Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Fotbalul

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

Poll: Este fotbalul un joc idiot ? (67 member(s) have cast votes)

Este fotbalul un joc idiot ?

  1. Da, categoric...bleah... (13 votes [19.40%])

    Percentage of vote: 19.40%

  2. Nu, este un sport interesant, (38 votes [56.72%])

    Percentage of vote: 56.72%

  3. Este doar o competitie sportiva. (15 votes [22.39%])

    Percentage of vote: 22.39%

  4. Nu stiu, nu ma intereseaza cum este. (1 votes [1.49%])

    Percentage of vote: 1.49%

Vote Guests cannot vote

#19
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

CGF, on Sep 23 2005, 19:18, said:

De ce sa fie fotbalul un sport idiot? Zi un motiv.
Doar pt. ca nu-ti place nu inseamna ca este un sport idiot.

<{POST_SNAPBACK}>


Mosotti  
post Yesterday, 23:01
despre fotbal pot sa-ti spun ca este un joc idiot in care 20 de indivizi alearga dupa o minge, iar 2 indivizi stau si freaca menta. de asemenea in tribune sint mii de oameni care ii lauda si ii injura alternativ pe aia 22 din teren. iar, ca sa fie totul si mai deampupupipilea se mai cearta si pe forum pentru un rahat inutil death.gif

radumiki  
post Today, 09:23
Daca fotbalul este un joc idiot sa inteleg toti cei cei ce joaca sau le place acest sport sunt niste idioti ? Cu tot respectul , cred ca era indeajuns sa spui ca tie nu-ti place fotbalul fara sa faci asfel de afirmatii deplasate . Pot sa-ti dau ,,n'' exemple de mari oameni din cultura , stiinta sau societate carora le place acest sport , care-l practica sau sunt suporteri ai unei echipe !

Celestin  
Mosotti are dreptate

Cele de mai sus m-au provocat , pentru ca nu cred ca fotbalul este un joc idiot , sau daca vreti  mai idiot decat orice alt joc !

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pentru ca o chestie sa fie idioata, nu e nevoie ca toti indivizii din galaxie sa se puna de acord ca chestia respectiva e idioata. cum puteti sa-mi spuneti ca nu-i un joc idiot cind are o regula atit de cretina cum e ofsaidu, din cauza careia sint numa emisiuni la fel de idioate cu reluari si alte cacaturi? :roflmao:  ori e un joc cretin, ori sistemu nu e bun, ori toti arbitrii aia sint niste dobitoci chiori. daca te fubipte arbitru, incepi sa urli frustrat, iar daca esti mai pampalau nu spui nimic, cica esti fair play  :lol: ca sa nu mai spun ca urla degeaba. inteligenta fotbalistilor se vede cel mai clar atunci cind fluiera arbitrul si alearga toti urlind catre el sa-i spuna ca a gresit, desi, ATENTIE, in toata istoria fotbalului, nici un arbitru nu s-o razgindit pentru ca au protestat jucatorii. "bine, ma baieti, va rog sa ma iertati, spargeti zidu, nu mai e lovitura libera"  :death: fucking morons  :death:  :death:

#21
shobi

shobi

    dabãl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

Mosotti, on Sep 23 2005, 23:13, said:

pentru ca o chestie sa fie idioata, nu e nevoie ca toti indivizii din galaxie sa se puna de acord ca chestia respectiva e idioata. cum puteti sa-mi spuneti ca nu-i un joc idiot cind are o regula atit de cretina cum e ofsaidu, din cauza careia sint numa emisiuni la fel de idioate cu reluari si alte cacaturi? :roflmao:  ori e un joc cretin, ori sistemu nu e bun, ori toti arbitrii aia sint niste dobitoci chiori. daca te fubipte arbitru, incepi sa urli frustrat, iar daca esti mai pampalau nu spui nimic, cica esti fair play  :lol: ca sa nu mai spun ca urla degeaba. inteligenta fotbalistilor se vede cel mai clar atunci cind fluiera arbitrul si alearga toti urlind catre el sa-i spuna ca a gresit, desi, ATENTIE, in toata istoria fotbalului, nici un arbitru nu s-o razgindit pentru ca au protestat jucatorii. "bine, ma baieti, va rog sa ma iertati, spargeti zidu, nu mai e lovitura libera"  :death: fucking morons :death:  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


no frate, ala e instinctu primordial al ciobanilor (vezi miorita) unde vor sa-si faca dreptate ...  :death:

#22
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
,,Imi place mult fotbalul . De altfel am si fost fotbalist atunci cand eram copil...'' Maria Vargas Llosa , scriitor

#23
Irulan

Irulan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.11.2003
Pt cei care au raspuns da ...
Sunt multe sporturi care implica o minge, mai multi jucatori care alearga pe teren si care au reguli sau in care se ajung la decizii contestate de jucatori sau de suporteri etc.

Toate aceste jocuri sunt idioate?

#24
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

radumiki, on Sep 23 2005, 19:32, said:

Care-i problema? El se afla ,, mental '' in tabara castigatoare ? De ce sa nu se bucure ?Ce satisfactie ai bucurandu-te daca nimeni nu e invidios pe succesul tau ?

P.S. Asta-i fotbalul , asta-i viata !

<{POST_SNAPBACK}>



Ai vreo problema?Ca eu n-am.Ia mai clateste-ti o data ochisorii cu postul ala si vezi daca am zis ca e vreo problema. :death:

#25
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Aia care sunt de parere ca fotbalul este un joc idiot, sunt aia care sunt dati afara in suturi si injurati cand pun piciorul pe minge sau calca pe un teren de fotbal deoarece n-au nici o treba cu fotbalul. :D

#26
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

ReKo, on Sep 25 2005, 00:26, said:

Aia care sunt de parere ca fotbalul este un joc idiot, sunt aia care sunt dati afara in suturi si injurati cand pun piciorul pe minge sau calca pe un teren de fotbal deoarece n-au nici o treba cu fotbalul. :D

<{POST_SNAPBACK}>

Da..in unele cazuri!
Doar ca mai apare o problema...la noi TOTI au impresia ca stiu sa joace fotbal! Unii prefera sa recunoasca ca nu...si aia e.
Pe de alta parte mai exista si baschet, tenis, volei, ping-pong, badminton, ski ( lista poate continua) in care nu stiu care vor fi aia injurati !  :naughty:
Nici un sport (in afara de golf  :) ) nu e idiot. Doar ca fotbalului i se da mult prea multa atentie, mai ales la noi!

#27
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

sepguy, on Sep 25 2005, 15:27, said:

Da..in unele cazuri!
Doar ca mai apare o problema...la noi TOTI au impresia ca stiu sa joace fotbal! Unii prefera sa recunoasca ca nu...si aia e.
Pe de alta parte mai exista si baschet, tenis, volei, ping-pong, badminton, ski ( lista poate continua) in care nu stiu care vor fi aia injurati !  :naughty:
Nici un sport (in afara de golf  :) ) nu e idiot. Doar ca fotbalului i se da mult prea multa atentie, mai ales la noi!

<{POST_SNAPBACK}>


Asa este , daca fotbalul este un joc idiot atunci toate sporturile pot intra in aceeasi categorie . Cat despre golf , nu am ,, practicat '' decat pe calculator ,  dar sincer nu cred ca e un joc idiot . Oamenii fac miscare , exista un spirit de competitie , castiga cel mai indemanatic ,  cred ca mi-ar place sa  joc . Nu am insa crose si bani sa inchiriez terenul ... asa ca joc cu amicii o miuta , si apoi mergem la o berica si discutam despre meciurile acest  weekend si ce o sa mai vina , un scenariu oricum mai apropiat de realitate .

#28
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

ReKo, on Sep 25 2005, 01:26, said:

Aia care sunt de parere ca fotbalul este un joc idiot, sunt aia care sunt dati afara in suturi si injurati cand pun piciorul pe minge sau calca pe un teren de fotbal deoarece n-au nici o treba cu fotbalul. :D

<{POST_SNAPBACK}>


ma indoiesc ca sint prea multi aici care au jucat fotbal pe un teren de fotbal ;) sinteti doar niste indivizi care joaca miutza si se holbeaza la fotbal la tv :smoke:

#29
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

Mosotti, on Sep 25 2005, 16:02, said:

ma indoiesc ca sint prea multi aici care au jucat fotbal pe un teren de fotbal ;) sinteti doar niste indivizi care joaca miutza si se holbeaza la fotbal la tv :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>


Am jucat si fotbal pe teren de fotbal , organizat , chiar daca evident nu in divizia A . Au mai trecut niste ani peste noi , avem joburi +alte obligatii si , clar , nu mai tine la modul organizat cu antrenamente si tot ce implica asta . Ne mai intalnim la miutze , si e ok ! , mai facem miscare ,  regulile focului sunt cam aceleasi , exista hent , fault , gol , mai putin ofsaid si arbitru .
  Nu stiu de ce faci afirmatii ironice , deplasate ,dar categorice asupra noastra , celor de pe forum cand tu nici nu ne cunosti . De holbat la fotbal la Tv eu nu o fac ( am o vedere foarte buna , meseria mi-o cere ) , eu vizionez un meci de fotbal , de multe ori ma implic emotional atunci cand simpatizez una dintre echipe . Nu e nimic rau in asta ! Mai idiot mi se pare unul care face pe carcotasul , jigneste lumea dand dovada de mitocanie si se baga in seama pe posturile din Arena neplacandu-i sportul .

#30
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

Mosotti, on Sep 25 2005, 16:02, said:

ma indoiesc ca sint prea multi aici care au jucat fotbal pe un teren de fotbal ;) sinteti doar niste indivizi care joaca miutza si se holbeaza la fotbal la tv :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>


eu sunt junior si joc la echipa mare la Snagov in Divizia C

#31
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

radumiki, on Sep 25 2005, 17:21, said:

Am jucat si fotbal pe teren de fotbal , organizat , chiar daca evident nu in divizia A . Au mai trecut niste ani peste noi , avem joburi +alte obligatii si , clar , nu mai tine la modul organizat cu antrenamente si tot ce implica asta . Ne mai intalnim la miutze , si e ok ! , mai facem miscare ,  regulile focului sunt cam aceleasi , exista hent , fault , gol , mai putin ofsaid si arbitru .
  Nu stiu de ce faci afirmatii ironice , deplasate ,dar categorice asupra noastra , celor de pe forum cand tu nici nu ne cunosti . De holbat la fotbal la Tv eu nu o fac ( am o vedere foarte buna , meseria mi-o cere ) , eu vizionez un meci de fotbal , de multe ori ma implic emotional atunci cand simpatizez una dintre echipe . Nu e nimic rau in asta ! Mai idiot mi se pare unul care face pe carcotasul , jigneste lumea dand dovada de mitocanie si se baga in seama pe posturile din Arena neplacandu-i sportul .

<{POST_SNAPBACK}>


deci am avut dreptate, nu-s prea multi, e numa unu care joaca fotbal. sper sa nu fie si unu dintr-ala care fuge catre arbitru si incepe sa urle inutil la el.

radumiki, ma bag unde vrea cucu meu, pentru ca e forum public. si eu am facut cind eram kinder 1 an de fotbal, insa am crescut  :coolspeak: stiu io ce inseamna implicare emotionala, din pacate nu pot sa reproduc aici. well, daca va place sa urlati cind unu baga beshika in gaura aia si sa va luati in brate si sa va pupati de parca ati fi descoperit leacu contra sida, e placerea voasta. si daca va place sa dati pumni in pereti si picioare in mobilier si sa vorbiti cu cristos despre organe sexual folosind urletele, e din nou problema voastra. insa asta nu ma impiedica sa-mi spun si io parerea: e un joc pur si simplu idiot :cheers:

#32
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

Mosotti, on Sep 25 2005, 20:29, said:

deci am avut dreptate, nu-s prea multi, e numa unu care joaca fotbal. sper sa nu fie si unu dintr-ala care fuge catre arbitru si incepe sa urle inutil la el.

radumiki, ma bag unde vrea cucu meu, pentru ca e forum public. si eu am facut cind eram kinder 1 an de fotbal, insa am crescut  :coolspeak: stiu io ce inseamna implicare emotionala, din pacate nu pot sa reproduc aici. well, daca va place sa urlati cind unu baga beshika in gaura aia si sa va luati in brate si sa va pupati de parca ati fi descoperit leacu contra sida, e placerea voasta. si daca va place sa dati pumni in pereti si picioare in mobilier si sa vorbiti cu cristos despre organe sexual folosind urletele, e din nou problema voastra. insa asta nu ma impiedica sa-mi spun si io parerea: e un joc pur si simplu idiot :cheers:

<{POST_SNAPBACK}>


Poti sa te bagi unde vrei tu ,evident, nu te poti baga unde vrem noi...
Parerea ta e ca fotbalul e un joc idiot , foarte bine , o respectam chiar daca o contestam . Dar nu-ti mai da cu presupusul cum ne manifestam noi atunci cand ne uitam la un meci de fotbal , ca nu ai tu de unde stii daca injuram sau ne bucuram ca si cand am fi descoperit nu stiu ce leac despre nu stiu ce boala care te obsedeaza pe tine !
:death:

#33
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
arata-mi un suporter care se manifesta stind nemiscat, cu gura inchisa si dind din pleoape :smoke:

#34
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

Mosotti, on Sep 25 2005, 21:03, said:

arata-mi un suporter care se manifesta stind nemiscat, cu gura inchisa si dind din pleoape :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>


  Protasov , antrenorul Stelei , sunt meciuri in care sta doar pe banca si priveste calm la joc , este mai impicat la ceea ce se intampla pe teren mai mult ca orice suporter .

#35
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
Apropo , ai fost pe stadion la TM la meciul Romania-Brazilia sau Poli-Juventus ?
Aveai ocazia sa-ti schimbi parerea despre fotbal .

#36
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
E chiar un joc frumos (deloc idiot) daca vrei sa-l intelegi. Daca pe langa lupta aia oarba mai stai sa vezi si lupta tactica dintre cei doi antrenori o sa vezi chiar un spectacol frumos. Si daca mai ai si norocu sa vezi jucatori ca Ronaldinho cand scot cate o "perla" din bocanc, pai.. atunci chiar merita sa stai in fata televizorului.
Iar cand un suporter sare si urla si se bucura, pai e o descatusare normala a energiei. Ai pus atat suflet intr-o echipa, intr-un meci , incat in momentul in care s-a dat gol, s-au echipa favorita a castigat, trebuie sa te eliberezi de toate energiile.
A, si Mossoti, fara sa intram in polemici, iti doresc atunci cand vei face ceva care pe tine te-ar extazia sa stai si doar sa clipesti, sa ramai calm si sa treci mai departe asa ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.
:peacefingers:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate