Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#3151
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
TP-Link TL-WN823N am luat pt. un prieten ~50 lei, merge ok. (3.0.5.5 CS v2.8)

Edited by MD, 13 July 2015 - 20:39.


#3152
allgsm

allgsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2010
Buna seara. Stie cineva daca este posibil ca pe un Egreat (ex. R150 Plus) sa te conectezi la WiFi prin metoda WPA Enterprise (ex. sa ma conectez cu Egreat la UPC Wi-Free)? Multumesc.

 MD, on 13 iulie 2015 - 20:35, said:

TP-Link TL-WN823N am luat pt. un prieten ~50 lei, merge ok. (3.0.5.5 CS v2.8)

Salut. Poti te rog frumos sa verifici daca folosind acest adaptor WiFi te poti conecta la AP_uri pe canalele 12 si 13? Din experienta mea, pentru ca sunt fabricate Worl Wide, Egreat cu adaptoare WiFi integrat functioneaza doar in canalele 1-11 pentru 2.4 GHz (ex. in SUA se folosesc doar canalele 1-11). Multumesc.

#3153
Niki37

Niki37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.05.2011
Salut!Multumesc pt raspunsuri , am incercat tp-link wn727n nu functioneaza pe Egreat R6s fw3.0.5.5 CS, E sigur ca merge tp-link wn823n.lmi descrieti  va rog ce setari ati executat pe egreat  pt a accesa  reteaua wireles? O intrabare pt d-l CS careva dintre fw costum pt egreat R6s permite introducerea de driver( prin ftp pe mediaplayer ca si la asus o'play) pt- adaptor wireless USB Wi-Fi ce au chipset realtek ex tp-link wn 727n?

Edited by Niki37, 20 July 2015 - 13:55.


#3154
Gix

Gix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2004

 allgsm, on 13 iulie 2015 - 21:35, said:

Salut. Poti te rog frumos sa verifici daca folosind acest adaptor WiFi te poti conecta la AP_uri pe canalele 12 si 13? Din experienta mea, pentru ca sunt fabricate Worl Wide, Egreat cu adaptoare WiFi integrat functioneaza doar in canalele 1-11 pentru 2.4 GHz (ex. in SUA se folosesc doar canalele 1-11). Multumesc.
Am verificat pe un R6S, nu vede AP-uri pe canalele 11 sau 12, dar nu pare a fi din cauza adaptorului. Acest TL-WN823N merge foarte bine pe un computer si vede toate canalele. Problema cred ca e in configurarea Linuxului de pe Egreat, care nu tine cont de tara unde se afla.
Ca fapt divers, din cate am vazut, unele drivere wireless (ex: dell wlan) pe Windows isi seteaza automat tara citind parametrul dintr-un AP la care are acces (probabil primul de care se izbeste). Chestia asta e foarte enervanta pentru ca nu toate AP-urile sunt configurate corect, chiar as zice ca majoritatea celor care vin la pachet de la marii provideri (RCS, Telekom) si fabricate de Huawei, ZTE sunt aiurea setate pe Taiwan, Canada etc. Odata setat acest cod de tara in driver, nu mai vezi nimic pe canalele 12, 13 pana la urmatorul reload al driverului.
Nu stiu daca e aceeasi treaba si in Linux, mai degraba e o configurare locala dar care nu e corect facuta la Egreat.

#3155
mateicone

mateicone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.10.2007
CS. te rog sa ma ajuti cu setarile pentru sharing in Windows 10 acum ca sistemul de operare a devenit de actualitate am incercat cu setarile din windows 7 dar nu merge. Multumesc anticipat.

#3156
mishu2be

mishu2be

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.10.2007
Salut, vă merge SpiceTV în Belgia? Eu nu reușesc să mă conectez; am user-ul și parola dar nu-mi apare nimic, pagina este goală.

#3157
ccr40

ccr40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.02.2011
@mateicone
nici nu are cum sa iti mearga pt ca win 10 home iese pe piata abia pe 29 luna asta
si ca orice nou sys op are inca multe bugu-ri de rezolvat sfatul meu mai asteapta si citeste despre win 10 home e putin nasol pt multe chesti pe care noi
romani inca mai speram la totul gratis de ex in win 10 home nu mai ai optiunea sa faci update cand vrei si daca vrei la home e automat restul se deduce.
In rest e foarte intuitiv adica si unul de la cresa il poate folosi.

Edited by ccr40, 22 July 2015 - 11:22.


#3158
jumpinjk

jumpinjk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 14.12.2010
@mishu2be: ...iara au schimbat ceva la spice,
Am trimis un PM lui Cristian sa ne ajute sa-l fixeze...

Va tin la curent cu updateurile.

T0ate cele bune,
-jk

#3159
jumpinjk

jumpinjk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 14.12.2010
Am vazut ca ultimul update de ieri fixeaza noobrom.

... In fine exista inca o problema cu creearea fisierului /tmp/noob_serv.log care dupa ce apesi info devine 0. La server nu mai poti alege decit default.
Ar putea cineva sa-mi trimita fisierul noob_serv.log (daca nu e zero) care se afla in root/tmp/ ca sa-l recopiez in player sa pot selecat serverele?

Multam mult,
-jk

#3160
jumpinjk

jumpinjk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 14.12.2010
Avem Spice fixat.

Urmariti procedura de aici: http://forum.softped...8#entry16424131

Mii de multumiri lui Cristian pentru fix.

Toate cele bune,
-jk

#3161
jumpinjk

jumpinjk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 14.12.2010
arhiva e updatata si contine ultimul scripts.zip deci trebuie doar dezarhivat si pus pe un usb... e bine sa formatati stickul inainte de update...
-jk

#3162
denilson2160

denilson2160

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.07.2005
Va rog aduceti-mi aminte de unde se descarca ultimul script.zip pentru hd4all egreat r150 pro, varianta cu usb. Mersi

#3163
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
aici detalii in #3168.

#3164
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Salutare,
Am un R150 legat la internet prin cablu la un router. Playerul îl am în cameră mare legat la televizor prin cablu HDMI. Acum în cameră mică am un TV LG conectat la internet prin wifi. Mă interesează dacă pot accesă playerul în cameră mică prin wifi, și cum?
Mă puteti ajuta, va rog. Va mulțumesc.

#3165
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
doar daca activezi serverul upnp pe egreat si tv lg e smart.

#3166
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
TV LG este SMART, cum activez serverul upnp?


#3167
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Voua va mai merg canalele de muzica de pe OneHD?

#3168
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
Nu mai sunt active, livehd (OneHD).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate