Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#19873
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
Are prietena un S3 si l-a scapat pe jos...nu s-a spart sticla si nici display-ul,ii impecabil ca aspect...am fost cu el in service si a zis ca ii gata display-ul si costa in jur de 300-400 de lei sa il schimb...la banii astia am gasit SH ( 400 de lei )...am vazut ca nou ii in jur de 750 lei,deci nu merita schimbat....stie cineva daca pot gasi un display pana in 250-300 de lei pe undeva ? sau daca ii cineva din Cluj si cunoaste pe cineva care se ocupa cu asa ceva ?:)

#19874
bibanu141

bibanu141

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.01.2009
Buna la toata lumea..
Am nevoie de putin ajutor din partea celor care se pricep la custom room-uri.
Fiica mea are un galaxy s3 gt-i9300 cu rom oficial si ar vrea sa ii bag un custom rom care sa arate cam cum arata s5 dar sa fie cu tot cu Touchwiz,ma puteti indruma cam ce custom rom sa bag si daca se poate pasii pe care trebuie sa ii fac?
Telefonul fiicei mele este doar rootat nu are instalat pe el custom recovery,daca trebuie bagat si acesta va rog sa imi spuneti care trebuie bagat..
Multumesc de ajutor anticipat

#19875
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,825
  • Înscris: 05.12.2013
bibanule, Blekota ii trebuie ei.

Dezavantaj mare: va aparea cateodata un lag infernal dar in rest va merge ok.

E practic "softul" (doar aplicatiile, nu si sistemul ce ruleaza sub) de s5 portat.

http://forum.xda-dev...-4-5-1-t2752331

Daca ti-l place revino cu un mesaj

#19876
bibanu141

bibanu141

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.01.2009

View PostRuben56, on 20 aprilie 2015 - 18:05, said:

bibanule, Blekota ii trebuie ei.

Dezavantaj mare: va aparea cateodata un lag infernal dar in rest va merge ok.

E practic "softul" (doar aplicatiile, nu si sistemul ce ruleaza sub) de s5 portat.

http://forum.xda-dev...-4-5-1-t2752331

Daca ti-l place revino cu un mesaj

Am uitat sa specific am avut instalat pe el Blekota si dupa instalare imi aparea telefon neinregistrat in retea nu avea semnal deloc indiferent de ce i-am facut sau ce cartela am bagat..am reinstalat citeva rom-uri oficiale si tot asa a ramas fara semnal.apoi,am mers la un centru de reparatii si de la prima vedere a spus ala de acolo ca acel Blekota a modificat imei-ul la telefon nu se potrivea cu cel din spate de sub baterie a durat cam o ora sa ii rescrie imei-ul si ce a facut el a colo si ma costat 50 lei,asta este..

Dar acum am facut beckup de csc si efs,le-am salvat in pc pentru orice eventualitate.

Edited by bibanu141, 20 April 2015 - 18:30.


#19877
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,825
  • Înscris: 05.12.2013
Deci acum ai backup la EFS. E foarte important.

Eu desi nu am patit si nici nu vreau, am backup la EFS si nandroid backup. Am avut Blekota si la mine nu a facut figuri.

Cum ai pus Blekota? Root zici ca ai. Daca ai backup la tot mai pune-l odata, n-ai ce pierde parerea mea. Faci ce vrei.

#19878
eurogbs

eurogbs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 03.07.2007

View Posteurogbs, on 19 aprilie 2015 - 22:42, said:


[ http://i60.tinypic.com/30cm5vn.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat .. am incercat tot felu de trucuri de pe internet si toate fara succes !!

#19879
bibanu141

bibanu141

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.01.2009

View PostRuben56, on 20 aprilie 2015 - 18:36, said:

Deci acum ai backup la EFS. E foarte important.

Eu desi nu am patit si nici nu vreau, am backup la EFS si nandroid backup. Am avut Blekota si la mine nu a facut figuri.

Cum ai pus Blekota? Root zici ca ai. Daca ai backup la tot mai pune-l odata, n-ai ce pierde parerea mea. Faci ce vrei.

Am reinstalat din nou Blekota si imi da aceiasi chestie neinregistrat in retea a schimbat din nou ime-ul,am facute beckup la efs si csc acum cum fac sa le bag inapoi,cum fac restore la aceste beckap-uri?

#19880
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,825
  • Înscris: 05.12.2013
Faci restore. Trebuie sa ma informez exact cum se face. Eu nu am mai patit si nu stiu exact. La prima gandire incearca cu ktool si play store sa dai backup la efs.

Cu ce ai facut backup ? Trebuia sa iti zic inainte sa faci un backup si cu ktool. Cu ce l-ai fa ut pe cel actual ?

#19881
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Am achizitionat un astfel de model de la prieten ce are amanet si dupa o resetare nu isi mai ia semnalul. Aveam pe el versiunea 4.3 Aseara am urmat un tutorial tot de pe acest topic, am pus 4.2.2, un apk recomandat de pe xda, ulterior instalant BusyBox Installer si toti pasii, degeaba. Mentionez ca IMEI-ul meu este sub forma 000049 sau ceva de genul. Ce ii mai pot face sa isi revina?

#19882
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008

View Posteurogbs, on 19 aprilie 2015 - 22:42, said:



Presupun ca asta ii cu aplicatia de Youtube.
De cand ii problema asta? A aparut dintr-odata?
Ai incercat sa stergi datele aplicatiei de Youtube?
Ai incercat un factory reset?
Daca vrei sa te ajute cineva, trebuie ca intai sa descrii cat poti de bine problema ca sa putem intelege si astfel sa te si ajutam.

#19883
pustiul_red

pustiul_red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 09.01.2010
Buna,sunt noul coleg al vostru :))

Imi puteti recomanda vreun rom cat mai stabil lollipop binenteles.

#19884
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 19.05.2009
pentru cel cu imei-ul 0000049 incerca aici...eu asa am rezolvat
http://www.razvang.r...sung-galaxy-s3/

#19885
bibanu141

bibanu141

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.01.2009

View PostDragomirFlorin, on 22 aprilie 2015 - 05:57, said:

Am achizitionat un astfel de model de la prieten ce are amanet si dupa o resetare nu isi mai ia semnalul. Aveam pe el versiunea 4.3 Aseara am urmat un tutorial tot de pe acest topic, am pus 4.2.2, un apk recomandat de pe xda, ulterior instalant BusyBox Installer si toti pasii, degeaba. Mentionez ca IMEI-ul meu este sub forma 000049 sau ceva de genul. Ce ii mai pot face sa isi revina?

da se rezolva in service costa 50 de lei am patit si eu asa,iti este modificat ime-ul si din cauza aia nu ai semnal,mergi la un sevice unde repara decodeza telefoane si il face in maxim 2 ore

#19886
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,825
  • Înscris: 05.12.2013
Bibanule, cam asta ti-ar tebui sa tie daca nu ai reusit cu restore EFS desi ma indoiesc ca nu ai reusit.

Daca chiar ai iar probleme incearca si tu: http://www.androidve...e-restore-imei/

#19887
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Eu nu am reusit. Dar nu inteleg cum naiba dupa factory reset am pierdut IMEI-ul si nu isi mai ia semnal.

#19888
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,825
  • Înscris: 05.12.2013
Foarte ciudat. De unde a fost cumparat telefonul? Ma refer de unde a cumparat primul utilizator telefonul (daca stii)?

#19889
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Nu am idee. Am un prieten care are amanet si l-am luat de la el, deci iti dai seama ca nu am idee. Imi arata semnal full dar in Notification decat Doar Apeluti de Urgenta. Ce ii pot face, fara service. Reper, am urmat un tutorial tot de aici cu legatura spre XDA, am facut downgrade de la 4.3 la 4.2 si nu am reusit. Era ceva cu BusyBox Installer si un pach de pe XDA, dar nimic.

#19890
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostDragomirFlorin, on 22 aprilie 2015 - 05:57, said:

Am achizitionat un astfel de model de la prieten ce are amanet si dupa o resetare nu isi mai ia semnalul. Aveam pe el versiunea 4.3 Aseara am urmat un tutorial tot de pe acest topic, am pus 4.2.2, un apk recomandat de pe xda, ulterior instalant BusyBox Installer si toti pasii, degeaba. Mentionez ca IMEI-ul meu este sub forma 000049 sau ceva de genul. Ce ii mai pot face sa isi revina?
Cruce.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate