Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

relatia dintre un musulman si o crestina

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#1
andreea47

andreea47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.08.2009
Buna, as avea si eu nevoie de parerile voastre pentru ca eu nu stiu ce sa fac. Am o relatie de o luna cu un musulman din Pakistan, el este un baiat de nota 10 si tin foarte mult la el dar ma tem sa ma implic mai mult pentru ca el peste 3 ani o sa se intoarca la el in tara si o sa isi faca acolo o familie pentru ca familia lui ii decide viitorul. Intrebarea mea este ce sa fac? Sa continui asa chiar daca stiu ca o sa termine sau sa ma opresc acum cat nu o sa-mi fie prea greu? El tine cont de ce zice familia lui si nu cred ca vreodata o sa fie altfel, bineinteles ca familia lui nu stie ca el are o relatie pentru ca ii este interzis asta. Va multumesc anticipat.

#2
DivineGamer

DivineGamer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.09.2008
familia lui inseamna celelalte 8 neveste de acasa ? :rolleyes:

#3
andreea47

andreea47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.08.2009

 DivineGamer, on 5th August 2011, 00:30, said:

familia lui inseamna celelalte 8 neveste de acasa ? :rolleyes:
Nu, familia lui inseamna parintii si fratii...

#4
DivineGamer

DivineGamer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.09.2008
dupa parerea mea si repet dupa parerea mea nu cred ca e indicat o asemenea relatie dar tu faci ce iti spune inima desi ar trebui sa faci ce iti spune capul :D

Edited by DivineGamer, 04 August 2011 - 23:38.


#5
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Ai putea sa vorbesti cu el ca din cauza asta ai cap si gura.

#6
grouch

grouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 06.01.2007
e saracie mare in pakistan

#7
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 andreea47, on 5th August 2011, 00:24, said:

Buna, as avea si eu nevoie de parerile voastre pentru ca eu nu stiu ce sa fac. Am o relatie de o luna cu un musulman din Pakistan, el este un baiat de nota 10 si tin foarte mult la el dar ma tem sa ma implic mai mult pentru ca el peste 3 ani o sa se intoarca la el in tara si o sa isi faca acolo o familie pentru ca familia lui ii decide viitorul. Intrebarea mea este ce sa fac? Sa continui asa chiar daca stiu ca o sa termine sau sa ma opresc acum cat nu o sa-mi fie prea greu? El tine cont de ce zice familia lui si nu cred ca vreodata o sa fie altfel, bineinteles ca familia lui nu stie ca el are o relatie pentru ca ii este interzis asta. Va multumesc anticipat.

nu le este interzis dar din experienta mea - nu te complica. ori va trai aici si vei fi roaba lui imbracata in haine demna de musulman ori vei pleca cu el si vei spala picioarele la celelalte sotii.

p.s. multe depinde din ce zona a pachistanului provine. in orice caz sa stii ca in 99% din casatorii intre musulmani si crestini cedeaza crestinul. musulmanii citesc biblia si invata din ea cum sa subjuge pe crestini.

#8
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
andreea47, daca vei gandi cu inima aceasta te va duce la pierzanie !
insa de vei avea puterea sa gandesti rational (cu creierul) nu vei avea o viata de cosmar alaturi de acel musulman............
deci 100% nu te lega cu cei origine musulmana  :console:

#9
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
nu te implica prea mult, tu vei fi cea care pierde, daca el nu decide pentru el, barbat matur fiind, cine crezi tu ca te va accepta pe tine, fiind la 180 grade diferita fata de el? si de fapt tu il vrei pe el, dar fii atenta ca tu de fapt te mariti (sa zicem asa) cu mama si tatal lui care iau deciziile, deci, leave it, cauta unul de-al tau.
Biserica Ortodoxa Romana nu recunoaste legaturile intre ortodocsi si cei de alte religii pana cei non-ortodosci se boteaza crestini, si sigur asa merge treaba si pe la ei, ei punand mult accentul pe religie, iar tu iesi usor din discutie.
daca nu vrei sa fii parasita si sa plangi in batistuta, ia-ti inima in dinti cat mai curand sa nu suferi prea tare, daca esti tanara si mai bine, sunt atattia barbati tineri si pe la noi , de ai nostri
succes

#10
ionel.sat

ionel.sat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 26.11.2005
mi-ai amintit de cartea Cazul Evelinei B

#11
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
majoritatea ajung sa regrete astfel de relatii... succes.

#12
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Traiesc in Cipru de ani buni de zile si sunt multi Pakistanezi, Palestinieni, Indieni, etc. , multi dintre ei cauta cu disperare sa-si gaseasca o romanca, poloneza sau alte natii mai "blonde" (la materia cenusie, nu la culoarea parului). Sunt si unii care pur si simplu le platesc o suma de bani pt. casatorie dar majoritatea prefera sa le "pacaleasca" , e mai usor , mai ieftin pentru ei.

Trebuie sa mentionez insa ca am cunostinta si de cazuri fericite ca sa le zic asa, in sensul ca sunt casatorite cu musulmani si nu au probleme insa in acele cazuri fie respectivii nu sunt prea religiosi, fie nu au legaturi prea stranse cu familiile lor din tarile respective.

Foarte rar, aproape niciodata nu am auzit de femei musulmance care sa se casatoreasca cu barbati europeni crestini, majoritatea traiesc in subjugarea familiilor lor.

In cazul tau, avand in vedere ca acest ins are o clara viziune si hotarare de a-si pastra traditiile si religia, ti-as recomanda sa termini orice relatie/contact cu acest individ, vei avea numai de suferit si pentru vreo placere momentana nu merita sa suferi mai tarziu.

#13
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 andreea47, on 5th August 2011, 00:24, said:

El tine cont de ce zice familia lui si nu cred ca vreodata o sa fie altfel, ...

cred ca raspunsul singura ti l-ai dat

#14
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Opreste relatia imediat.
Habar n-ai in ce rahat sinistru esti pe cale sa intri.

Ratiunile pentru care sustin asta sint prea multe ca sa intre intr-un singur post. Oamenii astia au o cu totul alta cultura decit noi.
Nu te mai baga in astfel de relatii. Vei regreta amarnic.

#15
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Indiferenta de rasa, religie, nationalitate, nu te incurca cu un papagal prost care face tot ce-i spune ma'sa.

#16
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 andreea47, on 5th August 2011, 00:24, said:

Buna, as avea si eu nevoie de parerile voastre pentru ca eu nu stiu ce sa fac. Am o relatie de o luna cu un musulman din Pakistan, el este un baiat de nota 10 si tin foarte mult la el dar ma tem sa ma implic mai mult pentru ca el peste 3 ani o sa se intoarca la el in tara si o sa isi faca acolo o familie pentru ca familia lui ii decide viitorul. Intrebarea mea este ce sa fac? Sa continui asa chiar daca stiu ca o sa termine sau sa ma opresc acum cat nu o sa-mi fie prea greu? El tine cont de ce zice familia lui si nu cred ca vreodata o sa fie altfel, bineinteles ca familia lui nu stie ca el are o relatie pentru ca ii este interzis asta. Va multumesc anticipat.
Poate fi de nota 10 dar am auzit enspre exemple de insi care efectiv schimba personalitatile mai bine decat schimb eu mastile la carnaval.
Si daca e sincer de nota 10 si n-are personalitate de taliban de rezerva in portbagaj, tot e ceva ca asculta de ai lui.
Aia sigur is mult mai conservatori decat e gustul tau. Iar ascultarea lui de ei, mult mai mare decat iti inchipui tu vazand ce-i pe aici.

#17
andreea47

andreea47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.08.2009
Va multumesc tuturor de sfaturi, chiar toata lumea imi spune sa renunt la aceasta relatie pana mai pot, nu pot sa cred ca nu a fost nici macar un raspuns pozitiv si asta e valabil si printre prietenii si cunostintele mele, inca ma mai gandesc ce o sa fac, va mulumesc inca o data.

#18
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Cand doi iti spune ca esti beat, te duci sa te culci.

In cazul tau esti in coma alcoolica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate