Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

discriminare din cauza handicapului

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
boemia01

boemia01

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 14.10.2011
Sunt o persoana cu handicap, traiesc in alta tara si m-am inscris la o Facultate. Problema este cu o profesoara care nu respecta drepturile persoanelor cu handicap. Am fost la Decan, i-am spus ca prof a incalcat o lege de aici cu privire la egalitate de oportunitati, non-discriminare si accesibilitate universala a pers cu handicap Important este faptul ca acesta a recunoscut ca AM DREPTATE, si mi-a spus ca va accepta sa schimb profesorul si sa merg la alt grup, ceea ce am si facut. Azi am vazut ca se organiza o conferinta cu invitati straini. Studentii care faceau inscrierile nu vroiau sa-mi spuna despre ce e vorba.  Daca am vazut asa, am intrat in vorba cu unul dintre profesorii invitati care le-au spus studentilor sa ma inscrie. Am intrat in sala lor de conferinte si m-am pus in primul rand (din cauza handicapului auditiv si vizual). Ghici cine era organizatoarea? Profesoara  care m-a discriminat. Mi-a spus ca nu-mi va da nici o diploma pt participare si ma gandesc ca daca nu o reclam,  va continua sa ma excluda si sa ma marginalizeze  de la activitatile lor.

Editat de boemia01, 14 octombrie 2011 - 22:30.


#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005
Fa reclamatie SCRISA nu verbala

#3
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.761
  • Înscris: 17.04.2007
Ne poti spune in ce tara se petrece totul? Nu e relevant dar sunt curios, credeam ca doar la noi lumea e inculta dpdv al egalitatii pers cu dizabilitati dar se pare ca asa e peste tot.. trist. Apropo e buna ideea propusa de onlyone.

#4
boemia01

boemia01

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 14.10.2011
Ai dreptate cu reclamatia scrisa. Daca nu fac nimic, vor continua sa ma discrimineze.

Editat de boemia01, 14 octombrie 2011 - 23:10.


#5
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.717
  • Înscris: 11.01.2005
E din Romania, scroafa ? Vorbeste cu Realitatea TV 021.201.7600

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate