Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Transilvania L!VE.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
278 replies to this topic

#37
gabysoce

gabysoce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.12.2007
Pentru cine vrea sa vada acest post intrati pe http://tvronline.com/ncn-cluj/

#38
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postmojook, on 19th December 2011, 15:23, said:

Am facut un pic de captura...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LpLhVFFJ5Ak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mersi. :kisstogether:

#39
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postandreyszekely, on 19th December 2011, 14:57, said:

intra oare si pe digital la rds in oradea ?

Da, depinde acum de interesul tehnicului de a-l introduce cât mai repede... Ghiță a tremurat, Motănelul tremură și flutură o hotărâre judecătorească, care, de fapt, este o Ordonanță președințială, așă că nimeni nu garantează că va fi introdus astăzi... :)

#40
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postmegafanro, on 19th December 2011, 17:47, said:

Da, depinde acum de interesul tehnicului de a-l introduce cât mai repede... Ghiță a tremurat, Motănelul tremură și flutură o hotărâre judecătorească, care, de fapt, este o Ordonanță președințială, așă că nimeni nu garantează că va fi introdus astăzi... :)
Insemana ca ordonanta e de la atcineva nu de la Base, ca daca era de la Controceni era pezidentiala. Halal jurnalism marca Antena 3 :)

#41
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Gata, au inceput! Inca se vede ca sunt la inceput, cu scule si studiouri noi, mai trebuie reglaje, atat audio cat si video. Imaginea la reportaje este ok, se vede bine, in schimb, la "direct" este cam "pixelata", rezolutie cam slaba. La partea de audio, unele reportaje se aud incet, altele mai tare. Astea sunt mici probleme care sunt sigur ca se vor rezolva.

#42
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postmojook, on 19th December 2011, 18:09, said:

Gata, au inceput! Inca se vede ca sunt la inceput, cu scule si studiouri noi, mai trebuie reglaje, atat audio cat si video. Imaginea la reportaje este ok, se vede bine, in schimb, la "direct" este cam "pixelata", rezolutie cam slaba. La partea de audio, unele reportaje se aud incet, altele mai tare. Astea sunt mici probleme care sunt sigur ca se vor rezolva.
Se simte că transmit H.D.? Eu-l urmăresc pe pagina lor de web și nu pot să mă pronunț.

Edited by megafanro, 19 December 2011 - 18:14.


#43
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
calitatea imaginii e superioara multor psoturi de pa analogic...acum asteptam sa il introduca si pe digital..

#44
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

View Postraduors, on 19th December 2011, 18:27, said:

calitatea imaginii e superioara multor psoturi de pa analogic...acum asteptam sa il introduca si pe digital..
Pai nu este pe UPC Digital? Nu-s acasa acum, dar pana acum au fost si pe digital. Oricum, excelent daca emit 16:9, alte posturi penibile care sunt de multa vreme pe piata si invart gramezi de bani gen Antenele n-au reusit inca. Daca vor intra si HD pe UPC/RDS, cu atat mai bine, o sa fiu mai tentat sa ma uit la ei :)

Edited by utopium, 19 December 2011 - 18:47.


#45
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

View Postmegafanro, on 19th December 2011, 18:12, said:

Se simte că transmit H.D.? Eu-l urmăresc pe pagina lor de web și nu pot să mă pronun?.
Inca nu imi dau seama ca au sau nu scule HD, probabil ca da, ma gandesc ca la cati bani au bagat in reorganizarea NCN-ului nu s-au zgarcit tocmai la aparatura. Deocamdata imaginea nu te lasa masca, e ok, dar nu ceva comparabil cu RTL sau alti "strainezi", poate nici cu B1 sau Procinema. Zic deocamdata, probabil ca isi vor imbunatati "calitatile", pe masura ce se "rodeaza"'.
P.S. Astept si varianta HD, ma gandesc ca nu ne vor lasa prea mult sa o asteptam, din moment ce se lauda ca au "scule" full HD.

View Postutopium, on 19th December 2011, 18:45, said:

Pai nu este pe UPC Digital? Nu-s acasa acum, dar pana acum au fost si pe digital. Oricum, excelent daca emit 16:9, alte posturi penibile care sunt de multa vreme pe piata si invart gramezi de bani gen Antenele n-au reusit inca. Daca vor intra si HD pe UPC/RDS, cu atat mai bine, o sa fiu mai tentat sa ma uit la ei :)
Este pe UPC digital, pe pozitia fostului NCN (31).

Edited by mojook, 19 December 2011 - 18:51.


#46
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmojook, on 19th December 2011, 18:51, said:

Inca nu imi dau seama ca au sau nu scule HD, probabil ca da, ma gandesc ca la cati bani au bagat in reorganizarea NCN-ului nu s-au zgarcit tocmai la aparatura.
Astazi exista telefoane Full HD, ar fi culmea sa-ti cumperi scule noi pentru o televiziune noua si sa nu fie Full HD. Un aparat semi-pro Full HD il iei deja la 2000 de euro (nu pentru televiziune, dar oricum care scoate calitate video foarte buna).

Singura mea dilema e daca postul asta nu va fi un fel de Antena3, adica un post de manipulare a electoratului, mai ales ca e detinut de Rus si Dancu (printre altii). Deja am vazut ca folosesc promo-uri cu Ponta si presedintele PC, cum il chema ... deci deja trag spre stanga.

Edited by utopium, 19 December 2011 - 19:01.


#47
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

View Postutopium, on 19th December 2011, 18:58, said:

Astazi exista telefoane Full HD, ar fi culmea sa-ti cumperi scule noi pentru o televiziune noua si sa nu fie Full HD. Un aparat semi-pro Full HD il iei deja la 2000 de euro (nu pentru televiziune, dar oricum care scoate calitate video foarte buna).

Singura mea dilema e daca postul asta nu va fi un fel de Antena3, adica un post de manipulare a electoratului, mai ales ca e detinut de Rus si Dancu (printre altii).

Probabil ca nu vor putea sa fie echidistanti, tinand cont de structura actionariatului, care va impune o anumita politica.

#48
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmojook, on 19th December 2011, 19:00, said:

Probabil ca nu vor putea sa fie echidistanti, tinand cont de structura actionariatului, care va impune o anumita politica.
Sper doar sa nu se coboare la nivelul Antena 3, care deja sunt atat de unidirectionali incat au devenit penibili.

#49
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

View Postutopium, on 19th December 2011, 18:45, said:

Pai nu este pe UPC Digital? Nu-s acasa acum, dar pana acum au fost si pe digital. Oricum, excelent daca emit 16:9, alte posturi penibile care sunt de multa vreme pe piata si invart gramezi de bani gen Antenele n-au reusit inca. Daca vor intra si HD pe UPC/RDS, cu atat mai bine, o sa fiu mai tentat sa ma uit la ei :)
eu am abonament la rcs...iar la ercess se gaseste doar pe digital

#50
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Siteul oficial cere parola acum, semn ca se lucreaza la el.

#51
ONplay

ONplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 12.10.2010
Pentru prima zi de emisie , analogic ...eu zic ca sunt mai mult decat decenti.

Attached File  001.jpg   172.84K   104 downloadsAttached File  002.jpg   156.68K   119 downloadsAttached File  003.jpg   152.05K   97 downloads]

#52
clt2k11

clt2k11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 21.05.2011
Din ce vad in capturile de mai sus, calitatea pare ok si grafica la fel.

#53
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
In a 2-a Poza din Ultimele Capturi cred ca e Cretinelul ala care Milita pt. Independenta TRANSILVANIEI...  :puke:

#54
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

View PostLopatar, on 20th December 2011, 00:10, said:

In a 2-a Poza din Ultimele Capturi cred ca e Cretinelul ala care Milita pt. Independenta TRANSILVANIEI...  :puke:
De ce e cretinel, pentru ca si-a exprimat parerea sincera (a lui si a unei majoritati a transilvanenilor)?
Si poate ca avea un motiv foarte bun sa o faca :P In momentul in care zicea el asta (prin '98), Transilvania era lasata in paragina de toate guvernele si, dupa cum chiar el zicea in acel articol, Bucurestiul singur primea mai multi bani decat tot Ardealul. Iar Sabin Gherman macar e un jurnalist care zice cu adevarat ce crede, spre deosebire de panaramele de la televiziunile "nationale" Antena 3 si Realitatea TV care zic doar ce ii lasa seful sa zica.

Transilvania Live e primul semn de descentralizare adevarata in presa, presa centrala e de foarte multe ori focalizata pe Bucuresti si zona din jur. Imi place ca e 16:9 si sper sa apara si in varianta HD (din moment ce ei deja emit Full HD) pe UPC cat mai repede. Singura mea indoiala e legata de obiectivitatea lor, avand doi actionari PSD (Rus si Dancu). In promo-uri au folosit mini-interviuri cu diversi oameni politici (mai ales PSD, dar si PNL, PC, PNTCD, UDMR), nici unul din PDL, deci deja e un serios semn de intrebare.

Edited by utopium, 20 December 2011 - 11:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate