Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Am nevoie de putin ajutor cu guitar rig si cu configurarea lui.

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Alecscosmi

Alecscosmi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.04.2009
Salut, vreau sa incep prin a spune ca imi cer scuze de pe acum daca cumva am postat unde nu trebuie. Inca nu sunt foarte familiarizat cu forumul asta. Problema consta in: Am o chitara electrica, un cablu jack mare la un cap, jack mic la celalalt capat, infipt in Line in in spate la pc.
Toate fiind conectate la guitar rig 4.
Toate bune si frumoase pana aici, merge perfect, se aude super prin Asio. Insa...
Am vazut ca, este posibil ca prin 2 softuri sa fie posibila conectarea unor pedale de la un volan, la guitar rig 4, sa am anumite efecte precum wah, pedal volume s.a.
Am o mica problema: Am inteles ca trebuie sa instalez 2 mici programe, unul numit midi-yoke si altul rejoice. Primul sa citeasa din semnale USB sa le faca in semnale MIDI, iar celalalt sa configurezi axele (cred, nu ma pricep). Ideea e sa preia semnal din pedale, sa le transforme in MIDI si sa le vada guita rig 4. Le-am descarcat, le-am calibrat insa...guitar rig pur si simplu refuza sa le recunoasca. Vede profilele de midi-yoke, insa nu se intampla nimic. Daca cumva aveti vre-o idee cam ce ar trebui facut, v-as fi foarte recunoscator. Multumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate