Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Laptop

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1273 replies to this topic

#739
TC61

TC61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2005
:naughty:

View PostRoAp, on Mar 21 2006, 14:35, said:

Sa le stapaniti sanatosi ! Si TC61 si GigiVasilescu . Oameni de actiune .


Mersi  :naughty:

#740
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Fiind super prins cu treaba, nu am reusit sa citesc  tot ce e pe acest topic, si v-as ruga daca se poate cateva pareri "recente" despre achizitionare unui laptop, intrucat satelliteul meu celeron deja e cam obosit, si trebuie altceva.Am fost super multumit de el, nici o problema pana acum in ~2 ani cred.
Banii sunt undeva pe la 1000EUR cu un plus de 200 sa zicem maxim.
Laptopul va fi folosit doar pentru office/surf/ si poate putin pentru baze de date. Wireless ma intereseaza destul de mult, si cam atat pentru inceput.
Astept sugestiile si parerile voastre.

Mersi frumos!

#741
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Daca nu te intereseaza jocurile, poti sa iti iei ASA CEVA  .

#742
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Nu ma intereseaza jocurile,petrnu ca nu am timp de asa ceva. Ms de informatie. Alte pareri?

#743
TC61

TC61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2005

View PostMATRIXU, on Mar 22 2006, 08:40, said:

Fiind super prins cu treaba, nu am reusit sa citesc  tot ce e pe acest topic, si v-as ruga daca se poate cateva pareri "recente" despre achizitionare unui laptop, intrucat satelliteul meu celeron deja e cam obosit, si trebuie altceva.Am fost super multumit de el, nici o problema pana acum in ~2 ani cred.
Banii sunt undeva pe la 1000EUR cu un plus de 200 sa zicem maxim.
Laptopul va fi folosit doar pentru office/surf/ si poate putin pentru baze de date. Wireless ma intereseaza destul de mult, si cam atat pentru inceput.
Astept sugestiile si parerile voastre.

Mersi frumos!

eu dupa 2 saptamani de cautari pe forumuri si magazine am ajuns la concluzia ca HP NX6125 ML34 isi merita banii !!!,am cumparat de la emag si am fost multumit si de livrare,iar de sambata ziua livrarii merge nonstop fara oprire si fara probleme.este rece si silentios

Am deschis urmatoarele programe impreuna si nu se bloca ; office toate cu fisiere mari, 2 jocuri shoter, 3 divxpayere cu filme ruland, 2 mp3 playere,wireles,ulead,antivirus activ, 4 chaturi,intre timp si download cu dc++ alte softuri de job mititele etc. este adevarat ca procesorul si ventilatorul rula la capacitate maxima dar totusi facea fata, tin sa precizez ca am lasat asa laptopul timp de 3 ore pt o verificare personala :P si am fost multumit de rezultate.

bafta la cumparare

#744
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Mersi de informatie. Pana acum 2 posturi pt HP, ceea ce e bine, face alegerea cumva mai usoara. :D

#745
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Mersi de informatie. Pana acum 2 posturi pt HP, ceea ce e bine, face alegerea cumva mai usoara. :D

#746
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View PostMATRIXU, on Mar 23 2006, 14:45, said:

Mersi de informatie. Pana acum 2 posturi pt HP, ceea ce e bine, face alegerea cumva mai usoara. :D


   Subscriu . LA 100OEURO e o alegere buna . Aloca-ti timp sa citesti tot topicul ! E destul de obiectiv . Spun asta pt ca tu poti aloca inca 200 EURO si poate gasesti ceva mai potrivit . Nu merita sa platesti in plus pt XPPRO la py416ea . Cam toti ne-am luat py417ea cu XPHOME . E mai ieftin. O sa vrei oricum XPPRO64 desi nu e chiar viteaz fata de 32.Bafta la achiazitie indiferent de model . Sa ne tii la curent !

#747
TC61

TC61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2005
xppro64 a instalat cineva?

#748
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View PostTC61, on Mar 23 2006, 18:34, said:

xppro64 a instalat cineva?

   Eu da . Ceva mai in spate a postat Boris parca , o adresa de unde am luat drivere . Nu am gasit pt cititorul de amprenta . Mie pe 64 nu-mi merge bluetooth-ul . Cica e expirata licenta . La HP-ul meu(py417ea) pe XP64 nu mi se mai aprinde becul de la tasta de mute si cand e pus la incarcat nu-mi mai arata starea incarcarii in bara . Fara alimentare la priza mi-o arata (starea). Altfel eu mari diferente n-am vazut . Parca incarca o idee mai repede . Ca antivirus am bagat AVAST pe partitia cu XP64 . Cred ca toti il au instalat intr-o partitie separata(XP64) . Driverele cu care vine HP-ul nu merg instalate pe XP64(eu cel putin n-am reusit) . Am inteles ca-si arata plusurile pe la editare video , codari , insa eu nu l-am bagat in asa ceva inca .   http://x64.musumeci.com.ar/ , pt NX6125 Turion .

#749
maya

maya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.09.2005
http://forum.softped...howtopic=118224
nx6125 la 3500 RON nou cu garantie 1 an .
sau
http://www.cel.ro/pr...4--xp-home.html
la 3600 RON .

#750
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
A mai intervenit inca ceva in achizitionarea laptopului. Garantie internationala(ex. Finlanda) e posibil sa gasesc pe undeva? Sau cer prea mult?? :D

#751
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006

View PostMATRIXU, on Mar 24 2006, 13:20, said:

A mai intervenit inca ceva in achizitionarea laptopului. Garantie internationala(ex. Finlanda) e posibil sa gasesc pe undeva? Sau cer prea mult?? :D

  Atentie la garantia internationala . Termenul include doar tarile unde exista agreere cu un service din partea producatorului . Lista e sfanta . De fapt multi producatorii dau garantie "miniinternationala" . Cazul unui coleg de-al meu care si-a luat un LCD din Germania si a primit un certificat de la vanzator in care era trecuta si Romania dar cand a apelat la ei i s-a spus ca producatorul nu are contract de service cu nimeni din Romania si a platit 125EURO reparatia !!!! I s-a spus ca a existat o tentativa de a incheia un contract dar producatorul a declinat-o (legat de internationala) . Ce se vinde in Romania e acoperit , ce nu , nu ! Desi a fost asigurat ca beneficiaza de asta. Scria negru pe alb doar pe certificatul vanzatorului , nu pe al producatorului !!!! Insa nu e cazul la HP . Tipii se respecta :) . Asadar atentie !!!!
   Si nu-i deloc nepotrivit ceea ce ai intrebat .

#752
maya

maya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.09.2005
Pentru produsele cumparate din Romania se ofera garantie prin firma de la care l-am cumparat , iar garantia internationala se obtine prin inregistrare serian numberului pe site-ul oficial (ex Toshiba ) .

Deci daca il iei din Romania , ai garantie internationala , dar daca il iei din afara nu ai garantie la noi .[b]

#753
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
mie mi s-a dus hardul de pe laptop.. adica lucreaza aproape in continuu si merge ca si cum procesorul ar fi in 100%, chiar daca pur si simplu ascult muzica.
acum caut un hard de vreo 20-30gb, eventual second :)

#754
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
mie mi s-a dus hardul de pe laptop.. adica lucreaza aproape in continuu si merge ca si cum procesorul ar fi in 100%, chiar daca pur si simplu ascult muzica.
acum caut un hard de vreo 20-30gb, eventual second :)

#755
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006
Pentru cei ce nu se joaca jocuri foarte pretentioase, gen Fear, Far Cry .. etc ... le recomand cu caldura 2 Notebookuri ce se gasesc la momentul actual la cel mai bun raport performanta/ pret :

nx6125 Turion de la HP
si
L20-100 de la Toshiba


ps. doresc sa ma alatur celor care au sustinut in posturile precedente notebookurile Dell, sustinand si eu fiabilitatea acestui brand .

#756
halin

halin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2006
Salutare, de curand am cumparat un laptop IBM T43. Am luat decizia destul de greu, binenteles dupa ce am citit posturile de aici, de aceea am decis sa postez si eu. Este primul meu laptop si sunt foarte incantat de el. As dori sa va multumesc tuturor pentru parerile exprimate, iar daca cineva doreste sa cumpere IBM ii pot spune ca nu are ce sa regrete. Functioneaza ireprosabil, nu se incalzese deloc, bateria tine destul de mult, aproximativ 4 ore, are softuri de recovery foarte interesante, si un lucru deloc de neglijat 3 ani de garantie. Il puteti vedea aici: http://www5.pc.ibm.c...CX?OpenDocument

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate