Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Fotbalul

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

Poll: Este fotbalul un joc idiot ? (67 member(s) have cast votes)

Este fotbalul un joc idiot ?

  1. Da, categoric...bleah... (13 votes [19.40%])

    Percentage of vote: 19.40%

  2. Nu, este un sport interesant, (38 votes [56.72%])

    Percentage of vote: 56.72%

  3. Este doar o competitie sportiva. (15 votes [22.39%])

    Percentage of vote: 22.39%

  4. Nu stiu, nu ma intereseaza cum este. (1 votes [1.49%])

    Percentage of vote: 1.49%

Vote Guests cannot vote

#37
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

menelaos, on Sep 26 2005, 09:48, said:

E chiar un joc frumos (deloc idiot) daca vrei sa-l intelegi. Daca pe langa lupta aia oarba mai stai sa vezi si lupta tactica dintre cei doi antrenori o sa vezi chiar un spectacol frumos. Si daca mai ai si norocu sa vezi jucatori ca Ronaldinho cand scot cate o "perla" din bocanc, pai.. atunci chiar merita sa stai in fata televizorului.
Iar cand un suporter sare si urla si se bucura, pai e o descatusare normala a energiei. Ai pus atat suflet intr-o echipa, intr-un meci , incat in momentul in care s-a dat gol, s-au echipa favorita a castigat, trebuie sa te eliberezi de toate energiile.
A, si Mossoti, fara sa intram in polemici, iti doresc atunci cand vei face ceva care pe tine te-ar extazia sa stai si doar sa clipesti, sa ramai calm si sa treci mai departe asa ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.
:peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


Bravooooooo!Bravoooooooooo!
Frumos spus !
  Chiar daca esti dinamovist , tot respectul , se vede ca esti un fun adevarat !

#38
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
este complet idiot 22 de insi alergind dupa o basica sa o bage intro poarta... si mai iau si o girla de bani pt asta si fanii se ciomagesc de se baga  in spitale  :death: complet idiot

#39
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

MasterOfDark, on Sep 26 2005, 13:54, said:

este complet idiot 22 de insi alergind dupa o basica sa o bage intro poarta... si mai iau si o girla de bani pt asta si fanii se ciomagesc de se baga  in spitale  :death: complet idiot

<{POST_SNAPBACK}>


Campionatul European de Fotbal din Portugalia a fost urmarit de aprox. 7 miliarde de telespectatori. Campionatul Angliei din editia trecuta a fost urmarit de 34,4 miliarde telespectatori. In Romania cele mai mari audiente la posturile Tv se obtin tot la meciurile de fotbal Exemple pot sa-ti dau cu duiumul . Cam multi oameni urmaresc jocul acesta pentru a-l caracteriza drept idiot . Speram ca menelaos care s-a exprimat asa frumos a reusit sa va convinga !

#40
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

radumiki, on Sep 26 2005, 15:34, said:

Campionatul European de Fotbal din Portugalia a fost urmarit de aprox. 7 miliarde de telespectatori. Campionatul Angliei din editia trecuta a fost urmarit de 34,4 miliarde telespectatori. In Romania cele mai mari audiente la posturile Tv se obtin tot la meciurile de fotbal Exemple pot sa-ti dau cu duiumul . Cam multi oameni urmaresc jocul acesta pentru a-l caracteriza drept idiot . Speram ca menelaos care s-a exprimat asa frumos a reusit sa va convinga !

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.netlingo....re/poptick.html

Sa mai zica cineva ca nu penetreaza televiziunea  :w00t:

#41
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
bha care-i frustratu care tot sterge posturi ?
macar sa dea si el un pm cu un motiv

#42
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

ReKo, on Sep 26 2005, 18:01, said:

bha care-i frustratu care tot sterge posturi ?
macar sa dea si el un pm cu un motiv

<{POST_SNAPBACK}>


E sigur ca s-au sters posturi aici ? Nu inteleg de ce ! Este o problema care afecteaza orgoliul nostru daca ne place un joc ,, idiot '' , dar nu cred ca se discuta ceva ce ar putea afecta securitatea nationala!

#43
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Mai Mosotti...din posturile tale eu inteleg ca de fapt tu ii consideri idioti pe ce implicat in fotbal: jucatori, patroni, arbitri, etc.

#44
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

CGF, on Sep 26 2005, 18:53, said:

Mai Mosotti...din posturile tale eu inteleg ca de fapt tu ii consideri idioti pe ce implicat in fotbal: jucatori, patroni, arbitri, etc.

<{POST_SNAPBACK}>


suporteri ...

#45
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Da, si asta

#46
cez

cez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 11.09.2004
Idiot e ala care considera un sport ca fiind idiot, toate sporturile fiind utile... poate mai putin boxul. Threadul in sine este o prostie. :death:

#47
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

cez, on Sep 27 2005, 00:40, said:

Idiot e ala care considera un sport ca fiind idiot, toate sporturile fiind utile... poate mai putin boxul. Threadul in sine este o prostie. :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu cred ca thredul este stupid.
Pai daca boxul nu este util, asta inseamna ca nici K1 nici un sport de contact nu este util.

#48
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Meci mare pentru Romania. Romania - Finlanda, adica ultima sansa. Incerc sa conving un tovaras sa mearga cu mine la o teresa sa vedem meciul, stiind ca il pasioneaza fotbalul in general. Mi-a dat un raspuns care m-a pus pe ganduri...Mi-a spus ca nu merge sa vada niste jucatori care se joaca cu noi, fac ce vor ei. Asa e.
In ziua de azi jucatorii ajung sa aibe contracte de 100.000 de dolari si chiar de milioane in afara. Cum sa mai joci fotbal in conditile astea ? Imi amintesc ca pentru castigarea UCL stelistilor le-au fost oferite niste prime de ras. Dar pentru banii aia, ei au muncit. Acum, chiar daca joci bine sau prost...tot iti iei banii. Cum spunea un coleg de forum, este o idiotienie sa dai contracte de milioane de $ si prime de nimica toata. Ar fi bine sa fie exact invers...
Fotbalul s-a plafonat rau de tot. Nu se mai joaca de placere, pentru fani sau pentru spectacol. Se joaca pentru bani. Unui fotbalist ii sunt asociate in ziua de azi banii, femeile si drogurile. Tinde sa devina o afacere si nu un joc. Si o afacere idioata in nici un caz nu e...

Edited by ReKo, 10 October 2005 - 13:26.


#49
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Spune-ne tu, ReKo: De ce joci fotbal? Pentru ce?

#50
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
Gheorghe Hagi a transmis comentariile președintelui FIFA, Joseph Blatter despre importanța fotbalului în contemporaneitate. . Numărul oamenilor implicați în fotbal a atins cifra de 250 de milioane și se ajunge la miliard de spectatori, avandu-se în vedere familiile și toți cei care sunt pe lângă cluburi.

"Fotbalul e cel mai mare spectacol din lume", a concluzionat Gheorghe Hagi.

http://www.onlinespo...7&viewItem=9430

Edited by radumiki, 18 March 2006 - 21:21.


#51
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View PostCGF, on Oct 30 2005, 18:00, said:

Spune-ne tu, ReKo: De ce joci fotbal? Pentru ce?

Nu am vazut postul tau pentru ca iti raspundeam mai devreme. As fi ipocrit sa spun ca nu joc si pentru bani, dar in primul rand joc pentru ca vreau sa devin cineva. Vreau sa-mi fac un nume, vreau sa simt si eu cum e ca un stadion intreg sa-ti scandeze numele. Crede-ma, cand eram mic si eram la juniori la FC National nu ma gandeam eu la bani. Nu erau de mine. Jucam fotbal pe atunci de placere. Vedeam anumite vedete la televizor si ii aveam in cap. Cu timpul, au aparut contractele, au aparut banii ... Acum nu ma mai gandesc la un Beckham sau la un Florentin Dumitru ( idolii mei de pe atunci... ), acum ma gandesc la mine, sa-mi fac un nume.

#52
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
reko,multa bafta in cariera.
fotbalul nu este deloc un joc idiot.ca sunt persoane idioate implicate in fotbal e adevarat(ex. Borcea,Becali...),dar aceste persoane fac parte de regula din conducere si nu din randul jucatorilor. si oricum discutia a deviat deoarece aici se discuta fotbalul ca sport si nu fotbalul ca afacere. iar ca sa spui ca un sport este idiot,trebuie sa fii cu adevarat idiot.
parerea mea personala e ca domnul mosotti este cam degeaba pe forumul asta,ca si in viata probabil,singura lui bucurie(pe care probabil o traieste clipind din ochi cu viteza maxima) fiind sa jigneasca persoane pe care nu le cunoaste,sa aprinda flame-uri,si sa pozeze in tipul dur,atotstiutor,fara sentimente si fara placeri usoare.
dream on mosotti.  ma faci sa rad.

#53
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
hmm.. abia acum am vazut thread-ul...

da, e un sport idiot! sau poate teoretic nu o fi sportul in sine, dar cei implicati in el in proportie covarsitoare sunt printre cei mai mari idioti... iar daca cei implicati in el sunt asa, am putea vorbi despre sport mai bine? nu cred...

prostia e o caracteristica prezenta cam in tot ce tine de fotbal:

-jucatorii: de multe ori niste taranuci cu "figuri in cap" care scapa la vreo doi lei in plus, care se bat uneori intre ei, injura arbitrii, intra in tot felul de scandaluri si majoritatea sunt ascultatori de manele... uneori au tupeul sa se lege si de cetateni in public, ca vezi doamne ei sunt cineva...

-patronii: in cea mai mare parte niste infractori(dovediti sau nu), inculti, implicati in tot felul de scandaluri

-suporterii: aici cred ca am vazut cele mai stupide exemplare din specia umana(ori poate-s niste maimute mai avansate)... poate nu o fi cazul sa generalizam, insa cei care ies in evidenta sunt jegurile societatii...
cum mama naibii sa distrugi bunuri publice sau particulare, sa-i bati pe altii si sa urlii in strada din cauza unei echipe de fotbal? in toate galeriile e plin de infractori periculosi...
pana la urma niste indivizi doar alearga dupa o minge... asta e motiv de spart masini, autocare, vitrine sau capul oamenilor? numai niste retardati pot face asa ceva, iar astia sunt prezenti la toate echipele...
eu nu inteleg nici macar de ce zbiara texte precum "sunt caine pana la moarte"... wtf? cum pot fi unii atat de obsedati de un brand? ca in ziua de azi, in care sa se pot schimba toti jucatorii si antrenorul(in functie de buget),  mai mult de un brand, o echipa de fotbal nu e... chiar si ala se poate schimba...
daca ai bani suficienti(si prostie la fel de multa) poti face o chipa nou-nouta numita de ex. "capra cu trei iezi" sau "armata dobitocilor" care sa bata si steaua si dinamo si rapid... ce ar urla suporterii atunci? :D

si nici nu trece o saptamana-doua fara vreun scandal legat de "sportul rege" :puke:

si fara a avea intentia de a ofensa pe cineva, va spun ca suporterii cei mai infocati pe care-i cunosc personal, chiar daca nu vandalizeaza sau fac scandal, au IQ-uri cam scazute...

de ce nu intampla asa ceva in tenis, in golf(ca parca-l pomenea cineva), in sporturi cu motor, sporturi de iarna si multe altele.. ? huh?

Edited by gtk, 08 June 2006 - 11:23.


#54
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postgtk, on Jun 8 2006, 12:16, said:

cum mama naibii sa distrugi bunuri publice sau particulare, sa-i bati pe altii si sa urlii in strada din cauza unei echipe de fotbal?

well, asta m-am intrebat si io de vreo 785737458 de ori. pai sa nu te intrebi cum dracu am reusit sa contruim zgirie nori si sa ajungem pe luna aia nenorocita, cind vezi asemenea gloate razboindu-se pentru ce? pentru 22 de indivizi care alearga dupa o beshika, multi dintre ei plictisiti, gindindu-se la ce-o sa mai fubipta dupa meci? o beshika? chiar conteaza asa de mult cine dracu o bagat de mai multe ori beshika aia in poarta dupa un sezon? merita sa se bage unii pe altii in spital pentru asta?  :death:

si acuma sa va zic de jucatori: sint retarzi. 90% sint retarzi si restu fac ca si ceilalti ca sa nu ramina marginalizati. si eu am facut 1 an de fotbal si am renuntat tocmai fiindca eram inconjurat de retarzi si nu voiam sa ma maimutaresc impreuna cu ei. asa ca n-o sa vedeti numai suporteri psihopati racnind ca bestiile ci si jucatorii scalambaindu-se si maimutarindu-se in toate felurile facindu-le cica in ciuda celor din echipa adversa  :rolleyes: sint sigur ca ati vazut ce comentarii-provocari de nivel grupa mica-mijlocie ne ofera seara de seara televiziunile. noi sutam, nu gindim, par a exprima respectivii din toti rarunchii. si cind ai si privilegiul de a avea un patron retard, un director de club retard, in general o pleiada de retarzi, ce dracu de sansa mai ai?

ar trebui luate niste masuri serioase in cazul echipelor a caror suporteri fac timpenii. dar cum la noi toti este prieteni si mai si sintem obisnuiti, cine dracu sa le ia? mitica? nasu? un fost puscarias si un tata de drogata  conduc fotbalul in romania. si voi iubiti fotbalul. this is ridichiulos  :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate