Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Reziliere contract oragne

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ady2009

Ady2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2007
Buna ziua, tocmai mi-am cumparat un telefon de la Orange( Galaxy S). Telefonul are o vechime de 6 luni fiind expus in magazin (am gasit in el o poza facuta de 6 luni), am primit o reducere de 25% pentru produs( vanzatorul nu mi-a explicat despre ce e vorba, pur si simplu mi-a varat pe gat alte produse de banii respectivi) si in schimb mi-a zis ca telefonul este expus de maxim o luna. Am cumparat telefonul si mi-am facut abonament stiind lucrurile acestea( telefonul are o luna-asa stiam de la el). Intrebarea mea este, nu ar putea fi vorba despre un viciu de consimtamant, as putea rezilia contractul?
LE: Am fost gresit si am scris gresit Orange, rog un moderator sa modifice titlul.

Edited by Ady2009, 17 September 2011 - 12:58.


#2
Eek01

Eek01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 06.05.2010
Te duci la ei, discuti, daca nu ANPC

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Adica sa reziliezi contractul, dar sa pastrezi telefonul? In primul rand, citeste contractul. Cat timp a fost expus, ce-a zis vanzatorul, n-are relevanta. Ai fost de acord, daca nu erai, puteai cere unul sigilat. De unde stii cand a fost facuta poza? poate n-a fost setat ceasul.

#4
Ady2009

Ady2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.02.2007

View Postrumegus, on 17th September 2011, 14:52, said:

Adica sa reziliezi contractul, dar sa pastrezi telefonul? In primul rand, citeste contractul. Cat timp a fost expus, ce-a zis vanzatorul, n-are relevanta. Ai fost de acord, daca nu erai, puteai cere unul sigilat. De unde stii cand a fost facuta poza? poate n-a fost setat ceasul.
Nu, sa reziliez contractul si sa returnez telefonul, era ultimul altul nu aveau.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
din cate stiu, poti, dar nu stiu daca e vorba de 24 ore, 48, sau mai mult. deci, ia repede contractul, telefonul si toate jucariile primite bonus, fugi la magazin, daca mai e deschis.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate