Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

relatia dintre un musulman si o crestina

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#19
andreea47

andreea47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.08.2009

 muteki, on 5th August 2011, 18:12, said:

Cand doi iti spune ca esti beat, te duci sa te culci.

In cazul tau esti in coma alcoolica.
Da ai dreptate dar de multe ori cand doi iti spun ca esti beat nu recunosti si faci scandal si atunci cand te trezesti regreti...deci ar cam fii timpul de o baie rece sa-mi revin.

#20
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
ar cam fi. Un singur i.

#21
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Nicio sansa, decat daca esti dispusa sa iti schimbi optiunile vestimentare:

[ http://www.zarinas.com/images/burqa_dark_green.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

^ Asta e de pe un site musulman de moda!

Sa fiti patru muieri la masa + calaretu' de camile:

[ http://tomfriedmann.files.wordpress.com/2011/04/burqa-00.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Auzi, cum naiba se face c-avem pe forumul asta o gramada de fete crestine indragostite de ciracii lui Mohamed, dar nici o fetica musulmana cazuta pe spate dupa vreun pravoslavnic de-al nostru?

Mare minune

Later edit: ia uite ce plasa am luat. adreea47 are cam 4,7 posturi
Salut Laura, ce mai faci?
Cu tiganii cum ti-a iesit?

Edited by jafo, 07 August 2011 - 16:21.


#23
Pazvantoglu

Pazvantoglu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 477
  • Înscris: 24.03.2011

 andreea47, on 5th August 2011, 18:26, said:

Da ai dreptate dar de multe ori cand doi iti spun ca esti beat nu recunosti si faci scandal si atunci cand te trezesti regreti...deci ar cam fii timpul de o baie rece sa-mi revin.

Daca va stiti doar de o luna, nu e grav.O sa-ti treaca.Curaj.

#24
Getuta

Getuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.10.2007

 andreea47, on 5th August 2011, 20:05, said:

Va multumesc tuturor de sfaturi, chiar toata lumea imi spune sa renunt la aceasta relatie pana mai pot, nu pot sa cred ca nu a fost nici macar un raspuns pozitiv si asta e valabil si printre prietenii si cunostintele mele, inca ma mai gandesc ce o sa fac, va mulumesc inca o data.

Andreea, trebuie sa ai in vedere ca in cazul unei casatorii nu te vei casatori cu el si cu toata familia lui. Nu este vorba ca e musulman ci problema este ca provine dintr-o alta cultura, complet diferita de a noastra si este imposibil sa nu apara divergente. Cand spun divergente folosesc un termen elegant, o poti incurca rau de tot, mai pe romaneste. Aceasta relatie nu are sanse decat in cazul in care tu esti de acord sa adopti in totalitate obiceiurile, mentalitatea, stilul lui de viata. In cazul in care esti dispusa ca , in cel mai rau caz, sa treci la Islam, sa accepti si alte neveste, sa fii sclava familiei lui, sa te indepartezi de rudele, prietenii tai actuali, atunci continua. Daca nu te vezi intr-o astfel de postura este mai bine sa spui stop. Lumea e plina de barbati, ai de unde alege, nu e musai sa te casatoresti cu un roman daca nu iti surade idea.
Exista si varianta in care este un tip moderat, care nu are nicio problema cu o atmosfera "multiculturala" in relatia voastra , dar cazurile astea sunt foarte rare, eu una nu as risca.

#25
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Daca mister ar ramane aici ati mai avea o sansa dar acolo in Ciuri-Buri Land sa fi sluga lui (lor) ca astia traiesc in familii (era sa zic ca sobolanii).

#26
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
fericiți cei săraci cu duhul căci a lor este împărăția cerului.

bine, a se trece la feminin zicerea de mai sus :lol:

#27
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011
este pacat sa te insori cu un musulman vei fi judecata cu musulmani care sunt considerati pagani

#28
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

 gabyflo, on 25th August 2011, 04:00, said:

este pacat sa te insori cu un musulman vei fi judecata cu musulmani care sunt considerati pagani
paganii aia spun ca dumneata te rogi la idoli si icoane

#29
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011
nu e de mirare acest lucru caci nu poate fi sluga mai mare decat stapanul lui daca pe Domnul i-L numeau nebun sau ca are drac asa si despre crestinii ortodocsi spun ca se inchina la idoli.

#30
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

 gabyflo, on 25th August 2011, 11:15, said:

nu e de mirare acest lucru caci nu poate fi sluga mai mare decat stapanul lui daca pe Domnul i-L numeau nebun sau ca are drac asa si despre crestinii ortodocsi spun ca se inchina la idoli.
Lasa barbologia, rogu-te. Te rogi sau nu la idoli si icoane ?

#31
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011
Adevarata credinta mantuitoare este ortodoxia.Cine asculta de biserica ortodoxa asculta de Dumnezeu.Caci capul bisericii ortodoxe este Hristos in timp ce catolicii spun ca papa al lor este capul bisericii si acest lucru sa intamplat odata cu ruperea de la 1054 de biserica mama incepand sa faca numai greseli din cauza faptului ca datorita neascultarii Dumnezeu ia parasit lasandu-i in ratacirea lor.De ce oare cauta capii catolicii sa se apropie de ortodocsi cum a fost vizita papei la bucuresti ,bine rusii si grecii nici n-au vrut sa-l primeasca considerandu-l eretic,pentru ca pe papa il roade adevarul ortodox caci ei stiu adevarul dar datorita faptului ca le place sa stea cu coada pe sus nu vor sa recunoasca ca au gresit atunci cand sau rupt de biserica mama.Si cum spunea un parinte pentru omul pacatos adevarul este foarte luminos.

#32
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 gabyflo, on 25th August 2011, 12:25, said:

Adevarata credinta
până să vorbești dumneata de adevărata credință pune mâna pe o carte de gramatică :lol:
sau poate două, trei etc..

#33
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

 gabyflo, on 25th August 2011, 13:25, said:

Adevarata credinta mantuitoare este ortodoxia.Cine asculta de biserica ortodoxa asculta de Dumnezeu.Caci capul bisericii ortodoxe este Hristos in timp ce catolicii spun ca papa al lor este capul bisericii si acest lucru sa intamplat odata cu ruperea de la 1054 de biserica mama incepand sa faca numai greseli din cauza faptului ca datorita neascultarii Dumnezeu ia parasit lasandu-i in ratacirea lor.De ce oare cauta capii catolicii sa se apropie de ortodocsi cum a fost vizita papei la bucuresti ,bine rusii si grecii nici n-au vrut sa-l primeasca considerandu-l eretic,pentru ca pe papa il roade adevarul ortodox caci ei stiu adevarul dar datorita faptului ca le place sa stea cu coada pe sus nu vor sa recunoasca ca au gresit atunci cand sau rupt de biserica mama.Si cum spunea un parinte pentru omul pacatos adevarul este foarte luminos.

Io n-am inteles nimic.

#34
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011
Nimenea nu este perfect decat Bunul Dumnezeu

#35
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

 gabyflo, on 25th August 2011, 13:34, said:

Nimenea nu este perfect decat Bunul Dumnezeu

Bine atunci, du-te cu Domnu'!

#36
gabyflo

gabyflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 24.08.2011

 edy_wheazel, on 25th August 2011, 13:53, said:

Bine atunci, du-te cu Domnu'!
bine eu ma duc cu Domnu',da tu cu cine te duci?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate