Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Realitatea TV in insolventa? (Vantu - Ghita - Schwartzenberg)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#19
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postonlyone, on 5th September 2011, 18:51, said:

Stii de ce am facut-o?
Pentru ca, mai inteligent fiind decat voi, mi-am dat seama ca o sa va pierdeti cumpatul, o sa dati cu parul aruncand cu injurii si o sa fiti banati.
Erati foarte amuzanti cum va ieseati din fire, cu spume la gura aruncand injurii pe unde apucati pe toata aria telecom
Dovada? I'm still here :)
Cat despre cosmote, e la fel de cosmetizat ca si patria mama, Grecia. Careia insa i-a cazut panza cosmetica si i se vede adevarata fata, foarte zbarcita.
Asa ca stai linistit, ceea ce am zis eu atunci nu e prea departe de adevar.

Who cares? Ia luați-vă voi un pm și discutați în el de Cosmote.

#20
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
si uite asa Vantu l-a furat si pe Ghita

#21
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View PostWezzart, on 5th September 2011, 19:48, said:

si uite asa Vantu l-a furat si pe Ghita
Zici tu. Defapt Ghiță trebuia să închidă orăcăitoarea cu orice preț. Ordin de sus...

Edited by ParapantaFlavia, 05 September 2011 - 18:51.


#22
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010

View PostParapantaFlavia, on 5th September 2011, 19:51, said:

Zici tu. Defapt Ghiță trebuia să închidă orăcăitoarea cu orice preț. Ordin de sus...
nu stiu ce "trebuia" sa faca Ghita dar el a pierdut controlul acolo, acum Schwartzenberg decide
Ghita platise si avea contract pt fostul sediu al Realitatea, acum Schwartzenberg a mutat sediul in alt loc

Edited by Wezzart, 05 September 2011 - 18:54.


#23
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Irealitatea nu stă în casa presei? Io așa aveam impresia... Oricum, efectul a fost cel scontat.

Edited by ParapantaFlavia, 05 September 2011 - 18:56.


#24
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,585
  • Înscris: 05.11.2009
ii asteptam pe latrinisti sa faca foiletoane pe acest subiect, in care sa ne povesteasca ca astia de la realitatea au falimentat pentru ca sunt prosti, pentru ca nu ofera ce cere publicul.


Oh wait, asta era cand nu erau pe aceeasi lungime de unda cu latrinistii  :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast:

#25
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010

View PostParapantaFlavia, on 5th September 2011, 19:55, said:

Irealitatea nu stă în casa presei? Io așa aveam impresia... Oricum, efectul a fost cel scontat.
n-ai auzit ultimele stiri?
cica niste EVREI i-au dat aproape gratuit un sediu lui Schwartzenberg iar Realitatea TV s-a mutat acolo

:rolleyes:

Studiourile Realitatea TV se vor muta în clădirea Willbrook, companie cu care Schwartzenberg, a ajuns deja la o întelegere.

http://www.paginadem...direa-willbrook

Edited by Wezzart, 05 September 2011 - 18:59.


#26
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Cum dom'le cu marele manager ghita, cu ratinguri pina la cer si intra in involventa? :lol:

#27
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
de unde rating? la Realitatea TV si la Antena 3 a scazut vara asta numarul telespectatorilor
mai nou la Realitatea TV pt a creste audienta sunt adusi tot felul de jegosi care mint incercand sa creasca audienta

Realitatea TV are zeci de milioane de euro pierderi, au concediat sute de angajati

Edited by Wezzart, 06 September 2011 - 12:45.


#28
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View PostWezzart, on 6th September 2011, 13:42, said:

de unde rating? la Realitatea TV si la Antena 3 au scazut vara asta nuarul telespectatorilor
Păi TV-ul nu îți dă de mâncare...

View PostWezzart, on 5th September 2011, 19:57, said:

n-ai auzit ultimele stiri?
cica niste EVREI i-au dat aproape gratuit un sediu lui Schwartzenberg iar Realitatea TV s-a mutat acolo

N-am auzit că nu prea mă interesează...

Edited by ParapantaFlavia, 06 September 2011 - 12:43.


#29
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
Voiculescu vrea si Realitatea TV, Elan Schwarzenberg: M-a sunat doamna Camelia Voiculescu si mi-a spus ca-mi ofera ajutorul de orice fel si ca-mi sta la dispozitie. Pentru mine, gestul acestei femei, care nu e nici prietena si nici asociata, arata ca putem avea si in Romania concurenta corecta

http://economie.hotn...re-ajutorul.htm

#30
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Stai nitel ca ceva e putred.
O televiziune nu se poate muta de azi pe maine. In primul rand pt siguranta emisie trebuie sa existe macar 2 linii distincte de alimentare. Sau si grupuri tip UPS sau/si cu generatoare de avarie. Asa ca trebuie aranjata la Electrica sa vina cu cabluri din statii diferite. Harti, santuri...
Apoi studiourile alea au si ele un Dzeu. Adica o suprafata, un volum.
Dupa cate de mare e nevoie sa fie, pt 2 sau 7 invitati sau si cu public, se pun 2 sau mai multe camere. Care trebuiesc si ele sa fie legate cu fire pt semanalele directe si intoarceri, apoi semnalizari, intercomunicati, sa auda operatorul ce ii zice regizorul, adica pe cine si cum sa incadreze, etc, etc..
Urmeaza grila de lumni. Evident ca astea produc caldura, deci sunt necesare studiouri inalte. Sau cu sisteme de aer contionat extrem de silentioase..
Apoi regiile de emisie..Care au nevoie de pupitru de sunet cu sursele intere si extrene, microfoanele adecvate, mixer.
Aoleu, era sa uit de circuitele telefonice si interfetele lor, ca sa sune telespectatorii....
La fel e si la video.
Mixerul, comenzile, semnalizarile, sa vezi care camera e in emisie, si alte multe alea..
Uitasem de parte de IT, PC-uri, servere, care cer temperatura constata, etc..
Toate astea solicita un proiect de amploare, detaliat pana la pe unde dai gauri in ziduri ca sa treci cablurile de semnale si cele de alimentare cu energie electrica..
Ma rog, cablurile sunt puse in canale specifice si evident separate. Cine pune un cablu de alimentare trifazat pt lumini langa un cablu audio sau video..sa nu se mire.
Daca ochiul meu ar vedea asa ceva, gura mea...ar zice muulte si extrem de clar... si conform legilor si normativelor..

Evident ca trebuie si spatii redactionale, unde realizatorii discuta pe margine subiectelor...Evident ca se mai si cearta, apoi cad cumva la pace.
Dar mai e nevoie si camere de vizionare unde cei care au filmat sa isi studieze materiale. Apoi de spatii de montaj, unde sa le aranjeze corect artistic si logic,. Apoi trebuie pus sunetul, bagata muzica, etc..,
Normal ca exista si circuite de siguranta daca un aparat/matrice cade sa poate sa fie ocolit(a) si emisia sa continue....

In concluzie, proiectul unei televiziuni se poate face de o echipa din care macar un om care e experimentat.....
Si dupa ce proiectul e gata, cineva de decizie zice mai vrea inca 2 surse, asa ca trebuie reluat totul..

Dupa proiectare se trece le executie. Cat dureza sa bagi aparatele intr-un dulapior-numit rack- sa le contectezi intre ele si cu restul, sa le aduci semnalele necesare+comenzile, alimentarile, rezervate sau nu..si nu ai doar un rack.

Asa ca poti sa platesti cat vrei, pt ca unui adevarat inginer ii trebuie ceva timp ca sa deseneze schema unui studiou, si o televiune de stiri nu poate avea dor unul, apoi muncitori incep sa masoare lungimea corecta a cablurile, apoi sa le taie, sa le numeroteze dupa lista si sa le mufeze.
Banuiti ca e ca nu vorba de doar cateva sarme, hi, hi..ci de 33265 cabluri hi, hi..
Si daca tragi prea tare de oameni cineva obosit, dupa cateva zile de super munca, pe la 12 noaptea, iti pune eticheta cu numarul 125 la un capat si la celalalt 123. Si te-ai umplut de...Asa ca la oricare montaj mai apar balbaieli, care consuma si ele timp...
Pe de alta parte e greu ca intr-un studiou sa lucreze si electricieni si cei care dau gauti sa puna grila de lumini, ca fara sa vrea isi dau reciproc "la gioale"..
Nu ca suntem in Romania, am fazut faze din aste chiar si pe Discov..La ditamai motorul de escavator legasera gresit fazele de au inebunit aia..

Asa ca daca cineva imi zice ca a facut o televiziune intr-o noapte... sa ma cheme si pe mine sa vad minunea asta Dumnezeiasca.

#31
Wezzart

Wezzart

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 28.11.2010
toata treaba cu falimentul si mutarea sediului a fost negociata de mult intre Vantu si Svartzensnitzel ala

#32
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View PostWezzart, on 7th September 2011, 08:04, said:

toata treaba cu falimentul si mutarea sediului a fost negociata de mult intre Vantu si Svartzensnitzel ala

money washing? :naughty:

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostPrien, on 6th September 2011, 15:01, said:

....

Asa ca daca cineva imi zice ca a facut o televiziune intr-o noapte... sa ma cheme si pe mine sa vad minunea asta Dumnezeiasca.

WTF si-a mutat Diaconescu rahatul de televiziune din Romana pana in fundul Militariului fara intrerupere emisiei, si n-ar putea Realitatea?

#34
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Postdon_dannielo, on 7th September 2011, 08:11, said:

WTF si-a mutat Diaconescu rahatul de televiziune din Romana pana in fundul Militariului fara intrerupere emisiei, si n-ar putea Realitatea?

televiziunea aia 3D poate sa emita si din fundul curtii! :lol:

#35
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Am scris foarte multe cuvinte. Se pare ca nimeni nu a inteles ca o televiziune nu e un laptop, sa pleci cu el unde vrei.
Ca sa nu intrerupi emisia inseamna ca practic ai 2 sedii absolut functionale. Asa ca in timp ce curge o reclama din prima tv, cea care urmeaza sa se inhida, cei din al doilea sediu, sunt pregatiti. Si dupa ce s-a terminat reclama intra ei, iar cei din prima trag heblul..
Practic asta se cam face noapte, cand e e minim de audienta..sau pui cartonul cu revizie tehnica..
Ideea e ca pregatirerwa unui studiou cu tot ce trebuie e ceva care necesita timp si inghite multi bani. Deci nu azi opresc studioul din bucuresti si emit din Cuca Macaii..studioul asta necesita mult timp pt vizita pe teren, discutii, proiectarea, amenajarile, probele, invatarea personalului, etc..

#36
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008

Quote

Elan Schwarzenberg, proprietarul Realitatea TV: Sebastian Ghita e de acord cu reorganizarea judiciara, poate este preferabil un parteneriat in actiuni / Camelia Voiculescu m-a sunat sa-mi ofere ajutorul

http://economie.hotn...re-ajutorul.htm
:scared:  Se latrinizeaza si RTV?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate