Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Telefon nou... CE sa imi iau???

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
T300 dintre optiunile tale ca are si GPRS si polifonice si ecran color numai ca nu e foarte bussiness

#38
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
NU e musai sa fie unul dintre astea. Orice idee e ok. Eventual sursa.

#39
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
6510 e un telefon bun si il gasesti la 9 milioane

#40
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
S45 la Connex nu mai sunt, se abereaza copiii, ma rog, cel putin in Bucuresti nu mai au, iar Siemens Romania SRL nu mai importa oficial terminale Siemens in RO, la noi ca la nimenea...deci fiecare retailer mare interesat trateaza direct cu Siemens Communication Germania, astfel ca deocamdata in RO nu este decat un singur mare dealer si retailer agrementat de Siemens, si acela este Connex.
Orange este in tratative se pare, dar probabil vor fi fara succes, pentru ca, you know, francezi <> nemti, grrrr.

Pe de alta parte tin sa te asigur ca S45 si in general Siemens se decodeaza extrem de usor, practic daca e blocat dai un format la memorie si scrii un flash nou, apoi faci up-grade la ultima versiune, deci nu aici apar probleme, ci doar eventual la baterii daca au fost schimbate sau sunt refurbished.

Nokia 6310i it's a fine mobile, dar mare, restul e chestie de gusturi.

T300, fereste-te deocamdata de el, lasa jumatate de an sa treaca peste si apoi renunta.
Acelasi lucru despre 6100, let the time pass, sa-l rodeze altii.

SPV-ul inca n-a ajuns in RO si probabil ca o sa-l iei la preturi bune de la Orange, abonat fiind, in afara de probleme de securitate, care si alea sunt fortate, totul pare OK cu el

Sugestie generala, asteapta daca vrei modele noi.

Greets,
Speedo

#41
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
mai Speedo probabil nu mai importa S45 si generatia asta pentru a pregatii venirea oficiala in Ro a generatiei x55
parerea mea cel putin
nu se poate sa fi oprit importurile definitiv.

#42
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Am vorbit personal la Siemens Romania SRL.

The End!

Nu se mai ocupa cu importul terminalelor mobile de acum incolo, le-a fost luata activitatea aceasta.

Greets,
Speedo

#43
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
mda interesant.
si de acum cu ce o sa se ocupe ?
vanzare legume si fructe?

#44
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Short Info Siemens Romania SRL

#45
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
S45 costa 229$ si il au la Connex Galati shop. Practic, daca nu mai am rabdare, am de ales intre 6310i (282$) si S45 (229). Daca mai rabd, imi iau spv Orange. Numai ca asta o sa fie un fel de H-100 sau S200 de la Zapp, ca numai la ei (Orange) il voi folosi...
Adevarul este ca si eu sunt fun tel. mici, dar mi-e teama de Siemens (nu am mai avut).

#46
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Nu-ti fie teama de S45, citeste thread-ul meu Discutie despre S45 si vei fi mai mult decat informat.

Greets,
Speedo

#47
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
S45-urile din Braila sunt cu cablu de date, CD si manual in Limba Romana? Am prieten interesat sa ia si sa nu faca drumul degeaba.

Greets,
Speedo

#48
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Presupun ca sunt cu tot ce trebuie, pt ca e direct de la Connex Shop Galati. Va dau si nr lor de contact, pentru confirmarea stocurilor: 0236319447/0236319448
Tocmai pentru ca l-am citit am luat in calcul S45, altfel consideram siemens la "si altele"

#49
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
si eu iti recomand Siemens ca o firma de incredere dar 6310i e mai bun si nu mai spuneti ca e asa mare ca doar nu suntem femei

#50
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002

Quote

Originally posted by Speedo


T300, fereste-te deocamdata de el, lasa jumatate de an sa treaca peste si apoi renunta.
Acelasi lucru despre 6100, let the time pass, sa-l rodeze altii.


Sunt de-acord.
T300 nu este deloc-deloc-business like, ba chiar te faci de ras cu el.
Il simti in mana ca un calup de sapun ieftin, de doua parale, dintr-ala turcesc HAHAHA !

IN fine, parerea mea ... dupa ce m-am jucat putin cu el

#51
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
si eu m-am jucat putin cu el si am ramas un pic dezamagit de design , daca tot vruiau sa scoata un t68 mai accesibil trebuiau sa ii mai scoata din features dar nu sa ii schimbe radical design-ul care e super din pct meu de vedere (al lui t68)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate