ei (NL si US). au fost super de treaba. si de folos, of course. inutil sa mai spun ca sunt si eu incintat de HP/ul meu :)
aud tot felul de vesti frumoase despre service-ul hp. numai raposatul conqueror tot il blama ca avea el prietenul ala american care nu stiu ce poveste a avut (ceva pagini in spate).  :naughty:

View Postmax97, on Apr 2 2006, 15:22, said:

Dar de Amilo Pro V2060, procesor M 750 ce parere aveti in comparatie cu cele doua modele de mai sus ?
S-a mai tot vorbit despre fujitsu pe aici. sfatul meu (citeste cam tot ce a fost scris pana acum, stiu ca e mult dar iti garantez ca va fi destul de educativ) este sa mergi pe toshiba sau hp.

#770
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Pe mine ma intereseaza un laptop cit mai mic si mai usor.
Diagonala 8 pina la max 11 toli, greutate 1 - 1,3 kg. Cit mai multe USB-uri.

Am vazut ceva la Sony, un Vaio cu procesor de cam 1,2G, memorie 512, HDD 60-80G, DVD-RW. Cred ca l-as putea lua la vreo 2000 euro.
Dar eu nu sint fan Sony. Am avut niste experiente nu tocmai placute cu o Playstation si o camera luate de afara cu garantie super-internationala etc - si s-au stricat; la Flamingo mi-au zis direct ca nu repara in garantie decit produsele cumparata in Romania si Republica Moldova! Asa ca a trebuit sa platesc reparatia la un produs Sony aflat in garantie...

Am mai vazut un laptop in genul de mai sus la Fujitsu-Siemens. Deja este o parere mai sus despre ei.

Eu acum am un Compaq Presario, are vreo 4 ani si am fost foarte multumit si de calculator, si de service (desi cumparat din strainatate, mi-au asigurat in Romania tot ce le-am cerut, inclusiv post garantie - mi l-au si curatat pe gratis; o singura data am platit inlocuirea unui ventilator sau asa ceva, citeva sute de mii).
Din pacate la hp nu gasesc asa ceva pe site.

Cine mai stie si alte variante?

#771
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004

View Postmax97, on Apr 1 2006, 11:38, said:

Salut.
Vreau sa-mi achizitionez un laptop.

M-am gandit la doua variante :

Toshiba Satellite M70-122
HP Compaq nx6125 AMD Turion 64 ML-34

Dati-mi va rog un sfat argumentat pentru ca nu reusesc sa iau o decizie.
Desi nu stiu cum e la M70-122 display-ul, parca as inclina spre HP. Eu am un toshiba (low price , deh ) si am fost (si mai sunt) profund dezamagit de display.

#772
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Asa inainte sa ajungem la pagina 27, mi-am luat un Toshiba M60. O sa revin cu detalii, review...de toate.

#773
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004

View Postmynameismada, on Apr 3 2006, 14:17, said:

Asa inainte sa ajungem la pagina 27, mi-am luat un Toshiba M60. O sa revin cu detalii, review...de toate.
:band:
In sfarsit..... sa-l stapanesti sanatos.

#774
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

View Postmynameismada, on Apr 3 2006, 14:17, said:

Asa inainte sa ajungem la pagina 27, mi-am luat un Toshiba M60. O sa revin cu detalii, review...de toate.
Sa-l stapanesti sanatos!!! Nici mult nu mai aveai pana la 27 :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate