Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

De ce uram soferii de BMW?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4491 replies to this topic

#3925
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View Posttfmercedez, on 23 aprilie 2017 - 00:36, said:

Eu din contra prefer sa parchez in cel mai indepartat cotlon posibil, sa nu-mi iau usi in portiera sau carucioare lasate anapoda.
+1 La intrare in hipermarket-uri caut un loc fix langa intrarea din parcare, deci cat mai indepartat de magazin. De asemenea, mereu caut undeva langa o margine, daca vine unul, sa parcheze doar pe-o parte, nu sa vina noi pe doua parti.

#3926
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
@Wotan:
Asta-i alt animal, la fel ca ghiolbanul din topicul cu accidentele. Doar ca ala nu avea bemveu.
Ii urez "La multi ani", cu executare.

Edited by danvlas, 27 April 2017 - 13:18.


#3927
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Se putea sa nu fie Bmw? https://www.trafictube.ro/nazad-fail/

#3928
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Si la sfarsit frana in bot, sa se stie cine e sefu.
https://www.youtube....0eR1v-_TQ#t=111

#3929
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Bd5SSn8OHMk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3930
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 01.10.2002
http://stirileprotv....oc-de-arma.html
"In municipiul Mangalia, un echipaj al Politiei din localitate i-a facut semn sa opreasca soferului unui autoturism BMW. Soferul insa nu a oprit, continuandu-si drumul in viteza. La intrarea in Eforie Nord, politistii au realizat un baraj format din doua autospeciale si o motocicleta, insa soferul nu a oprit nici de aceasta data. Barbatul a fortat barajul, avariind usor una dintre autospeciale."

#3931
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
Totusi mie imi pare faza cu soferii de BMW-uri ca si cu pitbullii, oamenii si-au format aceasta parere si generalizeaza. Nu-s toti soferii de BMW asa. Sunt o multime de soferi agresivi si inganfati care detin alte marci dar când un posesor de bmw face o gafa striga toti in gura mare. Pacat de masini ca au ajuns sa aiba asa reputatie. De exemplu patronul meu, un turc, are un bmw 535 dar foarte rar vezi sofer mai calm si mai amabil in trafic decat el. Am facut cu el cateva rute de vreo 100 km fiecare si ma miram cat de precaut conduce, de parca ar fi cu o dacie si nu cu un bmw 535.

Edited by vinciun, 30 April 2017 - 14:42.


#3932
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
535 = motor de 3.5litri, sau daca e model recent, 3.0litri biturbo
Cel putin la BMW, dar probabil e la fel si la celelalte marci, cu cat e motorul mai mare, cu atat mai ok soferul.

Reisarii (Racer-ii) sunt aia cu motor de 1.6-1.8 si toba sport care urla.

#3933
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007

View Posttil, on 02 mai 2017 - 16:02, said:


Reisarii (Racer-ii)
Vrei sa spui RICER.

#3934
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 01.10.2002
http://www.aradon.ro...-rutier/1826302
În urma impactului dintre un Renault Clio și un BMW X5 o fetiță de 13 ani și-a pierdut viața, iar alte trei persoane au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Oradea, printre care și o gravidă.

#3935
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,997
  • Înscris: 09.05.2009

View PostWotan, on 04 mai 2017 - 12:22, said:


ÃŽn urma impactului dintre un Renault Clio și un BMW X5 o fetițã de 13 ani și-a pierdut viața...
In linkul dat de tine scrie de o fata de 18 ani, soferita de pe Clio!

#3936
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Nu ca tin partea cuiva, dar stim cum s-a intamplat?

#3937
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,997
  • Înscris: 09.05.2009

Quote

Potrivit comisarului IPJ Bihor, Alina Dinu, „o tânără de 18 ani, din localitatea bihoreană Ineu, în timp ce conducea un autoturism, nu a adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum – carosabil umed, ploaie torențială.

Astfel, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, autoturismul condus de aceasta a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus regulamentar din sens opus, pe banda a doua, de o femeie de 30 de ani, din comuna Moisei, județul Maramureș."

Edited by DannyMC, 04 May 2017 - 14:19.


#3938
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Deci vina celei cu X5 e ca a avut o masina mai mare decat cea care a intrat in ea.

Nu sunt adeptul SUV-urilor, imi plac masinile pitice cu tractiune spate, de genul Mazda MX5. Imi pare rau de soferita incepatoare care si-a curmat viata atat de tragic. Dar sa nu aruncam cu pietre asa, din reflex, in geamul BMW-ului.

#3939
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Mi-am adus aminte de topicul asta aseara in drum spre casa.
Mergeam pe Lacul Tei si de pe linia de tramvai intra in fata mea un seria 1 negru, fara semnal, normal. L-am lasat in pace, nu m-am enervat, eram cu trapa deschisa, relaxare dupa munca. BMW-ul era proaspat spalat cu punga pusa pe stergatorul spate, capacul de la rezervor deschis, geamurile date jos, manele blana, faranumar.
Dupa ce intra in fata mea ne depaseste un X5, tot negru, geamuri coborate, copil in spate atarnand pe geam (3-4 ani) , mami din fata arunca mucul de tigara fix pe capota aluia proaspat spalat.
La semafor, amandoi au facut dreapta, unul de pe banda doi, unul de pe linia de tramvai, fara semnalizare.
What a time to be alive!

Edited by uhu10uhu, 04 May 2017 - 17:20.


#3940
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 01.10.2002
http://www.aradon.ro...ipiului/1826806
„Am încercat să parchez pe un loc de handicap pentru că eu am cartelă regulamentară de parcare și a venit un domn  – care era parcat pe locul special amenajat – să îmi spună că nu se mișcă de acolo. Mi-a spus că el nu se mișcă de acolo și mi-a transmis că pot suna la 112, că și așa crede că documentele mele, cartela care îmi permite să parchez într-un astfel de loc e falsă."

Edited by Wotan, 05 May 2017 - 08:11.


#3941
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Aseara eram pe acelasi bulevard, in drum spre casa.
La semafor un 318D untimul model, pachet M, Alb.
La interior imi clatesc ochii cu un sofer care avea scaunul dat in fata la 20 cm de volan, mai sa muste din el, iar volanul M avea husa de blana.
Pe bancheta spate facea tumbe un copilas. Fara centura sau scaun, ca astea-s pentru fricosi. Urmasii posesorilor de BMW sunt niste supravietuitori.

#3942
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Am condus si eu o vreme BMW-ul cu volanul in brate. Eram in recuperare dupa o mica hernie de disc. Acum stau normal, dar mai fac tractiuni la volan in trafic.
Despre copil... nu am, motiv pentru care inca nu inteleg isteria cu scaun pentru copil. Eu de ce n-am fost legat cand mergeam cu masina?
Asta nu inseamna ca nu sunt adeptul centurii de siguranta in general, nu ma misc fara sa pun centura decat la tara cand sunt jegos si prefer sa nu pun mana pe chestii decat daca-i musai necesar.

Husa de blana e de vis Posted Image De fapt ma tot intreb de ce nu a ajuns inca volanul incalzit un accesoriu comun.

Edited by til, 05 May 2017 - 11:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate