Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

ORANGE Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14257 replies to this topic

#8713
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

View Postbodi, on Dec 14 2007, 09:46, said:

nu stiu ce sa zic, dar cand o aplicatie simpla ca yahoo! go nu functioneaza pentru ca nu e softul updatat si nu poti face update decat la service, nu prea iti convine (decat daca esti intr-un oras cu service). culmea e ca poti solicita softul original si service-ul se conformeaza :).


poti face update de soft si singur chiar daca nu ai optiuneade update direct din telefon...iti trebuie insa un pc conectat la net si faci un update cu SEUS

#8714
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

View Postcapuera, on Dec 14 2007, 13:03, said:

poti face update de soft si singur chiar daca nu ai optiuneade update direct din telefon...iti trebuie insa un pc conectat la net si faci un update cu SEUS

nu poti face update pentru ca pur si simplu nu gasesti alta versiune branduita. trebuie sa iti modifici softul in cel original se si pierzi garantia. ceea ce nu-mi convine. aceeasi problema o am si cu nokia 6288.

#8715
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

View Postbodi, on Dec 14 2007, 19:14, said:

nu poti face update pentru ca pur si simplu nu gasesti alta versiune branduita. trebuie sa iti modifici softul in cel original se si pierzi garantia. ceea ce nu-mi convine. aceeasi problema o am si cu nokia 6288.

daca SE pune pe server o noua versiune branduita iti garantez ca o gaseste tel si isi face update...la mine a mers la W880i de la R1KG la R6BC
la Nokia nu a mers update-ul din telefon si nu cred ca va merge prea repede...nu prea le au ei cu faza asta

#8716
balutza

balutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 21.08.2007

View Postbodi, on Dec 14 2007, 19:14, said:

nu poti face update pentru ca pur si simplu nu gasesti alta versiune branduita. trebuie sa iti modifici softul in cel original se si pierzi garantia. ceea ce nu-mi convine. aceeasi problema o am si cu nokia 6288.
nu pierzi garantia. Eu am avut un K800 care nu mai avea nici un soft bun pe le, care sa buteze, avea main original, fs de orange si gdfs bulit.Si m-am dus cu el la ei si in 2 sapt m-au cheemat sa-mi ridic telefonul

#8717
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007
Câștigă premii de Crăciun

Lasă-te cuprins de magia sărbătorilor de iarna și adună premii în jurul bradului pentru cei dragi. Răspunde la cât mai multe intrebări legate de Crăciun despre filme celebre, colinde, literatură sau muzică și poți câștiga:

premiul I : un laptop
premiul II: un televizor LCD
2 premii III: un monitor LCD
5 mențiuni: o pereche de ski-uri
premii speciale: 20 de credite de comunicație în valoare de 5 euro

Sună la 311 în perioada 10 decembrie 2007 - 6 ianuarie 2008, alege ramura 9 și răspunde corect și rapid la cât mai multe intrebări despre Crăciun. Accesul la serviciu costă 0,40 euro (fără TVA), iar tariful este 0,12 euro/minut (fără TVA).

Pentru mai multe detalii, vezi regulamentul concursului.
Mai mult, din 15 decembrie, tot la ramura 9, poți intra în legatură directă cu Moș Crăciun până în ajunul Crăciunului, poți trimite mesaje de sărbătoare către 10 prieteni sau poți să te inspiri din rețetele propuse pentru masa de Crăciun.


http://www.orange.ro...2007/index.html

#8718
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postjamesbond, on Dec 15 2007, 23:37, said:

Sună la 311 în perioada 10 decembrie 2007 - 6 ianuarie 2008, alege ramura 9 și răspunde corect și rapid la cât mai multe intrebări despre Crăciun. Accesul la serviciu costă 0,40 euro (fără TVA), iar tariful este 0,12 euro/minut (fără TVA).
http://www.orange.ro...2007/index.html

:lol:  Sa vezi cati vor cadea in plasa, sa vezi cost suplimentar si cadouri peste cadouri ce vor primii clientii :lol:

Edited by danutz1, 15 December 2007 - 23:42.


#8719
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Aceste campanii ofera o sansa oamenilor....accesul la un cadou frumos. Nu e teapa....nu se apasa tastele telefonului singure.Orange stie sa vanda.

Bravo baieti, la mai mare. In Romania gasiti fraieri, eu in locul vostru organizam zilnic asa ceva.

#8720
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Evident, bravo lor, faieri sunt destui. Dar să nu se mire că-i doare capul, că le mor rude, etc. Asta de la blestemele noastre, bineînțeles! ;)

Edited by jafpefata, 16 December 2007 - 06:06.


#8721
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Si concurusul asta e ca ala de pe Share Box sau pentru Prepay... fara liste de cartigatori cred. Tocmai ei nu respecta regumentul concursurilor.

#8722
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006
au "suplimentat" oferta de conectare cu:

- 200 de minute internationale valabile pentru apelurile c?tre Europa ? retele fixe, SUA si Canada, timp de 3 luni
pentru abonamentul de 3 euro si abonamentul flexibil si,

- 60 de minute internationale valabile pentru apelurile c?tre fix si mobil în Europa, Israel, SUA si Canada timp de 3 luni
pentru abonamentul de familie.

Edited by Rotter Ackland, 17 December 2007 - 23:16.


#8723
SUPERSTAR2007

SUPERSTAR2007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 709
  • Înscris: 31.12.2006
Insfarsit Orange a bagat in oferta lor telefonul mult asteptat Sony Ericsson K850i si W960i:
K850i
W960i

Edited by SUPERSTAR2007, 18 December 2007 - 17:04.


#8724
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
care e/sunt frecventa/frecvetele GSM pe care opereaza Orange Romania?

#8725
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postgraymer, on Dec 18 2007, 20:25, said:

care e/sunt frecventa/frecvetele GSM pe care opereaza Orange Romania?
900 si 1800 MHz pentru GSM (2.5G si 2.75G)
2100 MHz pentru 3G si 3G+

Edited by gompo, 18 December 2007 - 20:49.


#8726
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Stie cineva care este oferta de conectare ptr. un abonament pe 1 an(cel de 3 euro) daca nu ma intereseaza sa activez optiunea aceea de 5.5. euro?

#8727
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
:naughty:  :naughty:  :naughty:     Daca vrea cineva sa plece in jurul lumii...       :naughty:  :naughty:  :naughty:



cu Orange PrePay în jurul lumii

Daca ai consumat cel putin 2 euro de pe cartela ta PrePay în luna noiembrie, poti sa dai un tur în jurul lumii cu înca cineva sau poti câstiga un iPod shuffle silver de 1 GB.

Consuma mai mult credit decât în noiembrie în perioada 18 decembrie 2007 – 18 ianuarie 2008 si esti automat înscris pentru tragerea la sorti a premiilor.

În plus, primii 10000 de utilizatori PrePay care au consumat procentual cel mai mult fata de luna noiembrie primesc 100 de minute în retea valabile 30 de zile.

Poti afla cât ai consumat în noiembrie si cât trebuie sa consumi în perioada promotiei printr-un mesaj scris gratuit trimis la 233.

[pt sursa dati click pe link-ul de mai sus]

#8728
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006
Termeni si conditii de utilizare a servciilor de tip PrePay :)

http://www.orange.ro...itii-prepay.pdf

#8729
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Un fel de contract pentru cei care cumpără cartela, am observat și eu că l-au pus pe pagină.

Apropo de concursul acela cu consumul de credit, am primit și eu SPAM de la Orange prin SMS. Care era numărul pentru dezactivarea mesajelor publicitare ? Eu le-am dezactivat mai demult și nu am participat la concursuri sau alte servicii specifice care generează ulterior SPAM însă vreau să mă asigur că nu s-au reactivat.

#8730
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
o intrebare. cum stii ca esti membru gold? si care sunt facilitatile pentru asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate