Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#19891
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013

View Postgumball3000, on 23 aprilie 2015 - 14:38, said:

Cruce.
Offtopic: Ai vorbit si tu ca sa te afli in treaba.
Nu exista vre-un tutorial mai precis pentru Recovery IMEI. Mentionez ca daca ii dau Search Network imi gaseste retelele de telefonie mobila dar nu isi ia reteaua.

#19892
pustiul_red

pustiul_red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 09.01.2010

View PostDragomirFlorin, on 23 aprilie 2015 - 16:25, said:

Offtopic: Ai vorbit si tu ca sa te afli in treaba.
Nu exista vre-un tutorial mai precis pentru Recovery IMEI. Mentionez ca daca ii dau Search Network imi gaseste retelele de telefonie mobila dar nu isi ia reteaua.

Cred ca a vrut sa zica ca nu mai ai ce face. Nu a vorbit doar asa ca sa expire aer.

Edited by pustiul_red, 23 April 2015 - 16:36.


#19893
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Nu cred, sunt solutii pe net pentru remedierea acestei probleme insa daca nu am mai facut-o pana acum ma gandeam ca am sa gasesc putin suport aici dar cu asa raspunsuri ca cel de mai devreme nici-o sansa.
Nu am spus-o cu rautate.

#19894
stefffy79

stefffy79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.09.2013

View PostDragomirFlorin, on 23 aprilie 2015 - 16:44, said:

Nu cred, sunt solutii pe net pentru remedierea acestei probleme insa daca nu am mai facut-o pana acum ma gandeam ca am sa gasesc putin suport aici dar cu asa raspunsuri ca cel de mai devreme nici-o sansa.
Nu am spus-o cu rautate.
Incearca instalarea unui rom stock 4.3 (care contine 3 fisiere) cu Odin,trebuie sa revina la imei-ul normal,apoi root-ezi si poti instala un ROM custom (eu folosesc QS-KK).
Ai putina rabdare si incerc sa revin cu niste link-uri!

http://www.gadget-re...ndroid-cu-odin/    Ar fi ideal sa gasesti un fw descris la "Caz particular" adica unul care contine 3 fisiere+fisierul pit.

Edited by stefffy79, 23 April 2015 - 18:05.


#19895
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Nu are rots firmware cu 3 fisiere. E aceeasi chestie cu cel intr-unul. Daca despachetati fisieru veti vedea.

#19896
stefffy79

stefffy79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.09.2013
http://www.ibtimes.c...warranty-466933
Aici ai un tutorial si link spre descarcarea rom-ului stock,doar ca sunt 4.2.2,dar nu are importanta,ideea este sa instalezi un stock rom cu fisierul pit si Re-Partition bifat in Odin.
Eu am rezolvat aceasi problema cu metoda asta la i9000,nu vad de ce n-ar functiona si la i9300!

#19897
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007
Dupa ce faceti root este bine sa faceti backup la IMEI. Adica folderul EFS din sistem. Eu am folosit tutorialul urmator sa fac backup la IMEI: http://www.razvang.ro/backup-imei/

#19898
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Backup la EFS, merita facut cu ktool. Macar de urgenta, merita sa avem si unul facut cu ktool.

#19899
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013

View Poststefffy79, on 23 aprilie 2015 - 18:29, said:

http://www.ibtimes.c...warranty-466933
Aici ai un tutorial si link spre descarcarea rom-ului stock,doar ca sunt 4.2.2,dar nu are importanta,ideea este sa instalezi un stock rom cu fisierul pit si Re-Partition bifat in Odin.
Eu am rezolvat aceasi problema cu metoda asta la i9000,nu vad de ce n-ar functiona si la i9300!
Asta am incercat. Am pus cu Odin 4.2.2 cu re-partition si fisierul PIT. Nu s-a remediat problema. Ulterior i-am facut root si am instalat un ariza pach de pe xda urmat de BusyBox Installer, acestea fiind exact pentru problema asta insa probabil ceva nu am facut bine.

#19900
bibanu141

bibanu141

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.01.2009

View PostDragomirFlorin, on 24 aprilie 2015 - 05:58, said:

Asta am incercat. Am pus cu Odin 4.2.2 cu re-partition si fisierul PIT. Nu s-a remediat problema. Ulterior i-am facut root si am instalat un ariza pach de pe xda urmat de BusyBox Installer, acestea fiind exact pentru problema asta insa probabil ceva nu am facut bine.
Am spus si cateva pagini mai in spate ca am avut si eu aceasta problema cu semanulul la s3 a fiicei mele,imi aparea doar apeluri de urgenta.Am incercat foarte multe metode de pe net de a face sa revina semnalul dar fara efect,am avut si beckup la efs si csc dar sincer nu am stiut cum sa il folosesc,asa ca m-am dus cu el la un centru de reparatii telefoane si in 2 ore l-au facut,acum merge perfect.
Sunt multe metode pe net de a restaura imei sau semnal la telefon s3 dar nu functioaneza pe toate s3-urile de si sunt la fel ca si componente,la unii merge la altii nu.
singura solutie rapida este service costa 50 lei,se repara garantat...

#19901
Ionel-Leonida

Ionel-Leonida

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.06.2009
Buna ziua la toti userii.Am un telefon Galaxy SIII GT-I9300,i s-a facut o resoftare la o varianta mai noua (v.4.3) si functioneaza foarte bine in multimedia dar nu ca telefon.Daca vreau sa apelez pe cineva,spune ca e neinregistrat in retea.V-a rog poate se gaseste o modalitate de al repune in functiune si ca telefon.Cu respect.

#19902
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013

View Postbibanu141, on 24 aprilie 2015 - 08:01, said:

Am spus si cateva pagini mai in spate ca am avut si eu aceasta problema cu semanulul la s3 a fiicei mele,imi aparea doar apeluri de urgenta.Am incercat foarte multe metode de pe net de a face sa revina semnalul dar fara efect,am avut si beckup la efs si csc dar sincer nu am stiut cum sa il folosesc,asa ca m-am dus cu el la un centru de reparatii telefoane si in 2 ore l-au facut,acum merge perfect.
Sunt multe metode pe net de a restaura imei sau semnal la telefon s3 dar nu functioaneza pe toate s3-urile de si sunt la fel ca si componente,la unii merge la altii nu.
singura solutie rapida este service costa 50 lei,se repara garantat...
Iti multumesc pentru sfat.
Am sa mai incerc astazi seara metoda de mai sus sa vad daca functioneaza, daca nu am sa ma duc intr-un service cu el.
#Ionel-Leonida - tocmai despre asta discutam si noi. Tot 4.3 am avut si eu, dupa un resetare generala adio semnal.

Edited by DragomirFlorin, 24 April 2015 - 09:23.


#19903
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Eu nu vad pot ajuta foarte bine ca nu am trecut prin asta. Lucifer ar putea sa explice mai bine.

#19904
pustiul_red

pustiul_red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 09.01.2010
Salut,am pus mai multe custom rom-uri lollipop in ultimile zile si am zis sa revin la stock,primul stock care a aparut, ca dupa aceea sa dau update prin kies deci am facut downgrade si ce sa vezi surpriza am imei 004900 ceva de genu apoi pun twrp si dau restore la rom-ul custom caci facusem backup si la efs si la tot si cand intru in custom rom dau *#06# si nu mai am imei deloc. Ce am facut si am reusit sa am inapoi imei-ul a fost sa intru in twrp recovery am data wipe la toate apoi am dat restore efs si reboot, am intrat in download mod si am pus ultimul rom stock 4.3 + pit. So,ati putea incerca sa dati wipe din recovery indiferent ce recovery aveti si apoi sa intrati in download si sa puneti 4.3 stock si sa aveti si pit.

Apropo este pe sammobile un soft 4.3 coa la florance sau ceva gen...ei bine eu pe ala l-am bagat prima data crezand ca e mai nou deci mai bun. Pai ala e softul pentru femei,e cu boot mai special cu flori chesti.


Inca ceva, A incercat careva softuri care are touchwiz si versiunea 4.4? Gen alea care apar pe youtube la tag "s5 rom to s3" "kitkat touckwiz s3". As vrea sa stiu cum se comporta.

Edited by pustiul_red, 24 April 2015 - 11:28.


#19905
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013

View Postpustiul_red, on 24 aprilie 2015 - 11:25, said:

Salut,am pus mai multe custom rom-uri lollipop in ultimile zile si am zis sa revin la stock,primul stock care a aparut, ca dupa aceea sa dau update prin kies deci am facut downgrade si ce sa vezi surpriza am imei 004900 ceva de genu apoi pun twrp si dau restore la rom-ul custom caci facusem backup si la efs si la tot si cand intru in custom rom dau *#06# si nu mai am imei deloc. Ce am facut si am reusit sa am inapoi imei-ul a fost sa intru in twrp recovery am data wipe la toate apoi am dat restore efs si reboot, am intrat in download mod si am pus ultimul rom stock 4.3 + pit. So,ati putea incerca sa dati wipe din recovery indiferent ce recovery aveti si apoi sa intrati in download si sa puneti 4.3 stock si sa aveti si pit.

Apropo este pe sammobile un soft 4.3 coa la florance sau ceva gen...ei bine eu pe ala l-am bagat prima data crezand ca e mai nou deci mai bun. Pai ala e softul pentru femei,e cu boot mai special cu flori chesti.


Inca ceva, A incercat careva softuri care are touchwiz si versiunea 4.4? Gen alea care apar pe youtube la tag "s5 rom to s3" "kitkat touckwiz s3". As vrea sa stiu cum se comporta.
Da si tu un link de download sau un nume mai exact. De pe SamMobile ai zis.

#19906
pustiul_red

pustiul_red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 09.01.2010
prima data am instalat asta Romania (Cosmote) (La Fleur) pentru ca,credeam ca e ultimul dar defapt era varianta feminina oricum dupa ce am dat *#06# a aparut ok imei si am trecut la varianta normala.

Asta e ultimul soft 4.3 COA care l-am pus dupa aceea si inca a ramas ok imei-ul Romania (Cosmote) . Mult succes!

prima data am instalat asta Romania (Cosmote) (La Fleur) pentru ca,credeam ca e ultimul dar defapt era varianta feminina oricum dupa ce am dat *#06# a aparut ok imei si am trecut la varianta normala.

Asta e ultimul soft 4.3 COA care l-am pus dupa aceea si inca a ramas ok imei-ul Romania (Cosmote) . Mult succes!

Editat: A da, am uitat sa pun pit-ul o sa revin imd ce il gasesc,mi-am reinstalat windows-ul si nu mai stiu unde l-am pus

pit-ul il descarci direct de aici http://forum.xda-dev...81&d=1384962652

sursa: http://forum.xda-dev...lem-gt-t2535367

!!! international GT-I9300 16GB white. !!! pit-ul presupun ca este pentru varianta 16gb.

Edited by pustiul_red, 24 April 2015 - 15:02.


#19907
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Te rog frumos, ti-as fi recunoscator ca ma chinui de cateva zile si nu reusesc.
Poate v-a functiona aceasta metoda. Iti multumesc, astept raspuns.

#19908
pustiul_red

pustiul_red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 09.01.2010

View PostDragomirFlorin, on 24 aprilie 2015 - 15:03, said:

Te rog frumos, ti-as fi recunoscator ca ma chinui de cateva zile si nu reusesc.
Poate v-a functiona aceasta metoda. Iti multumesc, astept raspuns.

ti-am pus pit-ul prin edit... vezi daca e ok si zi-ne si noua daca a functionat.

In alta ordine de ideei am si eu o nedumerire,cand am cumparat s3-ul de la o fata la setari blocare ecran > efecte deblocare aveam si efect lumina,acela de pe s4 si acuma nu mai am acel efect decat niciuna si apa. E imposibil sa nu fie disponibil si pentru s3 pentru ca pe s2 plus aveam acea optiune.

Edited by pustiul_red, 24 April 2015 - 16:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate