Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Fotbalul

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

Poll: Este fotbalul un joc idiot ? (67 member(s) have cast votes)

Este fotbalul un joc idiot ?

  1. Da, categoric...bleah... (13 votes [19.40%])

    Percentage of vote: 19.40%

  2. Nu, este un sport interesant, (38 votes [56.72%])

    Percentage of vote: 56.72%

  3. Este doar o competitie sportiva. (15 votes [22.39%])

    Percentage of vote: 22.39%

  4. Nu stiu, nu ma intereseaza cum este. (1 votes [1.49%])

    Percentage of vote: 1.49%

Vote Guests cannot vote

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
Este fotbalul un joc idiot ? Am inceput discutia unde nu trebuia (in feedback) sa o continuam aici unde-i este locul !

http://forum.softped...=0

#2
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

radumiki, on Sep 23 2005, 11:45, said:

Este fotbalul un joc idiot ?

<{POST_SNAPBACK}>



NU !

edit: tre' sa faci poll

Edited by Maurice, 23 September 2005 - 11:16.


#3
Darkheart

Darkheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.04.2005

radumiki, on Sep 23 2005, 11:45, said:

Este fotbalul un joc idiot ?
Nu. Îmi place fotbalul; ºi fotbaliºtii îmi plac.
Practica profundã, serioasã  :lol:, raþionalã a acestui sport dezvoltã mai multe abilitãþi: depãºirea sau atingerea limitelor psihice pe teren ºi în afara acestuia, voinþa, dorinþa de perfecþiune, sensul strategiei, controlul spaþiului ºi al timpului, respiraþia corectã, sensul umilinþei (nu este uºor sã pierzi) ...

#4
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Fotbalul un joc idiot ? Nu in Romania, nu in tarile cu o economie mai proasta. De exemplu pentru multi dintre americani jocul de fotbal este o ciudatenie. In multe alte tari mai puternic dezvoltate atrag alte jocuri: hockey, bascket, tennis si mai stiu eu ce. Cum fac pustii din argentina sau brazilia ? Credeti ca aia au calculatoare si se joaca toata noaptea ? Nu. Isi cumpara o minge, eventual isi fac ei una si se joaca pe camp.
Totusi fotbalul nu mai e de ani buni un sport. Ci o modalitate de a manevra banii, si-au dat seama de asta si americanii (vezi exemplul Manchester UTD), vezi Abramovici. Se baga milioane de $ in fotbal.

#5
shobi

shobi

    dabãl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
nu ... fotbalul e frumos, ca un tot unitar (jocul in sine) ... daca spicuim individual pe fiecare fotbalist ... well...se schimba problema  B)

#6
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

ReKo, on Sep 23 2005, 11:51, said:

Totusi fotbalul nu mai e de ani buni un sport. Ci o modalitate de a manevra banii, si-au dat seama de asta si americanii (vezi exemplul Manchester UTD), vezi Abramovici. Se baga milioane de $ in fotbal.

<{POST_SNAPBACK}>

O modalitate de a manevra banii suna cam ciudat , da , fotbalul a devenit o afacere uriasa pe plan mondial , afacere in care unii pierd si unii castiga foarte multi bani + publicitate .

#7
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

radumiki, on Sep 23 2005, 11:58, said:

O modalitate de a manevra banii suna cam ciudat , da , fotbalul a devenit o afacere uriasa pe plan mondial , afacere in care unii pierd si unii castiga foarte multi bani + publicitate .

<{POST_SNAPBACK}>


Poate m-am exprimat eu gresit, dar oricum ai zis-o tu mai bine ! ;)
Sincer sa fiu nu prea cred ca se pierde... sa fim seriosi voi chiar credeti ca pierde vre-un ban un patron din Divizia A ? Ce spun ei ca au investit si ca au bagat milioane de $ sunt banii din transmisii, din publicitate, din abonamente si bilete...etc.

#8
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

ReKo, on Sep 23 2005, 11:51, said:

Fotbalul un joc idiot ? Nu in Romania, nu in tarile cu o economie mai proasta. De exemplu pentru multi dintre americani jocul de fotbal este o ciudatenie. In multe alte tari mai puternic dezvoltate atrag alte jocuri: hockey, bascket, tennis si mai stiu eu ce. Cum fac pustii din argentina sau brazilia ? Credeti ca aia au calculatoare si se joaca toata noaptea ? Nu. Isi cumpara o minge, eventual isi fac ei una si se joaca pe camp.
Totusi fotbalul nu mai e de ani buni un sport. Ci o modalitate de a manevra banii, si-au dat seama de asta si americanii (vezi exemplul Manchester UTD), vezi Abramovici. Se baga milioane de $ in fotbal.

<{POST_SNAPBACK}>


Argentina e campioana olipmpica si vicecampioana mondiala la baschet si e the best of the rest la rugbi; Brazilia se stie ca rupe tot la volei !
La noi nu se investeste 1 leu decat f rar in alt sport, daca nu e fotbal

DA...la NOI fotbalul e un joc total idiot, in care se pune prea multa patima aiurea si se ridica prea multi sportivi medicocrii la rangul de vedete. Nu cred ca exista seara, INDIFRENT de zi, in care stirile sportive sa nu fie intoxicate de fotbal si de barfe din acest peisaj plin de personaje de 2 bani!
Prea multi oameni care il ridica in slavi pe becali si care nu pot dormi noaptea ca nu stiu pe cine mai f..e Mutu !
Nici acum n-o sa uit ca la o zi dupa moartea fostului capitan al nationalei de baschet, toni alexe, la stirile "sportive" protv  :puke: se dadeau "reportaje" cu ce telefon si-a cumparat radoi  si meciul de table dintre nu stiu care fotbalisti.  :death:

A..si sa nu uit...nu prea am intalnit fotbalisti care sa ma impresionez cu inteligenta lor!

Edited by sepguy, 23 September 2005 - 13:46.


#9
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

sepguy, on Sep 23 2005, 13:45, said:

Argentina e campioana olipmpica si vicecampioana mondiala la baschet si e the best of the rest la rugbi; Brazilia se stie ca rupe tot la volei !
La noi nu se investeste 1 leu decat f rar in alt sport, daca nu e fotbal

DA...la NOI fotbalul e un joc total idiot, in care se pune prea multa patima aiurea si se ridica prea multi sportivi medicocrii la rangul de vedete. Nu cred ca exista seara, INDIFRENT de zi, in care stirile sportive sa nu fie intoxicate de fotbal si de barfe din acest peisaj plin de personaje de 2 bani!
Prea multi oameni care il ridica in slavi pe becali si care nu pot dormi noaptea ca nu stiu pe cine mai f..e Mutu !
Nici acum n-o sa uit ca la o zi dupa moartea fostului capitan al nationalei de baschet, toni alexe, la stirile "sportive" protv  :puke: se dadeau "reportaje" cu ce telefon si-a cumparat radoi  si meciul de table dintre nu stiu care fotbalisti.  :death:

A..si sa nu uit...nu prea am intalnit fotbalisti care sa ma impresionez cu inteligenta lor!

<{POST_SNAPBACK}>


Sa o luam pe rand !
1. La noi e un joc idiot si la ceilalti nu ? Patima multa se pune peste tot , sportivi mediocrii pe post de vedete la fel , in istorie vor ramane cei cu adevarat valorosi ( D.Munteanu,Hagi,G.Popescu,Belodedici,Dobrin,e.t.c. )
2. Ca se mediatizeaza la TV sau ziarele de sport toate tampeniile fotbalistilor in loc  ca realizarile lor sportive sa primeze , este o greseala a celor din mas media ,
ei spun ca asta cer oamenii si ei lupta pentru audienta dar eu nu pot sa cred ca asta este realitatea.  Si pe mine  ca si pe tine ma enerveaza stirile de genul asta !
3. Inteligenta fotbalistilor nu conteaza .Hagi a fost recunoscut printre primii 10 fotbalisti ai lumii la timpul sau . Deci , in primii 10 pe domeniul sau de activitate . Mie mi-ar placea sa fiu recunoscut in primii 1000 pe domeniul meu . El stie fotbal , de mic a facut fotbal . Crezi ca baietii care de mici joaca The Crims pe net or sa fie mai inteligenti sau vor face mai multe lucruri bune cand vor fi mari ?

... continuam

#10
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

sepguy, on Sep 23 2005, 13:45, said:

Argentina e campioana olipmpica si vicecampioana mondiala la baschet si e the best of the rest la rugbi; Brazilia se stie ca rupe tot la volei !
La noi nu se investeste 1 leu decat f rar in alt sport, daca nu e fotbal

DA...la NOI fotbalul e un joc total idiot, in care se pune prea multa patima aiurea si se ridica prea multi sportivi medicocrii la rangul de vedete. Nu cred ca exista seara, INDIFRENT de zi, in care stirile sportive sa nu fie intoxicate de fotbal si de barfe din acest peisaj plin de personaje de 2 bani!
Prea multi oameni care il ridica in slavi pe becali si care nu pot dormi noaptea ca nu stiu pe cine mai f..e Mutu !
Nici acum n-o sa uit ca la o zi dupa moartea fostului capitan al nationalei de baschet, toni alexe, la stirile "sportive" protv  :puke: se dadeau "reportaje" cu ce telefon si-a cumparat radoi  si meciul de table dintre nu stiu care fotbalisti.  :death:

A..si sa nu uit...nu prea am intalnit fotbalisti care sa ma impresionez cu inteligenta lor!

<{POST_SNAPBACK}>


Hmmm. Nu mai inteleg nimic. Acum se spune ca se pune prea multa patima (varianta ta). Cred ca este normal ce se intampla ! Cu indiferenta nu ajungem nicaieri...atat din partea noastra cat si a altora in cauza...
Daca nu-ti plac stirile de ce te mai uiti ? Sa fim seriosi si realisti, asta vrea lumea.
Ma intreb cu cati fotbalisti ai vorbit tu personal ca sa "te impresioneze"....

#11
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
@radumiki
Daca ai (fi) facut sport, probabil ai (f) realizat ca  nu se poate trece de un anumit nivel fara o inteligenta deosebita combinata cu talent si munca!! Cand am spus inteligenti nu ma refeream la capacitatea de a rezolva integrale in timp record  :rolleyes:

@reko
cu indiferenta poate o sa-si mai bage mintile in cap si o sa invete eventual sa joace FOTBAL, decat sa apara la stiri prin cine stie ce baruri.

#12
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
da e destul de idiot, mie nu imi place aproape deloc. de urmarit meciuri nici macar nu stiu ce e aia, nu am urmarit niciodata

#13
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Fotbalu' nu e idiot, e o munca de pe urma careia fac niste sportivi bani.

Idioti sunt fanii aia care nu mananca 3 zile ca le-a luat echipa bataie.Si mai sunt aia care se duc si striga _|_ echipei adverse si-si fac nervi ca prostii degeaba.

#14
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Fotbalul, joc idiot ?

DA

De fapt, oamenii din fotbal sunt niste idioti inculti. Si marea majoritate a suporterilor. Altfel jocul chiar si-ar merita numele de sportul rege.

#15
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

driverx, on Sep 23 2005, 18:24, said:

Fotbalul, joc idiot ?

DA

De fapt, oamenii din fotbal sunt niste idioti inculti. Si marea majoritate a suporterilor. Altfel jocul chiar si-ar merita numele de sportul rege.

<{POST_SNAPBACK}>


ei na.........asa si condusul e practicat de idioti.....e vb. strict despre sport si nu despre cei implicati.....

#16
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Categoric nu e un joc idiot.Iar bani fac o multime de oameni,nu doar fobalistii ;)
Ce e la noi oricum nu e fotbal.Dar chiar si afara mi se para ca se acorda enorm de multa atentie fotbalului si sportului in general.Mai bine s-ar face mai mult,decit sa ne uitam atit si sa ne consumam aiurea.Cel mai mult si mai mult imi place cind ii vad cum scriu sau zic:"Mama ce v-am batut" :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:

Lol.El a stat acasa in fotoliu sau pe teren si a spart seminte,dar "i-a batut". :P

Prea multa importanta :nonobad:

#17
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

ebola23, on Sep 23 2005, 17:46, said:

Cel mai mult si mai mult imi place cind ii vad cum scriu sau zic:"Mama ce v-am batut" :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:

Lol.El a stat acasa in fotoliu sau pe teren si a spart seminte,dar "i-a batut". :P

Prea multa importanta :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>


Care-i problema? El se afla ,, mental '' in tabara castigatoare ? De ce sa nu se bucure ?Ce satisfactie ai bucurandu-te daca nimeni nu e invidios pe succesul tau ?

P.S. Asta-i fotbalul , asta-i viata !

#18
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
De ce sa fie fotbalul un sport idiot? Zi un motiv.
Doar pt. ca nu-ti place nu inseamna ca este un sport idiot.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate