Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Ce salariu te-ar multumi?

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

Poll: Salariu (182 member(s) have cast votes)

Ce salariu te-ar multumi? (intre interval) (brut,nebrut, nu conteaza, banii in mana!)

  1. 670 lei (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. 700-900 (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. 900-1000 (1 votes [0.55%])

    Percentage of vote: 0.55%

  4. 1000-1500 (15 votes [8.24%])

    Percentage of vote: 8.24%

  5. 1500-2000 (14 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  6. 2000-2500 (31 votes [17.03%])

    Percentage of vote: 17.03%

  7. >3000 (96 votes [52.75%])

    Percentage of vote: 52.75%

  8. nu stiu, nu m-am gandit si nici n-am facut ceea ce mai jos in topic. :D (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. N-am salariu, am avere B-). (o sa mentionez asta in mesaj, ca sa nu fie un raspuns anonim.) (2 votes [1.10%])

    Percentage of vote: 1.10%

  10. N-am salariu, traiesc din pariuri, afaceri sau orice care nu tine de "salariu". (Voi mentiona ce anume si cum) (7 votes [3.85%])

    Percentage of vote: 3.85%

  11. Traiesc in mare parte izolat, imi iau niste centi sa platesc netul ca sa intru pe forumul asta, in rest, am cabana, vanez ursi si manac fragi :)), n-am nevoie de bani, smell the fresh air! :> (16 votes [8.79%])

    Percentage of vote: 8.79%

Vote Guests cannot vote

#19
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostCetatean_Roman1, on 5th July 2011, 00:24, said:

Nici-un salariu din chestionarul tau nu ar fi potrivit pentru mine.
Nu stiu daca e un argument bun, dar imi place sa cheltuiesc mult ,intre 100-1000 $ pe zi /depinde de situatie


funny

#20
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
eu am ales varianta 4 (1000-1500).
in prezent am un salariu de 670 de lei (ras), inainte de taieri aveam 740 de lei... in conditiile cand preturile erau ceva mai mici, la fel si taxele, dar si TVA-ul de 19%.
din fire nu sunt egoist, si apucator, de aceea am votat, si sunt de parere ca un salariu de 1200 = 1300 de lei/luna ar fi un salariu decent!

#21
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010

View Postmaltese, on 5th July 2011, 00:23, said:

nu am pus toate cheltuielile, am mentionat prin "etc"-urile puse.
eu cand eram mai micut, mi-era mai simplu sa-mi fac sandvisuri, ca nu aveam aragaz cu aprindere electrica si mi-era frica sa umblu cu cel clasic..  :confuzzled:  , asa ca dimineata fie omleta, fie niste sandvisuri.. ideea e ca nu gatesc decat omleta, tortellini si cam atata. in rest, fie face mama, fie merg in oras sa iau o gustare, fie mananc acasa ceva rece (conserva de peste cu lamaie de exemplu..).
la mine este mai mult intuitiv, n-am zis o suma fixa de o mie de lei, e o limita inferioara, ce e sub o mie de lei nu ma satisface, 1500 lei mi-ar aduce satisfactie. deocamdata. poate ca voi deveni mai pretentios, sa strang bani sa merg in Bora Bora, dupa cum circula vorba pe plaiuri din gurita fiecaruia.. :P, dar nimic nu se compara cu mersul cu trenul la munte si stand la o cabana timp de 1 concediu . :naughty: departe de orice stres... aia da satisfactie.  :kisstogether:

#22
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Unul colosal, evident.
Asta pentru ca am un hobby costisitor: altruismul.

#23
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

View Postbogdan_boss, on 5th July 2011, 00:24, said:

topicul e creat cu intentii serioase, realiste si pentru oamenii cu picioarele pe pamant, care isi cunosc limitele inferioare si superioare ale satisfactiei lor personale individuale si in parte (pleonasmul nu e intamplator.), sunt curios in privinta acestor limite in privinta celorlalti, care fie stau singuri, fie au o prietena si stau impreuna, fie si-au intemeiat familie, fie stau cu tot neamul. :lol: :lol: .

N-ai somn ?  :notangel:

#24
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010

View Postplanner26, on 5th July 2011, 00:28, said:

eu am ales varianta 4 (1000-1500).
in prezent am un salariu de 670 de lei (ras), inainte de taieri aveam 740 de lei... in conditiile cand preturile erau ceva mai mici, la fel si taxele, dar si TVA-ul de 19%.
din fire nu sunt egoist, si apucator, de aceea am votat, si sunt de parere ca un salariu de 1200 = 1300 de lei/luna ar fi un salariu decent!

a, adica tu spui ceva de genul "intre fostul meu salariu de x lei, acum il am pe cel de y lei, deci il votez pe x, fostul :D". ??  :huh:

#25
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View Postplanner26, on 5th July 2011, 00:28, said:

eu am ales varianta 4 (1000-1500).
in prezent am un salariu de 670 de lei (ras), inainte de taieri aveam 740 de lei... in conditiile cand preturile erau ceva mai mici, la fel si taxele, dar si TVA-ul de 19%.
din fire nu sunt egoist, si apucator, de aceea am votat, si sunt de parere ca un salariu de 1200 = 1300 de lei/luna ar fi un salariu decent!


e jenant in ce tara traim...sunt in aceasi situatie si mi-e greata de sistemul care ne conduce,,,oricum sper sa fie de domeniul trecutului...avem sanse mult mai mari in alte tari

#26
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

View Postbogdan_boss, on 5th July 2011, 00:31, said:

a, adica tu spui ceva de genul "intre fostul meu salariu de x lei, acum il am pe cel de y lei, deci il votez pe x, fostul :D". ??  :huh:
pe fostul si inca vreo cateva sute in plus :), am spus destul de clar.... in primul post!

#27
bfn

bfn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.04.2008
De cand un salariu >3000 lei e pretentie de Oprah? :))

#28
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010

View PostBlueSky2009, on 5th July 2011, 00:29, said:

N-ai somn ?  :notangel:
:lol: :lol:   eu te-am avut acum ceva timp in lista, nu stiu daca aveam acest nick cand ti-am dat add de pe mess, dar stiu ca tu lucrezi la un hypermarket si tu mi-ai zis salariul tau.  :P :P  
am vrut sa fac topicul asta de azi dimineata, dar abia acum m-am gandit sa-l pun in aplicare.

View Postbfn, on 5th July 2011, 00:32, said:

De cand un salariu >3000 lei e pretentie de Oprah? :))
Pai stai frate, cand am zis >3000, aici am scris pur matematic. ca tu vrei 3001 sau 50000000000000000000000000000000000000, asta e treaba dumitale.
inseamna intervalul deschis (3000, ∞). atinge si depaseste cu infinit pretentiile lui Oprah.   :lol:

#29
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Tot timpul un om normal (nu fusta mama-sii, gen Silvica) va vrea la mai bine. Normal ca pe masura ce castigi mai mult altele-s pretentiile.
Pentru inceput e o ambitie cinstita sandvisuri, pe urma descoperi nu stiu ce restaurant. Pe urma nu stiu ce restaurant din New York. Treci de la metrou la masina proprie, si pe urma vrei si-o barca. Iti iei casa si ai mai vrea una de vacanta. Tot timpul e loc de mai bine si tot timpul e loc de mai mult.

#30
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View Postsebulbus, on 5th July 2011, 00:42, said:

Tot timpul un om normal (nu fusta mama-sii, gen Silvica) va vrea la mai bine. Normal ca pe masura ce castigi mai mult altele-s pretentiile.
Pentru inceput e o ambitie cinstita sandvisuri, pe urma descoperi nu stiu ce restaurant. Pe urma nu stiu ce restaurant din New York. Treci de la metrou la masina proprie, si pe urma vrei si-o barca. Iti iei casa si ai mai vrea una de vacanta. Tot timpul e loc de mai bine si tot timpul e loc de mai mult.



si toata viata alergam si transpiram sa ne imbogatim...si uitam sa ne bucuram de lucrurile marunte care dau culoare vietii....

#31
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011

View PostVeronika_99, on 5th July 2011, 00:31, said:

oricum sper sa fie de domeniul trecutului...avem sanse mult mai mari in alte tari
Eh, tu mai ai ceva sanse, gasesti un babac din afara sa te intretina si te cari de aici :sadwalk:

#32
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Asta e parerea ta. Un om capabil va avea destul timp pentru toate cat timp nu se lasa calcat in picioare si e bun in ceea ce face. Asta presupunand si ca ti-ai ales o meserie pe care s-o faci cu oarecare placere, nu doar ca sa supravietuiesti, caz in care nu ar trebui sa existe nici punctul anterior.
Normal, ceea ce zic eu nu li se aplica celor care se inscriu la sclavii de genul 11 ore pe zi si inca un pic in weekend si daca vrei concediu faci bine si-ti faci dinainte toata munca pe perioada, altfel o recuperezi dupa.

#33
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
in jur de aproximativ, maxim

#34
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010

View PostVeronika_99, on 5th July 2011, 00:43, said:

si toata viata alergam si transpiram sa ne imbogatim...si uitam sa ne bucuram de lucrurile marunte care dau culoare vietii....
si murim !  :naughty: :confuzzled:  
iar acuma va veni cineva si va spune... "pai da, dar DEPINDE cum mori, ca una e cand mori pe patul din apartamentul tau de 4 camere, altceva e cand mori pe sezlongul de langa piscina din curtea vecina cu cea a Oprăi. :lol: :lol: ." insa nicio avere de pe lumea asta nu te scapa de acest inevitabil, cand vei vedea ca ajungi in situatia in care nici sa ti-o scoli nu mai esti capabil, oricate miliarde de triliarde de lire sterline ai avea in toate conturile posibile. DAR ASTA E ALTA CHESTIUNE.

CONCLUZIILE LE VOI SCRIE LA MOMENTUL POTRIVIT!!!
Limita de votanti a fost marita la 100!!

Edited by bogdan_boss, 04 July 2011 - 23:51.


#35
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostAl_Bundy, on 5th July 2011, 00:45, said:

Eh, tu mai ai ceva sanse, gasesti un babac din afara sa te intretina si te cari de aici :sadwalk:

ms de idee ...dar nu...ma multumesc cu babacul meu chipes...nu are bani, dar face cat toti banii :P ...eu vreau sa fiu platita corect...nu sa muncesc si sa aduc bani de acasa...

View Postbogdan_boss, on 5th July 2011, 00:49, said:

si murim !  :naughty: :confuzzled:  
iar acuma va veni cineva si va spune... "pai da, dar DEPINDE cum mori, ca una e cand mori pe patul din apartamentul tau de 4 camere, altceva e cand mori pe sezlongul de langa piscina din curtea vecina cu cea a Oprăi. :lol: :lol: ." insa nicio avere de pe lumea asta nu te scapa de acest inevitabil, cand vei vedea ca ajungi in situatia in care nici sa ti-o scoli nu mai esti capabil, oricate miliarde de triliarde de lire sterline ai avea in toate conturile posibile. DAR ASTA E ALTA CHESTIUNE.

CONCLUZIILE LE VOI SCRIE LA MOMENTUL POTRIVIT!!!
Limita de votanti a fost marita la 100!!

:lol:

#36
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007

View PostLipsum, on 5th July 2011, 00:00, said:

|Cel pe care l-am avut inainte sa-mi taie 25% si inca pe atat din sporuri.

Esti politist? :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate