Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ORANGE Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14257 replies to this topic

#8749
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
client sylver gold si platinum astia sunt clasificarile la orange

#8750
Eclectic

Eclectic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.06.2006
vodafone_ro, esti in urma. Adica nu exista si clienti standard ? :D

#8751
dragos1us

dragos1us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 14.08.2006

View Postandreic, on Dec 22 2007, 12:29, said:

Si marmota :lol:
suna si o sa te convingi, atat tb sa ai o cartela cu planul prepay music si dupa comenteaza:P

#8752
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Oameni buni....adio pomeni. Gata cu bonusurile. Toti operatorii se pozitioneaza pe sectoarele mai banoasa si lasa clientii mici sa plece la GigiMobil.

#8753
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Merge 3G si hspda de duduie la moeciu de jos

#8754
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006

View Postvodafone_ro, on Dec 22 2007, 20:15, said:

client sylver gold si platinum astia sunt clasificarile la orange
Bine, asta am inteles din start, dar intrebarea era: care-s criteriile de clasificare, de unde stii tu ce client esti si care-s beneficiile acestor clasificari. Ca pe siteul Orange n-am gasit nimic.

#8755
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

View Postamandigi, on Dec 23 2007, 09:47, said:

Bine, asta am inteles din start, dar intrebarea era: care-s criteriile de clasificare,
valoarea facturilor.

View Postamandigi, on Dec 23 2007, 09:47, said:

de unde stii tu ce client esti
Într-o vreme primeai un card. Oricum, te informează ei.

View Postamandigi, on Dec 23 2007, 09:47, said:

care-s beneficiile acestor clasificari.
Primești un bonus anual în puncte TY, prețuri preferențiale la telefoane...

#8756
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004

View Postalexandranyd, on Dec 22 2007, 22:06, said:

Oameni buni....adio pomeni. Gata cu bonusurile. Toti operatorii se pozitioneaza pe sectoarele mai banoasa si lasa clientii mici sa plece la GigiMobil.
1.Ti-as da dreptate, dar ceva scartie in afirmatia ta...
De ce la tv vad foarte des reclame pentru cartelari (orange, vodafone)? La cosmote stim clar care-i treaba cu reclamele. Desigur mai fac si pt abonamente (ma refer la orange si vodafone), dar din astea marunte... De ce nu fac reclama la abo. de 20-50 euro? Sa inteleg ca le face placere cheltuie banii aiurea pe reclame :D

Si nu uitati un lucru. Eu nu stiu care-i treaba cu ,,gigimobil" (digitel), dar va aduceti aminte la inceput cand s-a relansat Cosmote-ul, multi l-au luat peste picior... Astazi exista sectiune dedicata cosmoteului si incet incet ,,valoarea discutiilor" va fi aceeiasi ca si pentru Vodafone si Orange. Asa ca poate in viitor vom discuta si despre digitel la fel cum discutam despre ceilalti operatori. digitel e astazi cum a fost Suntel-ul la inceptut... daca vor sti sa intre pe piata vom vedea...

2. Spune-ti odata criteriile de clasificare pentru cu clientii sylver gold si platinum

Edited by crisstian, 23 December 2007 - 10:36.


#8757
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005

View PostEclectic, on Dec 22 2007, 21:07, said:

vodafone_ro, esti in urma. Adica nu exista si clienti standard ? :D
l am omis client standard sunt eu desi am facturi in medie de 150-200 lei pe luna :D

#8758
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
crisstian

Un client la cartela este mai dinamic. Cartelarii aduc bani din interconectare in mare parte.
Abonamentele mari nu au nevoie de reclame. Nu se adreseaza publicului larg si oricum un om cu abonament mare nu renunta usor la numar. Eu am Cosmote 240 si nu ma intereseaza alte oferte de pe piata , nici macar cele de la Cosmote.
Asa si tata are un abonament cu Vodafone 800 parca si nu-l intereseaza ofertele cu limitari de la Orange sau Vodafone.


DigiMobil nu are banii Cosmote si in plus acoperirea pe 3G este foarte dificila fata de GSM.

Edited by alexandranyd, 23 December 2007 - 14:30.


#8759
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 05.02.2007
Craciun Fericit Tututror!

#8760
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
Aseara eram pe magnifica retea 3G de la orange. Cand ma apelam imi intra mesageria vocala cu toate ca telefonul era deschis si semnal era cu galeata. Daca apelam eu era ok, apelul mergea din prima. De primit insa NU puteam primi apeluri!

Concluzie: Nu stati pe orange 3G pentru ca a primi apeluri devine o loterie!


#8761
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007

View Postaum, on Dec 25 2007, 15:39, said:

Aseara eram pe magnifica retea 3G de la orange. Cand ma apelam imi intra mesageria vocala cu toate ca telefonul era deschis si semnal era cu galeata. Daca apelam eu era ok, apelul mergea din prima. De primit insa NU puteam primi apeluri!

Concluzie: Nu stati pe orange 3G pentru ca a primi apeluri devine o loterie!
Concluzie - dezactiveaza mesageria, e mai simplu . Craciun Fericit !!!

#8762
ChristianG

ChristianG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 24.01.2005
Am primit 10 minute de la orange de Craciun ! Dragut din partea lor  :D

#8763
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Sarbatori de iarna cat mai fericite  :coolspeak:  , Dumnezeu sa va binecuvanteze cu tot ce e bun , frumos si durabil  :peacefingers:  !

P.S. Joyeux Noël !



P.S. Iarasi nu functioneaza Self Care "  * 100 #  "  , oricum : "Orange-ro" este  :first:  !

Edited by Teophileos, 25 December 2007 - 17:53.


#8764
six

six

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.11.2007
De ce pe Orange cand pun cartela intr-un alt tel sau mai nou am sesizat chiar cand inchid/redeschid tel imi apare pe display (numai pe tel Nokia) mesajul "Permiteti cartelei sim sa expedieze un mesaj?" E adevarat ca din menu am setat eu "Confirmati actiunile serviciului sim" dar de ce in seara asta expedia un mesaj dupa fiecare rr al telefonului? Si ce anume contine acel mesaj pe care il expeziaza? E vorba despre o cartela de ab. Pe Vodafone n-am sesizat asa ceva desi am si acolo ab.

#8765
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postsix, on Dec 26 2007, 04:20, said:

De ce pe Orange cand pun cartela intr-un alt tel sau mai nou am sesizat chiar cand inchid/redeschid tel imi apare pe display (numai pe tel Nokia) mesajul "Permiteti cartelei sim sa expedieze un mesaj?" E adevarat ca din menu am setat eu "Confirmati actiunile serviciului sim" dar de ce in seara asta expedia un mesaj dupa fiecare rr al telefonului? Si ce anume contine acel mesaj pe care il expeziaza? E vorba despre o cartela de ab. Pe Vodafone n-am sesizat asa ceva desi am si acolo ab.


SIM_urile distribuite de 2 ani inacoace trimit automat un SMS catre Orange , gratuit, catre numarul 5692. Nu stiu exact de ce se inatmpla acest lucru, ce incearca Orange sa afle prin asta... Se inatmpla atat la cartele cat si la abonamente.

Edited by ionut.tabacaru, 26 December 2007 - 08:48.


#8766
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postionut.tabacaru, on Dec 26 2007, 08:47, said:

SIM_urile distribuite de 2 ani inacoace trimit automat un SMS catre Orange , gratuit, catre numarul 5692.
:o :o
Cum ai detectat treaba asta ??

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate