Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Nightwish

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
239 replies to this topic

#55
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Dacă ai fi citit scrisoarea ai fi aflat că Tarja și-a schimbat atitudinea (sau cel puțin asta e părerea lor) în ultimul an.

#56
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
„We were never bothered by the fact that you didn't participate in writing/arranging songs, you never in 9 years came to rehearse the songs with us before going to the studio.”

formatie, huh? :death:

#57
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Păi da, spune că NU au fost deranjați de asta. Ce i-a deranjat a fost schimbarea ei de atitudine după ce s-a măritat. Faptul că voia mai mulți bani, că avea aere de martiră, că le zicea în față că ar putea să plece oricând etc

#58
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
din ciclul "i don't give a jack shit".
Trebuiau sa isi trimita fiecare altuia cate o scrisoare in care sa se concedieze reciproc ca ne-au agasat urechile atatia ani!  :death:

#59
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002

 sepguy, on Oct 26 2005, 01:20, said:

din ciclul "i don't give a jack shit".
Trebuiau sa isi trimita fiecare altuia cate o scrisoare in care sa se concedieze reciproc ca ne-au agasat urechile atatia ani!  :death:
De ce te-ai mai obosit sa postezi, daca subiectul nu te intereseaza?

Personal, imi pare rau de chestia asta, pentru mine Nightwish a insemnat intotdeauna (si) Tarja, nu concep formatia fara ea. Sunt insa curios ce o sa scoata trupa dupa plecarea (sau mai bine zis indepartarea ei).

#60
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Back to Children Of Bo(re)dom - second edition.

#61
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
Replica Tarjei:

Quote

I don't have words to express my feelings at the moment. I am devastated. This thing happened in a way that I didn't have a slight chance to give my opinion about it. I got fired out of a band that represents the last 9 years of my life and I am very sad about it. It has been very cruel the way the band handled this in public. This doesn't change the fact that we were doing amazing music together, but I will never forget the fact that they didn't give me the chance to say good bye for the people as a Nightwish singer. I love you and I really hope to see you soon in my concerts. Thank you very much for your kind words and support. I will never forget you. Love, Tarja.
Pe forumul fun-club-ului Tarja threadul in care se discuta asta are peste 40 de pagini ...

Cititi si ce a comentat Tarja mai pe larg, pe acelasi site, mie nu mi se pare deloc o atitudine aroganta.

Edited by Thorr, 26 October 2005 - 12:22.


#62
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

 Thorr, on Oct 26 2005, 12:52, said:

De ce te-ai mai obosit sa postezi, daca subiectul nu te intereseaza?

Personal, imi pare rau de chestia asta, pentru mine Nightwish a insemnat intotdeauna (si) Tarja, nu concep formatia fara ea. Sunt insa curios ce o sa scoata trupa dupa plecarea (sau mai bine zis indepartarea ei).

Ai dreptate. Nightwish are slabe sanse sa mai fie un nume in metalul mondial fara Tarja. Slabe sanse, nu zic imposibil.

Dar poate compozitorii din Nighwish o sa inceapa un nou proiect unde calitatea va fi iar la ea acasa. Spun iar...sper asta. Once e fain, dar deja prea.....nu stiu cum sa zic. Treaba asta s-a intamplat cu Tristania (daca ii stiti, daca nu, rusine voua :P). Compozitorul si-a bagat paula in toata trupa in urma unor conflicte interioare, si a format trupa Sirenia. Stilul lui se vede clar in muzica ambelor trupe. Si uite cum a iesit ceva bun (sau macar OK) si in urma unor astfel de evenimente.

Am auzit ca Tarja vine la CJ in decembrie, dar nu cu Nightwish, ci pe ceva clasic. Can't wait  :inlove:  :lol:

#63
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 28.04.2004

 driverx, on Oct 26 2005, 13:13, said:

Ai dreptate. Nightwish are slabe sanse sa mai fie un nume in metalul mondial fara Tarja. Slabe sanse, nu zic imposibil.


Desi e contra naturii sa-i compari pe Van Halen cu Nightwish...asa s-a zis si despre ei cand a plecat Lee Roth  :lol:

#64
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
@Driverx

1. Cand a fost nightwish un nume mondial? Poate daca o pun pe Tina Turner la voce o sa fie un nume.
2. Calitate la nightwish o sa fie cand o sa invete "chitaristul" minune sa cante la acel instrument nu sa dea din cap ca prostul si cica canta la chitara.
3. Tristania e o formatie parerea mea mai buna (chiar mult mai buna) ca nightwish problema e ca nu prea sunt  comerciali ca ei.

@Clayman

Totusi Sammy Hagar nu era un nimeni. Parerea mea este ca se aseamana mult cu David Lee Roth la stil de cantat (daca ma insel poti sa ma si injuri)


Parerea mea e ca Tarja T. a fost data afara din motive pur financiare. Versuri scria? Nu! Muzica facea? Nu. Ce siau zis baietii atunci: De ce naiba sa platim pe asta care iese si in fata noastra in concerte cand ea e doar cu vocea in formatie; voce mai gasim si in alta parte si mai buna si mai ieftina. Si baietii au dreptate mai bine angajeaza [ca pun pariu ca asa va fi si nu va fi membru cu drepturi depline "the new one" (cum a facut tommi iommi cu membrii formatie sabbath care au fost prin trupa; sau cum a facut metallica cu maimuta aia de Rob T)].

Astept critici despre parerea mea.

#65
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

 kill_them_all1000, on Oct 26 2005, 15:39, said:

1. Cand a fost nightwish un nume mondial? Poate daca o pun pe Tina Turner la voce o sa fie un nume.
2. Calitate la nightwish o sa fie cand o sa invete "chitaristul" minune sa cante la acel instrument nu sa dea din cap ca prostul si cica canta la chitara.
3. Tristania e o formatie parerea mea mai buna (chiar mult mai buna) ca nightwish problema e ca nu prea sunt  comerciali ca ei.
1. Nu e?  :mellow:  :w00t: Ca poate tie nu iti convine asta, e altceva
2. Maybe....
3. Aici iti dau dreptate...pe jumatate. De ce pe jumatate? Fiindca eu chiar nu vad nici o problema ca nu sunt comerciali. Din contra. Le-a permis sa faca MUZICA (da..chiar mai buna ca Nightwish). Putini au rabdare sa vada calitatea din spatele sound-ului greu sau chiar incarcat as putea spune. Tristania e ceva deosebit...parerea mea.


 kill_them_all1000, on Oct 26 2005, 15:39, said:

Parerea mea e ca Tarja T. a fost data afara din motive pur financiare. Versuri scria? Nu! Muzica facea? Nu. Ce siau zis baietii atunci: De ce naiba sa platim pe asta care iese si in fata noastra in concerte cand ea e doar cu vocea in formatie; voce mai gasim si in alta parte si mai buna si mai ieftina. Si baietii au dreptate mai bine angajeaza [ca pun pariu ca asa va fi si nu va fi membru cu drepturi depline "the new one" (cum a facut tommi iommi cu membrii formatie sabbath care au fost prin trupa; sau cum a facut metallica cu maimuta aia de Rob T)].

Well, aici e o mare problema. Daca ai dreptate in ce zici, si tu si membrii Nightwish gresiti gras de tot. Pe langa vocea (hai sa recunoastem...super faina) a Tarjei, Tarja mai are un atuu....imaginea. Daca ea dispare, dispare Nightwish. Baietii din Nightwish is doar niste baieti care compun, canta si merg cu Tarja la concerte. Nightwish = Tarja in mintea multor oameni. Si daca le dispare imaginea......A se vedea exemplu cu Queen. S-a dus Freddy Mercury...s-a dus Queen, chiar daca s-a mai incercat ceva cu George Micheal, care nu e naspa nici el la voce, dar nu a mai mers treaba.

#66
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005
D-aia era bine sa se permita clonarea :inlove: ...nu de alta dar  Bruce Dickinson ar fi fost "right person in right moment" ...ma refer la clona lui, ca originalul e unde trebuie !

Edited by Moshpedia, 26 October 2005 - 16:57.


#67
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

 driverx, on Oct 26 2005, 16:00, said:

Well, aici e o mare problema. Daca ai dreptate in ce zici, si tu si membrii Nightwish gresiti gras de tot. Pe langa vocea (hai sa recunoastem...super faina) a Tarjei, Tarja mai are un atuu....imaginea. Daca ea dispare, dispare Nightwish. Baietii din Nightwish is doar niste baieti care compun, canta si merg cu Tarja la concerte. Nightwish = Tarja in mintea multor oameni. Si daca le dispare imaginea......A se vedea exemplu cu Queen. S-a dus Freddy Mercury...s-a dus Queen, chiar daca s-a mai incercat ceva cu George Micheal, care nu e naspa nici el la voce, dar nu a mai mers treaba.

Daca am dreptate nu prea gresesc deloc ca nu e decizia mea. Si acum sa fim seriosi Freddie Mercury, James Hetfield, Rob Halford (si mai sunt si altii) sunt oameni de neinlocuit. Ce facea TT ca sa nu poata fi inlocuita? Am spus mai sus voce gasesc fara probleme; chiar mult mai buna. Acum e problema fanilor daca o accepta sau chiar il acepta pe noul/noua venit(a).

#68
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Mizez ca Nightwish fara Tarja va deveni un fel de Theatre of Tragedy fara Kristine.Nu sunt un fan NW, da' banuiesc ca pentru fani Tarja era cea mai importanta figura.
Personal n-am mai ascultat ToT dupa ce Kristine a parasit formatia.Noua solista nu-i atat de buna...

#69
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

 kill_them_all1000, on Oct 26 2005, 18:20, said:

... Acum e problema fanilor daca o accepta sau chiar il acepta pe noul/noua venit(a).

Pai si eu ce ziceam mahhh? Exact asta e problema nr 1 la NW. NW=Tarja. Daca Tarja = NULL, NW = NULL.

#70
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 28.04.2004
Nu cred ca s-or fi gatat vocalistele cu carisma. Daca baietii se concentreaza si scot niste piese ca lumea si gasesc o gagica si cu voce si "prezentabila", ar putea avea succes!

#71
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Mai exista ToT? :lol: Eu inca ascult Deus Ex Machina ca mi'o placut de cum canta Liv. :D

#72
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002

 Clayman, on Oct 26 2005, 20:22, said:

Nu cred ca s-or fi gatat vocalistele cu carisma. Daca baietii se concentreaza si scot niste piese ca lumea si gasesc o gagica si cu voce si "prezentabila", ar putea avea succes!
Nu cred ca e chiar atat de simplu. 9 ani de albume si concerte au creat o imagine (acustica si vizuala) a trupei NW, in care Tarja e una cu trupa, in momentul in care apare altcineva in loc, inevitabil se aude ALTFEL. Una e sa scoata albume noi, si alta e sa incerce piesele lansate de NW impreuna cu Tarja, lumea va face comparatia si daca rezultatul e "wtf is this", NW e istorie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate