Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#3115
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Niste wallpapers, poate va plac:

#3116
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008

View Postcenick, on 15 ianuarie 2014 - 20:16, said:

Niste wallpapers, poate va plac:
Multumim. Cel cu insulele tocmai a devenit desktop wallpaper Posted Image)

Edited by jerme, 15 January 2014 - 23:25.


#3117
Katees

Katees

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.01.2008
Dupa nenumarate rom-uri custom, trecut prin toate 4.1 pana la 4.4...
Am decis sa ma intorc la 2.3.6.
Memory free 183 MO nu gaseam la nicio alta versiune custom. Adevarat ca totul e cu + si -. Nu am jocuri performante. Pentru mine conteaza mult si radioul FM.
Am intalat versiunea nordic. Multumesc cenick
PS Poate o fi si varsta (39), de aceasta data CLASSIC

#3118
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 21.09.2006
Dupa doua instalari de nordic 2.3.6 cu probleme gen: procesul android phone sa oprit bla,bla...am instalat 2.3.6 Vodafone care este ok pana acum. Classic(45):D

#3119
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postjerme, on 15 ianuarie 2014 - 23:22, said:

Multumim. Cel cu insulele tocmai a devenit desktop wallpaper Posted Image)

View PostKatees, on 16 ianuarie 2014 - 14:04, said:

Multumesc cenick
Cu placere, sanatate Posted Image

#3120
Katees

Katees

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.01.2008
Un an am folosit telefonul ( made in "nam) cu 2.3.6 , softul original. Nu am avut nicio problema cu el, gen restarari etc. Doar ca ma plictisisem, asa ca ... root si primul rom, a fost MIUI nu mai stiu versiunea; era altfel, era bine ptr ca avea gapps integrat, ce ma deranjat...unele caractere chinezesti. Am mai avut si pacman si CM-uri, Ehndroix, etc toate imperfecte. Asa ca m-am intors la origini.
Nu stiu daca defiinitiv dar, simteam nevoia de o pauza, de stabilitate. Se misca "mai natural" , doar ca mai dau peste aplicatii ce vor Android 4.x

#3121
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Recomandati-mi un modem / baseband pentru Romania, asta pe care il am acuma XXKF8 imi face telefonul sa caute semnal des, imi da multe wakelock-uri la DPRAM.

#3122
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postkeeekeeess, on 22 ianuarie 2014 - 03:22, said:

Recomandati-mi un modem / baseband pentru Romania, asta pe care il am acuma XXKF8 imi face telefonul sa caute semnal des, imi da multe wakelock-uri la DPRAM.
Vodafone Ro - BUKP4 aflat in FW-ul GB 2.3.6 Value Pack (BUKP9_CNXKP2_BUKP4); e cel mai rapid si stabil CSC.


Posted Image In ton cu ce se vede pe toate canalele tv, o aplicatie desteapta, instant, in timp real:
- https://play.google....RealtimeTracker

Edited by cenick, 22 January 2014 - 11:05.


#3123
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Poate va intereseaza: - http://en.wikipedia....igation#Samsung
"Jucaria" noastra nu e pe lista, insa daca va hotarati sa o schimbati si va intereseaza aspectul GPS performant (GLONASS), e bine de stiut inainte de a cumpara un telefon.

#3124
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Cum vad daca am RIL corespunzator modemului? GetRIL nu merge pentru i9001, exista vreo comanda pentru terminal?

Am uitat sa zic, am android 4.3

Edited by keeekeeess, 23 January 2014 - 00:08.


#3125
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postjerme, on 15 ianuarie 2014 - 23:22, said:

Cel cu insulele tocmai a devenit desktop wallpaper Posted Image)
Deocamdata, eu am pus lacul si insula, imi pare cel mai luminos. Am pus niste SS-uri (si cu SPB Posted Image) :

#3126
danielcapdemiel

danielcapdemiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.12.2012
Domnule cenick cand ma ajuti si pe mine cu un overclock , as vrea sa ii pun un costum kernel pt performanta. sunt inebunit dupa jocuri gen asphalt 8 care imi fac lag !
Merita overclock , am vazut pe xda kernel pt Gingerbread findca vreau sa raman cu stockul, era de la 1,4 ghz --> 1,8Ghz la 122mhz (http://forum.xda-dev...d.php?t=1555431 )
Intrebare : E o idee buna cu overclocku' ? Totusi nu vrea restart peste restart erori crash bla bla

Edited by danielcapdemiel, 25 January 2014 - 22:55.


#3127
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postdanielcapdemiel, on 25 ianuarie 2014 - 22:54, said:

Domnule cenick cand ma ajuti si pe mine cu un overclock , as vrea sa ii pun un costum kernel pt performanta. sunt inebunit dupa jocuri gen asphalt 8 care imi fac lag !
Ma tem ca nu pot sa te incurajez la asta. Eu am incercat anul trecut de 2 ori acest kernel si am avut neplaceri in stock ROM; in sensul ca-mi dadea freeze, probleme cu wifi, inchiderea nejustificata a unor aplicatii, restarturi, black screen sau invers, se albea display-ul alb-laptos si restart, etc, etc. Asta am patit eu, poate la altii nu s-a intamplat...
De ce nu instalezi un custom GB 2.3.6 care are kernel Vitality insa, poti instala si Skyhigh 1.4d sau 1.5, precum Ginger Revenge (Reloaded)0.3.9:
-  http://forum.xda-dev...d.php?t=2401961
Sau asta:
- http://forum.xda-dev...d.php?t=1848524

Sau asta: - http://forum.xda-dev...d.php?t=2393793

Edited by Mur_, 26 January 2014 - 14:31.


#3128
danielcapdemiel

danielcapdemiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.12.2012
Ginger Reload am incercat sa instalez acum ceva timp. Insa telefonul meu cred ca are o problema legata de cwm/twrp , dupa ce instalez orice rom/kernel cu cwm/twrp dau Reboot in recovery mode install zip from sd card selectez ce vreau sa instalez dupa wipe and davilk cache dau reboot system dar nu reusesc sa trec de asta. dupa ce ii dau restart intra automat inapoi in Cwm/twrp pot sa dau cate rebooturi vreau tot in cwm ma duce.

#3129
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Exista JB 4.2.2 ION_ Devcon Release 3, care e cel mai bun dintre custom ROM-uri, l-ai incercat?
- http://forum.xda-dev...d.php?t=2571185
Citeste opiniile userilor din ultima pagina, toti sant f. multumiti: - http://forum.xda-dev...2571185&page=28
Pt. problema boot-ului, trebuie sa reflash-uiesti bootloader-ul in ODIN; intri in download mod si selectezi bootloader.tar in ODIN, apoi flash. Am intampinat multi problema asta si asta e singura metoda de rezolvare. Am postat de cateva ori ce si cum se face; cauta in urma cu o pagina si vei gasi cum se rezolva prin raspunsul dat unui alt user:
Post #3106: - http://forum.softped...6#entry14455774

Edited by cenick, 28 January 2014 - 09:09.


#3130
danielcapdemiel

danielcapdemiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.12.2012
Stai ca nu inteleg , Instalez mai intai cwm din odin si dupa bootloaderu sau invers ?

#3131
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 02.10.2010
cwm il ai instalat ,el si-a pierdut bootloaderul.

#3132
danielcapdemiel

danielcapdemiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.12.2012
Un Gapps pentru android 4.2.2 Repede am nevoie urgenta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate