Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

ORANGE Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14257 replies to this topic

#8731
Eldebra

Eldebra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.05.2007

View Postgeticul, on Dec 20 2007, 14:46, said:

o intrebare. cum stii ca esti membru gold? si care sunt facilitatile pentru asta.

u have to feel it ...

#8732
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View PostEldebra, on Dec 20 2007, 15:02, said:

u have to feel it ...

si daca nu simt, ca sunt mai nesimtit. :drac:

#8733
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Pai iti zic cum am aflat eu:Am primit un plic auriu prin Posta prin care am fost anuntat ca sunt client Gold si mi se enumerau avantajele

#8734
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View PostFireSky, on Dec 20 2007, 15:33, said:

Pai iti zic cum am aflat eu:Am primit un plic auriu prin Posta prin care am fost anuntat ca sunt client Gold si mi se enumerau avantajele
Eu nu am primit nici un plic. Azi am primit un mesaj prin care ma anuntau ca primesc vreo 60 puncte thank you pentru ca sunt membru gold.

Unde as putea sa aflu ce avantaje am, sa nu-mi para rau; ca am de gand sa plec de la ei. Poate asta ma face sa nu mai plec.

#8735
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View Postgeticul, on Dec 20 2007, 17:56, said:

Eu nu am primit nici un plic. Azi am primit un mesaj prin care ma anuntau ca primesc vreo 60 puncte thank you pentru ca sunt membru gold.

Unde as putea sa aflu ce avantaje am, sa nu-mi para rau; ca am de gand sa plec de la ei. Poate asta ma face sa nu mai plec.


eu stiam ca in data de 20 la orele 10:30 [prima 'repriza'], respectiv 12:30 [a II a], clientii gold si platinum primesc 50% [platinum] din totalul punctelor cumulate in ultimele 12 luni. acum cateva zile, sun la 456 si domnisoara de acolo zice ca primesc undeva spre 800 pct. azi... primesc mesajul si surpriza... 353pct. oricum, renunt la ei.   acum doua saptamani... am sunat sa le reclam faptul ca de doua luni primesc aproape zilnic aceleasi mesaje:  'retea ocupata' , 'congestie retea' , 'probleme retea'. le-am zis ca sa-mi faca un calcul si sa-mi spuna cat trebe sa le platesc sa reziliez contractul. dra imi zice ca +500ron. tot tragea de mine... ca stiti... sunteti clientul nostru de +6ani, aveti numere preferentiale..... eu: nu, nu si nu... aia... va rog sa nu-mi dati pe moment un raspuns, va las sa va mai ganditi si va rog sa ma contactati prin apel la 456. nu mai stiu cum a zis ca se numeste. stiti ce OFERTA mi-a facut sa nu renunt la serviciile lor? luna februarie > abonament gratuit, adica 5 eur sau cat o fi 'freeul'. ii pup din mers :))

#8736
ingerul20

ingerul20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.12.2007
ce inseamna cand am cost suplimentar x euro si sunt date x la orange?

#8737
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View Postingerul20, on Dec 21 2007, 01:46, said:

ce inseamna cand am cost suplimentar x euro si sunt date x la orange?
inseamna ca ai cost suplimentar x
si ai intrat pe net de x Mb date

#8738
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Vad ca mai nou se acorda 300 SMS-uri nationale bonus (in loc de 150) la fiecare reincarcare cu minim 7 Euro pe luna a unei cartele Prepay cu planul tarifar  Prepay Music.
Oferta disponibila pana la 2 Martie 2008.  :naughty:

Probabil ca sa compenseze faptul ca nu se (mai) acorda bonus pt apeluri primite la acest plan tarifar...   :P

#8739
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006
am observat pe unele site-uri romanesti un nou banner cu un nou tip de modem 3G+ de la Orange

Attached File  icon_225.JPG   9.92K   53 downloads

pe site (inca) nimic.

Edited by Rotter Ackland, 22 December 2007 - 00:40.


#8740
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
Zvon sau realitate ??? Orange cumpara Atlas telecom ??? azi mi-a zis un angajat de la ei, dar se va concretiza totul dupa 1 ianuarie,

#8741
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
zvon sau realitate orange o cumpara pe liliana :)

#8742
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

View PostSUPERSTAR2007, on Dec 18 2007, 17:01, said:

Insfarsit Orange a bagat in oferta lor telefonul mult asteptat Sony Ericsson K850i si W960i:
K850i
W960i


mi-am luat K850i de la ei...necodat...nebranduit...cutia sigilata cu sigiliile originale Sony Ericsson...e prima data cand vad asta la un telefon vandut intr-un magazin din Romania...pana acum ori nu erau sigilii deloc ori erau taiate

vine cu ultima versiune de soft, deci nu am mai pierdut timp cu un update

#8743
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

View PostRotter Ackland, on Dec 22 2007, 00:40, said:

am observat pe unele site-uri romanesti un nou banner cu un nou tip de modem 3G+ de la Orange

Attachment icon_225.JPG

pe site (inca) nimic.


il gasesti deja in shop-uri...l-am vazut...foarte mic...nu stiu cat de bun e la receptie, dar se merita pt laptop la ce dimensiuni are

#8744
dragos1us

dragos1us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 14.08.2006
la o companie cum e orange cu profit de 1 miliard de euro pe an, au ajuns sa scoata de pe cartelele cu planul tarifar PrePay Music toate bonusurile, am sunat la relatii clienti si au spus ca a fost o greseala ca se dadeau bonusuri:)) (75 centi la 100 min primite si bonusul la fiecare an de retea), rusine lor!!!! viva Orange:P

#8745
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdragos1us, on Dec 22 2007, 12:20, said:

am sunat la relatii clienti si au spus ca a fost o greseala ca se dadeau bonusuri:))
Si marmota :lol:

#8746
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004

View Postkaytar, on Dec 20 2007, 19:28, said:

eu stiam ca in data de 20 la orele 10:30 [prima 'repriza'], respectiv 12:30 [a II a], clientii gold si platinum primesc 50% [platinum] din totalul punctelor cumulate in ultimele 12 luni. acum cateva zile, sun la 456 si domnisoara de acolo zice ca primesc undeva spre 800 pct. azi... primesc mesajul si surpriza... 353pct. oricum, renunt la ei.   acum doua saptamani... am sunat sa le reclam faptul ca de doua luni primesc aproape zilnic aceleasi mesaje:  'retea ocupata' , 'congestie retea' , 'probleme retea'. le-am zis ca sa-mi faca un calcul si sa-mi spuna cat trebe sa le platesc sa reziliez contractul. dra imi zice ca +500ron. tot tragea de mine... ca stiti... sunteti clientul nostru de +6ani, aveti numere preferentiale..... eu: nu, nu si nu... aia... va rog sa nu-mi dati pe moment un raspuns, va las sa va mai ganditi si va rog sa ma contactati prin apel la 456. nu mai stiu cum a zis ca se numeste. stiti ce OFERTA mi-a facut sa nu renunt la serviciile lor? luna februarie > abonament gratuit, adica 5 eur sau cat o fi 'freeul'. ii pup din mers :))

Sa intaleg ca tu ai abonament orange free si esti client gold?!

Edited by crisstian, 22 December 2007 - 18:44.


#8747
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View Postcrisstian, on Dec 22 2007, 18:44, said:

Sa intaleg ca tu ai abonament orange free si esti client gold?!
abonament free, client platinum.

#8748
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
SI ce inseamna client gold/platinum si care-s criteriile de a atinge acest "nivel"? Nu de alta dar sunt abonat Orange (momentan cu un Free si unul de 3 euro) de 8 ani si pana acum n-am auzit despre acest lucru. :-0

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate