Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 

Tarif verde Factura !?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
32 răspunsuri în acest subiect

#1
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011
Servicii la nivel de cont client
Tarif verde Factura
Tarif verde Factura 0,23 EUR                            0,96 Lei
Total Tarif verde Factura 0,23 EUR                    0,96 Lei
Total Servicii la nivel de cont client 0,23 EUR      0,96 Lei
Ce .. :curse: .. mai e si cu asta!?

#2
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 329
  • Înscris: 25.02.2010

 costables, on 19th July 2011, 23:35, said:

Servicii la nivel de cont client
Tarif verde Factura
Tarif verde Factura 0,23 EUR                            0,96 Lei
Total Tarif verde Factura 0,23 EUR                    0,96 Lei
Total Servicii la nivel de cont client 0,23 EUR      0,96 Lei
Ce .. :curse: .. mai e si cu asta!?

Eu nu mi-am dezactivat optiunea de a primii factura prin posta. Mi se pare mai simplu sa primesc un sms cu costul facturii+ mail. Iti recomand sa faci si tu acelasi lucru din My Account.

#3
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011

 Custom, on 19th July 2011, 23:45, said:

Eu nu mi-am dezactivat optiunea de a primii factura prin posta. Mi se pare mai simplu sa primesc un sms cu costul facturii+ mail. Iti recomand sa faci si tu acelasi lucru din My Account.
E vreau factura de hartie ca si pana acum si in urmatorii 40 de ani! N-am cont in banca si nici nu vreau, nu citesc sms-uri  si poate ca intru pe net de doua ori pe an!

Editat de costables, 19 iulie 2011 - 22:51.


#4
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.198
  • Înscris: 05.06.2006
Se vede ca intri de 2 ori pe an pe net; ai 800 de postari de la 1 ianuarie pana acum...

#5
gigidelagaze

gigidelagaze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 21.03.2010

 costables, on 19th July 2011, 23:35, said:

Servicii la nivel de cont client
Tarif verde Factura
Tarif verde Factura 0,23 EUR                            0,96 Lei
Total Tarif verde Factura 0,23 EUR                    0,96 Lei
Total Servicii la nivel de cont client 0,23 EUR      0,96 Lei
Ce .. :curse: .. mai e si cu asta!?
Poate e o taxa precum cea de la pungi...

#6
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011

 liviu_np, on 20th July 2011, 00:02, said:

Se vede ca intri de 2 ori pe an pe net; ai 800 de postari de la 1 ianuarie pana acum...
Titularul postului telefonic n-a intrat niciodata pe net cu manuta lui desi il are in casa de aproape un deceniu si citeste sms-urile doar de revelion. E prea ocupat pt asa ceva daca ma gandesc bine.

Editat de costables, 19 iulie 2011 - 23:21.


#7
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

 costables, on 19th July 2011, 23:35, said:

Servicii la nivel de cont client
Tarif verde Factura
Tarif verde Factura 0,23 EUR 0,96 Lei
Total Tarif verde Factura 0,23 EUR 0,96 Lei
Total Servicii la nivel de cont client 0,23 EUR 0,96 Lei
Ce .. :curse: .. mai e si cu asta!?
este tariful pentru factura pe hartie.probabil ai prelungit contractul de net sau abia te-ai abonat. aveai 2 optiuni :factura electronica prin my account gratuit sau clasic pe hartie taxabila prin tariful verde.lamurit ?

#8
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
nu mi se pare normal. iti platesc servicii deja, imi dai MACAR factura cum vreau eu, ca e platita si aia si serviciile postale tot de client.
ca doar nu saracesti pentru o coala A4 si aia reciclata vai mama ei.
ok, la magazin imi ceri sa vin eu cu sacosa de-acasa daca nu vreau sa dau 20 de bani pe punga ta, dar aici cu ce sa vin de-acasa? cu papirusu'?

cu amaratii de la tara, batranii si nu numai, care nu au internet si chiar de l-ar avea moca, tot n-ar sti sa-l foloseasca, si cu aia faci la fel?
e clar, foamea Romtelecom. de cateva luni o tineti numai in thumb down-uri. 1 leu pentru o foaie de hartie...ma lasi?

Editat de dygey, 19 iulie 2011 - 23:29.


#9
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011

 unchiujim, on 20th July 2011, 00:19, said:

este tariful pentru factura pe hartie.probabil ai prelungit contractul de net sau abia te-ai abonat. aveai 2 optiuni :factura electronica prin my account gratuit sau clasic pe hartie taxabila prin tariful verde.lamurit ?
Deloc! N-am inteles in primul rand de ce culoarea verde. Nu mai zic ca au fost jigodii si mi-au bagat taxa de migrare desi "migrarea" a fost necesara datorita greselii facuta de ei care comunica un pret si dupa ce iti dai acordul alt pret. Zi de zi apar noi chestii din astea "verzi" care nu sunt verzi deloc! Gunoaiele alea publicitare pe care nu le citeste nimeni si nici la cur nu poti sa te stergi cu ele ca aluneca si te murdaresti pe spinare tot sunt mai "verzi" decat factura mea?! Deh! Hartie lucioasa de calitate!

Editat de costables, 19 iulie 2011 - 23:31.


#10
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

 dygey, on 20th July 2011, 00:25, said:

nu mi se pare normal. iti platesc servicii deja, imi dai MACAR factura cum vreau eu, ca e platita si aia si serviciile postale tot de client.
ca doar nu saracesti pentru o coala A4 si aia reciclata vai mama ei.
ok, la magazin imi ceri sa vin eu cu sacosa de-acasa daca nu vreau sa dau 20 de bani pe punga ta, dar aici cu ce sa vin de-acasa? cu papirusu'?

cu amaratii de la tara, batranii si nu numai, care nu au internet si chiar de l-ar avea moca tot n-ar sti sa-l foloseasca, si cu aia faci la fel?
e clar, foamea Romtelecom. de cateva luni o tineti numai in thumb down-uri. 1 leu pentru o foaie de hartie...ma lasi?
tariful respectiv se aplica doar celor care au serv de internet de la rtc,nu si celor de voce sau dth.capisci? e asa de greu sa intri in my account ? sau e mai simplu sa chibitesti ?
PS : te las ! :naughty:

#11
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
atunci se mai explica, dar doar pe jumatate. discriminarea rings a bell?
cu lasatu'...nu prea ai cum. nu-s fata/femeie/orice alt obiect cu tate. :D

anyway, ca tot esti p-aci. vreau sa portez un numar de Romtelecom in...ceva. titular pe Romtelecom e tata, titular pe ceva-ul ala sunt eu. merge? :rolleyes:

Editat de dygey, 19 iulie 2011 - 23:34.


#12
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011

 dygey, on 20th July 2011, 00:34, said:

atunci se mai explica, dar doar pe jumatate.
anyway, ca tot esti p-aci. vreau sa portez un numar de Romtelecom in...ceva. titular pe Romtelecom e tata, titular pe ceva-ul ala sunt eu. merge? :rolleyes:
Merge de ce sa nu merga, tu nu stii sa iei buletinul lui taicatu si sa tragi o semnatura. Romtelecomul accepta(eu am facut abonamentul pe numele lu' tata) de ce n-ar accepta si RDS!?

 liviu_np, on 20th July 2011, 00:02, said:

Se vede ca intri de 2 ori pe an pe net; ai 800 de postari de la 1 ianuarie pana acum...
Da in 2011 cam atatea am, da nu mai stiu cate am avut intre 2004 si 2011 nu le-am tinut socoteala.

Editat de costables, 19 iulie 2011 - 23:39.


#13
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

 dygey, on 20th July 2011, 00:34, said:

atunci se mai explica, dar doar pe jumatate. discriminarea rings a bell?
cu lasatu'...nu prea ai cum. nu-s fata/femeie/orice alt obiect cu tate. :D

anyway, ca tot esti p-aci. vreau sa portez un numar de Romtelecom in...ceva. titular pe Romtelecom e tata, titular pe ceva-ul ala sunt eu. merge? :rolleyes:
.....1 leu pentru o foaie de hartie...ma lasi? .... la asta ma rtefeream,tu ai cerut sa te las.
conf legii portarea se face doar de catre titular dintr-o retea in alta. la mine in oras cei de la rcs respecta legea si nu fac prostii ....

#14
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011

 unchiujim, on 20th July 2011, 00:43, said:

.....1 leu pentru o foaie de hartie...ma lasi? .... la asta ma rtefeream,tu ai cerut sa te las.
conf legii portarea se face doar de catre titular dintr-o retea in alta. la mine in oras cei de la rcs respecta legea si nu fac prostii ....
La mine in oras la RDS sunt acceasi angajati de pe vremea lui windows 98, si-au luat mertzan din banii mei pe vremea cand atarnau cabluri prin copaci si vindeau net de 28kbps viteza in internet.

Editat de costables, 19 iulie 2011 - 23:50.


#15
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.051
  • Înscris: 02.01.2003
Asteptam de la Romtelecon taxarea Serviciului Clienti 1930, taxa pe sesizare, taxa pe e-mailul @clicknet.ro, taxa pe facturile mai mici de 100 de lei, taxa pe reziliere indiferent ca ai iesit din perioada minima contractuala etc.
Legal, sunt obligati sa trimita prin posta factura tiparita pe suport fizic. Daca accepti factura electronica este un favor pe care il faci operatorului si nu invers.

#16
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.304
  • Înscris: 01.01.2007
S-a adancit criza la greci,e foame.
Eco taxa aia se ia numai la pungi,ei au bagat-o si cu japca la facturi. :dj:  
Hai ca merge.

#17
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.051
  • Înscris: 02.01.2003
La un milion de clienti pe care ii "arzi" cu taxa verde scoti 250.000 de euro dintr-un foc intr-o singura luna.
Bravo, Romtelecom, daca tot ati pierdut clienti cu facturi babane, recuperati si faceti profit luand si pielea de pe clientii ramasi...

#18
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

 Allex, on 20th July 2011, 01:17, said:

La un milion de clienti pe care ii "arzi" cu taxa verde scoti 250.000 de euro dintr-un foc intr-o singura luna.
Bravo, Romtelecom, daca tot ati pierdut clienti cu facturi babane, recuperati si faceti profit luand si pielea de pe clientii ramasi...
parca ai trecut la la erdeserces ,sau gresesc? cred ca e aria ailalta.

 cristian0007, on 20th July 2011, 01:11, said:

S-a adancit criza la greci,e foame.
Eco taxa aia se ia numai la pungi,ei au bagat-o si cu japca la facturi. :dj:
Hai ca merge.
greci nu prea mai sunt sau daca sunt ,vorbesc germana .sprachen sie deutsch ? :naughty:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate